PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

12.KOLO

SLAVONIJA (P) – JEDINSTVO 1:1 (1:1)

Punitovci – Igralište Na Vodopadu. Sudac: Antonio Škrobić (Osijek). Pomoćnici: Vlatko Lončar (Osijek) i Katarina Zeko (Osijek). Strijelci: 1:0 Perak (9.), 1:1 Perošević (45.).

SLAVONIJA (P): Begović, Poljarević, Škorvaga, Tadijan, Maričić, Vinko, Perak, Stipanović (79. Burek), Crnojević, Miler (83. Šekerija), Šuvarić (55. Marošević).

JEDINSTVO: Franjković, Šnel, Dukmenić (72. Curač), Matović, Perošević, Šarlija, Perković, Šoštarić, Mikičić (55. Zemunić), Katavić, Harkanovac.

Nogometaši Slavonije propustili su još jednu domaću utakmicu u kojoj su se s tri boda mogli priključiti sredini tablice. Sve je odlično počelo za domaću momčad jer su već u devetoj minuti golom Josipa Peraka došli u vodstvo. Deveta minuta, strijelac igrač s brojem devet. Dakle, svi preduvjeti da se golijada i nastavi. Ali, to se nije dogodilo već su gosti iz minute u minutu postajali sve opasniji. U posljednjoj minuti prvoga poluvremena Perošević dovodi svoju momčad do poravnanja rezultat.

U drugom poluvremenu domaćini su pokušavali doći do vodećega pogotka, ali do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Nogometaši Slavonije, s osvojenim bodom, ostaju na dvanaestom mjestu. U sljedećem 13. kolu Punitovčane očekuje gostovanje u Popovcu.

RATAR – OMLADINAC (J) 1:1 (0:0)

Piškorevci – Igralište: Piškorevci. Sudac: Danijel Samardžija (Šećerana). Pomoćnici: Leonardo Šegolj (Batina) i Dalibor Jeftić (Mece). Strijelci: 0:1 Igor Stuhli (79.), 1:1 Mandić (90.).

RATAR: Barić, Batinić, Vukadin, Šekerija (84. Mandić), Tomchuk, Jurinić, Kasa, Peradinović, Horvat, Brlošić, Peša (90. Gabud).

OMLADINAC (J): Kuric, Goran Kristek (78. Kocur), Haršanji, Šlegl, Denis Kristek, Igor Stuhli, Kerovec (89. Alen Stuhli), Brkić (69. Batorek), Dorijan Hulak (60. Kvasnovski), Domagoj Hulak, Josip Hulak.

Gosti iz Josipovca bolje otvaraju utakmicu i već u trećoj minuti stvaraju odličnu priliku za vodstvo. Igor Stuhli prolazi po desnom boku, ulazi u domaći kazneni prostor, na drugoj stativi pronalazi Dorijana Hulaka koji puca s pet metara, ali preko gola. Ponovo Omladinac prijeti preko Stuhlija koji asistira prema Brkiću, njegov udarac s 11 metara, domaći golman Barić odbija u korner. Domaćini prijete iz prekida. Loptu ubacuje Mario Kasa, Horva puca preko gola. Ponovo su opasni gosti: Brkić odlično poslužuje Gorana Kristeka koji izlazi sam pred golmana Barića, ali piškorevački golman odlično brani. Do kraja prvoga poluvremena igra se preselila na sredinu terena. Na odmor su obje momčadi otišle bez pogodaka.

U nastavku utakmice prvi su u prilici Josipovčani. Kerovec na drugoj stativi pronalazi samoga Stuhlija koji glavom puca s dva metra, ali pored stative. Teško je ovo bilo promašiti. Piškorevčani u 57. minuti ostaju s igračem manje jer je zbog gruboga starta drugi žuti karton dobio Batinić. Gosti preuzimaju terensku inicijativu. U 79. minuti gosti dolaze u vodstvo: Stuhli ulazi s lijeve strane u kazneni prostor i pogađa Barićevu mrežu. Domaćini pokušavaju udarcima iz daljine i jedan takav donio im je uspjeh. Šekerija je pucao s 20 metara, gostujući golman Kuric odbio je loptu, na nju natrčava Kasa, ali Kuric čudesno brani. U sudačkoj nadoknadi Piškorevčani su se uspjeli spasiti poraza. Kasa je izveo slobodan udarac s 35 metara, na ubacivanje skače iskusni Mandić i glavom pogađa josipovačku mrežu za 1:1. U samoj završnici i gosti su ostali s igračem manje jer je Domagoj Hulak dobio crveni karton zbog preoštrog starta.

Josipovčani su ostavili bolji dojam, ali borbeni Piškorevčani zasluženo su došli do boda.