Piškorevčani zadovoljni “generalkom”

RATAR – SLAVONIJA (P) 4:1 (2:1)

Tjedan dana prije početka natjecanja u Prvoj županijskoj ligi nogometaši Ratara i Slavonije odigrali su posljednju pripremnu utakmicu. U sudaru županijskih prvoligaša bolji su bili nogometaši Ratara koji su s uvjerljivih 4:1 slavili.

Od samoga početka domaćini su imali terensku inicijativu. Već u petoj minuti Horvat puca prema golu, zatim u desetoj, ali golman Begović bio je na mjestu. Piškorevčani dolaze u vodstvo u 16. minuti. Horvat ostavlja povratnu loptu za Sikoru kojemu nije bilo teško matirati Begovića. Napadi domaćina i dalje se nastavljaju: u 25. minuti Kasa je neprecizan s petnaestak metara. Prvu prijetnju Punitovčani su u 28. minuti pretvorili u izjednačenje. Doduše, tome je kumovala i uspavana domaća obrana. Horvat se našao u 38. minuti „oči u oči“ s golmanom Begovićem, ali šutira pored gola. Bolju igru domaćini su okrunili vodstvo. U 44. minuti raspoloženi Sikora asistirao je za Horvata koji pogađa Begovićevu mrežu. S vodstvom 2:1 Piškorevčani su otišli na odmor.

Trener Hrvoje Piplica u 60. je minuti uveo sedam novih igrača što je donijelo rezultat: pala su još dva gola za visoku pobjedu. Batinić je ubacio točnu loptu koji je dočekao Zeko i zabio za 3:1. Igrala se 78. minuta. Dvije minute kasnije Mišević šalje dugu loptu prema Petriću koji izlazi sam pred Begovića i postiže pogodak za konačnih 4:1.

Ova pobjeda unijela je dosta optimizma u piškorevačke redove pred nedjeljni start i prvu domaću utakmicu protiv FEŠK-a iz Feričanaca. Punitovčane očekuje teško gostovanje u Đurđenovcu.

Ratar je igrao u sastavu: Barić, Adrić Liščević, Peradinović, Brlošić, Mandić, Kasa, Mišević, Horvat, Šekerija, Sikora. (Još su igrali: Galić, Petrić, Gabud, Antunović, Marinović, Batinić, Zeko). Trener: Hrvoje Piplica.

FEŠK-u zaslužena pobjeda

FEŠK – OMLADINAC (J) 4:1 (1:0)

Feričanci – Igralište NK FEŠK. Sudac: Danijel Samardžija (Šećerana). Pomoćnici: Robert Kožić (Beli Manastir) i Ronald Tatai (Topolje). Strijelci: 1:0 Galinec (15.), 2:0 Đuroković (56.), 2:1 Kerovec (64.), 3:1 Kljajić (67.), 4:1 Pavlović (75.).

FEŠK: Banović, Galinec, Kljajić, Šundalić, Škrljić, Đurković, Štefančić (71. Bilić), Vidaković (65. Kuprešanin), Slivka, Stipić, Pavlović.

OMLADINAC (J): Gavljak, Goran Kristek, Denis Kristek, Šlegl, Josip Hulak, Kerovec, Alen Stuhli (81. Vavra), Štefančić, Dorijan Hulak (73. Brkić), Kanisek, Domagoj Hulak. Trener: Domagoj Vragolović.

Nogometaši FEŠK-a i Omladinca odradili su zaostalu utakmicu 14. kolu u kojoj su domaćini upisali zasluženu pobjedu.

I u Feričancima je padala kiša i puhao jak vjetar koji je umnogome ometao igrače i jedne i druge momčadi. Na početku domaćini su igrali visoki presing tako da se igra odvijala na polovici Omladinca. Domaćini su došli u vodstvo u 15. minuti kada je Galinec izveo slobodan udarac sa 17 metara i milimetarski točnim udarcem pogodio josipovačku mrežu. Tri minute kasnije domaćini su ponovo imali slobodan udarac s 20 metara, ali Pavlovićeva lopta odlazi preko gola. Gosti prijete preko Kerovca koji na rubu kaznenoga prostora pronalazi Dorijana Hulaka koji zamalo  kasni. Denis Kristek puca s 20 metara, ali ravno u golmana Banovića. Napadači Omladinca tri su puta išli sami prema protivničkom golmanu, ali su uhvaćeni u zaleđu. Prvo poluvrijeme završilo je s dosta čvrstih startova.

U drugom poluvremenu  Omladinac je krenuo odlučnije prema domaćem golu. Štefančić prijeti s 12 metara, ali ravno u golmana. Feškovci su došli u vodstvo nakon pogrješke josipovačkoga golmana Jana Gavljaka. On je pokušao dodati loptu svome suigraču, ali nju presijeca Šundalić koji proigrava Đurokovića. Mirna realizacija za 2:0. Josipovčani smanjuju rezultat u 64. minuti. Stuhli ostavlja povratnu loptu za Kerovca koji s ruba kaznenoga prostora pogađa za 1:2. Tri minute kasnije domaćini povećavaju svoje vodstvo. Ubačena lopta s desne strane došla je na peterac, visok skok i udarac glavom Kljajića za 3:1. Konačnih 4:1 domaćini su ostvarili iz kontre. FEŠK probija desni bok, ubačenu loptu dobio je Pavlović koji postiže pogodak.

Prema viđenome, zaslužena pobjeda FEŠK-a.

Izvor: DJ Sport/Miro Šola