PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

9. KOLO
RATAR – BILJE 0:0

Piškorevci – Igralište Kozin trg. Gledatelja: 200. Sudac: Borna Brkić (Belišće). Pomoćnici: Marijan Rebrina (Petrijevci).

RATAR: Barić, Matej Tunuković (61. Mišević), Bošnjaković, Mišić (56. Križanovć), Brzaj, Liščević, Horvat, Florian Abramović, Manuel Abramović, Jurinić, Ivan Tunuković 69. Bekić).

BILJE: Bošnjaković, Bačvanin, Apčag (77. Fremec), Cvetko, Čulin, Grlić, Knežević, Šileš (72. Greganović), Veršing (56. Veselnović), Štetić (77. Srb), Ranogajec.

Utakmica između Ratara i Bilja protekla je u obostrano zanimljivoj igri u kojoj su i jedna i druga momčad mogli do pobjede. U prvom poluvremenu Ratar je imao dvije stopostotne prilike, ali domaći napadači nisu bili raspoloženi. U nastavku utakmice, obje momčadi imali su svoje prilike, ali golmani su bili najbolji dijelovi momčadi. Ratar je najbolju priliku imao u 84. minuti kada je Florian Abramović izašao sam pred golmana Bošnjakovića, ali nije bilo dovoljno snage koncentracije za završni udarac. Tako je utakmica završila bez pobjednika, a prošlo je mnogo utakmica a da Ratar nije postigao pogodak na svome igralištu. Prema prikazanoj igri, podjela bodova najrealniji je ishod.

OMLADINAC (J) – ĐURĐENOVAC 0:2 (0:1)

Josipovac – Igralište Josipovac. Gledatelja: 200. Sudac: Mateo Ilić (Beli Manastir). Pomoćnici: Danijel Samardžija (Šećerana) i Stjepan Pal (Darda). Strijelci: 0:1 Špehar (16.), 0:2 Špehar (77.).

OMLADINAC (J): Brandis, Brkić (83. Čaić), Igor Stuhli, Šlegl, Josip Hulak, Štefančić (85. Dorijan Hulak), Habada, Alen Stuhli (66. Zlatko Kvasnovski), Kocur (46. Mišetić), Kanisek, Josip Batorek (70. Kolarik). Trener: Domagoj Vragolović.

ĐURĐENOVAC: Prevolšek, Pavlić, Pavličić, Vuković (87. Runje), Markotić, Marko Runje, Špehar (89. Vanek), Serdar, Stojanović, Topalović, Marić (34. Čoboj).

Dvjestotinjak gledatelja u Josipovcu vidjelo je pravu čvrstu borbenu prvenstvenu utakmicu u kojoj se borilo za svaku loptu. Igra se uglavnom odvijala na sredini terena, a obrane su bile bolji dijelovi i jedne i druge momčadi. Obje momčadi pokušavali su do gola doći udarcima s ruba kaznenoga prostora, ali niti jedan udarac nije završio iza leđa golmana. Ipak, gosti su prvi došli u vodstvo. Igrala se 16. minuta kada su gosti izveli slobodan udarac sa 16 metara. Mrko Runje pucao je u donji kut, Brandis je kratko loptu odbio, a na nju je natrčao Špehar zakucao ju u mrežu. Nakon toga, Josipovčani kreću otvorenije prema protivničkom golu, ali nekoliko njihovih udaraca završava pored gola. Najbolju priliku za domaći pogodak imao je Igor Stuhli koji je iskoristio pravovremenu asistenciju Šlegla te sam krenuo prema golmanu Prevolšeku. I njega je prebacio, i kada su svi loptu vidjeli u golu, ona je prošla tik pored vratnice.U nastavku susreta domaćini su imali terensku inicijativu, stvarali su prilike, a gosti su čekali svoju priliku iz kontri. U 77. minuti gosti dolaze do konačnih 2:0. Domaći branič vratio je loptu prema golmanu Brandisu koji pokušava loptu proslijediti svome suigraču, međutim Špehar je presjekao loptu i mirno ju ubacio u praznu mrežu. Do kraja susreta Josipovčani su uputili dva udarca prema protivničkom golu, ali oba su bila neprecizna. Prema prikazanoj igri, zaslužena pobjeda Đurđenovca.

METALAC – SLAVONIJA (P) 0:1 (0:1)

Osijek – Stadion Gradski vrt. Gledatelja: 50. Sudac: Antun Bošnjak (Harkanovci). Pomoćnici: Ivan Škaro (Osijek) i Fran Jerbić (Osijek). Strijelac: 0:1 Smaka (37.).

METALAC: Živković, Kovačić, Šinko (50. Vukešin), Domagoj Vranješ, Smoljanović, Sklepić (65. Šimović), Tolić, Runtić, Lešić, Vujeva, Bagić (50. Bekavac). Trener: Zdenko Glumac.

SLAVONIJA (P): Begović, Poljarević (80. Tadijan), Veverec, Škorvaga, Crnojević (80. Marošević), Smaka, Vinko, Perak, Sabljić (90. Matković), Bešlić (87. Stipanović), Kovačević.

Punitovčani su ove sezone doista nepredvidivi. Nakon podjele bodova protiv Ratara, hladno su otišli u Osijek kod vodećega Metalca i kući se vratili sa sva tri boda. Nogometaši Slavonije odigrali su taktički jako dobru utakmicu ne dopuštajući domaćinima da stvaraju izgledne prilike. Gosti su čekali svoju priliku iz kontranapada i dočekali su je u 37. minuti kada je svoj prvijenac za svoj novi klub zabo Makedonac Dženan Smaka. Do kraja utakmice potvrdilo se da je to bio ključni trenutak utakmice koji je Punitovčanima donio sva tri boda. Do kraja susreta, punitovačka obrana, na čelu s golmanom Stjepanom Begovićem, sačuvala je svoj gol i tako u šoku ostvarila osječku momčad.