DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

12.KOLO

RADNIČKI – ŠOKADIJA 2:1 (0:1)

Viškovci – Igralište Viškovci. Gledatelja 100. Sudac: Hrvoje Lovrić (Đakovo). Pomoćnici: Josip Kedveš (Ivanovci) i Mato Ivkić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Matić (6.), 1:1 Gudelj (68.), 2:1 Gudelj (80.).

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Erceg, Goran Lagator, Domagoj Mijakić, Zorić, Bašić, Marko Mijakić, Luka Drenjančević, Horvat (90. Antonio Lagator, Gudelj, Miletić (46. Bikić).

ŠOKADIJA: Šen, Bilić, Mandarić, Jakobović, Matić, Josip Damjanović, Milinović, Bilobrk (82. Josip Damjanović), Stefan Andrijević (36. Rendulić; 60. Marković), Nikola Andrijević, Mašić.

Nogometaši Radničkoga teškom su mukom došli do pobjede koja koliko-toliko vraća mir u svlačionicu.

REKORD – SLOGA 1:3 (0:1)

Kondrić – Igralište Breznica. Gledatelja: 100. Sudac: Željko Lipar (Đakovo). Pomoćnici: Željko Šekerija (Đakovo) i Zoran Vlaisavljević (Đakovo). Strijelci: 0:1 Penava (3.), 0:2 Herega (64.), 1:2 Marijan Žeravica (75. 11 m9, 1:3 Herega (87.).

REKORD: Medved, Božidar Kedveš, Francem, AMbrušić, Stanić, Tomislav Kryk, Sekereš (54. Stipčević), Josip Aničić (69. Žeravica), Zlatko Aničić, Tremboš, Danijel Kedveš.

SLOGA: Kovač, Štibl (60. Goran Josipović), Pačarić, Mlinarević, Varičak (69. Tadić), Ivan Josipović, Matošević, Marić (60. Živko), Marin Penava (72. Vedran Penava), Bjelobrk, Herega (89. Dario Sušić).

U susretu „susjeda“ na tablici više uspjeha i zasluženo do bodova došli su gosti iz Koritne. Već u trećoj minuti gosti su se radovali. Akcija je krenula iz sredine terena, Marin Penava prošao je svoju pratnju i sam se uputio prema golmanu Medvedu. Mirno je poslao loptu pored domaćega golmana za početno vodstvo. Goste je ovaj rani pogodak presjekao tako da su do kraja prvoga poluvremena pokušavali doći do izjednačenja, ali njihovi napadi bili su stihijski, nisu predstavljali veliku opasnost za golmana Kovača. S minimalnih 1:0 gosti su otišli na odmor.

U nastavku utakmice Sloga je povećala vodstvo na 2:0. Akciju po desnoj strani započeo je Marko Bjelobrk koji je pobjegao dvojici svojih čuvara, izašao sam na rub kaznenoga prostora, nesebično dodao loptu do Tomislava Herege kojemu nije bilo teško poslati loptu u praznu mrežu. Domaćini su tada krenuli na sve ili ništa i u 75. minuti stigli do smanjenja vodstva. Golman Kovač srušio je u kaznenom prostoru kondrićkoga napadača, a sudac Lipar opravdano je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Marijan Žeravica koji se nakon ozljede ruke vratio u momčad. I kada se činilo da će domaćini doći do izjednačenja, gosti su u završnici postigli treći pogodak i tako riješili pitanje pobjednika. Najbolji igrač susreta Tomislav Herega pobjegao je dvojici domaćih igrača, prešao i golmana Medveda te mirno poslao loptu u praznu mrežu

Prema prikazanoj igri, potpuno zaslužena pobjeda Sloge koja je nova tri boda osvojila na krilima odličnoga Tomislava Herege. A Kondrićanima nove brige oko borbe za bijeg iz opasne zone ispadanja.

U prvom poluvremenu bila je to ravnopravna igra u kojoj su gosti iz Strizivojne golom Ivana Matića već u šestoj minuti poveli 1:0. Bio je to rezultat sve do 68. minute kada se Viškovčanima ukazao Gudelj, povratnik iz Đakovo Croatije. Postigao je pogodak za 1:1 da bi u 80. minuti svojim drugim golom doveo Radnički „pred vrata raja“ odnosno do pobjede koja ih je pomaknula s pretposljednjega mjesta. Do kraja utakmice domaćini su uspješno sačuvali minimalno vodstvo. A Strizivojnci su pokazali da igraju po sistemu „toplo-hladno“, očito da im nešto nedostaje da u gostima ostvare bolje rezultate.

