DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

1. KOLO

BUDUĆNOST – REKORD 5:3 (3:2)

Gorjani – Igralište Gorjani. Sudac: Vedran Matić (Đakovo). Pomoćnici: Antun Taranić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Anto Grgić (5.), 2:0 Mijo Gregić (11.), 2:1 Sekereš (19.), 2:2 Marijan Žeravica (25.), 3:2 Anto Grgić (45. – 11 m), 3:3 Francem (68.), 4:3 Ručević (69.), 5:3 Penava (86.).

BUDUĆNOST: Bunoza, Bilušić (89. Palcer), Jukić, Perić, Babić, Mijo Gregić, Anto Grgić, Penava, Pavić (67. Novotni), Ručević, Jakov Paradžik.

REKORD: Medved, Hortig (46. Zlatko Aničić), Francem, Ambrušić, Adam Kryk, Tomislav Kryk, Sekereš, Jakšić (82. Stanić), Žeravica, Gabrijel Kedveš, Danijel Kedveš.

Šteta što epidemiološke mjere nisu dopustile prisutnost gledatelja jer bi vidjeli odličnu utakmicu za koju su zaslužni i jedni i drugi.

Budućnost je furiozno krenula u utakmicu i već u 11. minuti imali su vodstvo 2:0. Prvo je u petoj minuti Anto Grgić postigao prvi, a Mijo Gregić u 11. drugi pogodak. Tada se činilo da se sprema katastrofa Kondrićanima, ali oni su brzo uzvratili. U 19. minuti Emerik Sekereš smanjuje rezultat na 1:2 da bi šest minuta kasnije Marijan Žeravica poravnao rezultat na 2:2. Do kraja prvoga poluvremena Gorjanci su iz kaznenoga udarca došli u vodstvo 3:2, strijelac je bio Anto Grgić.

U nastavku utakmice Kondrićani igraju bolje i u 68. minuti Mario Francem poravnava rezultat na 3:3. Samo minutu kasnije Gorjanci opet slave. Strijelac za 4:3 bio je Ručević. Gosti više nisu uspjeli odgovoriti, a domaćini u 86. minuti zaključuju utakmicu petim golom. Strijelac za konačnih 5:3 bio je Antonio Penava.

Ovom pobjedom Gorjanci su definitivno prebrodili rezultatsku krizu i sada mogu puno lakše razmišljati o sljedećim izazovima. U 14. kolu očekuje ih gostovanje u Širokom Polju. Kondrićani će sljedeće kolo odmarati jer su slobodni zbog neparnog broja momčadi.

ŠOKADIJA – SLAVONIJA (B) 1:4 (0:1)

Strizivojna – Igralište: Strizivojna. Sudac: Mario Vuković (Đakovo). Pomoćnici: Željko Šekerija i Mato Jagodin (Đakovo). Strijelci: 0:1 Markić (23.), 0:2 Tilli (68.), 0:3 Željko Kladarić (72.), 1:3 Matić (11 m – 77.), 1:4 Antunović (88.).

ŠOKADIJA: Šen, Andrijević (46. Marković), Bilić, Jakobović, Pačarić, Matić, Josip Damjanović, Josip Damjanović, Mašić, Milinović, Bilobrk (46. Marko Damjanović).

SLAVONIJA (B): Jakov Sito, Karlo Sito (86. Antunović), Klepo, Zetović, Tilli, Djaković, Ivan Kladarić, Valentin Sito, Markić (80. Jurić), Kolić, Željko Kladarić.

Nogometaši Slavonije iz Budrovaca opravdali su ulogu favorita u susretu protiv Šokadije. Ovom pobjedom Budrovčani i nadalje ostaju najozbiljniji kandidati za osvajanje naslova jesenskoga prvaka.

