U susretu 14. kola Treće HNL – Istok nogometaši HNK Đakovo Croatije ugostili su na Pazarištu slavonskobrodsku Marsoniju. Utakmica je završila bez pobjednika s po jednim pogotkom s obje strane, a prema prikazanom, podjela bodova svakako će više zadovoljiti goste koji su izdržali pritiske Đakovčana i s osvojenim bodom vraćaju se na Savu.

Jesen je napokon pokazala zube pa se susret Đakovčana i Brođana igrao u poprilično hladnim uvjetima, a domaća publika mogla se još više smrznuti na samom otvaranju susreta, točnije, u 3. minuti. Napadač ‘Marse’ Nenad Erić našao se ‘oči u oči’ s vratarom Jukićem i na veliko razočaranje svoje momčadi – promašio.

Đakovčani su vrlo brzo zagospodarili terenom i u više navrata opasno prijetili gostujućem vrataru Radeliću. Najprije u desetoj minuti preko Pongračića, ali njegov udarac brani Radelić. Tri minute kasnije Pongračić je u ulozi asistenta, kapetan Crveno-plavih Tomas Grgačević prebacuje gostujućeg vratara, ali nedovoljno kvalitetno što je iskoristio gostujući stoper Viktor Golemović spriječivši da lopta prijeđe gol-crtu.

Ipak, znatno bolju igru Đakovčani su oplemenili pogotkom u 21. minuti nakon pogreške kapetana Marsonije Marka Čanića što je iskoristio Grgačević i pogotkom doveo domaćine u prednost u ranoj fazi utakmice. Đakovčani su do odmora u nekoliko navrata mogli povećati prednost i zahvaljujući izvrsnim reakcijama gostujućeg vratara, ali i manjku koncentracije Đakovčana, Brođani na odmor odlaze samo s jednim pogotkom zaostatka.

Momčad Josipa Milardovića dominirala je i u nastavku dok su se gosti bazirali na dupli blok i preko krila pokušavali razviti kontranapade. Upravo iz jedne takve kontre gosti su zaprijetili i izborili ubačaj iz kuta, koji će, kasnije će se ispostaviti, biti ključni trenutak utakmice. Nakon ubačaja na prvoj vratnici najbolje se snašao kapetan gostiju Čanić pospremivši loptu u nebranjenu mrežu za 1:1 iskupivši se tako za ‘kumovanje’ kod vodećeg pogotka domaće momčadi.

Posljednjih dvadesetak minuta nogometaši HNK Đakovo Croatije krenuli su još otvorenije tražeći novi pogodak, za razliku od gostiju koji su nastavili po provjerenoj recepturi – dupli blok, dvije linije i brza tranzicija prema naprijed. Kako je vrijeme odmicalo sve se više stezao obruč oko Radelićevih vrata, gosti su se grčevito branili i u konačnici uspješno obranili.

Na koncu, neodlučeni ishod svakako je više zadovoljio Brođane, ali valja naglasiti da je i domaća publika pljeskom ispratila svoju momčad jer kvalitetan pristup, htijenje i zajedništvo itekako su prepoznati.

Na oproštaju od jesenskog dijela prvenstva Đakovčani putuju u Koprivnicu, dok Marsoniju u Slavonskom Brodu očekuje lokalni derbi protiv Oriolika.

Treća HNL – Istok, 14. kolo: HNK Đakovo Croatia – NK Marsonia 1:1 (Grgačević 21’/ Čanić 69’)

Izvor: HNK Đakovo Croatia