PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA – 2. KOLO NK Omladinac Josipovac – NK Metalac Osijek 0:1 NK Hajduk (M) – NK Hajduk (P) 5:0 NK Baranja Belje – NK Tomislav 2:5 NK Jedinstvo – NK Ratar 1:1 NK Slavonac (L) – NK Radnik 6:1 NK Đurđenovac – NK Bilje 1:0 NK Fešk – NK Slavonija (P) 4:2

NK Omladinac Josipovac – NK Metalac Osijek 0:1

Josipovac – Igralište Josipovac. Gledatelja 200. Sudac: Darijan Kovačević (Donji Miholjac). Pomoćnici: Ivan Radačić (Donja Motičina) i Ivan Pavin (Osijek). Strijelac: 0:1 Bekavac (76.).

OMLADINAC (j). Brandis, Brkić, Josip Batorek (46. Habada), Kanisek, Šlegl (75. Alen Stuhli), Josip Hulak, Dorijan Hulak (60. Čaić), Mišetić (67. Vragolović), Pastava, Štefančić, Igor Stuhli. Trener: Domagoj Vragolović.

METALAC: Tonček, Kovačić, Šinko (35. Zekić), Sklepić, Kajtazi, Vujeva, Tolić (86. Šeremešić), Bekavac, Lešić (82. Šimović), Garić, Šimašek.

Josipovčani su, nažalost, premijeru u prvoligaškom društvu završili porazom.

Nakon početnoga ispitivanja snaga, Josipovčani su imali više od igre, slagali su napade, ali bez konkretnijih prilika za gol. Akcije su završavali lošim ubacivanjima, krivim dodavanjima ili udarcima pokraj gola. Ipak, u 30. minuti domaćini su imali priliku doći u vodstvo. Stoper Metalac u kaznenom prostoru ruši Dorijana Hulaka, a sucu Kovačeviću nije preostalo ništa drugo nego pokazati na bijelu točku. Međutim, udarac Josipa Batoreka završio je na prečki. Gosti su čekali svoju priliku iz kontranapada preko najboljega pojedinca Bekavca koji u 45. minuti odlično puca, ali golman Brandis bio je na mjestu.

U drugom dijelu igralo se puno otvorenije s prilikama na obje strane. U 76. minuti dogodio se ključni trenutak utakmice. Bekavac je na rubu kaznenoga prostora primio loptu i pogađa Brandisovu mrežu. U posljednjih petnaestak minuta domaćini su krenuli na sve ili ništa, imali su tri stopostotne prilike, ali osječki golman Tonček čudesno je spasio svoju mrežu. I tako su bodovi otišli u Osijek, ali da su ostali u Josipovcu, ne bi bilo nezasluženo. Ali, to je nogomet.

Omladinac nakon dva kola ostaje bez bodova, a u trećem kolu, već u srijedu, očekuje ih gostovanje u Livani.

NK Jedinstvo – NK Ratar 1:1

Donji Miholjac – Igralište NK Jedinstvo. Gledatelja: 150. Sudac: Mario Markotić (Osijek). Pomoćnici: Danijel Samardžija (Šećerana) i Leonardo Šagolj (Batina). Strijelci: 1:0 Matković (33.), 1:1 Horvat (49.).

JEDINSTVO: Horvat, Šnel, Marko Matković, Matej Vidaković (46. Živković), Zemunić (80. Jagorinac), Šarlija, Perković, Sebastijan Horvat, Patrik Vidaković, Šapina, Katavić (60. Ameti). Trener: Martin Majdenić.

RATAR: Barić, Matej Tunuković (23. Mišević), Mišić, Brzaj (46. Bošnjaković), Blaškić, Horvat, Florian Abramović, Manuel Abramović, Križanović, Ivan Tunuković, Bekić.

U prvom poluvremenu niti jedna niti druga momčad ne mogu se pohvaliti bog zna kakvom igrom. Piškorevčani su imali više od igre, stvarali su situacije za pogotke, ali netočna dodavanja, bez ideje u završnicama akcija, solo akcije sve su odlike koje su krasile gostujuću momčad. Ratar je uputio samo jedan udarac u okvir miholjačkoga gola što dovoljno govori o kvaliteti igre kakvu su prikazali. Domaćini su jednom došli pred gostujući gol i postigli vodeći pogodak. U 33. minuti glavom Barićevu mrežu pogađa Matković.

U drugom poluvremenu vidjeli smo nešto bolju igru koja je gostima donijela poravnanje rezultata. U 48. minuti Florian Abramović solo akcijom po desnoj strani i nesebičnim dodavanjem prema Ivici Horvatu donosi izjednačenje. Nakon toga i do kraja utakmice trajala je dominacija Ratara, međutim, ponovo su napadači potvrdili da ovo nije njihov dan.

Prema prikazanoj igri, nogometaši Ratara mogu žaliti za propuštenim bodovima jer domaćini nisu ozbiljnije ugrozili Barićev gol.

NK Fešk – NK Slavonija (P) 4:2

Feričanci – Igralište NK FEŠK. Gledatelja: 150. Sudac: Denis Plantosar (Darda). Pomoćnici: Domagoj Kečinović (Osijek) i Robert Nađ (Osijek). Strijelci: 1:0 Đuroković (5.), 1:1 Bešlić (13.), 1:2 Štigler (19.), 2:2 Čiš (32.), 3:2 Pinter (39.), 4:2 Ivanušec (90.).

FEŠK: Ante Knežević, Šundalić, Pinter, Čiš (77. Ivanušec), Vulić (71. Škiljić), Bilić (65. Benković), Đuroković (65. Amidžić), Galinec, Stipić, Šundalić, Štefančić (90. Stošić).

SLAVONIJA (P): Begović, Poljarević (46. Smaka), Veverec, Škorvaga, Marošević (65. Tadijan) Bešlić, Vinko, Perak, Štigler (71. Vranić), Kovačević, Crnojević.

Nogometaši Slavonije odigrali su hrabru utakmicu u Feričancima. Nisu kalkulirali već su se išli nadigravati i u tome su uspjeli, ali, nažalost, doživjeli su poraz od odlične momčadi FEŠK-a. Već u prvih pola sata i jedni i drugi pokazali su da se nalaze u odličnoj napadačkoj formi. U petoj minuti Đuroković dovodi domaćine u vodstvo 1:0, ali ubrzo nakon toga odgovaraju i Punitovčani. Igor Bešlić strijelac je u 13. minuti za 1:1. Samo šest minuta kasnije Štigler dovodi Slavoniju u vodstvo 2:1 čime su gosti opasno zaprijetili da će bodovi s njima u Punitovce.

Međutim, u 32. minuti Čiš poravnava rezultat na 2:2 da bi u 39. minuti Pinter doveo domaću momčad u vodstvo 3:2. U nastavku utakmice vidjeli smo ravnopravnu igru u kojoj su gosti pokušavali poravnati rezultat, međutim, nitko do strijelaca nije uspio zatresti protivničku mrežu. U samoj završnici domaćini su golom Ivanuševa potvrdili svoju pobjedu. Nakon dva kola Slavonija ostaje s jednim bodom, a već u srijedu na svom igralištu dočekuju momčad Grabovca.