PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

10. KOLO

FEŠK – OMLADINAC (J) 1:1 (1:1)

Feričanci – Igralište Fešk. Gledatelja: 100. Sudac: Nikola Bančić (Poganovci). Pomoćnici: Nikola Šušak (Belišće) i Ivan Šalamun (Našice). Strijelci: 1:0 Benković (1.), 1:1 Kvasnovski (40.).

FEŠK: Knežević, Šundalić, Kljajić, Vulić, Amidžić (63. Čiš), Benković, Galinec, Pinter (81. Stošić), Ivanušec (62. Škiljić), Bilić (76. Vuzem), Štefančić.

OMLADINAC (J): Brandis, Kolarik (65. Čaić), Igor Stuhli, Šlegl, Josip Hulak, Brkić, Mišetić, Habada, Kvasnovski (69. Marijan Batorek), Alen Stuhli (56. Dorijan Hulak), Kanisek. Trener: Domagoj Vragolović.

Nogometaši Omladinca mogli bi konkurirati za Guinnessovu knjigu rekorda jer su u 15. sekundi utakmice primili pogodak. Strijelac za FEŠK bio je Ivan Benković. U prvih petnaest minuta igra Josipovčana bila je neprepoznatljiva, s puno pogrješnih dodavanja i lošoj predaji lopte. Domaćini su mogli podebljati vodstvo, ali golman Brandis brani udarac Vedranu Pinteru koji je sam izašao pred josipovačkoga golmana. Pet minuta kasnije prvu priliku imali su gosti. Zlatko Kvasnovski izlazi sam pred golmana Kneževića, ali mu domaći vratar brani udarac. Poslije toga i Alen Stuhli puca s ruba kaznenoga prostora, ali čudesnom reakcijom Knežević brani njegov udarac.

Bolju igru gosti su iskoristili u 40. minuti. Kvasnovski je primio loptu na ruku kaznenoga prostora i preciznim udarcem pogađa domaću mrežu. Zasluženo izjednačenje prema prikazanoj igri. U drugom poluvremenu Omladinac je bolji i ima terensku inicijativu, međutim, u završnici napada nedostaje koncentracije. Netočni u završnim udarcima prema Kneževićevom golu bili su Kvasnovski, Habada i Marijan Kanisek. U završnici igre i jedni i drugi krenuli su po sva tri boda. Najbolju priliku za pobjedu imao je Josip Hulak koji iz slobodnog udarca pogađa prečku. Prema prikazanoj igri, podjela bodova najrealniji je ishod utakmice.

RADNIK – RATAR 3:0 (3:0)

Josipovac – Igralište Josipovac. Gledatelja: 100. Sudac: Domagoj Vuletić (Osijek). Pomoćnici: Hrvoje Rikert (Osijek) i Katarina Zeko (Vinkovci). Strijelci: 1:0 Vrbanić (23.),2:0 Vuković (28.), 3:0 Vuković (32.).

RADNIK: Bagarić, Dujmović (78. Blažević), Petrović, Bošnjak, Gogić, Vuković (90. Molnar), Vrbanić (88. Tutić), Glogač, VIdačić, Lukačić (86. Telebar), Petrušić (44. Štrbac).

RATAR: Piplica, Matej Tunuković (46. Mišević), Bošnjaković, Mišić, Blaškić, Horvat, Florian Abramović, Manuel Abramović (46. Liščević), Jurinić (72. Antunović), Križanović, Ivan Tunuković (46. Bekić). Trener: Josip Mišić.

Nogometaši Ratara odigrali su možda i svoju najslabiju utakmicu ove sezone. Već u prvih pola sata primili su tri pogotka i tako domaćinima olakšali put do bodova. Nakon početnoga ispitivanja Nino Vrbanić doveo je radnik u vodstvo 1:0 da bi samo pet minuta kasnije Dino Vuković postigao drugi pogodak. Svojim drugim pogotkom Vuković je u 32. minuti postigao i treći pogodak čime je utakmica bila i zaključena. U nastavku utakmice vidjeli smo nešto bolju igru Ratara, ali napadači jednostavno ove nedjelje nisu bili raspoloženi.

SLAVONIJA (P) – TOMISLAV 1:2 (0:2)

Punitovci – Igralište Punitovci. Gledatelja: 200. Sudac: Antun Bošnjak (Harkanovci). Pomoćnici: Darijan Kovačević (Donji Miholjac) i Ivan Pavin (Donji Miholjac). Strijelci: 0:1 Barišić (24.), 0:2 Nikšić (30.), 1:2 Kovačević (83. – 11 m).

SLAVONIJA (P): Begović, Štigler, Poljarević, Veverec, Škorvaga (46. Tadijan), Crnojević (61. Pandžić), Vinko, Perak, Vranić (46. Marošević), Bešlić (78. Stipanović), Kovačević.

TOMISLAV: Vučemilović, Šantor, Mlinarević, Tomić, Žitnjak, Nikšić, Tomas, Barišić, Roso 865. Miklić), Grabić, Jurišić (76. Radoš).

Pred nogometašima Slavonije bio je težak zadatak: u goste im je stigla momčad Tomislava koja se bori za naslov prvaka. I gosti iz Livane već u prvih pola sata pokazali su svoju snagu. U 24. minuti Barišić je doveo goste u vodstvo, a na 2:0 gostujuće vodstvo povisio je Dražen Nikšić. Bio je to rezultat prvoga poluvremena. U nastavku smo vidjeli bolju igru domaćina koji su pokazali borbenost i želju da spase barem bod. Bolja igra u drugom dijelu donijela im je kazneni udarac. U 83. minuti Pavo Kovačević siguran je realizator najstrože kazne. Nažalost, za preokret više nije bilo vremena tako da su gosti preskočili i neugodno gostovanje u Punitovcima. A domaćinima samo žal jer su se ponovo vratili na početak odnosno poništili su prošlotjednu pobjedu u Osijeku.