ŠNK Ratar Piškorevci – NK Slavonac Ladimirevci 2:0

NK Tomislav Livana: NK Omladinac Josipovac 3:0

NK Bilje – NK Fešk 2:1

NK Radnik – NK Đurđenovac 2:0

NK Metalac – NK Jedinstvo 4:1

NK Hajduk (P) – NK Baranja – Belje 1:2

Piškorevci – Igralište Kozin trg. Gledatelja: 200. Sudac: Marijan Vinogradac (Podgajski Podgajci). Pomoćnici: Marijan Kečinović (Osijek) i Zlatan Mlinarić (Osijek). Strijelci: 1:0 Florian Abramović (69.), 2:0 Florian Abramović (88.).

RATAR: Piplica, Bošnjaković, Mišić (57. Mišević), Brzaj, Florian Abramović (88. Antunović), Manuel Abramović, Jurinić, Križanović, Ivan Tunuković.

SLAVONAC (L): Vuković, Perošević, Novoselić, Baban, Magić, Salapić (71. Kovačević), Mitić (76. Kolesarić), Budimir, Tomaz, Jurković, Kordić.

Nogometaši Ratara ostvarili su željeno. Doduše, puno teže od očekivanoga jer su Piškorevčani tek u završnici postigli dva pogotka što im je bilo dovoljno za tri nova boda.
U prvom poluvremenu domaćini su imali više od igre, stvarali su prilike, ali jednostavno lopta nije htjela u gol. Treba napomenuti da je u Ratarovoj momčadi debitirao iskusni golman Hrvoje Piplica koji je pokazao svoje golmanske kvalitete. Barem desetak puta Piškorevčani su bili i matnim situacijama, ali jednostavno lopta nije htjela u gol.

Međutim, u drugom poluvremenu na teren je izašao drugačiji Ratar: rastrčan, borben i željan bodova. Međutim, gosti iz Ladimirevaca odlično su se branili, međutim, u 69. minuti, alfa i omega piškorevačke momčadi Florian Abramović solo akcijom prolazi kroz gostujuću obranu i s lijeve strane pogađa suprotan kut Vukovićeve mreže.

Vodstvo koje je Ratar apsolutno zaslužio. U samoj završnici bratska suradnja donijela je i drugi domaći pogodak. Manuel Abramović pravovremeno je proigrao brata Floriana koji preciznim udarcem pogađa gostujuću mrežu. I nakon toga, pri izlasku iz igre, dobio zaslužen pljesak piškorevačke publike.

Tako momčad Ratara i dalje ostaje u samom vrhu sa sedam osvojenih bodova. U četvrtom kolu očekuje ih gostovanje u Đurđenovcu.

Punitovci – Igralište Punitovci. Gledatelja: 150. Sudac: Nikola Šušak (Belišće). Pomoćnici: Miro Karlović 8Samatovci) i Krešimir Sučić (Belišće). Strijelci: 0:1 Đurković (72.), 1:1 Sabljić (86.).

SLAVONIJA (P): Begović, Veverec (81. Tadijan), Škorvaga, Marošević, Bešlić (90. Matković), Vinko, Štigler (63. Perak), Vranić (58. Saljić), Smaka, Kovačević, Crnojević.

GRABOVAC: Brumen, Kulešević (75. liović), Crnčan (60. Horaček), Tadić, Đurković, Ćupurdija (46. Lucić), Jakovčević, Bilandžić (69. Vrdoljak), Marić, Brumen (46. Sambol), Šafar.

Momčad iz Grabovaca u Punitovce je došla kao vodeća momčad lige s izraženom željom da i ovo gostovanje prođu bez poraza. Gosti su imali zrelije prilike, bili su bliži pobjedi, ali u završnici utakmice Slavonija je uspjela doći do izjednačenja.

U prvom poluvremenu vidjeli smo tvrdu i organiziranu igru s obje strane, i jedni i drugi su više računa vodili o čuvanju svoje mreže jer o porazu nitko nije razmišljao.

U nastavku utakmice Grabovčani uspijevaju doći do vodstva. Igrala se 72. minuta kada je Ivan Đurković svladao golmana Begovića. U samoj završnici domaćini su krenuli na sve ili ništa. U igru je ušao Marino Sabljić, prinova iz Jurjevca što se pokazalo dobitnom kombinacijom. Sabljić je u 86. minuti postigao pogodak za 1:1

Podjelom bodova mogu biti zadovoljni i jedni i drugi, a gosti su pokazali potencijal za borbu za sam vrh tablice.

Livana – Igralište NK Tomislav. Gledatelja: 150. Sudac: Manuel Dendis (Jelisavac). Pomoćnici: Ivan Radačić (Donja Motičina) i Matija Horvatek (Našice). Strijelci: 1:0 Nikšić (12.), 2:0 Nikšić (81.), 3:0 Nikšić (83.).

TOMISLAV: Crljić, Šantor (86. Jurišić), Mlinarević (71. Roso), Tomić, Žitnjak, Nikšić, Tomas, Barišić (88. Rudec), Boganović, Grabić (87. Radoš), Majstorović (84. Rudec).

OMLADINAC (J): Brandis, Kolarik (74. Kocur), Brkić (81. Alen Stuhli), Kanisek, Šlegl (86. Čaić), Josip Hulak, Habada, Mišetić (79. Vragolović), Pastva (71. Dorijan Hulak), Štefančić, Igor Stuhli.

Nogometaši iz Livane bolje su otvorili utakmicu te s dvije uigrane akcije zaprijetili golmanu Brandisu. Domaćini su u prvih desetak minuta izveli čak šest kornera i jednostavno gol je visio u zraku. Iskusni Dražen Nikšić u 12. minuti lob udarcem s 18 metara doveo je Tomislav u vodstvo. Nakon početne inicijative, gosti su primirili svoje protivnike i do odlaska na odmor bila je to ravnopravna utakmica. Do odlaska na odmor i jedni i drugi imali su po jednu izglednu priliku. Kod domaćina raspoloženi Nikšić puca preko gola, a kod gostiju Habadin udarac s desetak metara od bloka odlazi pored gola.

U nastavku utakmice gledatelji su vidjeli puno sadržajniju i otvoreniju igru. Gosti su imali prilike za izjednačenje, ali Pastva, Habada, Štefančić i Igor Stuhli nisu bili precizni. U domaćim redovima prava napast za josipovačku obranu bio je Dražen Nikšić koji se barem još dva puta mogao upisati u strijelce, ali na gostujućim vratima bio je raspoloženi Brandis. U 75. minuti Stuhli ima najbolju priliku, ali njegov udarac završio je na stativi. Domaćini su u završnici brzim kontrama došli do konačnih 3:0. Svoj hatr-trick postigao je Dražen Niškić čime je definitivno zapečatio josipovačku sudbinu.

Izvor: Miro Šola