PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

12. KOLO

RATAR – METALAC 1:0 (0:0)

Piškorevci – Igralište Kozin trg. Gledatelja: 200. Sudac: Mateo Ilić (Beli Manastir). Pomoćnici: Leonardo Šagolj (Batina) i Danijel Samardžija (Šećerana). Strijelac: 1:0 Bošnjaković (62.).

RATAR: Piplica, Matej Tunuković, Bošnjaković (74. Blaškić), Mišić, Brzaj, Liščević, Horvat (90. Manuel Abramović), Florian Abramović, Mišević, Križanović, Bekić (90. Adrić). Trener: Josip Mišić.

METALAC: Živković, Kovačić, Smoljanović, Sklepić, Šimašek, Kajtazi, VUjeva, Tolić, Bekavac, Lešić, Runtić. Trener: Zdenko Glumac.

Nogometaši Ratara prekinuli su mini niz poraza i protiv vrlo dobrih Osječana upisali minimalnu, ali tri boda vrijednu pobjedu. Bila je to tvrda utakmica u kojoj se nije umiralo u ljepoti, ali nije bilo niti previše izglednih prilika. Ključni trenutak dogodio se u 62. minuti kada je Ivan Bošnjaković zatresao mrežu „metalaca“. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao što je značilo da „žuti“ mogu slaviti. Ovom pobjedom Piškorevčani vraćaju mir u svoje redove, ali ostaju u gornjem dijelu tablice. U sljedećem 13. kolu Ratar ide na gostovanje u Livanu.

VILJEVO – OMLADINAC (J) 2:1 (0:0)

Viljevo – Igralište Viljevo. Gledatelja: 150. Sudac: Borna Brkić (Belišće). Pomoćnici: Marijan Rebrina (Petrijevci) i Matija Horvatek (Našice). Strijelci: 0:1 Habada (57.), 1:1 Vuković (63. – 11 m), 2:1 Vuković (83.).

VILJEVO: Knežević, Golub (73. Puljić), Senković, Crovečki, Pandurić (62. Kopić), Lukić, Vincetić (73. Korov), Vuković, Sklizović (46. Kodrić), Vicić, Kovačević (46. Mančić).

OMLADINAC (J): Brandis, Brkić (73. Kolarik), Šlegl, Josip Hulak, Štefančić, Mišetić (87. Marijan Batorek), Habada, Alen Stuhli (67. Kristek), Kocur, Kanisek, Josip Batorek.

Josipovčani su bili blizu barem osvajanju boda, ali u završnici su domaćini uspjeli postići drugi pogodak koji im je osigurao sva tri boda.

U prvom poluvremenu utakmica je bila izjednačena, a najčešće se utakmica odvijala između dva kaznena prostora. U 15. minuti Ante Vicić iz slobodnog udarca puca pod prečku, ali golman Brandis je na mjestu. Prvu priliku Josipovčani su imali u 20. minuti kada je domaćoj obrani pobjegao Štefančić, ali upućuje mlak udarac prema vrataru Kneževiću. Nakon toga uslijedili su udarci Vincetića i Vukovića, ali pored Brandisova gola. U 35. minuti gosti imaju najbolju priliku. Josip Batorek s lijevoga boka upošljava Mišetića koji se nalazi sam pred golmanom Kneževićem. Međutim, josipovački napadač nije najbolje primio loptu i prilika je otišla u nepovrat. U drugom dijelu prvi prijete domaćini. Iskosa šutira Vicić, a s gol linije loptu u polje izbacuje Šlegl. Na drugoj strani Štefančić snažno puca s 10 metara, ali vratar nogom brani njegov udarac. Josipovčani su došli u vodstvo u 57. minuti. Habada je presjekao dodavanje domaćih braniča i izašao je sam pred golmana. Iz drugoga pokušaja uspijeva zatresti viljevsku mrežu. Domaćini su došli do izjednačenja u 63. minuti kada je sudac Borna Brkić dosudio kazneni udarac zbog igranja rukom. Dvojbena odluka koja je golom Vukovića domaćinima donijela izjednačenje. Nakon toga, obje su momčadi krenule po tri boda; igralo se otvoreno na pobjedu. U 70. minuti Štefančić je proigrao Habadu koji izlazi sam pred golmana Kneževića, ali mu lopta bježi i ne uspijeva ju ugurati u gol. Domaćini dolaze do vodstva nakon krivoga dodavanja u obrani Omladinaca. I tako domaćini, ni krivi ni dužni, dolaze do tri boda. Josipovčani imaju za čim žaliti, ali samo su si krivi za poraz.

SLAVONIJA (P) – BARANJA-BELJE 2:2 (1:2)

Punitovci – Igralište Punitovci. Gledatelja: 100. Sudac: Krešimir Sučić (Belišće). Pomoćnici: Antun Bošnjak (Harkanovci) i Tomislav Milić (Belišće). Strijelci: 1:0 Šisl (33. – ag), 1:2 Skonja (34.), 1:2 Slonja (44.), 2:2 Marošević (79.).

SLAVONIJA (P): Begović, Štigler, Poljarević, Veverec (73. Stipanović), Škorvaga, Crnojević, Marošević, Vinko (64. Tadijan), Perak, Paradžik, Kovačević.

BARANJA-BELJE: Ilijašev, Jurčec (84. Kokanović), Šisl, Balukčić, Antun Mesar, Bosnić (74. Đurin), Ivan Mesar, Dorotić, Džambas, Slonja, Strmečki.

Nogometaši Slavonije imaju već fobiju od domaćega terena. Jedan zluradi gledatelj poručio im je da bolje igraju samo u gostima jer bi tada imali puno više bodova. Ali, nije sve tako loše krenulo za Punitovčane. U 33. minuti autogolom Šisla domaćini su poveli 1:0 . Tada se činilo da će gosti popustiti te da će Punitovčani postići još koji pogodak. Ali, u završnici prvoga dijela Baranjci postižu dva pogotka za preokret i na odmor odlaze s vodstvom 2:1. U 34. minuti Slonja vara Begovića, a u 44. isti igrač postiže i drugi pogodak za gostujuće vodstvo. U nastavku utakmice nesreća za domaću momčad dogodila se u 50. minuti kada su domaćini ostali s igračem manje. Darko Štigler zbog kontakta sa sucem Sučićem zaradio je crveni karton. Tada se činilo da je situacija za domaću momčad bezizlazna, ali Punitovčani kreću na sve ili ništa. U 79. minuti Marošević uspijeva postići pogodak čime je svojoj momčadi osigurao bod. S obzirom na to da su Baranjci posljednji na tablici, ovaj rezultat može se smatrati neuspjehom, ali budući da su gosti vodili i imali igrača više, bod i nije tako loš. No, loša karma domaćega terena i dalje prati punitovačke nogometaše.