PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA – 4. KOLO

NK OMladinac Josipovac – NK Hajduk Popovac 2:0

NK Viljevo : NK Slavonija Punitovci 3:0

NK Đurđenovac – ŠNK Ratar 4:3

Josipovac – Igralište Josipovac. Gledatelja: 200. Sudac: Oliver Romić (Osijek). Pomoćnici: Domagoj Kečinović (Osijek) i Luka Vidić (Osijek). Strijelci: 1:0 Marijan Batorek (45.), 2:0 Štefančić (78. – 11 m).

OMLADINAC (J): Brandis, Kocur, Josip Batorek, Kanisek, Šlegl, Josip Hulak (89. Vavra), Habada (77. Dorijan Hulak), Mišetić (64. Vragolović), Marijan Batorek (82. Pastva), Štefančić, Igor Stuhli (80. Alen Stuhli).

HAJDUK (P): Škoro, Kajinić, Joka, Sklepić, Marković, Kaiser, Viljevac, Ceglec, Kormoczi, Horvat, Koprivec.

U sudaru dvaju momčadi koje još nisu osjetile slast pobjede, više umijeća imalis u nogometaši Omladinaca koji su u Josipovcu slavili protiv Hajduka iz Popovca.

Od prve minute Josipovčani su krenuli s napadima i većinu vremena proveli su na protivničkoj polovici. Nizale su se prilike koje su nagovijestile domaću pobjedu. U 10. i 15. minuti promašuje Marijan Batorek; prvi puta glavom s pet metara, a drugi udarcem s 12 metara). U 21. Igor Stuhli puca sa 16 metara, ali golman Škoro brani. U prilici se našao i Ante Habada koji je u 23. minuti napravio pravi slalom u gostujućoj obrani, ali njegov udarac završava pored gola. Gosti su prvi puta zaprijetili u 30. minuti kada je Viljevac bježi domaćoj obrani i sam izlazi pred Brandisa.

Međutim, josipovački golman spasio je svoju mrežu od sigurnoga pogotka. U sličnoj situaciju, samo pred popovačkim golom, našao se Ante Habada, ali njegov udarac zaustavlja gostujući golman. Nakon toga, u odličnoj se prilici nalazi i Mišetić, ali njegov udarac s 12 metara završava tik uz stativu. Gosti ponovo prijete u 41. minuti, ali bez uspjeha. I kada se činilo da će obje momčadi na odmor bez golova u 45. Igor Stuhli s desne strane ulazi u kazneni prostor, idealno poslužuje Marijana Batoreka koji nije imao težak zadatak. Za zasluženih 1:0. Nakon postignutoga gola, u nastavku utakmice, igra Omladinaca postala je povezanija, ali opet su napadači promašili nekoliko izglednih prilika.

Najbolje prilike imali su Igor Stuhli, Marijan Batorek, Josip Batorek i Ante Habada. U 79. minuti Josipovčani su potvrdili pobjedu. U gostujućem kaznenom prostoru loptu je primio najbolji igrač susreta Marijan Batorek, međutim, s leđa ga ruši gostujući branič, a sucu Romiću nije preostalo ništa drugo nego pokazati na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Antun Štefančić. Do kraja utakmice, domaćini su mirno priveli utakmicu kraju i tako upisali prve prvenstvene bodove u prvoligaškom društvu. Prema prikazanoj igri, više nego zasluženo.

Viljevo – Igralište Viljevo. Gledatelja: 150. Sudac: Matija Horvatek (Našice). Pomoćnici: Ivan Škaro (Osijek). Strijelci: 1:0 Vincetić (31.), 2:0 Kopić (72.), 3:0 Vincetić (80.).

VILJEVO: Knežević, Golub, Senković, Cerovečki, Kodrić (70. Kopić), Lukić, Vincetić (82. Kovačević), Sklizović, Korov, Vicić, Blažević (46. Maričić). Trener: Dinko Puljić.

