PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

1. KOLO

RATAR – VILJEVO 0:3 (0:1)

Piškorevci – Igralište Kozin trg. Bez gledatelja: Sudac: Nikola Dendis (Našice). Pomoćnici: Antun Bošnjak (Harkanovci) i Marijan Rebrina (Petrijevci). Strijelci: 0:1 Kovačević (32.), 0:2 Kovačević (64.), 0:3 Marko Vincetić (90.).

RATAR: Piplica, Antunović (46. Liščević), Brzaj, Batinić (62. Marinović) Mandić, Sikora (46. Vukadin), Mario Šekerija, Jurinić (83. Adrić), Peradinović, Horvat, Brlošić (85. Zeko). Trener: Hrvoje Piplica.

VILJEVO: Knežević, Kovačević, Golub, Senković, Blažević, Vincetić, Pavao Vicić, Kopić (85. Cerovečki), Mančić, Ante Vicić, Sklizović.

Nogometaši Ratara odigrali su najvjerojatnije najslabiju utakmicu na domaćem terenu. Piškorevčani su bili bezidejni, spori, previše su energije trošili na priču i komentiranje, a to su gosti obilato iskoristili i s tri pogotka došli do pobjede. Gosti su odigrali čvrstu utakmicu, bili su brži i snažniji u svakom duelu i od početka do kraja utakmice znali su što žele. U takvoj igri u 32. minuti Kovačević postiže vodeći pogodak za Viljevo, a do kraja prvoga poluvremena gosti su imali još dvije izgledne prilike da pitanje pobjednika riješe već u prvom poluvremenu.

U 42. minuti gosti su zaprijetili udarcem Mirka Blaževića s 22 metra, ali golman Piplica bio je na mjestu. Samo minutu kasnije opet je bilo opasno pred domaćim golom. Gosti su prošli po lijevoj strani, lopta je ubačena u kazneni prostor gdje se našao Marko Vincetić koji puca, ali Piplica u padu izbija loptu i tako spašava svoj gol.

U nastavku utakmice ništa se važnije nije mijenjalo: domaćini su i dalje igrali mlako, bez volje i želje, a gosti su to kaznili. U 64. minuti Kovačević svojim drugim pogotkom usmjerava utakmicu u korist gostujuće momčadi. Konačno rješenje utakmice dogodio se u posljednjoj minuti utakmice kada je Marko Vincetić postigao treći pogodak za konačnih 0:3.