PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

14. KOLO

RATAR – HAJDUK (P) 5:1 (2:1)

Piškorevci – Igralište Kozin trg. Gledatelja: 100. Sudac: Borna Brkić (Belišće). Pomoćnici: Marijan Rebrina (Petrijevci) i Ivan Pavin (Donji Miholjac). Strijelci: 1:0 Horvat (2.), 1:1 Cegec. (11.), 2:1 Florian Abramović (13.), 3:1 Mišević (46.), 4:1 Florian Abramović (72.), 5:1 Florian Abramović (82.).

RATAR: Barić, Matej Tunuković, Brzaj, Liščević, Horvat (87. Adrić), Florian Abramović (84. Blaškić), Mišević, Jurinić, Križanović, Ivan Tunuković (46. Antunović) Trener; Josip Mišić.

HAJDUK (P): Škoro, Perković, Kajinić, Bandobranski (72. Galinec), Sklepić, Slaviček (57. Koprivec), Slaviček, Marković, Viljevac, Ceglec, Arlavi (79. Radošić), Horvat.

Končano su i Piškorevčani došli na svoje: Protiv Popovčana postigli su pet pogodaka i tako barem malo vratili povjerenje svojih navijača, ali i samih sebe. Sve je odlično krenuli za domaćine jer je Ivica Horvat već u drugoj minuti doveo Ratar u vodstvo. Međutim, ponovo Ratar lagan prima pogodak. U 11. minuti rezultat je na 1:1 izjednačio Leo Ceglec. Navijači su već čupali kosu pitajući se: Hoće li naši ljubimci opet potonuti, ali samo dvije minute kasnije Florian Abramović dovodi Ratar u vodstvo 2:1. to je bio i rezultat prvoga poluvremena. U nastavku utakmice na terenu je postojala samo domaća momčad. Postigli su još tri pogotka kako bi upisali sigurnu i uvjerljivu pobjedu. Strijelac za 3:1 bio je Mišević da bi svojim drugim pogotkom Florian Abramović usmjerio utakmice prema visokoj pobjedi Torpeda. Točku na „i“ petim pogotkom Piškorevčani su se na opće zadovoljstvo oprostili od svojih navijača. Hat-trick postigao je Florian Abramović.

Ovom pobjedom Ratar je stabilizirao svoje mjesto na tablici i trenutno ima 21 bod. U posljednjem jesenskom kolu Piškorevčani idu na gostovanje u Beli Manastir.

BILJE – OMLADINAC (J) 2:0 (1:0)

Bilje – Igralište HNK Bilje. Gledatelja: 100. Sudac: Domagoj Vuletić (Osijek). Pomoćnici: Luka Kurtović (Osijek) i Ivan Škaro (Osijek). Strijelci: 1:0 Cvetko (9. – 11 m), 2:0 Greganović (64.).

BILJE: Bošnjaković, Bačvanin, Fremec (46. Srb), Cvetko, Čulin, Grlić (66. Knežević), Greganović (86. Novaković), Šileš, Antolić (54. Ranogajec), Štetić, Veselinović (57. Veršing).

OMLADINAC (J): Brandis (17. Smolka), Brkić (73. Čaić), Dorian Hulak (76. Kolarik), Igor Stuhli, Šlegl, Josip Hulak (62. Alen Stuhli), Štefančić, Mišetić, Habada, Vragolović (82. Leo Kvasnovski), Kanisek. Trener: Domagoj Vragolović.

Nogometaši Omladinca nastavljaju crnu seriju tako da su i u Bilju upisali poraz. Kada te ne ide, onda te i nesreća prati. Upravo to se dogodilo Josipovčanima na samom otvaranju utakmice. Golman Brandis krivo je primio povratnu loptu koja se odbija do Dalibora Antolića. Kako bi spasio svoju mrežu Brandis mu se baca u noge, sudac Vuletić pokazao je na bijelu točku, a golman Omladinac u 17. je minuti morao napustiti igru i otići u bolnicu gdje je utvrđen potres mozga. Siguran realizator najstrože kazne bio je Hrvoje Cvetko. Nakon desetak minuta Omladinac je posložio svoje redove i prebacio igru na protivničku polovicu. Gosti su imali najbolju priliku kada je Igor Stuhli probio desnu stranu, ubacio loptu u protivnički peterac, ali Dorian Hulak s tri metara ne pogađa gol. Josipovčani su opasni s lijeve strane. Štefančić je ubacio lopti do Brkića koji odlično puca u same rašlje, ali golman Bošnjaković čudesno brani. U drugom poluvremenu novi peh za Josipovčane. Zbog ozljede igru napušta Josip Hulak i tada se raspada gostujuća igra. U 64. minuti Karlo Greganović postiže drugi pogodak za Bilje i time je utakmica bila odlučena. Do kraja utakmice momčad Bilja mogla je postići još koji pogodak, ali njihovi napadači nisu bili precizni.

SLAVONIJA (P) – JEDINSTVO 6:0 (2:0)

Punitovci – Igralište Punitovci. Gledatelja: 150. Sudac: Mateo Ilić (Beli Manastir). Pomoćnici: Filip Đerđ (Darda) i Leonardo Šagolj (Batina). Strijelci: 1:0 Perak (21.), 2:0 Marošević (44.), 3:0 Kovačević (60. – 11 m), 4:0 Kovačević (80.), 5:0 Pandžić (88.), 6:0 Pandžić (89.).

SLAVONIJA (P): Begović, Poljarević, Marošević (75. Šuvarić), Tadijan, Vinko (70. Stipanović), Perak, Pandžić, Vranić, Crnojević (46. Veverec), Kovačević, Škorvaga.

JEDINSTVO: Horvat, Šnel, Matović, Zemunić (65. Molnar), Perković, Horvat, Vidaković, Šapina, Katavić, Živković, Mikičić (46. Curač).

I to su Punitovčani dočekali. Pobjedu na domaćem terenu. U prvih 45 minuta domaćini su imali potpunu terensku inicijativu koju su okrunili vodećim pogotkom u 21. minuti. Strijelac za 1:0 bio je Josip Perak. U završnici prvoga dijela za 2:0 pobrinuo se Željko Marošević što je bio rezultat prvoga poluvremena. U nastavku utakmice još žešći pritisak domaćina donio je i visoku pobjedu. U 60. minuti Pavo Kovačević, iz kaznenoga udarca, postiže svoj prvi pogodak za domaće vodstvo 3:0 da bi u 80. drugim golom doveo Slavoniju do vodstva 4:0. Kada se činilo da će tim rezultatom završiti utakmica pojavio se Krešo Pandžić koji za samo dvije minute (88. i 89.) postiže još dva pogotka za konačnih 6:0.

Visokom pobjedom Punitovčani su se oprostili od svojih vjernih navijača, a u posljednjem 15. jesenskom kolu očekuje ih gostovanje u Ladimirevcima.