Već u prvoj minuti gosti su imali stopostotnu priliku. Đuro Tilli izašao je sam pred golmana Šena koji uspijeva blokirati njegov udarac. Domaćini su imali terensku inicijativu, ali bez izglednih prilika. Gosti u 23. minuti dolaze u vodstvo. Marin Kolić dodao je loptu do Stipe Markića koji na 35 metara lažnjakom vara svoje čuvare, dolazi na rub kaznenoga udarca odakle preciznim udarcem pogađa Šenovu mrežu. Domaćini su najbolju priliku imali u 35. minuti kada je slobodan udarac iskosa s 30 metara izveo Josip Damjanović, ali golmana Sita spašava vratnica. Do kraja prvoga poluvremena rezultat se nije mijenjao tako da su Budrovčani na odmor otišli zadovoljni s minimalnim vodstvom. U 68. minuti gosti su još jedan korak bliži pobjedi. Đuro Tilli pobjegao je cijeloj domaćoj obrani, na rubu kaznenoga prostora je srušen, a sudac Vuković dosudio je slobodan udarac. Željko Kladarić pogađa živi zid, iz drugoga pokušaja lopta dolazi do Đure Tillija koji uklizavanjem šalje loptu u mrežu. Igra Šokadije se raspala, a gosti ubrzo dolaze i do trećega pogotka čime su riješili pitanje pobjednika. U 72. minuti sve ja napravio Valentin Sito koji je prošao domaću obranu, asistirao za Željka Kladarića koji pogađa za 0:3. Domaćini su samo minutu kasnije postigli počasni pogodak. Berislav Bilić ušao je u kazneni prostor, srušio ga je Ivan Kladarić, a sudac Vuković opravdano pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Ivan Matić. U samoj završnici Budrovčani su potvrdili svoju pobjedu. Raspoloženi Željko Kladarić prošao je kroz domaću obranu, asistirao do Antunovića koji pogađa prazan gol. Za sigurnu i uvjerljivu pobjedu.

Ovom pobjedom Slavonija i dalje ostaje na prvom mjestu, a u sljedećem kolu na svom će terenu dočekati drugoplasirane Dračice. Derbi koji može odlučiti jesenskoga prvaka.

SLAVONAC (P) – DINAMO (TR) 1:2 (1:2)

Preslatinci – Igralište – Preslatinci. Sudac: Zdenko Kerovec (Vukojevci). Pomoćnici: Željko Šarlija (Pribiševci) i Ivo Kljajić (Vučjak Feričanački). Strijelci: 1:0 Blažević (18.), 1:1 Nikolić (30.), 1:2 Svilanović (33.).

SLAVONAC (P): Horvat, Mirko Mesaroš (46. Marko Mesaroš), Ivan Tarnaj (88. Gurdon), Josip Mesaroš, Posavac, Hipp, Franjić, Babić (46. Antonio Tarnaj), Gansberger, Rončka, Blažević (83. Antonio Mesaroš).

DINAMO (TR): Kovačić, Nikolić, Bartoš, Mikić, Kokalović, Josip Franjić (68. Dario Franjić), Svilanović, Vuković (50. Drmić), Tiborc, Benić, Holbik.

Nogometaši Slavonaca očekivali su svoju drugu prvenstvenu pobjedu koja bi im davala takve-takve šanse u borbi za opstanak dok su Trnavčani pobjedom tražili izlazak iz rezultatske krize. Trnavčani su punih 58 dana čekali pobjedu, i dočekali su u Preslatincima. Ova utakmica povratila je nadu da će Trnavčani doći do forme koja ih je krasila u prvom dijelu prvenstva.

