DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

1. KOLO

DINAMO (TR) – ŠOKADIJA 1:4 (1:3)

Trnava – Igralište Trnava. Bez gledatelja: Sudac: Vedran Matić (Đakovo). Pomoćnici; Krešimir Mrkovi (Đakovo) i Zoran Vlaisavljević (Đakovo). Strijelci: 1:0 Kokalović (8. – 11 m), 1:1 Nikola Andrijević (12.), 1:2 Matić (15.), 1:3 Franjić (21. – ag), 1:5 Mašić (90.).

DINAMO (TR): Svilanović, Nikolić, Bartoš, Dario Franjić, Kokalović (46. Petrović), Josip Franjić, Vuković, Tiborc, Benić, Holbik, Ivaković.

ŠOKADIJA: Šen, Milinović, Marko Damjanović, Jakobović, Matić, Josip Damjanović, Josip Damjanović, Mašić, Nikola Andrijević, Matej Andrijević, Bilić.

Nogometaši Dinama i Šokadije odigrali su neobičnu utakmicu u kojoj je pitanje pobjednika riješeno u prvih dvadeset minuta. Domaćini su imali dosta problema proteklih tjedana zbog korona virusa, ali su s puno optimizma krenuli u utakmicu nakon prošlotjedne pobjede u Preslatincima. Gosti iz Strizivojne, kojima ove godine ne „cvjetaju ruže“ doputovali su sa samo jedanaest igrača. Već u prvoj ozbiljnijoj akciji domaćina pao je gol. Sudac Vedran Matić u osmoj je minuti dosudio je kazneni udarac kojega je u domaće vodstvo pretvorio Ivan Kokalović. Nažalost, strijelac prvoga pogotka moram je u 36. minuti, zbog ozljede napustiti igru. Gosti su brzo odgovorili.

U 12. minuti Nikola Andrijević izjednačio je na 1:1 da bi samo tri minute kasnije Ivan Matić doveo Šokadiju u vodstvo 2:1. Domaćini su bili u šoku, a u 21. minuti pada još jedan pogodak. U 21. minuti Trnavčani su postigli autogol (Dario Franjić) čime su gosti došli do komotnoga vodstva. U nastavku utakmice bila je to dosta rastrgana igra u kojoj su gosti čuvali stečenu prednost, a domaćini stihijski napadali na Šenova vrata. I kada se činilo da će drugo poluvrijeme završiti bez pogodaka, Antonio Mašić postiže četvrti pogodak za visoku i zasluženu pobjedu.

Ovom pobjedom Šokadija je preskočila svoga subotnje protivnika i sada ima 17 bodova. Trnavčani ostaju na 14 bodova i trenutno se nalaze na ne baš sjajnom dvanaestom mjestu

OMLADINAC (ĐS) – SLOGA 3:2 (0:0)

Đakovački Selci – Igralište Đakovački Selci. Bez gledatelja: Sudac: Zdenko Kerovec (Vukojevci). Pomoćnici: Josip Šarić (Đurđenovac) i Josip Bakota (Bokšić). Strijelci: 0:1 Herega (47.), 0:2 Živko (49.), 1:2 Genda (67.), 2:2 Žarko Aščić (73.), 3:2 Genda (85.).

OMLADINAC (ĐS): Ivić, Mikloš, Majstorović, Kričančić, Bjelobrk, Jelačić, Škalec, Genda, Jakab (70. Marin Vardić), Žarko Aščić (90. Nađ), Vrtarić.

SLOGA: Kovač, Vidić (46. Ivan Josipović), Štibi (70. Goran Josipović), Mlinarević, Varičak (76. Čatić), Pačarić, Penava, Bjelobrk, Herega (88. Vedran Penava), Živko, Marić.

Šteta što epidemiološke mjere nisu dopustile gledateljima biti na utakmici između Omladinca i Sloge jer utakmica je protekla u doista odličnoj igri i jedne i druge momčadi. Doduše, u prvom poluvremenu to se ne bi reklo jer na odmor su i jedni i drugi otišli bez postignutoga pogotka. Ali, u nastavku je krenula prava golijada. Gosti iz Koritne u samo dvije minute nastavka došli su do vodstva 2:0. U 47. minuti strijelac je Herega da bi samo dvije minute kasnije Živko doveo goste u vodstvo 2:0. Tada se činilo da će gosti odnijeti bodove iz Selaca. Ali, domaćini kreću na sve ili ništa i takav pristup donio je rezultat. U 67. minuti Matej Genda smanjuje rezultat na 1:2 da bi samo šest minuta kasnije iskusni Žarko Aščić poravnao rezultat na 2:2. U samoj završnici Matej Genda svojim drugim pogotkom donosi radost svojoj momčadi.

