DRUGA NOGOMETNA ŽUPANIJSKA LIGA

11.KOLO
SLOGA – BUDUĆNOST 1:0 (0:0)

Koritna – Igralište: Koritna. Gledatelja: 100. Sudac: Željko Lipar (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Josip Kedveš (Ivanovci). Strijelci: 1:0 Bjelobrk (90.).

SLOGA: Kovač, Štibi (61. Goran Josipović), Matošević (67. Vedran Penava), Tadić (61. Vidić), Mlinarević, Ivan Josipović, Pačarić, Marin Penava (80. Čatić), Varičak (61. Sušić), Bjelobrk, Herega.

BUDUĆNOST: Bunoza, Radić, Novotni, Željko Grgić, Babić, Paradžik, Anto Grgić, Penava, Keglović, Pavić (90. Bilušić), Ručević.

U sudaru Sloge i Budućnosti utakmica je odlučena u sudačkoj nadoknadi. Nakon starta Gorjanskoga braniča nad domaćim napadačem sudac Lipar pokazao je na bijelu točku. Izvođač kaznenoga udarca bio je Marko Bjelobrk kojemu golman Bunoza udarac brani, ali lopta se ponovo odbija do njega i on iz drugoga pokušaja trese gorjansku mrežu.

Što se tiče same utakmice protekla je u ravnopravnoj igri obje momčadi. Gosti su najbolju priliku imali sredinom prvoga poluvremena kada je, nakon ubačaja sa strane, Željko Grgić pogodio prečku. Domaćini su imali nekoliko udaraca iz daljine, ali golman Bunoza bio je na mjestu.

I kada su svi očekivali podjelu bodova, dogodio se opisani kazneni udarac koji je Korićanima donio tri boda. A Gorjancima žal jer su bili blizu osvajanju gostujućega boda. Ali, to je nogomet, pomalo rezignirano komentirao je gorjanski trener-igrač Tibor Novotni.

VINOGRADAR – DINAMO (TR) 5:0 (5:0)

Mandićevac – Igralište: Mandićevac. Gledatelja: 100. Sudac: Marko Tomić (Gorjani). Suci: Ivan Lulić i Zoran Vlaisavljević (Đakovo). Strijelci: 1:0 Josip Fehir (6.), 2:0 Josip Fehir (18.), 3:0 Zorbas (26.), 4:0 Josip Fehir (35.), 5:0 Josip Fehir (38.).

VINOGRADAR: Kovačević, Toman, Hamzić (46. Šakota), Grgačević, Ivan Fehir, Brajković (83. Grgović), Vavra (46. Živković), Josip Fehir (73. Bulut), Kerovec, Labak (67. Getoš), Zorbas.

DINAMO (TR): Kovačić, Nikolić, Kokalović, Turković (57. Petrović), Svilanović, Vuković (81. Bartoš), Tiborc, Benić, Holbik, Mikić, Dario Franjić (46. Josip Franjić).

Trebao je to biti derbi dva kluba koja krasi povezanost i ljubav prema grožđu i vinu, ali u susretu Vinogradara i Dinama na terenu je postojala samo jedna momčad, i to ona domaća. A među njima bio je fenomenalni Josip Fehir, strijelac četiri pogotka.

U Mandićevcu pola u šali pola u zbilji govore kako bi Josip Fehir morao osnovati školu golgetera jer protiv Dinama je pokazao svu raznolikost napadačkih rješenja. Već u šestoj minuti ubačenu loptu s desne strane na desetak metara volejem je dočekao Josip Fehir i poslao loptu iza Kovačićevih leđa. U 18. minuti Josip Fehir prevario je svoga čuvara i s desetak metara pogodio prvi kut protivničkoga gola. Samo osam minuta kasnije u listu strijelaca upisao se i Zorbas. Dobio je loptu na petnaestak metara, iskosa pogađa suprotni kut trnavačke mreže. I tu nije kraj. Josip Fehir ponovo je pobjegao svojoj pratnji, sam izašao pred golmana i prizemnim udarcem postigao svoj treći pogodak. Bilo je to u 35. minuti. Nakon toga, gosti su imali priliku postići pogodak, ali kazneni udarac trnavačkom igraču obranio je golman Kovačević. Samo tri minute kasnije, Fehir se i četvrti puta upisuje u listu strijelaca. S ruba kaznenoga prostora Josip Fehir pogodio je desni kut, lopta je prošla ispod golmana Kovačića.