HAJDUK (ŠP) – JEDINSTVO 6:0 (1:0)

Široko Polje – Igralište Široko Polje. Gledatelja: 100. Sudac: Krešimir Marković (Đakovo). Strijelci: 1:0 Gurdon (23.), 2:0 Mišetić (61.), 3:0 Drmić (65.), 4:0 Blažević (74.), 5.0 Labak (85.), 6:0 Ognjenović (89.).

HAJDUK (ŠP): Ivić, Blažević, Blažeković, Šarić (60. Ognjenović), Ljubić, Mišetić, Rudnički (80. Vinko), Drmić (71. Kristijan Džambić), Gurdon (75. Mamić), Labak, Bošković.

JEDINSTVO: Barić, Duvnjak, Perković, Dalibor Paradžik (46. Drlić), Šušak (71. Igor Matković), Marjanović, Antonio Paradžik, Goran Matković, Bježančević (71. Lončarević), Silvio Vočanec, Tribuljak.

Hajduk je došao do zaslužene pobjede protiv jedinstva iz Forkuševaca. Ova pobjeda podigla ih je na tablici tako da su sada treći s 26 bodova (Polet ima dvije utakmice manje, op. a.).

Ali, domaćini su se morali dobrano potruditi, posebice u prvom poluvremenu, kako bi probili čvrstu i organiziranu obranu gostiju. To im je uspjelo u 23. minuti kada su domaćini brzinski izveli slobodan udarac, izbacili su Stjepana Gurdona koji je prošao i golmana Barića te se ušetao u prazan gol. Iako su nogometaši Hajduka pokušavali povećati svoje vodstvo, ali na odmor se otišlo samo s minimalnim vodstvom.

U nastavku utakmice gosti su ostali bez snage, a to su obilato iskoristili Širokopoljci i do vrha napunili protivničku mrežu. U 61. minuti, nakon izigrana akcije, loptu je na rubu kaznenoga prostora primio Mišetić koji pogađa malu mrežicu. Samo četiri minute kasnije domaćini su došli do trećega pogotka. Ubačena je lopta u peterac gostiju, golman Barić bio je neodlučan, a ispred njega glavom Drmić šalje loptu u mrežu. Nakon ovoga gola kakva-takva igra gostiju se raspala, a do kraja utakmice domaćini su postigli još dva pogotka. Ubačenu loptu iz kornera na desetak metara dočekao je Blažević koji kroz šumu nogu pronalazi put do mreže. U petom pogotku sudjelovao je mladi Lovro Mamić koji ubačenu loptu glavom prosljeđuje prema golu. Lopta bi vjerojatno ušla u gol, ali za svaki slučaj pogodak je potvrdio Labak. Najljepši potez utakmice dogodio se u 89. minuti kada je Nikola Blažević osvojio loptu na rubu svoga kaznenoga prostora, pretrčao s loptom gotovo cijelo igralište, odigrao povratnu loptu do Ognjenovića koji pogađa gostujuću mrežu. Za konačnih i zasluženih 6:0.

HOŠK – VINOGRADAR 3:0 (1:0)

Gašinci – Igralište Lipice. Gledatelja: 100. Sudac: Vedran Matić (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Valentino Barišić (Osijek). Strijelci: 1:0 Hrgić (44.), 2:0 Živković (68.), 3:0 Šimundić (82.).

HOŠK: Grubešić, Jezidžić (84. Janjušić), Kulić (83. Kusulja), Nerovčić, Franjić, Kust (76. Ilijovi), Perica Rac, Hrgić, Živković, Danijel Rac, Ivica Rac (79. Šimundić).

VINOGRADAR: Kovačević, Hamzić, Grgačević, Fehir, Brajković (78. Grgović), Novak, Kerovec, Živković, Zorbas, Labak, Getoš.

Nogometaši HOŠK-a prošlo su kolo bili slobodno i očito su se dobro pripremili za gostovanje Vinogradara iz Mandićevca koji je u Gašince došao s nadom da će pronaći i formu na gostujućim terenima što se na njihovu nesreću nije obistinilo. Doduše, Mandićevčani su došli bez svoga najopasnijega napadača Josipa Fehira što je bilo primjetno na terenu.

