PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

15. KOLO

BARANJA-BELJE – RATAR 4:0 (3:0)

Beli Manastir – Igralište Beli Manastir. Gledatelja: 100. Sudac: Krešimir Sučić (Belišće). Pomoćnici: Ivan Škaro (Osijek) i Ivan Šalamun (Našice). Strijelci: 1:0 Antun Mesar (21.), 2:0 Munižaba (39.), 3:0 Dorotić (41.), 4:0 Antun Mesar (60.).

BARANJA-BELJE: Ilijašev (66. Petričević), Šisl, Antun Mesar, Benković (78. Kokanović), Džambas (75. Ivan Mesar), Munižaba (63. Đurin), Dorotić, Bosnić, Strmečki, Barić (68. Jurčec), Balukčić.

RATAR: Piplica, Matej Tunuković, Liščević, Horvat, Florian Abramović, Mišević, Manuel Abramović, Jurinić, Križanović, Ivan Tunuković, Bekić.

Nogometaši Ratara ponovo su odigrali jednu blijedu utakmicu u kojoj su doživjeli visok poraz. Nisu nogometaši Baranja-Belja toliko bolji koliko su nogometaši iz Piškorevaca na gostovanjima bez srca, energije i želje za borbom. Nakon početnih dvadesetak minuta ispitivanja snaga, domaći su za samo dvadesetak minuta riješili pitanje pobjednika. U 21. minuti Antun Mesar doveo je Baranjce u vodstvo da bi u završnici prvoga poluvremena pala još dva pogotka.

Najprije je u 39. minuti Nemanja Munižaba postigao drugi, a u 41. Dorotić i treći pogodak. To je ujedno bio i rezultat prvoga dijela utakmice. U nastavku nešto bolja igra Ratara, ali u napadačkom smislu bez realizacije. Domaćini drugim pogotkom Antuna Mesara dolaze do konačne pobjede 4:0.

SLAVONAC (L) – SLAVONIJA (P) 0:1 (0:0)

Ladimirevci – Igralište Ladimirevci. Gledatelja: 100. Sudac: Matija Horvatek (Našice). Pomoćnici: Ivan Radačić (Donja Motičina) i Domagoj Marinić (Feričanci). Strijelci. 0:1 Perak (85.).

SLAVONAC (L): Vrbanić, Novoselić, Budimir, Salapić, Mitić (50. Kolesarić), Kovačević, Jurković, Kordić, Janjić (84. Mihalj), Magić, Baban.

SLAVONIJA (P): Begović, Poljarević, Marošević (88. Stipanović), Tadijan, Vinko, Perak, Pandžić (90. Šuvarić), Vranić, Crnojević, Kovačević, Škorvaga.

Nogometaši Slavonije najveće su osvježenje Prve županijske nogometne lige. Igraju neopterećeno, pošteno ne kalkulirajući niti u jednom trenutku, odlični su na gostovanjima što su pokazali i u Ladimirevcima. Tijekom cijeloga susreta i jedni i drugi mogli su postići pokoji pogodak, ali ovoga puta obrane su bili bolji dijelovi momčadi.

Ipak, u samoj završnici, točnije u 85. minuti veselili su se gosti. Josip Perak postigao je pogodak vrijedan tri boda koji je gostima donio potpuno veselje i odlazak na zimski odmor pun zadovoljstva i dobrih vibracija. Punitovčani su cijelu polusezonu igrali dobro, kod kuće nisu imali sreće jer im je u nekim utakmicama nedostajalo malo sreće i koncentracije. Ali, zato su u gostima odigrali besprijekorno i oni su jedna od rijetkih momčadi koja je više bodova osvojila u gostima nego li kod kuće. I zato im još jednom čestitamo na sportskom i korektnom nadmetanju tijekom cijele polusezone.

OMLADINAC (J) – RADNIK 4:1 (1:1)

Josipovac – Igralište Josipovac. Gledatelja: 150. Sudac: Slaven Florijančić (Jurjevac). Pomoćnici: Tomislav Rupčić (Đakovo) i Zvonimir Novoselić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Vragolović (6.), 1:1 Bošnjak (28. – 11 m), 2:1 Josip Hulak (60.), 3:1 Igor Stuhli (70.), 4:1Kvasnovski (74.).

OMLADINAC (J): Smolka, Brkić, Igor Stuhli, Šlegl, Josip Hulak (78. Alen Stuhli), Štefančić (56. Kvasnovski), Vragolović (68. Mišetić), Habada, Kocur, Kanisek (83. Čaić), Batorek (71. Dorijan Hulak).

RADNIK: Vuković, Dujmović, Ljubas, Bošnjak, Dino Vuković (78. Štrbac), Vrbanić, Glogač, Svirač (46. Telebar), Vidačić, Lukačić (71. Blažević), Petrušić (63. Tutić).

Za nogometaše Omladinca ovo je bila utakmica biti ili ne biti jer novi poraz bi ih bacio u samo dno tablice. Zato su Josipovčani od prve minute krenuli prema golu Radnika. Prve prilike promašili su Igor Stuhli i Štefančić, ali te su prilike nagovijestile i prvi pogodak. U šestoj minuti Štefančić je oduzeo loptu na 20 metara, na nju natrčava Domagoj Vragolović i puca pod samu prečku. Neobranjivo za golmana Vukovića. I gosti su imali nekoliko prilika, ali na josipovačkom golu bio je raspoloženi Edi Smolka, sam pred golmana izašao je Dino Vuković, ali domaći golman ga je nadmudrio. U istoj se poziciji našao i Marijan Lukačić, ali domaći golman bio je nesavladiv. Bolju igru gosti su pretvorili u izjednačenje. U 28. minuti lopta je u kaznenom prostoru pogodila Zvonimira Kocura, a sudac Florijančić pokazao je na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Bošnjak.

Do kraja prvoga poluvremena odlične domaće prilike promašili su Igor Stuhli, Habada i Vragolović. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 1:1. Početkom nastavka Josipovčani su imali priliku za vodstvo. U gostujućem petercu nisu se najbolje snašli Kocur i Šlegl, iako je golman već bio svladan. Domaćini su mogli do vodstva kada je u kaznenom prostoru srušen Igor Stuhli, a sudac je pokazao na bijelu točku. Međutim, golman Vuković brani udarac Kaniseka. U 60. minuti ipak slavlje domaćina. Nakon ubačene lopte iz kornera, najviši u skoku bio je Josip Hulak koji glavom zakucava loptu u mrežu. Deset minuta kasnije domaćini su riješili pitanje pobjednika. Josip Batorek petom proigrava Igora Stuhlija koji mirno šalje loptu u nebranjeni dio mreže.

Igra radnika se tada raspala, a četvrti pogodak pao je u 74. minuti. Igor Stuhli ubacio je loptu u kazneni prostor, a Zlatko Kvasnovski glavom pogađa Vukovićevu mrežu. Do kraja utakmice domaćini su mogli postići još koji pogodak, ali rezultat se nije mijenjao. Ovom pobjedom Josipovčani mogu puno mirnije na odmor jer drže priključak sa sredinom tablice.