U nastavku utakmice, „vinogradari“ zadovoljni postignutim rezultatom, napravili su nekoliko izmjena, gosti deprimirani teškim prvim poluvremenom nisu pokazivali ozbiljnije znakove da barem dođu do počasnoga pogotka. U drugom poluvremenu nije bilo golova tako da su domaćini svoje prijatelje iz Trnave ispratili „petardom“. Na krilima fenomenalnoga Josipa Fehira.

SLAVONAC (P) – RADNIČKI 1:0 (0:0)

Preslatinci – Igralište: Preslatinci. Gledatelja: 100. Sudac: Zvonimir Novoselić (Đakovo). Pomoćnici: Marin Bibković (Osijek) i Mato Ivkić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Blažević (64.).

SLAVONAC (P): Horvat, Mirko Mesaroš (89. Dominik Mesaroš), Marko Mesaroš, Josip Mesaroš, Ivan Tarnaj, Zlatko Dernaj (65. Gurdon), Rončka, Hipp, Blažević (74. Antonio Mesaroš), Antonio Tarnaj, Mikić (90. Josip Franjić).

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Lagator, Erceg, Domagoj Mijakić, Zorić, Marko Mijakić, Luka Drenjančević (70. Bikić), Sesar, Horvat, Gudelj, Uzelac.

Nitko nije očekivao da će nogometaši Radničkoga iz Viškovaca u 11. kolu igrati derbi začelja odnosno da će se naći na pretposljednjem mjestu. A svakako da to nisu očekivali niti nogometaši Slavonca iz Preslatinaca koji su ove sezone ušli u Drugu županijsku ligu. Ali, to je realnost.

Preslatinčani su nakon deset kola napokon došli do prve drugoligaške pobjede. U tome im je umnogome pomogao novi igrač Mile Blažević koji je pojačao domaće redove i na kraju bio i igrač odluke. Uz iskusnoga napadača, nakon ozljede i višegodišnjeg izbivanja za Slavonac je zaigrao i Roko Gurdon koji je dao svoj doprinos domaćoj pobjedi.

U igri koja nije oduševila publiku, gdje je bilo dosta netočnosti i neorganiziranosti, Viškovčani su imali veći posjed lopte, ali nikako nisu uspijevali doći do pogotka. Domaći su igrači svoju priliku čekali iz kontranapada. Gosti su uputili četiri udarca prema golmanu Horvatu, ali niti jedan nije završio u okviru gola. Nakon prvih 45 minuta nije bilo golova.

U prvih 20 minuta nastavka, Viškovčani su dominirali, imali su nekoliko izglednih situacija za pogodak, ali napadači jednostavno nisu imali svoj dan. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 64. minuti kada je Mile Blažević postigao vodeći pogodak za Slavonac. Na kraju se pokazalo da je to bio i trenutak vrijedan tri domaća boda.

Gol je rezultat teške pogreške viškovačkoga golmana Danijela Drenjančevića koji je loptu pokušao dodati svome braniču, ali iskusni Mile Blažević presjekao je loptu i poslao je u praznu mrežu. Taj gol dao je dodatnu energiju domaćoj momčadi koja je u samoj završnici mogla podebljati svoje vodstvo, ali Mikić i Antonio Tarnaj nisu bili precizni.

Tako su Viškovčani ostali na pretposljednjem mjestu sa samo pet bodova dok su Preslatinčani s tri boda i dalje na posljednjem mjestu. Ali, svakako s dozom entuzijazma nastavljaju prvenstvo u kojemu je osnovni cilj osigurati opstanak u ligi.