Gašinčani su od samoga početka imali više od igre, bili su opasni po desnoj strani gdje je gostujućim braničima puno nedaća zadavao Ivica Rac koji je probijao bok i u nekoliko navrata ubacio upotrebljive lopte u gostujući kazneni prostor. Gosti su prvi zaprijetili u trećoj minuti, ali udarac Antuna Labaka s 22 metra završio je preko gola. Nakon toga kreću domaći napadi. U 17. minuti domaćini prijete preko Roberta Hrgića koji snažno šutira s 20 metara, ali ravno u golmana Kovačevića.

Nakon toga uslijedilo je nekoliko odlično organiziranih akcija, ali nije bilo završnice. Ipak, bolju igru Gašinčani su kapitalizirali u 44. minuti kada Hrgić prima loptu na 25 metara od protivničkoga gola, snažno puca, lopta se odbija od Gabrijela Grgačevića, mijenja smjer i završava u mreži. Zasluženo vodstvo HOŠK-a s kojim se odlazi na odmor.

U nastavku utakmice Gašinčani dižu razinu agresivnosti ne dopuštajući gostima da razviju svoju igru. Spriječili su dodavanja Antonija Kerovca prema Stableku Brajkoviću od kojega je trebala prijetiti najveća opasnost.

U 68. minuti domaćini povećavaju svoju prednost. Slobodan udarac s 20 metara izveo je Dario Živković i neobranjivo pogodio gostujuću mrežu. Nakon toga, Gašinačni su postigli još jedan pogodak, ali sudac Matić je poništio gol zbog zaleđa u kojemu se našao Ivica Rac. Ovu utakmicu zasigurno će pamtiti Marko Šimundić koji je u igru ušao u 79. minuti i samo nakon tri provedene minute u igri upisao se u listu strijelaca. Franjić je prošao po boku, ubacio povratnu loptu na peterac gdje se našao Šimundić koji vrškom prstiju šalje loptu iza golmanovim leđa.

Gašinčani su još jednom pokazali da odlično igraju na svom igralištu i da su potpuno zasluženo zauzeli peto mjesto s 19 bodova. A „vinogradari“ kao i do sada na gostujućim utakmicama gotovo neprimjetni.

OMLADINAC (ĐS) – DRAČICE 1:5 (0:2)

Đakovački Selci – Igralište Brana. Gledatelja: 100. Sudac: Tomislav Rupčić (Đakovo). Pomoćnici: Goran Ivić (Đakovo) i Antun Taranić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Iletić (26.), 0:2 Marko Andričić (44.), 0:3 Degmečić (59.), 0:4 Katalenić (64.), 0:5 Sivrić (80.), 1:5 Genda (90.).

OMLADINAC (ĐS): Ivić, Majstorović (46. Jakab), Bjelobrk, Kričančić, LIpar (60. Turić), Vrtarić, Genda, Bognar (78. Nađ), Žarko Ašćić (65. Tomislav Aščić), Škalec, Mikloš (71. Jelačić).

DRAČICE: Zlatunić, Tadić, Degmečić (82. Toni Duvnjak), Petar Andričić, Iletić, Lovrić, Katalenić (65. Sivrić), Udovčić (62. David Duvnjak), Marko Andričić (71. Šarčević), Ivan Krizmanić, Domagoj Krizmanić (79. Jukić). Trener: Šimo Živković.

Trebao je ovo biti derbi susret 12. kola u kojemu su Selčani mogli opasno zaprijetiti gostima iz Dračica. Međutim, trener Živković odlično je „pročitao“ selačku igru i smirio njihove najubojitije oštrice Gendu i Žarka Aščića tako da su domaćini u prvom poluvremenu imali samo dvije poluprilike koje nisu pretvorili u pogotke.

A Dračičani su mudro čekali svojim pet minuta i dočekali ih. U 26. minuti na ubačenu loptu s lijeve strane natrčao je Iletić i pospremio loptu u mrežu. Ovaj pogodak dao je još više sigurnosti dračičkoj momčadi koja je u samoj završnici prvoga dijela povećala svoje vodstvo. Nakon ubacivanja lopte sa strane, nastala je gužva u selačkom kaznenom prostoru. Najbolje se snašao Marko Andričić koji iz odbijanca šalje loptu u mrežu. To je bio rezultat prvoga poluvremena u kojemu su gosti više nego zasluženo vodili s 2:0.

