8. KOLO

SLAVONIJA (P) – RATAR 1:1

SLAVONAC (L) – OMLADINAC (J) 2:1

SLAVONIJA (P) – RATAR 1:1 (1:0)

Punitovci – Igralište Punitovci. Gledatelja: 200. Sudac: Manuel Dendis (Jelisavac). Pomoćnici: Domagoj Marinić (Feričanci) i Ivan Šalamun (Našice). Strijelci: 1:0 Sabljić (17.), 1.1 Horvat (53.).

SLAVONIJA (P): Begović, Veverec, Škorvaga, Crnojević, Smaka, Vinko (68. Štigler), Perak, Sabljić, Bešlić, Kovačević, Tadijan (90. Marošević).

RATAR: Piplica, Matej Tunuković (Antunović (84.), Bošnjaković, Mišić, Brzaj, Blaškić, Liščević, Horvat, Florian Abramović, Manuel Abramović, Ivan Tunukovć (90. Adrić).

Đakovački derbi između Punitovčana i Piškorevčana protekao je u nervoznoj, borbenoj i ne za oko lijepoj utakmici. Punitovčani nošeni kup pobjedom u Piškorevcima vjerovali su da mogu do nove pobjede koja bi im definitivno donijela mir u svlačionicu dok su Piškorevčani bili uvjereni da ne mogu igrati tako slabo kao u kupu. Nakon početnoga ispitivanja snaga, sve je dobro krenulo za domaćine. Igrala se 17. minuta kada je Marino Sabljić doveo svoju momčad u vodstvo i time pokazao da je veliko pojačanje za punitovački napad. Do odmora se rezultat više nije mijenjao, iako je bilo izglednih prilika s obje strane. U nastavku utakmice, Piškorevčani su otvorili igru želeći što prije doći do poravnanja rezultata. To im je uspjelo u 53. minuti kada Ivica Horvat postiže izjednačujući pogodak. Do kraja susreta i jedni i drugi imali su nekoliko izglednih prilika koje nisu iskorištene. Zato je zaključak većine gledatelja: podjela bodova, prema prikazanoj igri, najrealniji je ishod susreta s kojim obje momčadi mogu biti zadovoljne.

SLAVONAC (L) – OMLADINAC (J) 2:1 (0:1)

Ladimirevci – Igralište Ladimirevci. Gledatelja: 100. Sudac: Slaven Florijančić (Jurjevac). Pomoćnici: Marijan Rebrina (Petrijevci). Strijelci: 0:1 Igor Stuhli (41.), 1:1 Perošević (50.), 2:1 Magić (74.).

SLAVONAC (L): Vrbanić, Perošević, Magić (88. Vuković), Salapić, Mitić, Mričić (52. Kovačević), Novoselić , Kordić (67. Janjić), Budimir, Tomaz, Baban.

OMLADINAC (J): Brandis, Brkić (84. Dorian Hulak), Igor Stuhli, Šlegl, Josip Hulak, Štefančić (75. Alen Stuhli), Mišetić (60. Zlatko Kvasnovski), Habada, Kanisek, Marijan Batorek (46. Kocur), Josip Batorek (67. Kolarik). Trener: Domagoj Vragolović.

Nažalost, serija od četiri uzastopne pobjede za nogometaše Omladinca je prekinuta. To su učinili nogometaši Slavonca iz Ladimirevaca. Nakon početnoga ispitivanja snaga, domaćin je krenuo odlučnije što mu je donijelo dominaciju terenom. U mnogome su mu u tome pomogli i gosti koji su utakmicu otvorili s dosta netočnih dodavanja. Najopasniji domaći napadač bio je Ivan Magić koji se našao u nekoliko izglednih prilika za gol. Na sreću Josipovčana, nije bilo koncentracije u završnici tako da je Brandisova mreža mirovala. Gosti prvu pravu priliku imaju u 40. minuti kada Igor Stuhli izlazi sam pred golmana Vrbanića, ali prebacuje i njega i gol. U samoj završnici Josipovčani dolaze u vodstvo. Na visoku loptu koja je padala u kazneni prostor odlično natrčava Igor Stuhli čiji udarac završava u ladimirevačkoj mreži. Bio je to rezultat prvoga poluvremena. Odmah na početku nastavka domaćini dolaze do izjednačenja. Strijelac za 1:1 bio je Ivan Magić. Nakon toga, i jedni i drugi otvaraju igru želeći doći do pobjede. Odličnu priliku za gostujuće vodstvo imao je Ante Habada koji izlazi sam pred domaćega golmana koji odlično brani. Nakon toga i Štefančić unutar kaznenoga prostora šutira na gol, ali lopta se zaustavlja na stativi. Gosti su do pobjede došli nakon slobodnoga udarca. Prema prikazanoj igri, zaslužena pobjeda Slavonca.