Nogometaši iz Koritne dugo će analizirati ovu utakmicu i pitati se kako su uspjeli prokockati vodstvo 2:0. A Selčani su još jednom potvrdili da mogu pobijediti svakoga, ali i da mogu preokrenuti svaki rezultat. Selčani su tako na tablici preskočili Slogu i imaju 18 bodova.

RADNIČKI – JEDINSTVO 2:2 (0:1)

Viškovci – Igralište Viškovci. Bez gledatelja. Sudac: Krešimir Marković (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Ivanović (Đakovo) i Zoran Vaisavljević (Đakovo). Strijelci: 0:1 Lukić (3.), 1:1 Miletić (51.), 1:2 Dalibor Vočanec (67.), 2:2 Ante Gudelj (88.).

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Erceg, Bikić (61. Kovač), Zorić, Domagoj Mijakić, Marko Mijakić, Luka Drenjančević, Miletić, Horvat, Gudelj, Sesar.

JEDINSTVO: Barić, Duvnjak, Šiško (83. Šušak), Drenjanac, Marjanović, Antonio Paradžik, Perković (78. Drlić), Matković, Vočanec, Tribuljak, Lukić (65. Bježančević).

Susjedski derbi završio je bez pobjednika. Nogometaši Radničkoga tako i dalje nastavljaju s neuvjerljivim igrača jer pretposljednje mjesto sa samo osam bodova nije njihova stvarana vrijednost. A nogometaši Jedinstvo predvođeni iskusnim dvojcem Lukić – Bježančević igraju jako dobro što su pokazali i u Viškovcima. Gosti su već u trećoj minuti šokirali domaćine. Za 0:1 pobodio je Ivica Lukić, a to je bio i rezultat prvoga poluvremena. Do odlaska na odmor domaćini su pokušavali doći do izjednačenja, ali u njihovim redovima nije bilo raspoloženoga strijelca.

VINOGRADAR – POLET 2:1 (1.1)

Mandićevac – Igralište Mandićevac. Bez gledatelja. Sudac: Željko Lipar (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Elko Crn (Đakovački Selci). Strijelci: 0:1 Radonić (16.), 1.1 Josip Fehir (42.), 2:1 Getoš (64.).

VINOGRADAR: Kovačević, Grgačević, Hamzić (89. Grgović), Ivan Fehir, Brajković, Labak, Josip Fehir, Kerovec, Getoš, Živković (70. Novak), Zorbas.

POLET: Miro Vuksanović, Đuretković, Rebić, Mario Vuksanović, Petar Paradžik, Tanasić, Čosić, Pilić, Gavran, Radonić (46. Emanuel Penava), Doko.

Semeljčani su tražili popravni ispit na neugodnom gostovanju u Mandićevcu i na njihovu nesreću, upisali su drugi uzastopni poraz. Sve je krenulo dobro za Semeljačke nogometaše jer su nakon početnoga ispitivanja snaga, u 15. minuti došli u vodstvo. Po desnoj strani pobjegao je Ćosić koji pravovremeno upošljava Matiju Radonića, a mladi semeljački napadač sam izlazi pred golmana Kovačevića i mirno šalje loptu u mrežu. Nakon toga, domaćini kreću opasnije prema gostujućem golu, imali su tri udarca prema Vuksanovićevom golu, ali bez realizacije. I kada se činilo da će gosti na odmor otići s vodstvom, u 42. minuti Josip Fehir lažnjakom se oslobodio svojih čuvara i s desetak metara šalje loptu u suprotni kut.

U nastavku utakmice ključni trenutak dogodio se u 64. minuti kada su domaćini došli do pobjedničkoga gola. Lopta je ubačena iz kornera, primio ju je Josip Fehir koji odigrava povratnu loptu prema Manuelu Getošu koji u punom trku silovito pogađa semeljačku mrežu.

