MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA OSIJEK – VINKOVCI

12.KOLO
TORPEDO – BORAC 2:3 (1:1)

Kuševac – Igralište: Kuševac. Gledatelja: 100. Sudac: Antonio Sabljić (Otok). Pomoćnici: Franjo Vučko (Otok) i Marko Nikolić (Županja). Strijelci: 1:0 Renato Lulić (5.), 1:1 Milovanović (41.), 1:2 Kovačević (65.), 2:2 Tomislav Lulić (70.), 2:3 Vidaković (77.).

TORPEDO: Lilić, Beljan, Kopecki (83. Babić), Rotim (88. Čuić), Milardović, Rajčević (67. Bračko), Radoš (64. Domagoj Kušević), Antinac, Pongračić (46. Nikolić Kovačić), Renato Lulić, Tomislav Lulić. Trener: Damir Išasegi.

BORAC: Aleksić, Šljokić, Bjelajac, Rusmirović (55. Ujvari), Malecki, Kovačević (87. Dogan), Paunović, Vidaković, Milovanović, Andrew Steven Janjiček (90. Babić), Anthony Tomas Janjiček (81- Stanar).

Ne znam što reći za nogometaše Torpeda? Opet ista priča: dobra igra, rano vodstvo i kontrola utakmice i onda odjednom „crna rupa“ koja Kuševčane već sedmi puta na domaćem terenu odvodi do poraza.

Sve je bilo odlično na početku utakmice. U petoj minuti Renato Lulić zabija za domaće vodstvo. I gotovo do kraja prvoga poluvremena domaćini kontroliraju utakmicu, imaju više od igre, i onda dolazi 41. minuta kada Srđan Milovanović vara golmana Lilića i dovodi svoju momčad do izjednačenja. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U prvih dvadeset minuta nastavka vidjeli smo ravnopravno igru. I onda kreće „kuševačka mora“. U kontri gosti dolaze u vodstvo. Gosti prolaze po desnoj strani, uslijedila je povratna lopta do Miroslava Paunovića koji puca s desetak metara, golman Lilić odlično brani, ali na odbijenu loptu natrčava Đorđe Kovačević i posprema je u mrežu. Samo pet minuta kasnije Kuševčani pomalo sretno dolaze do izjednačenja. Tomislav Lulić s četrdesetak metara uputio je loptu prema protivničkome golu, golman Aleksić procijenio je da će lopta otići preko gola, međutim, ona je pala točno ispod prečke i završila u mreži. Ovaj pogodak dao je dodatni impuls domaćim igračima da napokon dođu do prve domaće pobjede. Ali, povijest se ponavlja, barem za Torpedo. U 77. minuti, nakon izgubljene lopte na sredini terena, uslijedila je gostujuća kontra. Ponovo je aktivna bila desna strana, lopta je prebačena na drugu vratnicu gdje se sam kao duh našao Srđan Vidaković koji s lakoćom ubacuje loptu u praznu mrežu.

Do kraja susreta Kuševčani su imali još jednu priliku za poravnanje, ali udarac Renata Lulića s ruba kaznenoga prostora završio je tik pored vratnice.

Tako su nogometaši Torpeda vlasnici još jednoga neslavnoga rekorda. Upisali su sedmi uzastopni domaći poraz.

GRABOVAC – MLADOST (ĐS) 1:1 (1:0)

Grabovac – Igralište: Grabovac. Gledatelja: 50. Sudac: Zoran Abadžić (Vukovar). Pomoćnici: Branimir Bradarić i Davor Vukelić (Vukovar). Strijelci: 1:0 Nešić (29.), 1:1 Barišić (47.).

GRABOVAC: Brumen, Ferreira, Tadić, Nešić, Karamarković, Sambol (60. Horaček), Špoljarić (60. Lucić), Bačvanin, Lamza, Lopes, Crnčan (75. Križan). Trener: Zdenko Sambol.

MLADOST (ĐS): Slišković, Bikić, Bruno Barišić Jaman, Svalina (46. Subašić), Branimir Barišić Jaman (57. Radnić), Žonka, Tomić, Denić (46. Totić), Barišić, Bojanović, Grbeša (80. Čurila). Trener: Ivan Denić.

Domaćini su bolje otvorili utakmicu te su imali dvije izgledne prilike. Već u prvoj minuti, Dorian Špoljarić uputio je snažan udarac sa 16 metara, ali lopta odlazi preko gola. Odličnu je priliku za pogodak u 17. minuti imao Nikola Nešić: izišao je sam pred golmana, no Slišković čuva svoju mrežu. Nakon toga, i Mladost prijeti: Filip Tomić pucao je sa 16 metara, ali golman paradom ispod prečke izbacuje u korner. Samo minutu kasnije, u 29., već spomenuti Nikola Nešić pogađa iz kontre za vodstvo domaćina od 1:0. Bio je to i rezultat prvoga poluvremena.

Satničani dolaze do poravnanja rezultata na samom početku drugoga poluvremena. Bikić je ubacio loptu u 16 metara, kapetan Bojanović tukao je po golu, lopta se odbila od bloka, ali ju kupi Ivan Barišić i mirno zabija za 1:1.

Ovaj je pogodak potpuno pokrenuo goste koji su samo nizali prilike: u 49. i 52. Grbeša je pucao malo krajem gola, u 62. Barišić je odigrao Totića koji puca malo preko gola. Bojanović je u 66. minuti proigrao Totića koji sam izlazi pred golmana, ali ga na 16 metara ruši Tomas Tadić, a sudac Zoran Abadžić pokazuje mu crveni karton. Kapetan Mladosti izveo je slobodni udarac koji je završio u živom zidu. Iako su domaćini bili s igračem manje, zaprijetili su u 75. i 84. minuti, ali udarci Lopesa i Ferreira završili su krajem gola. Posljednju priliku za pobjedu, Mladost je imala u 91. minuti kada je Čurila izišao jedan na jedan s golmanom, ali Brumen mu brani stopostotnu šansu.

Na kraju, realna podjela bodova jer je svakoj momčadi pripalo jedno poluvrijeme.