DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

10.KOLO
SLAVONIJA (B) – VINOGRADAR 5:2 (3:0)

Budrovci – Igralište Budrovci. Gledatelja: 200. Sudac: Domagoj Pavlović (Velimirovac). Pomoćnici: Davor Šterle (Našice) i Ivan Radačić (Donja Motičina). Strijelci: 1:0 Markić (19.), 2:0 Nikolić (38 – 11 m), 3:0 Ivan Kladarić (45.), 4:0 Labak (48. – ag), 5:0 Markić (57.), 5:1 Josip Fehir (68.), 5:2 Grgović (86.).

SLAVONIJA (B): Matej Jurić, Klepo, Zetović, Ivan Djaković, Ivan Kladarić (88. Dorić), Valentin Sito, Nikolić (65. Antunović), Markić (59. Antonio Jurić), Kristijan Djaković (74. Tomislav Sito), Željko Kladarić (83. Zdunić), Karlo Sito. Trener: Branko Nikolić.

VINOGRADAR: Kovačević, Hamzić (52. Živković), Kukučka, Josip Fehir (83. Grgović), Vavra, Brajković Stablek (74. Smolka), Ivan Fehir, Kerovec, Zorbas, Labak, Toman.

Budrovčani su se pomalo bojali utakmice protiv Vinogradara jer su znali da gosti dolaze s iskusnom momčadi koja svakoga može iznenaditi. Međutim, domaćini su odigrali onako kako znaju i gosti nisu imali nikakve šanse za pozitivan rezultat. U 19. minuti Stipo Markić doveo je Budrovčane u vodstvo 1:0 da bi trener-igrač Branko Nikolić kazneni udarac pretvorio u vodstvo 2:0. U posljednjoj minuti prvoga poluvremena, Ivan Kladarić postiže treći pogodak za konačno rješenje utakmice, a ujedno je to bio i rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice napadi prema golmanu Kovačeviću su se nastavili pa su domaćini postigli još dva pogotka. U 48. minuti auto gol Antuna Labaka donio je Slavoniji vodstvo 4:0, a Stipo Markić svojim drugim pogotkom podario je „vinogradarima“ petardu. Ipak, da i gosti znaju što je nogomet, potvrdili su u posljednjih pola sata utakmice. Domaćini su se zadovoljili visokim vodstvom, napravili su nekoliko izmjena, a gosti su postigli dva pogotka. U 68. Josip Fehir smanjuje rezultat na 1:5 da bi Grgović ušao u igru u 83. minuti, a samo tri minute kasnije postao je i strijelac, za konačnih 5:2.

Ovom pobjedom Slavonija i dalje ostaje na vodećoj poziciji, a veliki izazov pred Budrovčanima bit će sljedećega vikenda kada gostuju kod vjernoga pratitelja Poleta iz Semeljaca. Ta utakmica mogla bi odrediti i prvaka jesenskoga dijela prvenstva.

BUDUĆNOST – JEDINSTVO 3:1 (2:1)

Gorjani – Igralište Gorjani. Gledatelja: 100. Sudac: Vedran Matić (Đakovo). Pomoćnici: Valentino Barišić (Osijek) i Zoran Vlaisavljević (Đakovo). Strijelci: 1:0 Anto Grgić (2.), 1:1 Tribuljak (21.), 2:1 Keglović (29.), 3:1 Perić (90.).

BUDUĆNOST: Bunoza, Paradžik, Jukić (59. Penava), Perić, Željko Grgić, Babić (89. Mikulandra), Gregić, Anto Grgić, Keglović, Pavić (68. Novotni), Ručević.

JEDINSTVO: Barić, Šiško, Paradžik, Drenjanac, Marjanović, Bježančević, Lončarević (59. Šimić), Silvio Vočanec, Lukić, Šušak, Tribuljak.

Derbi začelja pripao je Gorjancima. Od samoga početka Anto Grgić krenuo je u napadu, a to je već u drugoj minuti urodilo plodom. Grgić je nakon ubačene lopte s desne strane, iz gužve ubacio loptu u mrežu. Gosti su brzo uzvratili. Nakon pogrješke domaćega veznoga igrača, gosti su krenuli u polukontru koju pretvaraju u gol za 1:1. Gorjanci su nastavili s napadima i u 29. minuti ponovo dolaze u vodstvo. U gužvi u kaznenom prostoru Jedinstva najbolje se snašao Keglević koji zabija za 2:1. Nakon toga, domaćini su mogli povećati vodstvo, ali Anto Grgić nije iskoristio kazneni udarac. Golman Barić pročitao je namjeru gorjanskoga napadača i spasio svoju mrežu.

