PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

1. KOLO
    RADNIK – SLAVONAC (P) 2:3 (1:0)

Josipovac – Igralište: Josipovac. Gledatelja: 50. Sudac: Miro Karlović (Samatovci). Pomoćnici: Nikola Šušak (Belišće) i Ivan Škaro (Osijek). Strijelci: 1:0 Kračun (20.), 1:1 Gazić (50.), 1:2 Gazić (55.), 1:3 Gazić (65.), 2:3 Žitnjak (70.).

RADNIK: Tomislav Vuković, Uremović, Molnar, Horvat, Perišić, Matić (46. Milner), Dino Vuković, Vrbanić, Tomas, Žitnjak, Kračun. Trener: Antonio Šarić.

SLAVONAC (P): Begović, Tadijan, Vinko, Perak, Gazić, Stipanović, Marošević (75. Šuvarić), Crnojević, Miler, Šekerija, Škorvaga.

Nakon što su Piškorevčani odnijeli bodove iz osječkoga Josipovca, to su ove nedjelje učinili i nogometaši Slavonije iz Punitovaca i tako vratili mir u svlačionicu. Najzaslužniji za tri gostujuća boda svakako je trostruki strijelac Marko Gazić.

Domaćini su bolje krenuli u utakmicu i u 20. minuti golom Ante Kračuna došli u vodstvo. Međutim, to nije poremetilo punitovačku igru koji su do odlaska na odmor imali nekoliko situacija iz kojih su mogli doći do pogotka. Ali, na odmor su obje momčadi otišle s domaćim vodstvom 1:0.

I tada, u nastavku, kreće, One Man Show. Najprije, u 50. minuti Marko Gazić postiže pogodak za 1:1, da bi samo pet minuta kasnije svoju momčad doveo u vodstvo 2:1. U tim trenucima na terenu postoje samo nogometaši Slavonije koji koriste zbunjenost domaće obrane i u 65. minuti trećim golom Gazića usmjeravaju utakmicu na svoj mlin. Nakon toga, domaćini pokušavaju spasiti što se spasiti može, u 70. minuti Matej Žitnjak postiže pogodak za smanjenje rezultata na 2:3. Do kraja susreta Punitovčani su sačuvali svoju mrežu i tako odnijeli sva tri boda iz Josipovca.

OMLADINAC (J) – SLAVONAC (L) 2:2 (1:2)

Josipovac – Igralište: Josipovac. Gledatelja: 100. Sudac: Domagoj Kečinović (Osijek). Pomoćnici: Hrvoje Lacković (Osijek) i Darijan Kovačević (Donji Miholjac). Strijelci: 0:1 Klasić (1.), 0:2 Mandić (4.), 1:2 Domagoj Hulak (11m – 22.), 2:2 Domagoj Hulak (11m – 72.).

OMLADINAC (J): Kuric, Dorijan Hulak, Šlegl, Josip Hulak, Alen Stuhli (67. Haršanji), Kerovec, Igor Stuhli, Kvasnovski, Štefančić, Kocur (56. Brkić), Domagoj Hulak. Trener: Domagoj Vragolović.

SLAVONAC (L): Vrbanić, Novoselić (46. Uremović), Perošević, Tomislav Budimir, Mandić, Ratković, Klasić, Skenderović, Kovačević (76. Domagoj Budimir), Kordić, Baban (87. Kolesarić).

Gosti iz Ladimirevaca odlično su otvorili utakmicu. U prvom napadu postižu pogodak. Matej Klasić udarcem sa 17 metara pogađa malu mrežicu, golman Juric bio je nemoćan. U četvrtoj minuti već je 2:0 za goste. Dino Skenderović presjekao je loptu na centru i upošljava Ivana Mandića koji izlazi sam pred Kurica i pored njega šalje loptu u mrežu. Kakav šok na početku za domaće igrače i navijače.

