PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETA LIGA

1. KOLO

OMLADINAC (J) – VILJEVO 1:0 (1:0)

Josipovac – Igralište: Josipovac. Bez gledatelja. Sudac: Nikola Bančić (Poganovci). Pomoćnici: Ivan Radačić (Donja Motičina) i Marijan Brajnović (Beljevina). Strijelci: 1:0 Kocur (6. – 11m).

OMLADINAC (J): Kuric, Haršanji, Brkić, Alen Stuhli (63. Habada), Igor Stuhli, Kerovec, Zlatko Kvasnovski (89. Smoljo), Dorijan Hulak (69. Batorek), Kocur, Kanisek, Josip Hulak. Trener: Domagoj Vragolović.

VILJEVO: Knežević, Kovačević, Golub, Senković, Blažević, Vincetić, Pavao Vicić, Kopić (69. Serovečki), Mančić, Ante Vicić, Sklizović.

Gosti iz Viljeva otvoreno su krenuli u utakmicu protiv domaćina iz Josipovca. Međutim, domaćini su u 6. minuti došli u vodstvo. Zlatko Kvasnovski ušao je u kazneni prostor, a njega je srušio Ivan Senković, a sucu Bančići nije preostalo ništa drugo nego pokazati na bijelu točku. S obzirom na to da Josipovčani nemaju baš dobra iskustva u izvođenju kaznenih udaraca, odgovornost je preuzeo Zvonimir Kocur koji preciznim udarcem pogađa gostujuću mrežu. Unatoč primljenom golu, gosti su imali terensku inicijativu, ali svi njihovi napadi završavali su na tridesetak metara od domaćega gola. Josipovčani prijete brzim polukontrama. Igor Stuhli ubacuje loptu u kazneni prostor, Kvasnovski puca glavom, ali gol spašava Antonio Kovačević koji s gol crte izbacuje loptu u polju. Domaćini su imali najbolju priliku u završnici prvoga poluvremena kada je Kvasnovski asistirao prema Alenu Stuhliju koji neshvatljivo sa šest metara promašuje cijeli gol. Viljevčani dva puta prijete preko Marka Vincetića. Prvi puta udarcem s 20 metara koji završava preko gola, a drugi udarac brani golman Kuric.

U drugome poluvremenu, gostu imaju veći posjed lopte, ali opet bez konkretnijih prilika za gol. Prva prijetnja Omladinca je ubačaj iz kornera Kerovca, a Kanisek glavom puca u vratara. Ubrzo nakon toga, prema golu puca Krasnovski, ali pored vratnice. Gosti prijete preko Pavla Vicića čiji udarac s 25 metara liznuo je prečku. Posljednju priliku domaćini su imali u samoj završnici utakmice. Igor Stuhli ubacio je loptu u srce kaznenoga prostora, gdje Kvasnovski puca glavom, ali pored gola. Do kraja utakmice, Omladinac se odlično branio i zasluženo došao do minimalne pobjede.

JEDINSTVO – RATAR 2:1 (1:0)

Donji Miholjac – Igralište Jedinstvo. Bez gledatelja. Sudac: Mario Markotić (Osijek). Pomoćnici: Stjepan Pal (Darda) i Mateo Paulović (Bilje). Strijelci: 1:0 Šarlija (44.), 1:1 Antunović (54.), 2:1 Perošević (71.).

JEDINSTVO: Horvat, Šnel, Matović, Grgić (68. Živković), Perošević (90. Šapina), Šarlija, Perković, Šoštarić, Dukmenić, Mikičić (46. Katavić), Harkanovac (46. Jeremijaš).

RATAR: Barić, Antunović (79. Adrić), Brzaj, Mandić (46. Liščević), Vukadin, Mario Šekerija, Tomchuk (30. Sikora), Kasa, Peradinović, Horvat, Brlošić. Trener: Hrvoje Piplica.

Nogometaši Ratara odigrali su solidnu utakmicu u Donjem Miholjcu, ali, nažalost, ostali su bez bodova. Tijekom prvoga poluvremena domaćini su imali više od igre, veći posjed lopte, ali Piškorevčani su se dobro branili i čekali priliku iz kontranapada. U posljednjih desetak minuta domaćini su još žešće pritisnuli tako da su u 39. minuti imali najbolju priliku na utakmici, ali stativa je spasila Barićev gol. U pretposljednjoj minuti prvoga dijela domaćini su došli do vodstva. Strijelac za 1:0 bio je Šarlija, a to je ujedno bio i rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice gosti su krenuli puno agresivnije i otvorenije prema protivničkom golu što im je donijelo izjednačenje. U kontru je krenuo Šekerija, lopta dolazi do Kase koji loptu prosljeđuje do Antunovića. Piškorevačkom igraču nije bilo teško zatresti praznu mrežu, za 1:1. Domaćini su u 71. minuti iskoristili pogrešku Brzaja koji neoprezno gubi loptu, a strijelac za 2:1 bio je Perošević. Do kraja utakmice gosti su krenuli na sve ili ništa, ali nisu uspjeli svladati golmana Horvata. Dvije izgledne prilike imao je Pavle Sikora, ali je slabo pucao.

Piškorevčani mogu žaliti za barem jednim bodom jer su u Donjem Miholjcu ostavili dobar dojam, ali bodovi ipak ostaju domaćinu.