U drugom poluvremenu nije se umiralo u ljepoti. Naizmjence su obje momčadi imali svoja bolja i lošija razdoblja, ali su domaćini čuvali svoje minimalno vodstvo. Igralo se između dva kaznena prostora, ali nije bilo izglednijih prilika za pogodak.

Gosti su u 67. minuti ostali s igračem manje jer je iz igre isključen Pavo Šušak. Ipak, u samoj završnici utakmice domaćini potvrđuju pobjedu. Ubačenu loptu iz kornera na drugoj je vratnici dočekao Tibor Novotni koji vraća loptu u gostujući peterac. Na pravom je mjestu bio Perić koji prvo puca glavom, golman Barić brani njegov udarac, ali iz drugoga pokušaja uspijeva zatresti mrežu.

HAJDUK (ŠP) – ŠOKADIJA 4:2 (2:1)

Široko Polje – Igralište Široko Polje. Gledatelja: 150. Sudac: Danijel Flanjak (Koška). Pomoćnici: Nebojša Božičak (Đurđenovac) i Ivo Kljajić (Vučjak Feričanački). Strijelci: 0:1 Mašić (30.), 1:1 Gurdon (37.), 2:1 Stjepan Đambić (42. – 11 m), 3:1 Stjepan Đambić (48.), 4:1 Gurdon (51.), 4:2 Josip Damjanović (58.).

HAJDUK (ŠP): Ivić, Blažević, Mišetić, Ljubić, Šarić, Ognjenović (40. Rudnički), Stjepan Đambić (78. Vinko), Gurdon (90. Mamić), Bošković (74. Milošević), Labak, Blažeković.

ŠOKADIJA: Šen, Bilić (51. Matej Andrijević), Marković, Josip Damjanović, Pačarić, Jakobović (57. Bilobrk), Matić, Milinović, Nikola Andrijević (62. Ljutić), Josip Damjanović, Mašić (60. Petrić).

Nogometaši Hajduka iz Širokoga Polja nastavljaju pobjednički niz. Protiv Šokadije zasluženo su došli do nove pobjede koja ih i dalje ostavlja u krugu kandidata za osvajanje jesenskoga naslova prvaka. U početnih dvadesetak minuta domaćini su promašili dvije izgledne prilike i uslijedila je kazna. Šokadija je u 30. minuti izvela školsku kontru, na povratnu loptu natrčao je Mašić i pogodio Ivićevu mrežu. Domaći igrači brzo su se oporavili od šoka i u 37. minuti došli su do izjednačenja. Ubačenu loptu iz kornera u kaznenom prostoru Šokadije dočekao je Stjepan Gurdon koji kroz šumu nogu loptu šalje u Šenovu mrežu. Do kraja prvoga poluvremena domaćini su došli do vodstva. U 42. minuti gostujući branič srušio je Stjepana Đambića, a sudac Flanjak pokazao je na bijelu točku. Sam Đambić poslao je golmana u jednu, a loptu u drugu stranu, za Hajdukovo vodstvo 2:1.

Početkom drugoga dijela, točnije u 48. minuti, Rudnički je prošao po lijevoj strani, odigrao povratnu loptu prema Stjepanu Đambiću koji po drugi puta pogađa gostujuću mrežu. Samo tri minute kasnije (51.), Stjepan Gurdon ponovo je iskoristio gužvu u gostujućem kaznenom prostoru i mirno poslao loptu u mrežu. Za konačno rješenje utakmice. Gosti su uspjeli smanjiti rezultat u 58. minuti i tako ostaviti nadu da mogu doći do poravnanja. Gosti su izveli korner, domaćini su izbacili loptu izvan kaznenoga prostora, drugi pokušaj gostiju skrenuo je domaći branič i lopta je došla do Josipa Damjanovića koji je ubacuje u praznu mrežu. Do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao.