Semeljčani su u završnici imali prednost jer u 74. minuti Stablek Brajković dobio je crveni karton čime su domaćini ostali s igračem manje. Međutim, u završnici susreta, gosti su pokušavali doći do izjednačenja, ali na mandićevačkim vratima bio je danas odlični golman Renato Kovačević.

SLAVONIJA (B) – DRAČICE 0:0

Budrovci – Igralište Budrovci. Bez gledatelja. Sudac: Željko Rupčić (Đakovo). Pomoćnici: Željko Šekerija (Đakovo) i Rajko Ač (Đakovo).

SLAVONIJA (B): Jakov Sito, Klepo, Zetović, Tilli, Ivan Djaković, Ivan Kladarić, Valentin Sito, Markić (72. Nikolić), Kolić, Željko Kladarić, Karlo Sito (62. Antunović). Trener: Branko Nikolić.

DRAČICE: Cikač, Tadić, Šarčević (59. David Duvnjak), Petar Andričić, Iletić. Degmečić, Udovčić (64. Žulj), Marko Andričić, Katalenić, Ivan Krizmanić, Domagoj Krizmanić. Trener: Šimo Živković.

Derbi susret Slavonije i Dračica završio je bez pobjednika što su iskoristili Širokopoljci koji su pobjedom nad Gorjancima zasjeli na drugo mjesto.

U prvih 45 minuta najveći dio igre protekao je na sredini terena jer su obje momčadi više pažnje posvetili tome kako sačuvati vlastiti gol, nego doći do gola. U prvih deset minuta Dračičani su imali četiri kornera, ali niti jednom nisu uspjeli opasnije zaprijetiti golmanu Jakovu Situ. Nakon toga, domaćini izvode dva slobodna udarca, ali bez konkretnije završnice. Prema viđenome, Dračičani su ostavili bolji umjetnički dojam, ali rezultat se nije mijenjao.

Početkom drugoga poluvremena igrači sa Sjevera imali su dvije stopostotne prilike. Najprije je Marko Andričić pobjegao po desnoj strani i s ruba kaznenoga prostora šutirao, ali ravno u golmana Sita. Nedugo nakon toga ubačenu loptu u kazneni prostor na pet metara dočekao je Luka Katalenić, međutim, bilo je malo prebrzo pa je loptu uspio samo dodirnuti petom, a domaći branič blokirao je taj udarac. Domaćini su najbolju priliku imali u 55. minuti kada je Ivan Krizmanić rukom zaustavio loptu na gol crti i tako spasio svoj gol. Sudac Rupčić opravdano mu je pokazao crveni karton, a odgovornost za izvođenje kaznenoga udarca preuzeo je Stipo Markić. Međutim, golman Cikač pročitao je namjeru budrovačkoga vratara što je dalo dodatan impuls dračičkim nogometašima. S igračem manje gosti su igrali punih trideset minuta. Povukli su se na svoju polovicu, prepustivši inicijativu domaćinu. Do kraja susreta Budrovčani nisu pronašli put do Cikačeve mreže

Podjelom bodova Slavonija ostaje na prvom mjestu s 32 boda, a Dračani su pali na treće mjesto i imaju 31 bod.

HOŠK – SLAVONAC (P) 5:0 (3:0)

Gašinci – Igralište Lipovice. Bez gledatelja. Sudac: Mario Vuković (Đakovo). Pomoćnici: Josip Kedveš (Đakovo) i Antun Taranić (Đakovo). Strijelci: 1.0 Danijel Rac (19.), 2:0 Danijel Rac (24.), 3:0 Danijel Rac (40.), 4:0 Danijel Rac (47.), 5:0 Danijel Rac (53.).

HOŠK:Grubešić, Jezidžić (77. Kusulja), Ivica Rac (64. Ilijov), Nerovčić, Franjić, Ante Barišić-Jaman, Kust (51. Zeko), Perica Rac, Živković (57. Šimundić), Danijel Rac (73. Janjušić), Hrgić. Trener: Stjepan Milković.

SLAVONAC (P): Horvat, Mirko Mesaroš (69. Lešić), Marko Mesaroš (84. Antonio Mesaroš), Josip Mesaroš, Posavac, Mikić (46. Dernaj), Tarnaj (86. Dominik Mesaroš), Gansberger, Josip Franjić, Blažević, Hipp.

