MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA OSIJEK – VINKOVCI

11.KOLO
ZRINSKI – TORPEDO 5:0 (2:0)

Bošnjaci – Igralište: Njivice. Gledatelja: 150. Sudac: Bruno Škrobo (Otok). Pomoćnici: Dalibor Marković (Vinkovci) i Josip Jukić (Freiburg). Strijelci: 1:0 Kurilj (40.), 2:0 Kurilj (44.), 3:0 Dario Jakšić (62.), 4:0 Stjepan Naglić (68.), 5:0 Dario Jakšić (72.).

ZRINSKI: Lešić, Kurilj, Džafić (73. Vidović), Dario Jakšić, Babogredac (84. Lukić), Stjepan Naglić, Josip Naglić (73. Ivan Jakšić), Marijan Prgić (75. Lešić), Baotić (73. Živković), Kristijan Prgić, Mišić. Trener: Drago Trojan.

TORPEDO: Vinković, Renato Lulić, Kopecki, Čuić, Rotim, Rajčević, Bračko (46. Ivanda), Radoš, Kušević, Cicvarić, Tomislav Lulić (75. Kovačević). Trener: Damir Išasegi.

Nogometaši Torpeda doživjeli su novi poraz na gostovanju u Bošnjacima, međutim, nakon dolaska trenera Damira Išasegija vidljive su neke promjene u igri kuševačke momčadi. Doduše, ono što stalno prati Torpedo jest izostanak igrača: trener Išasegi u Bošnjacima nije mogao računati na Beljana i Antinca. Iako su doživjeli visok poraz, u prvih 40 minuta Torpedo je prikazao dopadljiv nogomet u kojemu je bilo prilika za pogotke. Kuševčani mogu žaliti jer su im poništena dva pogotka zbog zaleđa. I onda se događa ono što smo viđali i u dosadašnjih deset kola. Domaćini su u 40. minuti postigli vodeći pogodak, a gostujuća igra se raspala. Ubrzo nakon toga, pao je i drugi pogodak, a strijelac je u 44. minuti bio Kurilj. Bio je to rezultat prvoga poluvremena u kojemu, ponavljamo, Torpedo uopće nije igrao loše, dapače vodio je igru, stvarao prilike… Ali, onda kobnih pet minuta završnice sve je poremetilo.

U nastavku utakmice domaćini su iskoristili protivnikove slabosti i s tri gola došli do visoke pobjede. Za 3:0 u 62. zabio je Dario Jakšić, šest minuta kasnije strijelac je Stjepan Naglić, a točku na „i“ stavio je u 72. minuti, svojim drugim pogotkom, Dario Jakšić.

Trener Damir Išasegi komentirao je igru svoje momčadi: „Do prvoga gola u 40. minuti, djelovali smo kao momčad, čak smo zabili i dva pogotka koja su poništena zbog zaleđa. Međutim, od prvoga primljenoga gola jednostavno nas više nije bilo. Pred nama je ogroman posao, predugo je trajala agonija koja se, nažalost, nastavlja i dalje. Ali, ja vjerujem u te dečke jer oni zasigurno nisu preko noći zaboravili igrati nogomet. Moramo vratiti samopouzdanje i vjeru u momčad koja je u ovom trenutku ravna nuli. Nije to ništa tragično, to je sve ljudski, to je nogomet”, zaključio je novi trener Torpeda, Damir Išasegi.

MLADOST (ĐS) – BORINCI 6:0 (2:0)

Đakovačka Satnica – Igralište: Đakovačka Satnica. Gledatelja: 100. Sudac: Borna Brkić (Belišće). Pomoćnici: Manuel Dendis (Jelisavac) i Katarina Zeko (Osijek). Strijelci: 1:0 Denić (36.), 2:0 Tomić (41.), 3:0 Denić (48.), 4:0 Totić (62.), 5:0 Barišić (70.), 6:0 Čurila (79.).

MLADOST (ĐS): Slišković, Akrap (46. Bikić), Bruno Barišić Jaman, Svalina (74. Subašić), Denić (65. Branimir Barišić Jaman), Žonka, Tomić (70. Čurila), Stipanović, Grbeša, Barišić, Radnić (46. Totić). Trener: Ivan Denić.

BORINCI: Dalibor Prišćan, Šušković (79. Bogdanović), Bručić, Domagoj Prišćan, Ileković (57. Culi), Petrovečki, Kiš, Šest, Križanović, Čurić (74. Markić), Brlečić.

Nakon četiri kola bez pobjede, Satničani su igrali pod imperativom i upisali toliko željena tri boda. Od samoga se početka utakmica igrala pred gostujućim golom i prilike su se samo nizale.
Domaći napadi krenuli su već u 7. minuti kada je Ivan Barišić prekrasnom dubinskom loptom pronašao Grbešu koji sam izlazi pred golmana, ali puca ravno u njega. U 13. minuti, Barišić je opet glavni akter: presjekao je loptu, proslijedio do Grbeše koji ju pak šalje do Tomića, ali on puca krajem gola. Igrala se 18. minuta kada je Tomić povukao loptu sa svoje polovice, odigrao za Grbešu koji je ponovno sam pred golmanom i ponovno puca u njega.
Nakon toga, gosti su se konačno malo trgnuli i odigrali kontru: Saša Šest odigrao je za Mihaela Šuškovića, ali on preslabo puca.

U 36. minuti, agresivni presing Mladost urodio je plodom: Denić je presjekao loptu golmanu i pogodio za 1:0. Samo pet minuta kasnije, Denić je odigrao za Tomića koji s 20 metara prekrasno pogađa u rašlje za 2:0.

I nakon velikoga odmora, Satničani nastavljaju opsadu gostujućega gola. Već u 48. minuti, domaćini dolaze do vodstva od 3:0. Totić je povukao kontru, odigrao za Barišića koji pronalazi Grbešu, a on na drugoj vratnici loptu šalje do Denića kojemu nije teško pospremiti loptu u mrežu. Nakon niza prilika, Satničani ponovno tresu mrežu u 62. minuti kada Totić udarcem s ruba 16 metara pogađa malu mrežicu za 4:0. Nekoliko minuta kasnije, gostujuća se mreža opet trese: asistent je Bruno Barišić Jaman, a strijelac za 5:0 Ivan Barišić. I drugi Barišić Jaman, Branimir, asistirao je za gol: u 79. minuti sjajnom je loptom uposlio Čurila koji postiže svoj drugi gol u dresu Mladosti i postavlja konačan rezultat od 6:0.