ŠNK Ratar Piškorevci – NK Fešk Feričanci 5:0

ŠNK Baranja Belje – NK Omladinac Josipovac 0:2

NK Slavonija (P) – NK Hajduk Marijanci 5:1

NK Radnik – NK Grabovac 0:2

NK Tomislav – NK Slavonac 2:1

NK Hajduk (P) – NK Jedinstvo 2:1

NK Metalac – NK Đurđenovac 2:1

Punitovci – Igralište Punitovci. Gledatelja: 150. Sudac: Ivan Matić (Osijek). Pomoćnici: Ivana Škaro (Osijek) i Katarina Zeko (Vinkovci). Strijelci: 1:0 Kovačević (15.), 1:1 Takalić( 43.), 2:1 Kovačević (45.), 3:1 Vranić (65.), 4:1 Bešlić (68.), 5:1 Kovačević (78.).

SLAVONIJA (P): Begović, Štigler (28. Vranić), Veverec, Škorvaga, crnojević (73. Tadijan), Vinko, Smaka (81. Poljarević), Perak (84. Getoš), Sabljić, Bešlić (81. Stipanović), Kovačević.

HAJDUK (M): Kudrić, Kupčević (86. Plužarić), Plečko, Špoljarić, Takalić (78. Kuharić), Popović, Alšić (81. Pandurić), Ošapić (81. Šimenić), Vinković (55. Popović), Arnaut, Domanović.

Otvorilo se i Punitovčanima. Nakon pet kola dočekali su prvu prvenstvenu pobjedu koja im donosi mir u svlačionici. Iako rezultat sugerira laganu pobjedu dosta su truda i muke uložili nogometaši Slavonije kako bi slomili otpor borbenih gostiju. Za to je svakako najzaslužniji iskusni Pavo Kovačević sa svoja tri pogotka.

Za domaćine je sve krenulo kao po loju. Rani gol u 15. minuti Pave Kovačevića nagovijestio je pobjedu. Međutim, gosti su u završnici prvoga poluvremena golom Tome Takalića izjednačili rezultat na 1:1. Samo dvije minute kasnije Kovačević postiže svoj drugi pogodak za mirniji odlazak svoje momčadi na odmor.

U nastavku utakmice, na terenu je postojala samo jedna momčad – ona domaća. U 65. minuti Josip Vranić (ušao u 28. minuti umjesto ozlijeđenoga Darka Štiglera) dovodi Slavoniju do vodstva 3:1. Nakon toga, otpor gostiju iz Marijanaca je potpuno nestao, a u završnici utakmice Igor Bešlić i Pavo Kovačević svojim trećim pogotkom dovršavaju priču. Za visoku i zasluženu pobjedu. Slavonije.

Piškorevci – Igralište Kozin trg. Gledatelja: 200. Sudac: Matija Horvatek (Našie). Pomoćnici: Manuel Dendis (Jelisavac) i Ivan Radačić (Donja Motičina). Strijelci: 1:0 Ivan Tunuković (30.), 2:0 Ivan Tunuković (40.), 3:0 Bekić (44.), 4:0 Josip Mišić (52.), 5:0 Manuel Abramović (65.).

RATAR: Barić, Bošnjaković, Mišić (80. Galić), Liščević, Horvat, Florian Abramović, Mišević, Manuel Abramović, Jurinić, Tuunuković (72. Antunović), Bekić. Trener: Josip Mišić.

FEŠK: Knežević, Vuzem (46. Šundalić), Škiljić (65. Pajtl), Kljajić, Danijel Šundalić (65. Stošić), Bilić, Vulić, Amidžić, Pinter, Benković (70. Kopljar), Kapraljević (20. Ivanušec).

Nogometaši Ratara naplatili su sve duševne boli koje su im se skupile u proteklih sedam dana kada su doživjeli poraz u Đurđenovcu te u srijedu i u Kupu NS Đakovo od Punitovčana i to sve naplatili s kamatama igračima iz Feričanaca. U prvih pola sata domaćini su imali veći posjed lopte, ali su prvu pravu priliku u 30. minuti pretvorili u pogodak. Odličnu partiju prikazao je mladi Ivan Tunuković koji je solo akcijom prošao kroz gostujuću obranu i s lakoćom matirao Kneževića. Deset minuta kasnije ponovo je Tunuković pokazao dio svoga raskošnoga talenta i gotovo na identičan način postigao i drugi pogodak. U 44. minuti Tunuković je bio asistent za Deana Bekića koji treći puta šalje loptu u protivničku mrežu. U nastavku utakmice, gosti su na teren izašli bez ikakvih ambicija čekajući kraj utakmice. U takvim okolnostima u 52. minuti Josip Mišić zabija za 4:0 da bi u 65. Manuel Abramović zaključio Ratarovu seriju za konačnih 5:0. Ovom pobjedom Ratar je prekinuo mini seriju neuspjeha i vratio dozu samopouzdanja pred nastavak prvenstva.

Beli Manastir – Stadion Beli Manastir. Gledatelja: 100. Sudac: Dražen Matasović (Đakovo). Pomoćnici: Nikola Bančić (Poganovci) i Igor Tonković (Našice). Strijelci: 0:1 Habada (48.), 0:2 Stuhli (80.).

BARANJA-BELJE: Ilijašev, Šisl, Munižaba, Benković, Antun Mesar, Kedmenac, Džambas, Ivan Mesar, Dedić, Barić, Bosnić.

OMLIADNAC (J): Brandis, Denis Brkić, Josip Batorek, Kanisek, Šlegl, Kocur, Mišetić (78. Marijan Batorek), Vragolović (62. Alen Stuhli), Štefančić (89. Dorijan Hulak), Habada (90. Vavra), Igor Stuhli (86. Pastava). Trener: Domagoj Vragolović.

O kako dobar tjedan za nogometaši Omladinca. U sedam dana ostvarili su tri pobjede i bratili osmijeh na lice. Nakon prve pobjede protiv Hajduka iz Popovca i kup pobjede protiv Dračica stigla je i treća u nizu – gostujuća u Belom Manastiru. Više nego zaslužena.

U prvih pola sata Josipovčani su bili konkretnija i opasnija momčad jer su stvorili nekoliko prilika iz kojih su mogli doći do vodstva. U petoj minuti Habada proigrava Štefančića, njegov udarac s 12 metara golman Ilijašev brani. U 15. minuti Mišetić proigrava Igora Stuhlija koji izlazi sam pred golmana, ali opet je baranjski vratar bio uspješniji. Domaćini su prvi puta zaprijetili u 30. minuti. Antun Mesar je prošao dva josipovačka braniča, ali njegov udarac s ruba kaznenoga prostora završava preko gola. Početkom drugoga poluvremena, točnije u 48. minuti, gosti su bolju igru okrunili vodstvom. Dupli pas Igora Stuhlija i Habade završio je pogotkom ovoga drugoga. Baranjci su pokušavali dugim loptama ugroziti Brandisova vrata, ali josipovačka obrana djelovala je kao najbolji švicarski sat. Gosti su imali još tri izgledne prilike, ali utakmicu su u svoju korist riješili u 80. minuti. Brzonogi Igor Stuhli po desnoj je strani pobjegao svojoj pratnji, ušao u kazneni prostor i mirno loptu poslao pored Ilijaševa. I slavlje je moglo početi.

Izvor: Miro Šola