Gašinački trener Stjepan Milković zasigurno će ovaj vikend dugo pamtiti. Nakon jučerašnjega krštenja kćeri Maris, danas je trener proslavio svoj 34. rođendan. A te jubileje najbolje su mu čestitali njegovi nogometaši koji su „petarodom“ ispratili goste iz Preslatinaca. Osim trenera, ovaj dan posebno će pamtiti i jedan od ponajboljih gašinačkih nogometaša Danijel Rac koji je zabio svih pet golova.

Nakon početnoga ispitivanja u prvih dvadesetak minuta Gašinčani su preuzeli kontrolu utakmice i u 19. minuti Danijel Rac postiže prvi pogodak za domaćine. Samo pet minuta kasnije, ponovo je Danijel Rac u glavnoj ulozi za povećanje vodstva na 2:0. Kada se činilo da će gosti na odmor otići s podnošljivih 2:0, u 40. minuti gašinački napadač postiže svoj treći pogodak i zaključuje prvo poluvrijeme.

I u nastavku utakmice domaćini su krenuli aktivno i već u 48. minuti povećali su svoje vodstvo na 4:0. Nakon toga, bilo kakav otpor Preslatinčana je nestao tako da su domaćini, odnosno Danijel Rac, svojim petim pogotkom zaključio utakmicu. Četiri minute kasnije, peterostruki strijela napustio je igru i pobrao čestitke kako svojih suigrača, ali i protivnika.

S nova tri boda HOŠK je i dalje na petom mjestu gdje se po broju bodova izjednačio s nogometašima Poleta iz Semeljaca. I treba zaključiti, da su iz kola u kolo, Gašinačni igrali sve bolje što potvrđuje i položaj i broj bodova. A Slavonac i dalje čvrsto drži posljednje mjesto sa samo tri boda.

HAJDUK – BUDUĆNOST 3:1 (2:0)

Široko Polje – Igralište Široko Polje. Bez gledatelja: Sudac: Marin Bibković (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Kedveš (Đakovo) i Marko Šimić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Gurdon (1.), 2:0 Rudnički (6.), 3:0 Blažeković (70.), 3:1 Penava (82.).

HAJDUK (ŠP): Ivić, Blažeković, Šarić (81. Vinko), Ljubić, Mišetić, Rudnički (59. Stjepan Đambić), Ognjenović (73. Mamić), Gurdon, Labak, Bošković, Kristijan Džambić.

BUDUĆNOST: Bunoza, Bilušić, Jukić, Paradžik, Željko Grgić. Gregić, Penava, Anto Grgić, Babić (45.Perić), Pavić (52. Perić), Ručević.

Nogometaši Hajduka rutinski su odradili posao protiv Gorjanaca i zahvaljujući remiju u Budrovcima (Slavnija – Dračice) popeli se na drugo mjesto s 32 boda koliko imaju i vodeći Budrovčani. Sve je krenulo kao po željama domaćina. Već u prvom napadu Hajduk je došao u vodstvo. Gosti su protestirali prema sucu Bibkoviću tražeći prekršaj nad Grgićem, ali sudac se nije oglasio što je iskoristio Stjepan Gurdon i sam izašao pred golmana Bunozu. Mirno je poslao loptu u nezaštićenu mrežu. Slavlje domaćina nije se niti stišalo, uslijedio je novi pogodak. U kaznenom prostoru lopta je došla do Rudničkoga koji lažnjakom vara Gorjanskoga golmana i lagano šalje loptu u mrežu. Početna nervoza držale je goste do kraja utakmice. Tako je u 44. minuti golman Budućnosti Marko Bunoza morao u svlačionicu jer se obračunavao sa sucem Bibkovićem.

Odmah početkom drugoga poluvremena, točnije u 48. minuti, sudac Bibković isključio je i drugoga Gorjanskoga igrača. Mijo Gregić, nakon prvoga žutoga u 15. minuti, drugi je puta požutio u 48., a razlog je bio preoštar start. Nakon toga, domaćini su stali zadovoljni vodstvom tako da je i ritam utakmice splasnuo. Ipak, bolju igru i u nastavku domaćini su potvrdili trećim pogotkom. Borna Blažeković iz slobodnog udarca s 20 metara neobranjivo pogađa za 3:0. Gosti su, s devet igrača u polju, uspjeli postići počasni pogodak. Nakon nespretne intervencije domaće obrane najbolje se snašao Penava koji ubacuje loptu u mrežu za konačnih 3:1.