PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

1. KOLO

FEŠK – RATAR 6:1 (3:0)

Feričanci – Igralište NK FEŠK. Gledatelja: 150. Sudac: Denis Plantosar (Darda). Pomoćnici: Filip Đerđ (Darda) i Mateo Paulović (Bilje). Strijelci: 1:0 Pavlović (3. – 11 m), 2:0 Pavlović (17.), 3:0 Pinter (40.), 3:1 Mario Šekerija (55. – 11 m), 4:1 Ivan Škiljić (80.), 5:1 Benković (85.), 6:1 Pavlović (86.).

FEŠK: Banović, Šundalić (79. Kopljar), Kljajić, Pavlović, Jović (59. Matija Škiljić), Štefančić (9. Ivan Škiljić), Ivan Kapraljević (79. Benaković), Slivka (69. Pranjić), Galinec, Pinter, Marijan Kapraljević. Trener: Neven Čukalevski.

RATAR: Barić (56. Galić), Brzaj, Batinić, Mandić, Antunović, Sikora, Mario Šekerija, Nikola Šekerija, Jurinić, Peradinović (83. David Vukadin), Brlošić. Trener: Hrvoje Piplica.

Nogometaši Ratara u Feričancima su se proveli „kao bosi po trnju“. Već u prvom poluvremenu domaćini su riješili pitanje pobjednika. U trećoj minuti Marin Pavlović iz kaznenoga udarca dovodi svoju momčad u vodstvo. U 17. minuti svojim drugim pogotkom Pavlović povećava rezultat na 2:0 da bi do kraja prvoga dijela Vedran Pinter postavio konačan rezultat prvoga dijela.

U nastavku utakmice nogometaši Ratara krenuli se nešto bolje pa je u 55. minuti Mario Šekerija postigao pogodak iz kaznenoga udarca i tako vratio barem malo nade u povoljniji rezultat. Ali, domaćini u posljednjih deset minuta utakmice postižu još tri pogotka za visoku pobjedu. Strijelci su bili Ivan Škiljić, Benaković i po treći puta Pavlović.

Da se utakmica igrala 80 minuta sasvim bi to bio pristojan rezultat, ali gubitak koncentracije u završnici utakmice donijela je Piškorevčanima neugodan i visok poraz. Piškorevčani će priliku za poravni ispit imati u nedjelju kada im u goste dolazi Hajduk iz Marijanaca.

CROATIA (V) – OMLADINAC (J) 2:2 (1:1)

Velimirovac – Igralište NK „Wels“. Gledatelja: 150. Sudac: Rento Furlić (Beli Manastir). Pomoćnici: Robert Kožić (Osijek) i Leonardo Šagolj (Batina). Strijelci: 1:0 Pavlović (5. – 11 m), 1:1 Štefančić (35.), 2:1 Pavlović (81. 11 m), 2:2 Baričević (90. – ag).

CROATIA (V): Kurtanjek, Baričević, Rendulić (51. Pejaković), Pavlović (89. Vidak), Uremović (85. Hrženjak)), Mataija (89. Vuzem), Koprivčić (61. Metić), Galinec, Kubica, Milanović, Flegar.

OMLADINAC (J): Brandis, Haršanji, Brkić, Šlegl, Kristek, Pastva (76. Vragolović), Kerovec, Habada, Alen Stuhli (70. Čaić), Štefančić, Kocur. Trener: Domagoj Vragolović.

Nogometaši Omladinca na put u Velimirovac krenuli su vidno oslabljeni s tek 13 igrača u zapisniku. Ali, i to je bilo dovoljno da igrači trenera Domagoja Vragolovića s gostujućega terena donesu vrijedan bod koji je prema prikazanoj igri potpuno realan.

Već u petoj minuti domaćini su došli u vodstvo. Josipovački branič zakasnio je s izbacivanjem lopte iz svog kaznenog prostora, ruši domaćega napadača nakon čega je uslijedio kazneni udarac. Siguran realizator najstrože kazne bio je Davor Pavlović, Nakon toga, Omladinac preuzima inicijativu, ima veći posjed lopte, a domaćini prijete iz kontri preko opasnoga Kristijana Milanovića. Gosti su bolju igru okrunili izjednačujućim pogotkom. Prekrasan gol s udaljenosti od 25 metara postigao je Štefančić. Lopta se odbila od stative i završila u domaćoj mreži. Nedugo nakon toga ponovo je Štefančić pogodio stativu, a Alen Stuhli bio je prekratak da ju ubaci u mrežu. Domaćini prijete preko Milanovića, ali njegov udarac s ruba kaznenoga prostora završava pored gola. U 42. minuti Josipovčani su imali stopostotnu priliku: vezna linija iznijela je loptu iz svoga kaznenoga prostora, Alen Struhli proigrava Pastvu koji se sam nalazi pred protivničkim golmanom. Slab udarac josipovačkoga napadača završio je u naručju Kurtanjeka.

U drugom poluvremenu igra se preselila na sredinu terena s podjednakim posjedom lopte. U 70. minuti domaćini su imali priliku za povećanje rezultata. Milanović je došao pred gol, Brandis mu pravovremeno ulazi u šut i spašava svoja vrata. Sporna situacija dogodila se u 80. minuti kada su domaćini dva puta pucali na gol, a josipovački golman odlično reagirao. U Istrčavanju došlo je do kontakta s domaćim napadačem, a na ćuđenje svih gostujućih igrača sudac Furlić pokazao je na bijelu točku. Po drugi puta siguran realizator bio je Pavlović. Samo dvije minute kasnije, zbog drugog žutog kartona (Dino Galinec) Velimirovčani su ostali s igračem manje. U završnici su to iskoristili Josipovčani te autogolom Dine Baričevića dolaze do zasluženoga boda.