OMLADINAC (ĐS) – SLAVONAC (P) 3:2 (0:0)

Đakovački Selci. Igralište: Đakovački Selci. Gledatelja: 100. Sudac: Zvonimir Novoselić (Đakovo). Pomoćnici: Josip Kedveš (Ivanovci) i Antun Taranić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Genda (48.), 1:1 Hipp (59), 1:2 Josip Franjić (62.), 2:2 Žarko Aščić (73.), 3:2 Žarko Aščić (81.).

OMLADINAC: Robert Kričančić, Majstorović (65. Tomislav Aščić), Mikloš, Bjelobrk, Mario Kričančić (75. Zvonimir Kričančić), Lipar (86. Nađ), Turić (65. Brataljenović), Genda, Škalec, Vrtarić, Aščić.

SLAVONAC (P): Horvat, Mirko Mesaroš, Marko Mesaroš (84. Lešić), Hipp, Posavac, Marko Franjić, Babić, Mikić, Josip Franjić (65. Dominik Mesaroš), Antonio Mesaroš (85. Pataki), Josip Mesaroš.

Prvih 45 minuta utakmice između Omladinaca i Slavonca nije dalo naslutiti da će to na kraju biti zanimljiva i do posljednje sekunde neizvjesna utakmica. U prvom poluvremenu domaćini su imali veći posjed lopte, dvije izgledne prilike, ali napadači i jedne i druge momčadi bili su na godišnjem odmoru.

Međutim, u nastavku susreta na teren kao da su izašle sasvim druge dvije momčadi: rastrčane, borbene i željne dokazivanja. Već u 48. minuti Selčani su došli u vodstvo. Matej Genda dobio je povratnu loptu koju zakucava u gostujuću mrežu. I kada se činilo da će domaćini, barem prema položaju na tablici, opravdati ulogu favorita, dogodio se preokret. Gosti pomalo sretno dolaze do izjednačenja. Marinko Hipp u 59. minuti uputio je udarac s četrdesetak metara, golman Robert Kričančić bio je pomalo iznenađen, a lopta je odsjela u njegovoj mreži. Samo tri minute kasnije ponovo gostujuće slavlje.

Lopta je s desne strane prebačena na lijevu, sam se na rubu kaznenoga prostora našao Josip Franjić koji pogađa selačku mrežu. Domaćini su sve bacili u napad. I tada se javlja iskusni Žarko Aščić koji s dva pogotka vraća osmjeh na lice svoje momčadi. U 73. minuti ubačena je lopta s lijeve strane, odbila se od stative i došla do Žarka Aščića koji ju ubacuje u praznu mrežu.

Domaćini su još žešće krenuli prema gostujućem golu. U 81. minuti sve je napravio Genda, sam prošao po desnoj strani, u pravo vrijeme ubacio loptu u kazneni prostor, na nju je natrčao Žarko Aščić i ubacio ju u praznu mrežu. Za vodstvo i konačnu pobjedu 3:2.

Selčanima se umalo osvetio sistem „lako ćemo“ jer se činilo da će bodovi doći sami, a gosti iz Preslatinaca upisali su i deveti poraz iako su danas pružili solidnu igru i doista su bili blizu barem jednome bodu. Ali, takav je nogomet.

DINAMO (TR) – HOŠK 1:1 (0:1)

Trnava. Igralište: Trnava. Gledatelja: 100. Sudac: Mario Vuković (Đakovo). Pomoćnici: Željko Šekerija (Đakovo) i Marin Bibković (Osijek). Strijelci: 0:1 Ante Barišić Jaman (9.), 1:1 Benić (49.).

DINAMO (TR): Kovačić, Nikolić, Mikić (46. Bartoš), Turković, Kokalović, Franjić, Svilanović, Vuković, Tiborc, Benić, Holbik (82. Dario Franjić).

HOŠK: Grubešić, Zeko, Ivica Rac, Nerovčić, Franjić, Barišić – Jaman (46. Kulić), Jezidžić, Kust (87. Leko), Živković (58. Šimundić), Hrgić (90. Ilijov), Perica Rac.