JEDINSTVO – REKORD 5:3 (3:0)

Forkuševci – Igralište: Forkuševci. Gledatelja: 100. Sudac: Slaven Florijančić (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Ivanović (Đakovo) i Valentino Barišić (Osijek). Strijelci: 1:0 Vočanec (9.), 2:0 Vočanec (12.), 3:0 Perković (18.), 3:1 Zlatko Aničić (11m – 50.), 3:2 Zlatko Aničić (55.), 3:3 Josip Aničić (63.), 4:3 Bježančević (68.), 5:3 Drlić (73.).

JEDINSTVO: Barić, Šiško (72. Duvnjak), Dalibor Paradžik (80. Lončarević), Drenjanac, Marjanović, Antonio Paradžik, Perković (59. Drlić), Matković, Lukić (46. Bježančević), Tribuljak, Vočanec.

REKORD: Medved, Božidar Kedveš, Francem, Adam Kryk (79. Stipčević), Stanić, Sekereš (75. Tomislav Kryk), Josip Aničić, Đuretković, Zlatko Aničić, Tremboš, Danijel Kedveš.

Nogometaši Jedinstva iz Forkuševaca više se ne šale, na svom terenu siguran su domaćin što su potvrdili i protiv Kondrićana. Nakon prvoga poluvremena domaćini su imali komotno vodstvo 3:0 čime su utakmicu usmjerili na svoj mlin.

Već u devetoj minuti domaćini su došli u vodstvo. Nakon netočnoga dodavanja u kondričkoj obrani, loptu je presjekao Silvio Vočanec koji ulazi u kazneni prostor iskosa s lijeve strane i mirno šalje loptu pored golmana Medveda. Samo tri minute kasnije, isti igrač po drugi se puta upisao u listu strijelaca. Ponovo je lopta ubačena s boka, Ivica Lukić glavom loptu prenosi na drugu stativu gdje se nalazi Vočanec koji s lijeve strane ponovo trese protivničku mrežu.

U 18. minuti pao je i treći pogodak. Zvonimir Perković uputio je udarac s dvadesetak metara, lopta je završila u rašljama kondrićkoga gola. Gosti se do kraja prvoga poluvremena nisu oporavili od šokantnoga otvaranja utakmice tako da su domaćini s lagodnih 3:0 otišli na odmor.

Međutim, u nastavku utakmice stvar se potpuno okrenula. Kondrićani su došli do izjednačenja 3:3 i tako utakmicu ostavili otvorenom do samoga kraja. U 50. minuti ubačena lopta u domaći kazneni prostor udarila je braniča u ruku, a sudac Slaven Florijančić pokazao je na bijelu točku. Siguran realizator bio je Zlatko Aničić. Kao i kod domaćina i kondrićki napadač postigao je drugi pogodak. U 55. minuti Zlatko Aničić postiže svoj drugi pogodak za smanjenje rezultata na 2:3.

A stvar je potpuno zakomplicirao Aničić, ali ovaj puta Josip Aničić koji u 63. minuti postiže treći pogodak za izjednačenje na 3:3. Nakon toga „bude“ se domaći igrači koji u 68. minuti zahvaljujući iskusnom Tihomiru Bježančeviću dolaze u vodstvo 4:3 da bi pobjedu konačno potvrdio petim pogotkom Branimir Drlić. Igrala se 73. minuta. Do kraja utakmice napadači i jedne i druge momčadi su se umorili tako da se rezultat nije mijenjao.

Odlična utakmica u kojoj su obje momčadi pokazale svoje kvalitete. Domaćini su došli do visokoga vodstva, gosti u nastavku stigli do izjednačenja, pa onda ponovo bolja igra Jedinstva za konačnu pobjedu. A takvim ishodom i s osam viđenih pogodaka najzadovoljniji su navijači.

DRAČICE – HAJDUK (ŠP) 3:3 (0:2)

Đakovo – Stadion Đakovo. Gledatelja: 200. Sudac: Mario Vuković (Đakovo). Pomoćnici: Željko Šekerija (Đakovo) i Krešimir Marković (Đakovo). Strijelci: 0:1 Blažeković (12.), 0:2 Stjepan Đambić (22.), 1:2 Domagoj Krizmanić (63.), 2:2 Domagoj Krizmanić (76.), 2:3 Drmić (79.), 3:3 Petar Andričić (90.).