SLAVONIJA (P): Begović (46. Bošković), Veverec (41. Vranić), Marošević, Sabljić, Perak, Štigler, Crnojević, Smaka, Škorvaga (46. Tadijan), Bešlić (86. Stipanović), Vinko.

Nogometašima Slavonije ne ide pa ne ide. I na drugom su gostovanju doživjeli poraz, ovaj puta u Viljevu. U prvih pola sata vidjeli smo ravnopravnu igru, a goste je poremetio pogodak u 31. minuti. Strijelac je bio Ante Vincetić. Do odmora su Punitovčani pokušavali doći do izjednačenja, ali mreže su mirovale. U nastavku utakmice, domaćini su mudrom igrom čuvali stečenu prednost iz prvoga dijela te su u završnici utakmice iz dvije kontre došli do konačne pobjede. U 72. minuti drugi pogodak za domaćine postigao je Stjepan Kopić, samo dvije minute nakon što je ušao u igru umjesto Filipa Kodrića. U 80. minuti svojim drugim pogotkom sudbinu Slavonije zapečatio je Marko Vincetić.

Ovo je drugi poraz Slavonije koja se sada spustila u donji dio tablice sa samo dva osvojena boda. U sljedećem petom kolu Punitovčani na svom terenu dočekuju Hajduk iz Marijanaca.

Đurđenovac – Igralište Đurđenovac. Gledatelja: 150. Sudac: Miro Karlović (Samatovc). Pomoćnici: Nikola Šušak (Belišće) i Krešimir Sučić (Belišće). Strijelci: 0:1 Horvat (3.), 0:2 Florian Abramović (14.), 0:3 Florian Abramović (17.), 1:3 Marić )50.), 2:3 Marić (62.), 3:3 Marić (68 – 11 m), 4:3 Marić (81.).

ĐURĐENOVAC: Prevolšek, Posavec-Tušek, Stojanović, Pavlić (66. Marko Runje), Pavličić (87. Topalović), Vuković (88. Matko Runje), Markotić, Špehar, Čoboj (30. Serdar), Kuzminski, Marić.

RATAR: Piplica (83. Barić), Bošnjaković, Mišić, Brzaj, Horvat (78. Bekić), Florian Abramović, Mišević, Manuel Abramović, Jurinić, Križanović, Ivan Tunuković.

Ovakvu utakmicu kakvu su odigrali nogometaši Đurđenovca i Ratara svaki igrač u karijeri može odigrati samo jednom. Jer što su nogometaši iz Piškorevaca propustili teško je opisati, ali zasigurno da će dugo sanjati Roberta Marića koji je u drugom poluvremenu postigao četiri pogotka čime je svojoj momčadi donio tri boda.

No, Piškorevčani su primijenili recept „vatrenih“ i od prve minute napali domaćina. Već u trećoj minuti, nakon ubačene lopte iz kornera, najbolje se snašao Ivo Horvat i zatresao domaću mrežu. Domaćini se još nisu niti pribrali, a uslijedio je novi šok. Florian Abramović u 14. i 17. minuti postiže pogotke za pomalo nestvarnih, ali istinitih 0:3. Do kraja prvoga dijela, gosti su mogli postići još koji pogodak, najbliže tome bio je Horvat koji u 38. minuti pogađa prečku. Na odmor su gosti otišli s komotnim vodstvom 3:0. A što se događalo u drugom poluvremenu vjerujem da nitko iz Ratara ne može objasniti. Jednostavno, Piškorevčani su stali i promatrali kako gosti napadaju na njihov gol. Doduše, gostujuću koncepciju poremetila je ozljeda golmana Piplice tako da je na vrata morao nezagrijani Barić. A tada je uslijedila kanonada Roberta Marića koji je postigao sva četiri domaća pogotka. Domaćini su postigli tri gola iz prekida i tako u 81. minuti došli do vodstva 4:3. Pomalo nestvarno, ali opet istinito.