Nogometaši HOŠK-a odlično su krenuli u Trnavi i u prvih petnaestak minuta mogli su riješiti pitanje pobjednika. Već u drugoj minuti u domaćem kaznenom prostoru stvorila se gužva u kojoj je Ivica Rac pokušao ubaciti loptu u mrežu, ali netko od domaćih igrača izbacio je loptu s gol crte. Gosti su tražili kazneni udarac zbog igranja rukom, ali sudac Vuković samo je odmahnuo rukom da se igra nastavi.

U 4. minuti Perica Rac izvodi slobodan udarac s 22 metra, lopta pogađa prečku. U devetoj minuti Gašinačni dolaze u vodstvo. S dvadesetak metar prema golu pucao je Franjić, golman Kovačić odbio je loptu koja se odbila na lijevu stranu do Ante Barišića Jamana koji preciznim udarcem pogađa domaću mrežu. Zasluženo vodstvo HOŠK-a. Do dvadesete minute gosti su i dalje bili bolji, stvarali su prilike, ali jednostavno lopta nije htjela u gol. U 16. minuti golman Grubešić uposlio je Živkovića, on prosljeđuje dubinsku loptu do Stipana Jezidžića koji sam izlazi pred golmana Kovačića. Trnavački golman bio je uspješniji. Nakon toga, domaćini su se oslobodili gostujućega pritiska, ali bez izglednijih prilika za gol.

Gosti su ponovo opasni u 28. minuti. Barišić Jaman ubacuje loptu prema raspoloženome Ivici Racu. Gašinačko krilo ulazi samo s lijeve strane, lažnjakom vara dvojicu braniča, ali u završnici domaćini uspijevaju blokirati njegov udarac. Trnavčani prvi puta prijete u 32. minuti kada Tomislav Vuković puca s 25 metara, ali golman Grubešić je na mjestu. Do kraja prvoga poluvremena igra se premjestila na sredinu terena te više nije bilo izglednih prilika za pogotke.

Domaćini su u nastavak utakmice krenuli puno odlučnije i takav pristup donio im je i poravnanje rezultata. U 49. minuti domaćini su izveli slobodan udarac s 25 metara, golman Grubešić odbio je loptu na koju je natrčao Jakov Benić i poslao je u mrežu. Nakon toga, gosti su imali još jednu priliku za vodstvo, ali udarac Karla Zeke sa sedam metara čudesno je obranio golman Matej Kovačić. Do kraja utakmice, Dinamo je imao terensku inicijativu, ali rezultat se više nije mijenjao.

Opći dojam je da su Gašinačni bili bliži pobjedi, imali su konkretnije prilike, ali opet nisu iskoristili nekoliko stopostotnih prilika.

Nakon deset kola HOŠK i dalje ostaje na petom mjestu sa 16 osvojenih bodova, dok je Dinamo na osmom mjestu s 11 bodova.

REKORD – DRAČICE 1:3 (1:0)

Kondrić – Igralište: Breznica. Gledatelja: 100. Sudac: Slaven Florijančić (Osijek). Pomoćnici: Mato Jagodin i Ivan Ivanović (Đakovo). Strijelci: 1:0 Ambrušić (14.), 1:1 Ivan Krizmanić (54.), 1:2 David Duvnjak (75.), 1:3 Iletić (84.).

REKORD: Markotić, Božidar Kedveš, Francem, Ambrušić (77. Gabrijel Kedveš), Stanić (86. Tomislav Kryk), Sekereš (75. Adam Kryk), Josip Aničić, Đuretković, Zlatko Aničić, Tremboš, Danijel Kedveš.

DRAČICE: Cikač, Tadić, Šarčević (90. Toni Duvnjak), Andričić, Lovrić, Degmečić, David Duvnjak (88. Jukić), Žulj (46. Iletić), Lucijanić (32. Udovčić), Ivan Krizmanić, Domagoj Krizmanić (46. Katalenić). Trener: Šimo Živković.

Nogometaši Dračica teže od očekivanoga došli su do bodova u Kondriću. U prvom poluvremenu gosti su imali više od igre, veći posjed lopte, ali su Kondrićani prvi došli u vodstvo.

U 14. minuti domaćini su izveli slobodan udarac s lijeve strane, lopta se odbijala od nekoliko igrača i na kraju došla do Josipa Ambrušića koji iz blizine ubacuje u dračičku mrežu. Veliki hendikep doživjeli su Dračičani u 32. minuti kada je iz igre, zbog ozljede, morao Stjepan Lucijanić tako da su gosti ostali bez dva najbolja napadača (zbog crvenoga kartona u sastavu nije bilo niti Marka Andričića, op. a.).

