MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA OSIJEK – VINKOVCI

14.KOLO
TORPEDO – MLADOST (ĐS) 1:3 (0:3)

Kuševac – Igralište: Kuševac. Sudac: Davor Petrović (Osijek). Pomoćnici: Dalibor Marinković (Vinkovci) i Hrvoje Lacović (Osijek). Strijelci: 0:1 Bikić (5.), 0:2 Totić (25.), 0:3 Antinac (33. – ag), 1:3 Cicvarić (88.).

TORPEDO: Vinković, Beljan (46. Kušević), Kopecki, Čuić, Bračko (66. Ivanda), Babić, Antinac, Pongračić (84. Butor), Renato Lulić, Cicvarić, Tomislav Lulić (46. Rotim). Trener: Damir Išasegi.

MLADOST (ĐS): Slišković, Bikić (41. Akrap), Bruno Barišić Jaman (62. Barišić), Totić, Denić, Žonka, Tomić, Radnić (67. Dino Stipanović), Domagoj Stipanović (62. Grbeša), Bojanović (75. Branimir Barišić Jaman), Čurila. Trener: Ivan Denić.

Lokalni derbi odigrao se u Kuševcu, gdje je Torpedo ugostio Satničane. Mladost je od prve minute krenula agresivno i stvarala prilike. Već u drugoj minuti, Domagoj Stipanović gurnuo je loptu za Čurila koji s 11 metara pogađa stativu. U 5. minuti pao je i prvi pogodak: Josip Čurila probio je imenjaka Antinca, oštro ubacio loptu na drugu stranu gdje Bikić zakucava za 1:0. U 13. minuti Tomislav Lulić oslobađa se svoga čuvara na 16 metara, sjajno puca, ali golman Slišković odbija loptu u korner. Desetak minuta kasnije, Mladost pogađa za 2:0. Nakon izvedenoga kornera, kratko su odigrali Barišić Jaman i Denić, Denić je pronašao Stipu Totića koji pogađa Vinkovićevu mrežu. Torpedo je primio i nesretan treći pogodak. U 33. minuti, Bikić je snažno pucao, a domaći Josip Antinac našao se na „krivom“ mjestu i pogodio vlastitu mrežu. I tako su gosti na veliki odmor otišli s ogromnom prednošću od 3:0.

U drugome se poluvremenu gostima nije nikuda žurilo, već su igrali mirno i kontrolirali igru te u prvih 15 minuta nije bilo prevelikih šansi niti s jedne strane. Domaćini ponovno pokušavaju preko Lulića, ovaj puta Renata, koji je povukao kontru, pucao s 25 metara, ali lopta odlazi preko gola. U 73. minuti volejom je pucao Grbeša, ali golman Vinković je na mjestu. U 80. minuti, Cicvarić je izveo korner, pucao je Rotim, ali Slišković brani. I četiri minute kasnije, Torpedov Babić puca sa 16 metara, ali preko gola. Samo dvije minute prije kraja regularnoga dijela utakmice, gostujući golman Slišković napravio je grešku koju je odlično iskoristio Marin Cicvarić i zabio počasni pogodak za Torpedo. I tako je Mladost odnijela sva tri boda u lokalnome derbiju!