PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

13. KOLO

TOMISLAV LIVANA – RATAR 9:0 (5:0)

Igralište: Gledatelja: 70. Sudac: Dražen Matasović (Đakovo). Pomoćnici: Antun Bošnjak (Harkanovci) i Leonardo Šagolj (Batina). Strijelci: 1:0 Barišić (4.), 2:0 Nikšić (18.), 3:0 Nikšić (24.), 4:0 Barišić (26.), 5:0 Roso (28.), 6:0 Šantor (62.), 7:0 Barišić (81.), 8:0 Radak (83.), 9:0 Nikšić (86.).

TOMISLAV LIVANA: Vučemilović Grgić, Radak, Šantor (65. Jurišić), Mlinarević (84. Adžamić), Tomić, Žitnjak (76. Fijala), Nikšić, Tomas (62. Radoš), Barišić, Roso (65. Miklić), Grgić.

RATAR: Piplica, Matej Tunuković, Bošnjaković, Mišić, Brzaj, Liščević, Horvat (55. Ivan Tunuković), Florian Abramović, Jurinić (72. Adrić), Križanović, Bekić (46. Manuel Abramović).

Što reći nakon što netko izgubi s 9:0. Možda samo opravdanje da je u 18. minuti Ratar ostao s igračem manje s obzirom na to da je sudac Matasović zbog prigovora iz igre isključio Josipa Mišića, igrača i trenera. Doduše, Tomislav je već u četvrtoj minuti golom Barišića poveo 1:0 da bi u 18. Nikšić povećao vodstvo na 2:0. I tada kreće piškorevačka agonija. Do odmora golman Piplica morao je još tri puta po loptu u svoju mrežu za visokih 5:0.

Niti u nastavku nije bilo ništa bolje za gostujuće nogometaše. Golovi su padali kao na tekućoj vrpci tako da će ovo biti upisano kao jedan od rekordnih poraza nogometaša Ratara.

OMLADINAC (J) – SLAVONIJA (P) 0:2 (0:0)

Igralište: Josipovac. Gledatelja: 400. Sudac: Denis Plantosar (Darda). Pomoćnici: Filip Đerđ (Darda) i Robert Nađ (Osijek). Strijelci: 0:1 Marošević (75.), 0:2 Kovačević (85.)

OMLADINAC (J): Brandis, Igor Stuhli, Šlegl, Josip Hulak, Štefančić, Habada, Kvasnovski, Alen Stuhli (32. Mišetić; 86. Dorijan Hulak), Kocur, Kanisek, Batorek (14. Kristek).

SLAVONIJA (P): Begović, Veverec, Marošević (85. Stipanović), Tadijan, Vinko, Perak, Pandžić, Vranić, Crnojević, Kovačević (88. Šuvarić), Škorvaga.

Nogometni praznik dogodio se u Josipovcu gdje su se u Prvoj županijskoj ligi susreti susjedi iz Josipovca i Punitovaca. U općinskom derbiju više razloga za slavlje imaju Punitovčani koji su još jednom pokazali da igraju odlično u gostima.

Utakmica je prema previđanjima protekla u taktičkoj igri gdje nije bilo previše prilika za gol jer rivalitet nije dopuštao eventualni kiks. Odličnu priliku propustio je Ante Habada koji je sam krenuo prema gostujućem golu, ali je bio neodlučan pa mu je Škorvaga oduzeo loptu i spasio svoga golmana daljnjih uzbuđenja. Punitovčani su zaprijetili preko Kovačevića koji s 18 metara pogađa prečku, na odbijenu loptu natrčava Vranić, ali sudac je označio zaleđe. U prilici za Omladinac bio je i Slaven Kvasnovski koji puca s ruba kaznenoga prostora, ali Begović je na mjestu. Slobodan udarac izveo je Veverec s ruba kaznenoga prostora, lopta je prešla živi zid, ali završila tik pored vratnice.

Nakon prvih 45 minuta rezultat je bio 0:0. Isti scenarij gledatelji su gledali i u nastavku utakmice. U samoj završnici Punitovčani su došli do pobjede. Igrala se 75. minuta kada je Krešo Pandžić ubacio loptu u kazneni prostor, na pravom se mjestu našao Marošević koji glavom pogađa domaću mrežu. Josipovčani su krenuli na sve ili ništa, a gosti su iz kontranapada postigli i drugi pogodak. Marošević je asistirao Pavi Kovačeviću koji zaključuje utakmicu i svojoj momčadi donosi novo gostujuće slavlje.