Do odmora gosti su stvorili tri izgledne prilike: Goran Tadić sam je izašao pred golmana Markotića, ali njegov udarac završio je pokraj gola. U dvije izgledne situacije, prije napuštanja terena, našao se i Stjepan Lucijanić, ali bez rezultata. Domaćini su se koncentrirali na obranu i do odlaska na odmor sačuvali su svoju mrežu netaknutom.

U nastavku utakmice Dračičani su krenuli svim snagama prema kondrićkom golu, a gosti su postavili gustu zonu na tridesetak metara od svoga gola. U 54. minuti korner je izveo Ilija Degmečić, u skoku je najviši bio Ivan Krizmanić koji glavom pogađa domaću mrežu. Za 1:1.

Nakon toga, gosti su krenuli na sve ili ništa. U 75. minuti Josip Iletić ubacio je loptu u kazneni prostor, David Duvnjak utrčao je ispred domaćega braniča i glavom pogodio donji lijevi kut Markotićeve mreže.

Pobjedu su gosti definitivno potvrdili u 85. minuti kada je Ilija Degmečić ubacio loptu iz slobodnoga udaraca s četrdesetak metara iskosa, na pravom mjestu našao se Iletić koji glavom pogađa suprotni kut kondrićke mreže. Za 1:3 i nova tri boda koja Dračičane i dalje ostavljaju na trećem mjestu, s dva boda manje od Slavonije i Poleta.

A upravo će sljedeće 11. kolo biti kolo derbija. Dračice na svom stadionu dočekuju Hajduk iz Širokoga Polja, dok će u Semeljcima snage odmjeriti vodeći dvojac Polet i Slavonija iz Budrovaca.

RADNIČKI – POLET 1:3 (0:2)

Viškovci – Igralište Viškovci. Gledatelja: 100. Sudac: Vedran Matić (Đakovo). Pomoćnici: Zoran Vlaisavljević (Đakovo) i Antun Taranić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Petar Paradžik (17.), 0:2 Ćosić (26.), 0:3 Penava (63.), 1:3 Marko Mijakić (75.).

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Goran Lagator, Bikić, Marko Mijakić, Zorić, Erceg, Luka Drenjančević, Gusić (20. Bašić), Horvat, Sesar, Miletić.

POLET: Miro Vuksanović, Knežević, Ivan Đuretković (38. Penava), Tomislav Blažević, Petar Paradžik, Tanasić (67. Damir Blažević), Ćosić, Pilić, Gavran, Rašić, Idžanović.

Nogometaši Poleta nastavljaju zacrtanim planom. I u Viškovicima su ostvarili pobjedu, prema igri i prilikama potpuno zasluženo. Viškovčani su teško mogli očekivati da baš protiv Semeljčana prekinu crni niz poraza koji ih je doveo u donji dom, ali čini se da je osim rezultatske krize u njihovim redovima prisutna i svojevrsna psihološka kriza.

Jer domaćini očito imaju bolju momčad nego li ona to pokazuje na terenu. Nakon početnoga ispitivanja Semeljčani su u 17. minuti golom Petra Paradžika došli u vodstvo 1:0 da bi u 26. Mari Ćosić povećao na 2:0 što je bio znak da će bodovi u Semeljce. Bio je to rezultat prvoga poluvremena. I u nastavku su gosti bili bolja momčad. Pobjedu su potvrdili u 63. minuti kada Emanuel Penava, zamijenio u 38. minuti Ivana Đuretkovića, postiže trći pogodak za sigurno vodstvo. Domaćini u završnici ipak pokazuju nešto od svoje igre. Marko MIjakić postiže počasni pogodak za Radnički.

Ovom pobjedom Polet i dalje vodi utrku sa budrovačkom Slavonijom. Nakon 10 kola Semeljčani imaju 25 bodova i sada čekaju što će napraviti Slavonija na svom terenu protiv Vinogradara iz Mandićevca. A onda za sedam dana slijedi veliki derbi: Polet – Slavonija (B).

Izvor: Miro Šola