6. KOLO

NK Hajduk Marijanci – NK Omladinac Josipovac 1:4

HNK Grabovac – ŠNK Ratar Piškorevci 5:3

NK Slavonija Punitovci – HNK Bilje 1:3

Marijanci – Igralište Dragan Ćosić. Gledatelja: 200. Sudac: Manuel Dendis (Jelisavac). Pomoćnici: Tomislav Keglović (Našice) i Siniša Mandić (Tiborjanci). Strijelci: 1:0 Ošapić (18.), 1:1 Štefančić (51.), 1:2 Marijan Batorek (75.), 1:3 Josip Hulak (78.), 1:4 Marijan Batorek (85.).

HAJDUK (M): Kudric, Kupčerić (37. Greganović), Plečko, Špoljarić, Čakalić, Popović, Alšić (68. Jovanović), Ošapić, Vinković, Arnaut, Domanovac.

OMLADINAC (J): Brandis, Kolarik (60. Marijan Batorek; 88. Čaić), Josip Batorek (46. Kocur), Kanisek, Šlegl, Brkić, Josip Hulak, Mišetić, Štefančić (77. Dorian Hulak), Habada (86. Leo Kvasnovski), Igor Stuhli. Trener: Domagoj Vragolović.

Od samoga početka Josipovčani su imali više od igre, ali prilike nisu uspjeli pretvoriti u golove. U sedmoj minuti, nakon kornera, Kanisek puca glavom pored stative. Igrala se 15. minuta kada Igor Stuhli puca s deset metara, ali ravno u golmana. Nakon toga Josip Batorek šutira s ruba kaznenoga prostora, pored gola. Ipak, domaćini dolaze u vodstvo u 18. minuti. Gosti su izgubili loptu na sredini terena Dario Ošapić izlazi sam pred golmana Brandisa i plasira loptu u praznu mrežu. Nakon toga, Josipovčani su imali dvije prilike, ali Igor Stuhli i Štefančić nisu bili precizni.

U drugom poluvremenu Omladinac je još malo pojačao ritam što im je donijelo izjednačenje. Štefančić je šutirao iskosa u golmanovu stranu. Igrač odluke bio je Marijan Batorek koji je ušao u igru u 60. minuti i postigao dva pogotka. Za 2:1 iskoristio je asistenciju Ante Habade i odlično se snašao u kaznenom prostoru. Nakon toga, u 78. minuti udarcem s 30 metara Josip Hulak postiže eurogol. Konačnih 4:1 postavlja Marijan Batorek na asistenciju Doriana Hulaka. Ovo je treća Josipovačka pobjeda u nizu koja ih odvodi u gornji dom.

Grabovac – Igralište HNK Grabovac. Gledatelja: 100. Sudac: Tomislav Rupčić (Đakovo). Pomoćnici: Hrvoje Rikert (Osijek) i Igor Tonković (Našice). Strijelci: 1:0 Đurković (5. – 11 m), 1:1 Florian Abramović (8.), 2:1 Crnčan (27.), 3:1 Lucić (38.), 4:1 Bilandžić (70.), 4:2 Ivan Tunuković (70.), 4:3 Horvat (76. – 11 m), 5:3 Ćupurdija (90.).

GRABOVAC: Brumen, Kulešević, Crnčan, Horaček (66. Vrdoljak), Tadić, Đurković (60. Mucak), Lucić (63. Ćupurdija), Sambol, Jakovčević, Bilandžić (77. Drmić), Marić (55. Liović). Trener: Zdenko Sambol.

RATAR. Barić, Mišić (62. Bošnjaković), Blaškić, Liščević, Horvat, Florian Abramović, Mišević (70. Antunović), Manuel Abramović, Jurinić (75. Brzaj), Križanović, Ivan Tunuković. Trener: Josip Mišić.

Nogometaši Ratara utakmicu u Grabovcu zasigurno će pamtiti po jednom detalju, a to je da je odigrana pod reflektorima. Domaćini su već u petoj minuti iz kaznenoga udarca došli u vodstvo. strijelac je bio Đurković. Međutim, samo tri minute kasnije Piškorevčani preko Floriana Abramovića izjednačavaju rezultat na 1:1. Otvaranje utakmice pokazalo je da će to biti zanimljiva utakmica u kojoj će najviše profitirati gledatelji. I tako je bilo: čak osam golova postignuto je u ovoj utakmici. Do odlaska na odmor domaćini su demonstrirali bolju fizičku pripremu što im je donijelo još dva pogotka. U 27. minuti drugi pogodak za domaćine postiže Crnčan da bi u 38. Lucić postavio i konačni rezultat prvoga poluvremena – 3:1.

Domaćini su stisnuli i početkom drugoga dijela da bi u 70. minuti Bilandžić postigao četvrti pogodak i tada se činilo da je utakmica odlučena. Međutim, Piškorevčani kreću na sve ili ništa i za samo šest minuta postižu dva pogotka (Tunuković i Horvat iz jedanaesterca) i ponovo vraćaju nadu da mogu izbjeći poraz. Tih petnaestak minuta bilo je najbolje piškorevačko razdoblje igre. Ipak, u samoj završnici Ćupurdija postiže peti pogodak za konačnih 5:3.

Punitovci – Igralište Punitovci. Gledatelja: 150. Sudac: Domagoj Vuletić (Osijek). Pomoćnici: Ivan Škaro (Osijek) i Ivan Radačić (Donja Motičina). Strijelci: 0:1 Šileš (9.), 0:2 Domitrek (33.), 1:2 Bešlić (50.), 1:3 Veselinović (79.).

SLAVONIJA (P): Begović, Tadijan, Marošević (72. Veverec), Škorvaga, Crnojević, Smaka (85. Poljarević), Vinko, Perak, Vranić, Bešlić, Kovačević.

BILJE: Bošnjaković, Bačvanin, Apčag (79. Knežević), Cvetko, Čulin, Grlić (85. Greganović), Fremec, Šileš (88. Čepčik), Domitrek (82. Veršing), Štetić, Srb (55. Veselinović. Trener: Aleksandar Stojković.

Nogometaši Bilja potpuno zasluženo odnijeli su sva tri boda iz Punitovaca. Već u prvih pola sata igre zabili su dva gola i tako usmjerili utakmicu u svom smjeru. Već u devetoj minuti Matej Šileš pogađa Begovićevu mrežu da bi u 33. minuti Fabijan Domitrek postigao drugi pogodak. Do odlaska na odmor domaćini se nisu oporavili tako da je prvi dio utakmice završio uvjerljivim gostujućim vodstvom.

U nastavak utakmice domaćini su krenuli puno ozbiljnije i s više žara tako da je nadu svojoj momčadi vratio Igor Bešlić koji je postigao pogodak za 1:2. I kada se činilo da bi domaćini mogli do izjednačenja, u 79. minuti Matej Veselinović (igrao za Hajduk iz Širokoga Polja) postiže pogodak za konačnih 3:1. Ovom utakmicom Punitovčani nastavljaju igrati po sistemu „toplo – hladno“ prosipajući domaće bodove.