MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA OSIJEK – VINKOVCI

13.KOLO
MLADOST (ĐS) – SLAVONAC (K) 1:1 (0:0)

Đakovačka Satnica – Igralište: Đakovačka Satnica. Gledatelja: 100. Sudac: Berislav Sudar (Bizovac). Pomoćnici: Katarina Zeko (Osijek) i Josip Jukić (Freiburg). Strijelci: 0:1 Ivan Đoić (61.), 1:1 Totić (11m – 82.).

MLADOST (ĐS): Slišković, Bikić (79. Radnić), Bruno Barišić Jaman, Svalina (63. Domagoj Stipanović), Tomić (46. Denić), Žonka, Čurila (46. Grbeša), Dino Stipanović, Barišić, Bojanović, Totić. Trener: Ivan Denić.

SLAVONAC KOMLETINCI: Purić, Mareljić, David Gagić, Pavičić, Ljubić, Mesić, Ivan Đoić (90. Drmić), Tomislav Đoić, Belagić (66. Komljenović), Prnjak (76. Marko Gagić), Cvijanović. Trener: Josip Lovrić.

Nogometaši Mladosti ponovo su se mučili na svom terenu i osvojili samo jedan bod. Napadački su krenuli domaći igrači, već u četvrtoj minuti Bruno Barišić Jaman ubacuje loptu u kazneni prostor, na drugoj strani Bikić puca, ali Cvijanović blokira udarac i spašava siguran gol. U 10. minuti Bojanović je srušen u kaznenom prostoru, a sudac Sudar pokazuje na bijelu točku. Odgovornost preuzima Barišić čiji udarac golman Purić brani. Totić je u 27. minuti iskušao svoj udarac, ali puca ravno u golmana, Četiri minute kasnije Žonka je izveo slobodan udarac s desne strane, Bikić glavom puca preko gola.

U prvoj minuti nastavka Bruno Barišić Jaman na drugoj je vratnici pronašao Bikića koji iz voleja puca u komletinački blok. Lopta odlazi u korner. U 50. minuti nova prilika za domaće. Žonka je loptu prebacio do Totića koji puca iz prve, ali Purić je na mjestu. U 54. minuti Jure Ljubić šutira s 25 metara, ali preko gola. Gosti u 6. minuti dolaze u vodstvo. Satnička obrana zaspala je, a to je iskoristio Ivan Đoić koji pogađa domaću mrežu. Satničani kreću na sve ili ništa. U 65. minuti Bruno Barišić Jaman izvodi slobodnjak s 25 metara, lopta ide pod prečku, ali Purić vršcima prstiju izbija loptu u korner. Samo minutu kasnije Stipanović je ubacio loptu u kazneni prostor, na drugoj je vratnici Totić koji puca glavom, ali pored gola. U 69. minuti slobodni udarac iskosa izveo je Tomislav Đoić, ali Slišković je bio na mjestu. U 75. minuti Bikić ubacuje loptu, na drugoj je vratnici Bruno Barišić Jaman puca glavom, ali gostujući golman izvrsno reagira. U 83. minuti Žonka topovski šutira, a goste spašava prečka. Napadi su urodili plodom u 86. minuti. Domagoj Stipanović srušen je u kaznenom prostoru, a Satničani dobivaju drugi kazneni udarac. Totić zabija za 1:1. U sudačkoj nadoknadi gosti su se mogli osladiti sa sva tri boda. Cvijanović puca s ruba kaznenoga prostora, ali Slišković je na mjestu. Domaćini su posljednju priliku imali u 94. minuti kada je Žonka ubacio loptu koja prolaz i kroz šumu nogu, ona dolazi do Grbeše koji proigrava Bojanovića. Satnički kapetan puca pored gola.

Na kraju, svakome po bod!

OTOK – TORPEDO 3:1 (2:0)

Otok – Igralište Otok. Gledatelja: 100. Sudac: Bruno Luketić (Vukovar). Pomoćnici: Željko Lipar (Đakovo) i Marko Tomić (Gorjani). Strijelci: 1:0 Franjo Damjanović (23.), 2:0 Čekić (45.), 2:1 Rajčević (59.), 3:1 Gabrijel Damjanović (88.).

OTOK: Storjak, Čekić, Tovilović, Bušić, Jelić, Breščaković (81. Lovrić), Vidović (46. Jakšić), Peranović, Franjo Damjanović, Stjepan Damjanović (70. Gabrijel Damjanović), Janović (64. Lucić).

TORPEDO: Lilić, Beljan, Kopecki, Čuić, Domagoj Kušević, Bračko (55. Babić), Rajčević, Antinac, Pongračić, Renato Lulić, Marin Cicvarić. Trener: Damir Išasegi.

Kalvarija nogometaša Torpeda nastavljena je i u 13. kolu. Na gostovanju u Otoku upisali su poraz koji ih i dalje ostavlja na samo dva osvojena boda. Nakon početnoga ispitivanja snaga, domaćini su u 23. minuti golom Franje Damjanovića došli u vodstvo 1:0.

Do kraja prvoga poluvremena Otočani su podebljali svoje vodstvo. Igrala se 45. minuta kada je Marko Čekić postigao drugi pogodak koji je domaće igrače poprilično opuštene odveo na odmor.

U nastavku utakmice Kuševčani su krenuli puno bolje, otvoreno su krenuli po pogodak i to su ostvarili u 59. minuti. Strijelac za 1:2 bio je Mario Rajčević. Ovim pogotkom gosti su utakmicu uveli u neizvjesne vode. Do kraja utakmice, Kuševčani su pokušavali stići do izjednačenja, ali napadači više nisu bili uspješni. U samoj završnici domaćini su golom Gabrijela Damjanovića postavili konačan rezultat – 3:1.