PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

11.KOLO
TOMISLAV (L) – OMLADINAC (J) 1:2 (1:0)

Livana – Igralište: Livana. Gledatelja: 100. Sudac: Slaven Florijančić (Osijek). Pomoćnici: Marijan Rebrina (Petrijevci) i Josip Čuić (Osijek). Strijelci: 1:0 Nikšić (8.), 1:1 Igor Stuhli (65.), 1:2 Domagoj Hulak (75.).

TOMISLAV (L): Džanko, Šantor (70. Radak), Ljubas, Tomić, Štetić, Nikšić, Salapić, Barišić (66. Roso), Siber, Tomas, Abramović.

OMLADINAC (J): Kuric, Kristek, Dorijan Hulak (77. Haršanji), Šlegl, Kristek (89. Alen Stuhli), Josip Hulak (80. Brkić), Kerovec, Kvasnovski (85. Kocur), Štefančić (64. Batorek), Domagoj Hulak, Igor Stuhli.

Nogometaši iz Josipova opet su pokazali da bolje igraju u gostima nego na domaćem terenu. Od početka utakmice domaćini su imali terensku inicijativu. U osmoj minuti dolaze u vodstvo, Akcija je krenula s desne strane, ubačena lopta prolazi kroz peterac, na loptu natrčava Vedran Nikšić i posprema loptu u praznu mrežu. Do odlaska na odmor igra se na sredini terena, domaćini napadačke akcije izvode preko Nikšića, a gosti preko Igora Stuhlija. Najbolju priliku Josipovčani su imali pred kraj prvoga dijela. Igor Stuhli ulazi u kazneni prostor, prebacuje golmana Džanka, ali lopta odlazi tik pored stative.

U drugom dijelu Omladinac ima veći posjed lopte, a Tomislav polako fizička pada u igri. U 65. minuti Igor Stuhli, najbolji igrač utakmice, ulazi u kazneni prostor, iskosa puca i iznenađuje golmana Džanka koji nije očekivao takvo rješenje josipovačkoga napadača. U 75. minuti opet je na sceni bio Igor Stuhli koji je pobjegao svome čuvaru i točnom loptom uposlio Domagoja Hulaka kojemu nije bilo teško poslati loptu u mrežu. Nakon toga, Tomislav kreće na sve ili ništa. Nikšić izlazi sam pred golmana Kurica koji odlično reagira i spašava svoju mrežu. Josipovčani su u završnici mogli podebljati svoje vodstvo. Odlično je šutirao Kerovec, ali Džanko krajnjim naporom spašava svoja vrata. Do kraja susreta. Josipovčani su sačuvali minimalno vodstvo i kući se vratili sa sva tri boda.

SLAVONIJA (P) – RATAR (P) 2:3 (1:1)

Punitovci – Igralište: Punitovci. Gledatelja: 100. Sudac: Darijan Kovačević (Donji Miholjac). Pomoćnici: Nikola Šušak (Belišće) i Miro Karlović (Samatovci). Strijelci: 1:0 Gazić (10.), 1:1 Horvat (39.), 2:1 Vranić (55.), 2:2 Horvat (58.), 2:3 Mario Šekerija (60.).

SLAVONIJA (P): Begović, Škorvaga, Tadijan, Penava, Vinko, Perak, Gazić, Maričić, Vranić, Crnojević, Miler (85. Stipanović).

RATAR (P): Piplica, Brzaj, Mandić (62. Adrić), Vukadin, Mario Šekerija, Jurinić, Nikola Šekerija (24. Tomchuk), Kasa, Horvat (90. Gabud), Brlošić, Peša.

U tvrdoj i borbenoj utakmici danas su Piškorevčani zasluženo odnijeli pobjedu iz Punitovaca. Već u prvoj minuti Nikola Šekerija sam je izbio pred golmana Begovića, ali njegov udarac završava pored gola. Nakon pogreške gostujuće obrane domaćini dolaze u vodstvo. Strijelac u desetoj minuti bio je Gazić. Do kraja prvoga poluvremena igra se najčešće preselila na sredinu. U 39. minuti Piškorevčani dolaze do izjednačenja. Nakon ubacivanja Brlošića, Horvat je najvišu u skoku i glavom pogađa Begovićevu mrežu za 1:1. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice domaćini ponovo dolaze u vodstvo. 55. minuti igrač-trener Josip Vranić dovodi Punitovčane u vodstvo. Ali, njihovo slavlje ne traje dugo. Samo tri minute kasnije Horvat svojim drugim pogotkom poravnava rezultat na 2:2. Asistent je bio Tomchuk, a Horvat ponovo utakmicu vraća u egal. U 60. minuti Piškorevčani se ponovo raduju. Mario Šekerija izvodi slobodan udarac, a drugi Mario – Kasa – posprema loptu iza Begovićevih leđa. Domaćini su od 64. minuti imali brojčanu prednost jer je drugi žuti karton dobio Brzaj. Piškorevčani su se odlično branili i privode utakmicu kraju.