Sve važno, odnosno sva tri gola pala su u prvom poluvremenu. Domaćini su odlično otvorili utakmicu i u 18. minuti golom Mile Blaževića došli u vodstvo 1:0. Njegov udarac s 30 metara završio je iza Kovačićevih leđa. Međutim, gosti su počeli igrati otvorenije i u 30. minuti golom Nikolića dolaze do izjednačenja. Trnavački napadač lažnjakom se oslobodio svojih protivnika i s ruba kaznenoga prostora pogađa domaću mrežu. Samo tri minute kasnije Svilanović postiže drugi pogodak za Dinamo što je bio i rezultat prvoga poluvremena. Loptu je iz kornera ubacio Josip Bartoš, a najsnalažljiviji u domaćem kaznenom prostoru bio je Svilanović.

U nastavku utakmice domaćini su pokušavali preokrenuti rezultat, ali golova nije bilo.

JEDINSTVO (F) – OMLADINAC (ĐS) 8:0 (4:0)

Forkuševci – Igralište: Forkuševci. Sudac: Ivan Kedveš (Osijek). Pomoćnici: Josip Kedveš (Ivanovci) i Zoran Vlaisavljević (Đakovo). Strijelci: 1:0 Bježančević (3.), 2:0 Bježančević (14.), 3:0 Vočanec (35.), 4:0 Milošević (44.), 5:0 Perković (55.), 6:0 Vočanec (61.), 7:0 Matković (77.), 8:0 Drlić (87.).

JEDINSTVO (F): Barić, Duvnjak (62. Dalibor Paradžik), Šiško (51. Marjanović), Šušak (74. Igor Matković), Perković, Antonio Paradžik, Goran Matković, Bježančević (64. Drlić), Tribuljak, Vočanec, Milošević.

OMLADINAC (ĐS): Robert Kričančić (46. Ivić), Jelačić, Škalec, Mario Kričančić, Lipar, Tomislav Aščić, Genda (64. Valent Aščić), Jakab, Žarko Aščić, Vrtarić, Zvonimir Aščić.

Da će nogometaši Omladinaca izgubiti u Forkuševcima nije nemoguća misija, ali da će dobiti čak osam golova to je doista iznenađujuće. Naravno, to ne umanjuje vrijednost forkuševačke pobjede, ali gosti kao da su prespavali utakmicu.

Već u prvih 15 minuta iskusni Bježančević postigao je dva pogotka (8. i 14. minuta) i time je otvorio utakmicu na stranu svoje momčadi. Ovi pogotci deprimirali su gostujuću momčad koja kao da nije imala obranu. Do poluvremena Vočanec i Milošević postižu dva pogotka za visoko vodstvo 4:0.

Čak su i domaći navijači očekivali da će gosti početi igrati u nastavku utakmice, ali to se nije dogodilo. Domaćini su postigli još četiri pogotka za visokih i pomalo nestvarnih 8:0. Strijelci su bili Perković, po drugi puta Vočanec te Matković i Drlić.

Ovom pobjedom nogometaši Jedinstva pokazuju da se nalaze u odličnoj formi što potvrđuju i posljednje igre, posebice na domaćem terenu.

Ovom pobjedom Jedinstvo se popelo na sedmo mjesto i trenutno imaju 16 bodova.

SLOGA – HAJDUK 1:2 (0:1)

Koritna – Igralište: Koritna. Sudac: Marko Tomić (Gorjani). Pomoćnici: Marin Bibković i Valentino Barišić (Osijek). Strijelci: 0:1 Gurdon (7.), 0:2 Drmić (70.), 1:2 Bjelobrk (11 m – 85).

SLOGA: Kovač (81. Rakušić), Vidić (76. Josipović), Pačarić (85. Suvala), Mlinarević, Varičak, Živko, Vedran Penava (60. Čatić), Marin Penava, Bjelobrk, Herega, Tadić (46. Josipović).

HAJDUK: Ivić, Mišetić, Ljubić, Šarić (46. Džambić), Rudnički, Ognjenović, Drmić (90. Mamić), Gurdon, Labak, Bošković, Blažeković.

Nogometaši Sloge ove godine predstavljaju neugodnoga protivnika za gotovo sve momčadi druge lige. Samo malo sreće nedostajalo je da protiv favoriziranoga Hajduka osvoje barem jedan bod.

