DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

3. KOLO

POLET – DRAČICE  2:2 (1:1)

Semeljci – Igralište Semeljci. Gledatelja: 200. Sudac: Željko Šekerija (Đakovo). Pomoćnici: Krešimir Marković (Đakovo) Elko Crn (Đakovački Selci). Strijelci: 0:1 Doko (21. – ag), 1:1 Doko (25.), 1:2 Petar Andričić (86.), 2:2 Ivan Đurektović (90.).

POLET: Miro Vuksanović, Knežević (46. Gradištanac), Ivan Đuretković, Mario Vuksanović, Petar Paradžik, Ćosić, Pilić, Radonić (79. Rašić), Idžanović, Doko.

DRAČICE: Zlatunić, Šarčević, Petar Andričić, Iletić, Lovrić (88. Rahmani), Žulj, Katalenić, Lucijanić (81. Udovčić), Marko Andričić, Ivan Krizmanić, Domagoj Krizmanić. Trener: Šimo Živković.

Vruće i sparno vrijeme nije pogodovali nogometašima niti jedne niti druge momčadi. Utakmica je, s obzirom na važnost, bila tvrda i jedni i drugi bili su oprezni ne želeći napraviti pogrešku koja bi ih mogla koštati gubitka bodova. Dračičani su prvi došli u vodstvo. Igala se 21. minuta, gosti su izveli korner, lopta je došla do Domagoja Krizmanića koji ubacuje loptu preko golmana Vukasnovića, a na loptu je natrčao Marko Doko i ubacio je u vlastitu mrežu. Nakon što je pospremio loptu u vlastitu mrežu, Marko Doko bio je glavni akter semeljačkoga izjednačenja. Ubačenu loptu iz kornera na drugoj je stativi glavom pospremio je u Zlatunićevu mrežu. Do odlaska na odmor igra se odvijala između dva kaznena prostora tako da nije bilo izglednijih prilika s obje strane. Gosti su žučno negodovali jer im je poništen pogodak. Došlo je do kontakta između dračičkoga napadača i golmana Vuksanovića, ali sudac Šekerija poništio je gostujući pogodak za prekršaja nad domaćim vratarom.

I kada se činilo da će utakmica završiti 1:1, u 86. minuti Petar Andričić presjekao je loptu i sa udaljenosti od 70 metara pogađa semeljačku mrežu. Domaćini su u posljednjim trenucima sve bacili u napad i to im donosi izjednačujući pogodak.  Domaćini su izveli slobodan udarac s 25 metara, dračički branič izbio je loptu s gol crte, a na odbijenu loptu  natrčao je Ivan Đuretković i poslao je u mrežu.

VINOGRADAR – JEDINSTVO 3:0 (2:0)

Mandićevac – Igralište Mandićevac. Gledatelja: 100. Sudac: Vedran Matić (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Josip Kedveš (Ivanovci). Strijelci: 1:0 Brajković Stablek (17.), 2:0 Josip Fehir (33.), 3:0 Zorbas (53.).

VINOGADAR: Kovačević, Zorbas (77. Penava), Hamzić (71. Grgović), Ivan Fehir (55. Leo Kvasnovski), Brajković Stablek, Vavra (80. Žitnjak), Živković, Getoš, Šakota (65. Novak), Josip Fehir.

JEDINSTVO: Barić, Dalibor Paradžik, Šiško, Tribuljak, Bježančević (46. Drlić), Marjanović, Perković, Matković, Silvio Vočanec, Lukić, Antonio Paradžik.

„Vinogradari“ su opravdali ulogu favorita i u trećem kolu upisali prvu pobjedu (remi sa Šokadijom i poraz od Dračica) i tako se priključili sredini tablice. U 17. minuti domaćini su došli u vodstvo. Brajković Stablek prošao je po lijevoj strani i sam izašao pred golmana Barića. Preciznim udarcem s ruba kaznenoga prostora pogodio je suprotni kut protivničke mreže. Domaćini su stvorili još nekoliko izglednih prilika, a u 33. minuti pao ne neobičan pogodak Josip Fehir sa svoje je polovice, dakle s nekih sedamdesetak metara uputio loptu prema protivničkom golu, domaći napadač i forkuševački golman Barić promašili su loptu, a ona je odsakutala u praznu mrežu.

U nastavku utakmice ritam igre je pao, ali su domaćini uspjeli postići i treći pogodak. Zorbas je presjekao loptu, sam se sjurio prema gostujućem golu i s petnaestak metara pogodio suprotni kut. Lopta se od stative odbila u mrežu. Gosti nisu imali izrazitijih prilika osim jednoga udarca glavom, ali lopta je završila pored gola.

Prema prikazanoj igri, potpuno zaslužena pobjeda Vinogadara.