Unatoč tome, Josipovčani uspijevaju postaviti svoju igru i prebaciti događanja na stranu Slavonca. S desne strane Štefančić bježi svom čuvaru, dolazi na osam metara, puca, ali preko gola. Igor Stuhli ubacuje loptu prema Štefančiću koji glavom s deset metara šalje loptu pored gola. U 21. minuti Josipovčani smanjuju rezultat na 1:2 Kerovec puca prema golu, a lopta pogađa jednoga gostujućega igrača u ruku. Sudac Domagoj Kečinović opravdano pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Domagoj Hulak. Gosti su opasni iz kontri. Slobodan udarac izveo je Dino Skenderović, ali lopta odlazi tik uz vratnicu. Odmah nakon toga, Ratković dolazi do lopte, ali Kuric odlično brani. Uslijedili su domaći napadi. Kerovec puca s 18 metara, vratar krajnjim naporom izbija loptu u polje. Na nju natrčava Štefančić, ali golman Vrbanić po drugi puta odlično reagira. Odličnu priliku domaći su imali u 45. minuti. Alen Stuhli pucao je prema golu, obrana gostiju blokirala je njegov udarac, ponovo puca Domagoj Hulak, ali s gol crte loptu izbija Tomislav Budimir.

U nastavku utakmice Slavonac se brani, a Omladinac prodorima po boku pokušava doći do izglednih prilika. Odlično su pucali Kerovec i Štefančić, ali malo pokraj gola. U 70. minuti gosti su odigrali svoju jedninu kontru, izlaze „dva na jedan“, ali nisu bili precizni. Odmah u sljedećem napadu Igor Stuhli izlazi sam pred Vrbanića koji brani njegov udarac, na odbijenu loptu natrčava Haršanji, ali kada ju je htio glavom poslati u mrežu, Vlaho Baban udarac domaćega napadača u glavu. Za taj start uslijedio je kazneni udarac i opravdani žuti karton. Po drugi puta siguran s bijele točke bio je Domagoj Hulak.

U samoj završnici gosti su imali dvije stopostotne prilike. Udarce Ratkovića i Mandića zaustavio je dana odlični golman Kuric.

Prema prikazanoj igri, podjela bodova najrealniji je ishod susreta.

RATAR – TOMISLAV (L) 0:1 (0:1)

Piškorevci – Igralište: Piškorevci. Gledatelja: 100. Sudac: Mario Vukušić (Osijek). Pomoćnici: Katarina Zeko i Josip Čuić (Osijek). Strijelci: 0:1 Nikšić (15.).

RATAR: Piplica, Brzaj, Batinić (85. Mišević), Mandić (54. Peša), Tomchuk (46. Nikola Šekerija), Mario Šekerija, Jurinić, Kasa, Peradinović (78. Vukadin), Horvat, Brlošić.

TOMISLAV (L): Džanko, Šantor, Tomić, Štetić, Nikšić, Salapić, Barišić (88. Adžamić), Birčić, Siber, Tomas, Abramović. Trener: Davor Rudec.

Trener Hrvoje Piplica neće po dobrome, barem kao trener, pamtiti utakmicu protiv Tomislava iz Livana. Naime, na svoj 37. rođendan doživio je minimalni poraz.

Prvo poluvrijeme i jedni i drugi igrali su oprezno više vodeći računa o tome kako sačuvati svoj gol nego napasti protivnički. Jedinu pravu priliku gosti su imali u 15. minuti kada Vedran Nikšić ostaje sam pred golmanom Piplicom i mirno šalje loptu u mrežu. Domaći su imali odličnu priliku, ali Horvatov udarac glavom golman Džanko čudesno vadi ispod same prečke. Domaćini su malo pogledavali prema sucu Mariju Vukušiću koji im je u prvom poluvremenu poništio pogodak.

U nastavku susreta, ulaskom Nikole Šekerije domaćini su preuzeli terensku inicijativu i dominirali su terenom. Redom su promašivali: Horvat, Kasa, Brlošić, Nikola Šekerija, Mišević. Gosti su bili u podređenom položaju, bez ijedne prilike za pogodak.Ali, Piškorevčani nisu iskoristili svoje prilike i poraz je stigao. „Pomalo nezaslužen poraz, ali to je sport, to je nogomet”, rezignirano je nakon utakmice komentirao trener-golman Hrvoje Piplica.