Gosti iz Širokoga Polja u ranoj su fazi došli u vodstvo. Igrala se sedma minuta kada je Stjepan Gurdon utrčao u prazan prostor i sam došao pred golmana Kovača. Gostujući napadač mirno je matirao domaćega golmana, a igrači Sloge protestirali su tražeći od suca Marka Tomića da poništi gol zbog zaleđa. Do kraja prvoga poluvremena rezultat se nije mijenjao.

U nastavku utakmice domaćini su se otvorili, počeli prijetiti golmanu Iviću, ali nije bilo mirnoće u završnici. Gosti su u 70. minuti postigli drugi pogodak i tako se približili pobjedi. Nakon brze kontre Drmić se sam našao pred golmanom Kovačem i mirno poslao loptu u nezaštićeni dio mreže. I kada se činilo da će gosti mirno privesti utakmicu kraju, nogometaši Sloge imali su priliku doći do jednoga boda. U kaznenom prostoru gostujući branič igrao je rukom, a sudac Tomić pokazao je na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Marko Bjelobrk. Nakon toga, domaćini kreću na sve ili ništa i u sudačkoj nadoknadi ponovo imaju priliku iz kaznenoga udarca doći do poravnanja. Herega je ušao u kazneni prostor, srušio ga je Bošković, a Tomić po drugi puta pokazuje na bijelu točku. Marko Bjelobrk uzeo je po drugi puta loptu, golman Mario Ivić pročitao je njegovu namjeru, lopta se odbila do igrača Sloge koji drugi puta puca na gol, ali fenomenalni Ivić ponovo brani njegov udarac. I tako je gostujući golman spasio svoju momčad podjele bodova.

DRAČICE – RADNIČKI 5:0 (1:0)

Đakovo – Igralište: Croatia. Sudac: Nikola Bančić (Poganovci). Pomoćnici: Marijan Brajnović (Beljevina) i Davor Šterle (Našica). Strijelci: 1:0 Domagoj Krizmanić (20.), 2:0 Katalenić (53.), 3:0 Marko Andričić (64.), 4:0 Domagoj Krizmanić (73.), 5:0 Udovčić (86.).

DRAČICE: Zlatunić (75. Cikač), Tadić, Šarčević (75. Toni Duvnjak), Petar Andričić, Lovrić, Degmečić, David Duvnjak (46. Udovčić), Marko Andričić (75. Jukić), Katalenić (70. Sivrić), Ivan Krizmanić, Domagoj Krizmanić. Trener: Šimo Živković.

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Erceg, Bašić, Lagator (46. Gudelj), Zorić, Mijakić, Miletić, Luka Drenjančević, Bikić, Kovač (46. Matković), Horvat.

Nogometaši Dračica nastavljaju prema zacrtanom planu. Protiv Viškovčana upisali su očekivanu pobjedu i tako sačuvali drugo mjesto.

U prvom poluvremenu domaćini su imali potpunu dominaciju, stvarali su prilike za gol, ali realizacija nije bila na visini. Dvije su prilike imali Tadić i Marko Andričić, ali posljednje dodavanje nije bilo točno. Dračičani su u završnici činili pogrješke na što je ukazao i trener Šimo Živković. Ipak, u 20. minuti domaćini su došli u vodstvo. Slobodan udarac s 22 metra izveo je Domagoj Krizmanić koji neobranjivo pogađa Drenjančevićevu mrežu. Do kraja prvoga poluvremena, Dračičani su i dalje napadali, ali rezultat se nije mijenjao.

