Prijateljska utakmica

HNK ĐAKOVO CROATIA – NK OSIJEK JUNIORI 1:2 (0:2)

Igralište: Đakovo. Glavni sudac: Željko Šekerija (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin i Marin Bibković (Đakovo).

Strijelci: 0:1 (9. Svrzlić), 0:2 (30. Svrzlić), 1:2 (64. Ivić).

HNK ĐAKOVO CROATIA: Nevistić (Jukić), Bošković (Galičić), Ilakovac (D. Batinić), Valentić (Pongračić), Galešić (Burazin), Gudelj (LJ. Ivić), Dogan (Mendeš), D. Ivić (A. Batinić), Barukčić (Kirchbauer), Grgačević (Ljuj), Bionda (Klemen), Zorbaz, Lovaković. Trener: Hrvoje Bušić.

NK OSIJEK JUNIORI: Jerolimov, Burčul, Radošević, Ivandić, Galušić, Uwem, Janušić, Stokić, Svrzlić, Maganjić, Bakula (17. Parezanović), Marcić (17. Polić), Kuprešak (18. Lisnić), Tankosić (19. Morić), Cvijanović, Vuica, Stanušić, Prnjak. Trener: Ronald Grnja.

HNK Đakovo Croatia krenuo je s ljetnim pripremama prije deset dana te su do sada odradili sedam treninga. Trener i njegov stručni stožer ističe kako su dosadašnje treninge bazirali na usavršavanju taktičkih postavki igre, a prvi su test imali jučer (15.7.) protiv juniorske momčadi NK Osijeka.

Mladi Osječani od samoga su početka krenuli vrlo agresivno te su već u 9. minuti postigli prvi pogodak. Strijelac je bio Svrzlić. U 30. minuti, Svrzlić je ponovno strijelac te odvodi svoju momčad na odmor s ugodnim vodstvom od 2:0.

U drugome je poluvremenu trener Đakova zamijenio gotovo čitavi sastav te tako imao priliku iskušati sve igrače. Đakovački su nogometaši zabili u 64. minuti, a strijelac je bio Ivić. Iako su se približili gostima na samo jedan gol zaostatka, snage za preokret više nije bilo te je utakmica završila pobjedom Osječana 2:1.

Svoju iduću pripremnu utakmicu Đakovčani igraju u subotu (18.7.) protiv NK Radnički – Sladorane u Županji.

Izvor: Miro šola