PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

11. KOLO

RATAR – HAJDUK (M) 2:5 (2:4)

Piškorevci – Igralište Kozin trg. Gledatelja: 150. Sudac: Denis Plantosar (Darda). Pomoćnici: Filip Đerđ (Darda) i Mateo Paulović (Bilje). Strijelci: 0:1 Alšić (8.), 1:1 Florian Abramović (12.), 1:2 Alšić (24.), 2:2 Bekić (25.), 2:3 Špoljarić (29.), 2:4 Greganić /(44.), 2:5 Greganić (53.).

RATAR: Barić, Bošnjaković, Mišić, Brzaj, Liščević (46. Tunuković), Horvat (74. Blaškić), Florian Abramović, Mišević, Antunović (46. Jurinić), Križanović, Bekić.

HAJDUK (M): Kudric, Plečko, Špoljarić, Greganić (87. Šanjug), Takalić, Popović, Alšić, Ošapić (47. Plužarić), Pavlović (85. Popović), Arnaut, Jovanić.

Nogometaši Ratara neugodno su iznenadili svoje navijače jer su utakmicu protiv Hajduka iz Marijanaca najavljivali kao povratak na pobjedničke staze. Jedino utješno što je publika vidjela čak sedam pogodaka od čega šest u prvom poluvremenu.

U 8. minuti Vlatko Alšić je doveo goste u vodstvo 1:0, ali je samo četiri minute kasnije Florian Abramović izjednačio rezultat na 1:1. U tim trenucima činilo se da će domaćini ubaciti u brzinu više i krenuti prema pozitivnom rezultatu, ali gosti su došli s čvrstom namjerom da iz Piškorevaca odnesu sva tri boda. U 24. minuti ponovo gosti vode, a strijelac je bio po drugi puta Alšić. Samo minutu kasnije Dean Bekić poravnava rezultat na 2:2. Niti tada nije se nazirao poraz domaćina. Ali Antonio Špoljarić u 29. minuti po treći puta postiže pogodak za momčad iz Marijanaca. U samoj završnici Nikola Greganić se upisuje u listu strijelaca za 4:2 što je bio i rezultat prvoga poluvremena. Niti 15 minuta odmora nije bilo dovoljno da se nogometaši Ratara dogovore kako izaći iz rezultatskoga zaostatka. U 53. minuti drugim pogotkom Nikola Greganić definitivno potvrđuje sve nedjeljne slabosti Ratara. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, a nogometaši Ratara pognutih su glava napustili teren.

OMLADINAC (J) – GRABOVAC 0:1 (0:1)

Josipovac – Igralište Josipovac. Gledatelja: 200. Sudac: Krešimir Vidačić (Osijek). Pomoćnici: Vlatko Lonačr (Osijek) i Fran Jerbić (Osijek). Strijelac: 0:1 Jakovčević (34.).

OMLADINAC (J): Brandis, Brkić, Dorian Hulak (46. Habada), Igor Stuhli, Josip Hulak, Štefančić, Kvasnovski, Alen Stuhli (69. Marijan Batorek), Kocur, Kanisek, Josip Batorek. Trener: Domagoj Vragolović.

GRABOVAC: Aleksandar Brumen, Kulešević, Crnčan (57. Sambol), Horaček (68. Darko Brumen), Tadić (84. Drmić), Đurković, Lucić (57. Čupurdija), Jakovčević, Bilandžić (65. Vrdoljak), Marić, Šafar. Trener: Zdenko Sambol.

Vodeća momčad Grabova uspješno je prošla kroz Josipovac. Za to im je bio dovoljan jedan pogodak vrijedan tri boda.

Na otvaranju utakmice gosti su bili bolji, imali su veći posjed lopte, dominaciju, ali obrana Omladinca uspijevala je sačuvati svoju mrežu. Na samom početku gostujući napadač Tomislav Lucić zašao je sam pred Brandisa, ali domaći golman brani njegov udarac. Prvu priliku domaćini su imali kada je Štefančić pravovremeno proigrao Igora Stuhlija koji je sam izašao pred golmana Brumena. Njegov udarac završio je pored gola. Odmah nakon toga Kvasnovski proigrava Brkića u kaznenom prostoru koji pokušava prebaciti gostujućega golmana, ali u tome nije uspio i propala je stopostotna prilika. Nakon domaćih promašaja, uslijedila je kazna – vodstvo gostiju. Loptu je na centru primio Josip Jakovčević koji je prošao nekoliko domaćih igrača i plasirao loptu pored golmana Brandisa. Trener Vragolović u nastavku u igru uvodi Antu Habadu što donosi rezultat u organizaciji igre. U prvom napadu Kvasnovski je proigrao Habadu, ovaj proslijedio loptu do Štefančića čiji udarac uspijeva blokirati Matija Crnčan.

Domaćini su imali terensku inicijativu, ali su gosti bili opasni iz kontranapada. Igor Stuhli probio je desni bok, ubacio loptu u peterac, ali Zlatko Kvasnovski bio je prekratak. Stuhli je ponovo u akciji, prilazi dva igrača, puca s ruba kaznenoga prostora, ali golman Brumen brani. Domaćini su izveli prekrasnu akciju kada je Kvasnovski petom ostavio loptu za Štefančića koji puca s 11 metara, ali u gostujući blok. U 88. minuti Ante Habada izvodi slobodan udarac s 20 metara, prebacuje živi zid, ali golman Brumen ponovo je fenomenalno spasio svoju mrežu. Kornera lopta je ubačena u kazneni prostor, Marijan Batorek puca glavom, tik preko prečke. Gosti su izdržali sve napade domaćina i na kraju zasluženo odnijeli sva tri boda.

HAJDUK (P) – SLAVONIJA (P) 1:3 (0:0)

Popovac – Igralište Popovac. Gledatelja: 100. Sudac: Oliver Romić (Osijek), Pomoćnici: Hrvoje Rikert (Osijek) i Teo Zeba (Šibenik). Strijelci: 0:1 Marošević (50.), 1:1 Viljevac (71.), 1:2 Kovačević (75.), 1:3 Marošević (80.).

HAJDUK (P): Škoro, Peroković, Kajinić (82. Radošić), Brandobranski, Sklepić, Slaviček (79. Galinec), Marković, Viljevac, Ceglec (86. Kramar), Horvat (51. Kaiser), Joka.

SLAVONIJA (P): Begović, Štigler, Poljarević, Veverec (72. Tadijan), Marošević, Vinko, Perak, Pandžić, Crnojević (87. Matković), Kovačević, Škorvaga.

Nogometaši Slavonije vratili su se iz Popovca s tri boda. U prvom poluvremenu gledatelji su vidjeli izjednačenu igru u kojoj nije bilo golova. Početkom drugoga poluvremena Marošević je doveo goste u vodstvo da bi Viljevac u 71. minuti izjednačio na 1:1. Bolju igru gosti su okrunili s dva pogotka. U 75. minuti Pavo Kovačević doveo je svoju momčad u vodstvo da bi Marošević svojim drugim pogotkom zapečatio sudbinu domaćinu. Prema prikazanoj igri zaslužena pobjeda Slavonije koja ovim bodovima vraćaju mir u svlačionicu.