U nastavku susreta do izražaja je došla fizička priprema dračičke momčadi koja je slomila viškovački otpor. Viškovčani su se otvorili i tako ostavili dosta prostora za domaće napadače. U 53. minuti ubačenu lotu sa strane u gostujućem petercu dočekao je Katalenić koji glavom pogađa mrežu. Nakon toga otpor gostiju je splasnuo, a Marko Andričić u 64. minuti glavom pogađa viškovačku mrežu. Sve se otvorilo, a Dračičani su do kraja utakmice još dva puta svladali golmana Danijela Drenjančevića.

U 73. minuti Domagoj Krizmanić dočekao je loptu na drugoj stativi, našao se sam i nije mu bilo teško zatresti gostujuću mrežu. Točku na „i“ u 86. minuti stavio je Marijan Udovčić. Loptu je ubacio Sivrić, na pravom se mjestu našao Udovčić koji glavom zakucava loptu za konačnih 5:0.

Ovom pobjedom Dračice su sačuvale drugo mjesto i sada ih očekuje derbi susret u Budrovcima. Ta će utakmica najvjerojatnije odlučiti tko će biti jesenski prvak.

POLET – HOŠK 1:2 (0:1)

Semeljci – Igralište: Semeljci. Sudac: Tomislav Rupčić (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Lulić i Goran Ivić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Jezidžić (42.), 1:1 Paradžik (68. – 11 m), 1:2 Hrgić (11 m – 90.).

POLET: Miro Vuksanović, Rebić (71. Knežević; 84. Rašić)), Đuretković, Blažević (49. Doko), Mario Vuksanović, Paradžik, Tanasić, Ćosić, Pilić, Radonić, Idžanović.

HOŠK: Grubešić, Kust, Ivica Rac, Nerovčić, Franjić, Barišić Jaman (27. Zeko), Jezidžić, Hrgić (90. Leko), Živković (82. Šimundić), Danijel Rac, Perica Rac.

U najavi utakmice trener HOŠK-a Stjepan Milković sa sigurnošću je ustvrdio da u Semeljcima neće izgubiti. I ne samo da Gašinčani nisu izgubili nego su potpuno zasluženo osvojili sva tri boda.

U prvom poluvremenu bila je to ravnopravna utakmica u kojoj je bio podjednak posjed lopte. Gašinačni su prvi zaprijetili: u 20. minuti Danijel Rac izašao je sam pred golmana Vuksanovića, ali semeljački golman bio je uspješniji. U 36. minuti Polet je imao stopostotnu priliku. Ćosić se sam našao pred golmanom Grubešićem, ali gašinački golman bio je uspješniji. U samoj završnici Gašinčani su došli u vodstvo.

U 42. minuti Hrgić je odigrao dijagonalu prema Stipanu Jezidžiču koji je pobjegao po desnom boku, ušao u kazneni prostor i pogodio drugi kut Vuksanovićeve mreže. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice i dalje je bila ravnopravna igra. Semeljčani su krenuli otvorenije prema gostujućem golu i u 68. minuti dolaze do izjednačenja. Gostujući stoper Franjić srušio je Ćosića, a siguran realizator bio je Paradžik. I kada se činilo da će doći do podjele bodova, u 90. minuti odlični sudac Tomislav Rupčić svira kazneni udarac za goste. Ponajbolji gostujući igrač Danijel Rac srušen je u kaznenom prostoru, a odgovornost je preuzeo Hrgić. Sigurno je poslao loptu u semeljačku mrežu. Ali, ni to nije sve. Samo što su domaćini krenuli s centra Nerovčić je u kaznenom prostoru igrao rukom. Kazneni udarac izveo je Petar Paradžik, ali golman Grubešić pročitao je njegovu namjeru i tako svojoj momčadi donio vrijednu pobjedu.

Ovom pobjedom Gašinčani su napravili veliku uslugu Slavoniji, Dračicama i Hajduku koji su na tablici ostavili Polet iza sebe. HOŠK ima 22 boda i nalazi se na petom mjestu. U sljedećem 14. kolu Gašinčani će na svom terenu dočekati momčad Slavonca iz Preslatinaca.