DRAČICE: Cikač, Tadić, Lovrić, Petar Andričić, Iletić, Degmečić, Udovčić, Katalenić David Duvnjak (86. Sivrić), Ivan Krizmanić (89. Toni Duvnjak), Domagoj Krizmanić. Trener: Šimo Živković.

HAJDUK (ŠP): Ivić, Blažević (89. Kristijan Džambić), Mišetić, Ljubić, Šarić, Ognjenović (74. Rudnički), Drmić, Stjepan Đambić, Lubak, Bošković, Blažeković.

U derbi utakmici trećeplasiranih Dračica i četvrtoga Hajduka iz Širokoga Polja upravo se dogodilo ono što nisu htjeli niti jedni niti drugi. Podjelom bodova najzadovoljniji su Semeljčani i Budrovčani koji u međusobnom susretu (odgođen zbog korona virusa u semeljačkim redovima) mogu dodatno bodovno pobjeći pratiteljima.

U susret su oba trenera krenula bez svojih najboljih strijelaca: Dračice bez ozlijeđenoga Stjepana Lucijanića i Marka Andričića (crveni karton) dok su Širokopoljci bili lišeni usluga Stjepana Gurdona. No, unatoč tome dvjestotinjak gledatelja vidjelo je odličnu utakmicu i čak šest pogodaka.

U prvih desetak minuta Dračičani su imali više od igre, stvorili su dvije izgledne prilike, ali mreža Marija Ivića ostala je netaknuta. U prvom pokušaju David Duvnjak pucao je preko gola, da bi odmah poslije njega u prilici bio Domagoj Krizmanić čiji udarac golman Ivić brani. Gosti su prvi puta zaprijetili u 12. minuti i odmah poveli. Slobodan udarac s desne strane ubacio je Nikola Blažević, na desetak metara od gola našao se Borna Blažeković koji pogađa Cikačevu mrežu.

Nakon deset minuta gosti su povećali svoje vodstvo. U gužvi u kaznenom prostoru Dračica najbolje se snašao Stjepan Đambić koji ubacuje loptu u nezaštićenu mrežu. Bio je to veliki šok za domaće nogometaše koji su do odmora pošušavli postaviti svoju igru, ali nije bilo izglednijih prilika niti s jedne niti s druge strane. U prvih 45 minuta gosti borbeniji i konkretniji što im je u konačnici i donijelo vodstvo 2:0.

U nastavku utakmice na teren je izašla potpuno drugačija momčad Dračica. Krenuli su agresivno želeći što prije anulirati gostujuću prednost. Gosti su se povukli čuvajući stečeno vodstvo iz prvoga dijela. Bolju igru Dračičani su okrunili prvih pogotkom. Igrala se 63. minuta kada je Domagoj Krizmanić iz slobodnog udarca s dvadesetak metara pogodio same rašlje. Ovaj pogodak dao je dodatni impuls dračičkim nogometašima koji u 76. minuti dolaze do izjednačenja.

Akciju po lijevoj strani započeo je Ilija Degmečić, ubacuje loptu u kazneni prostor, a ona dolazi do Domagoja Krizmanića. Uslijedio je „lažnjak“ protivničkom stoperu i mirna realizacija za 2:2. Nakon toga šoka, bude se nogometaši iz Širokoga Polja i u samoj završnici dolaze ponovo u vodstvo. Gosti su prošli po desnoj strani, na povratnu loptu natrčao je Mateo Drmić i pogodio suprotni kut Cikačeve mreže.

I kada su svi očekivali kraj utakmice, Dračice su došle do izjednačenja. Domagoj Krizmanić ubacio je loptu u protivnički kazneni prostor, Udovčić je glavom odigrao povratnu loptu prema Petru Andričiću koji ubacuje loptu u nezaštićei dio Ivićeve mreže.

Što reći u zaključku. Hajduk bolji u prvom poluvremenu, Dračice u drugom, Podjela bodova zaslužena.