I nastavak utakmice ponudio je dračičku dominaciju. U 59. minuti pao je i treći pogodak. Na ubačaj u kazneni prostor najbolje je reagirao Ilija Degmečić i glavom pospremio loptu u domaću mrežu. Nakon ovoga gola, domaća igra se raspala, a na terenu su posjedom lopte gospodarili Dračičani. U 64. minuti u listu strijelaca upisuje se Luka Katelanić koji je dočekao povratnu loptu i s 12 metara pogađa domaću mrežu. Ni to nije bilo sve.

U 80. minuti dračička akcija krenula je po desnoj strani, uslijedio je ubačaj u kazneni prostor, na loptu je natrčao povratnik u momčad Josip Sivrić i poslao je u praznu mrežu. U posljednjih desetak minuta i domaćini su nešto odigrali. U 90. minuti uspjeli su postići počasni pogodak. Po desnoj strani prošao je Kristijan Vrtarić koji povratnom loptom pronalazi Mateja Gendu. Selačka „osmica“ s ruba kaznenoga prostora upućuje prizemnu loptu koja se od stative odbija u mrežu. Za konačnih 1:5.

Zaslužena pobjeda Dračica koja ih barem privremeno dovodi na drugo mjesto iza budrovačke Slavonije, a ispred Hajduka i Poleta (koji ima dvije utakmice manje).

SLAVONIJA (B) – SLAVONAC (P) 4:0 (3:0)

Budrovci – Igralište Budrovci. Gledatelja: 100. Sudac: Rajko Ač (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Ovanović (Đakovo) i Antun Taranić (Đakovo). Strijelci: 1.0 Hipp (11. – ag), 2:0 Željko Kladarić (27.), 3:0 Klepo (43.), 4:0 Kolić (77.).

SLAVONIJA (B): Jakov Sito, Klepo, Marko Zetović, Tilli, Ivan Djaković, Ivan Kladarić (82. Zdunić), Valentin Sito (60. Antunović), Nikolić (56. Kolić), Stipo Markić, Željko Kladarić (63. Gabrijel Markić), Karlo Sito (73. Tomislav Sito). Trener: Branko Nikolić.

SLAVONAC (P): Horvat, Mirko Mesaroš (82. Josip Franjić), Marko Mesaroš (82. Dominik Mesaroš), Josip Mesaroš, Posavac (16. Dernaj), Marko Franjić, Babić, Gansberger, Tarnaj, Mikić (54. Antonio Mesaroš), Hipp.

Nakon dvotjedna stanke (odgođena utakmica u Semeljcima), u susretu dvojice „Slavonaca“ Budrovčani su upisali rutinsku i očekivanu pobjedu protiv Slavonca iz Preslatnica. Od samoga početka nametnuli su svoju igru i već u 11. minuti došli su u vodstvo. Karlo Sito pobjegao je svojim čuvarima po desnoj strani, ubacio je loptu u gostujući peterac gdje je na loptu natrčao Marinko Hipp i pogodio vlastitu mrežu. Nakon toga, nastavili se domaća dominacija koja je urodila plodom u 27. minuti kada je Željko Kladarić zatresao Horvatovu mrežu. Nakon duploga pasa s Valentinom Sitom budrovački napadač došao je sam pred gol i s loptom se gotovo ušetao u gol. U samoj završnici prvoga poluvremena, ponovo na asistenciju Ivana Kladarića, Ivan Klepo glavom pogađa gostujuću mrežu za 3:0 čime je pitanje pobjednika bilo riješeno. To je ujedno bio i rezultat prvoga dijela utakmice.

U nastavku, domaćini su igrali koliko je trebalo jer doista je bilo teško po kišnom i dosta hladnom vremenu održavati visok ritam utakmice. U 77. minuti Ivan Kladarić ubacio je loptu s desne strane, u kaznenom prostoru našao se Marin Kolić koji glavom pogađa gostujuću mrežu. Za četvrti pogodak i konačno rješenje utakmice.

Ovom pobjedom Slavonija i dalje ostaje na prvom mjestu s 28 bodova.