Jučer i prekjučer odigrano je 19. kolo Prve županijske nogometne lige.

Piškorevčani u Bilju položili popravni ispit

BILJE – RATAR 0:4 (0:1)

Bilje – Igralište HNK Bilje. Sudac: Juraj Štefan (Osijek). Pomoćnici: Mario Vranjić (Osijek) i Marin Galić (Osijek). Strijelci: 0:1 Mario Šekerija (37. – 11 m, 0:2 Mario Šekerija (54.), 0:3 Sikora (64.), 0:4 Petrić (82.).

BILJE: Mišnić, Matej Šileš, Čepčik, Novaković, Ranogajec (62. Jambrečina), Rajndl, Eršetić, Danijel Šileš, Fremec, Pilj, Kraljik (56. Kiš).

RATAR: Barić, Mandić (60. Mišević), Batinić (67. Marko Šekerija), Brzaj, Petrić, Liščević, Sikora, Mario Šekerija (76. Antunović), Jurinić, Peradinović, Brlošić. Trener: Hrvoje Piplica.

Nogometaši Ratara položili su popravni ispit nakon neugodnoga domaćega poraza od Baranje-Belja. U Bilju su upisali visoku i zasluženu pobjedu koja vraća mir u njihove redove.

Ratar je u Bilju odigrao svoju najbolju utakmicu što im je donijelo šestu pobjedu u sezoni. Tijekom cijeloga susreta Piškorevčani su bili bolja momčad, a svoju pobjedu nagovijestili su u 37. minuti kada dolaze u vodstvo. U kaznenom prostoru srušen je Pavlo Sikora, a sucu Štefanu nije preostalo ništa drugo nego pokazati na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Mario Šekerija. To je bio i rezultat prvoga poluvremena.

Gosti u 54. minuti postižu drugi pogodak. Slobodan udarac izveo je Batinić, a najbrži u kaznenom prostoru bio je Mario Šekerija koji ispred golmana Mišnića šalje loptu u mrežu. Raspoloženi Batinić bio je asistent kod trećega gola. Preciznom loptom pronašao je također odličnoga Sikoru koji glavom pogađa domaću obranu. To je bio i konačni znak da će bodovi u Piškorevce. Točku na „i“ stavio je Filip Petrić. Doduše, glavni posao obavio je Mislav Jurinić koji pronalazi Marka Šekeriju. Ovaj je nesebično dodao loptu do Petrića koji mirno šalje loptu u mrežu. Domaćini su mogli u 84. minuti doći do počasnoga pogotka, međutim, golman Mladen Barić, nakon FEŠK-a, ponovo je obranio kazneni udarac i time pokazao da je majstor za penale. Ovo mu je četvrti obranjeni penal od pet koliko su momčadi pucale prema njemu.

Ova pobjeda vratila je osmijeh na lice piškorevačkih igrača, ali i trenera Hrvoja Piplice koji sada mirnije može pripremati momčad za sljedeće utakmice.

Na Vodopadu susjedska podjela bodova

SLAVONIJA (P) – OMLADINAC (J)  1:1 (0:0)

Punitovci. Igralište: Punitovci. Sudac: Zvonimir Sudarić (Osijek). Pomoćnici: Luka Bacinger (Čakovec) i Matej Lončar (Osijek). Strijelci: 0:1 Štefančić (75.), 1:1 Marošević (85.).

SLAVONIJA: Begović, Drga, Poljarević, Škorvaga, Štigler (61. Stipanović), Marošević, Penava, Vinko (55. Maričić), Perak, Gazić, Miler. Trener: Krešimir Salamon.

OMLADINAC: Gavljak, Goran Kristek, Denis Kristek, Šlegl, Josip Hulak, Kerovec, Stuhli, Štefančić, Kvasnovski (64. Dorijan Hulak), Brkić, Domagoj Hulak (71. Kocur).

Devetnaesto kolo Prve županijske nogometne lige donio je općinski derbi između punitovačke Slavonije i Omladinca iz Josipovca.

Domaćini su utakmicu otvorili orijentirajući se na obranu i čekajući svoje prilike iz kontranapada, tako da je Omladinac imao veći posjed lopte. U prvih 20 minuta, obrana Slavonije uspijevala je zaustaviti protivničke napade izvan svojih 16 metara, a zatim je Štefančić centrirao, u gužvi je lopta došla do Josipa Hulaka koji s pet metara puca, ali ravno u blok.

Ubrzo nakon toga, Štefančić je ponovno centrirao, Stuhli je pucao glavom, ali domaći golman Begović brani. Domaćini uzvraćaju preko Milera koji je prošao po desnoj strani, ušao u 16 metara, ali njegov je udarac završio daleko od gola. U 30. minuti Kerovec je centrirao, Šlegl pucao glavom, ali lopta odlazi pokraj gola.

S druge strane, Gazić je prošao dva igrača, ali se u ključnom trenutku spetljao i prilika je propala. Krajem prvoga poluvremena, u 40. minuti, dogodila se i najizglednija prilika: Kvasnovski je sam izišao pred Begovića, ali domaći golman odlično brani te se na odmor odlazi bez pogodaka.

Drugo poluvrijeme ponudilo je sličnu sliku, iako su igrači Slavonije malo više napadali. Bilo je nekoliko prilika s obje strane, ali za prvi se pogodak čekalo do 75. minute. Tada je Brkić odlično primio loptu između dva punitovačka igrača , ušao u 16 metara, pucao i pogodio stativu, a na odbijenu loptu natrčao je Štefančić koji je zabio za 1:0.

Nakon toga, domaćini su pokušavali dugim loptama te u zadnjim minutama utakmice uspjeli izboriti korner iz kojega postižu pogodak za bod. Korner je izveo Penava, na drugoj se stativi najbolje snašao Marošević koji iz gužve zabija s pet metara. Za podjelu bodova među susjedima.