DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

1. KOLO

SLAVONAC (P) – VINOGRADAR 1:1 (0:0)

Preslatinci – Igralište Školski vrt. Bez gledatelja. Sudac: Hrvoje Lovrić (Đakovo). Pomoćnici: Željko Šekerija (Đakovo) i Antun Taranić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Blažević (48.)) 1:1 Josip Fehir (55.).

SLAVONAC (P): Horvat, Marko Mesaroš (79. Mikić), Tarnaj (46. Blažević), Marko Franjić, Posavac, Josip Mesaroš, Rončka, Hipp, Tarnaj, Babić, Gansberger.

VINOGRADAR: Kovačević, Kukučka, Hamzić (77. Novak), Šakota (32. Živković), Labak, Josip Fehir, Kerovec, Getoš, Vavra, Ivan Fehir, Zorbas.

Susjedski derbi protekao je u miroljubivoj igri u kojoj je podjela bodova najrealniji ishod. Domaćini su za jedan bod podebljali svoj bodovni konto koji može biti poticajan u proljetnom dijelu prvenstva dok su „vinogradari“, iako su najavljivali gostujuću pobjedu, osvojili bod i tako prekinuli crni niz gostujućih poraza. U prvom poluvremenu bila je to ravnopravna igra u kojoj nitko nije uspio zatresti suparničku mrežu.

U nastavku utakmice domaćini su pogodili s izmjenom jer je Mile Blažević praktički s prvim dodirom s loptom postigao vodeći pogodak za domaćine. Nije se dugo čekalo na gostujući odgovor. U 55. minuti Josip Fehir postiže pogodak za svoju momčad i izjednačenje na 1:1. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao tako da su obje momčadi zadovoljne napustile igralište Školski vrt.

JEDINSTVO – SLAVONIJA (B) 1:3 (1:1)

Forkuševci – Igralište Forkuševci. Bez gledatelja: Strijelci: 0:1 Zetović (34.), 1:1 Lukić (45.), 1:2 Tilli (73.), 1:3 Tilli (83.).

JEDINSTVO: Barić, Šušak (87. Lončarević), Drenjanac, Marjanović, Paradžik (87. Matković), Vočanec, Goran Matković, Bježančević, Lukić, Milošević, Tribuljak.

SLAVONIJA (B): Jakov Sito, Marko Zetović, Tilli (90. Zdunić), Ivan Djaković, Ivan Kladarić, Valentin Sito, Nikolić, Markić (74. Jurić), Kolić, Željko Kladarić, Tomislav Sito,

Nogometaši Slavonije nakon 15 odigranih kola prvi su presjekli vrpcu u borbi za naslov jesenskoga prvaka Druge županijske nogometne lige. I to, prema svemu viđenome, potpuno zasluženo. Igrači trenera Branka Nikolića tijekom cijeloga su prvenstva pokazali najviše srčanosti i borbenosti te želje za uspjehom.

Iako se mora priznati da je prvenstvo bilo izuzetno zanimljivo jer su se tri momčadi ravnopravno borile za prvo mjesto (možemo računati i četiri ako u tu skupinu ubrojimo i Polet koji je u posljednja tri kola posustao, ali još uvijek je u igri jer imaju jednu zaostalu utakmicu protiv Slavonije).

Budrovčani su u Forkuševcima naletjeli na raspoložene i motivirane domaćine koji su u završnici prvenstva ušli u top formu. To su domaćini i potvrdili sve do same završnice utakmice kada su gosti na krilima raspoloženoga Đure Tillija došli do ipak zaslužene pobjede.

Nakon početnoga ispitivanja snaga, gosti su u 34. minuti došli u vodstvo golom Marka Zetovića. I kada se činilo da će Budrovčani na odmor s minimalnim vodstvom, u 45. minuti iskusni Ivica Lukić izjednačuje rezultat na 1:1.

U nastavku utakmice Budrovčani su imali više od igre, veći posjed lopte i stalno su prijetili golmanu Bariću. U 55. minuti Stipo Markić našao se sam na 12 metara od gola, ali njegov udarac završio je pored gola. U 60. minuti Željko Kladarić puca s 18 metara, ali opet pored gola. Domaćini su postavili čvrstu obranu pred svojim golom, a u nekoliko navrata odlično je reagirao golman Barić. Ipak, pritisak gostiju bio je sve jači. U 73. minuti najbolji igrač susreta, Đuro Tilli, dovodi svoju momčad do zasluženoga vodstva 2:1. Do kraja utakmice Budrovčani su postigli i treći pogodak, a strijelac je po drugi puta bio Tilli. U odličnoj nogometnoj predstavi nogometaši Slavonije zasluženo su došli do pobjede i naslova jesenskoga prvaka.

Pred Budrovčanima ostala je još zaostala utakmica u Budrovcima tako da su igrači trenera Branka Nikolića s pravom počeli slaviti.

REKORD – HAJDUK (ŠP) 0:4 (0:0)

Kondrić – Igralište: Breznica. Bez gledatelja. Sudac: Krešimir Marković (Đakovo). Pomoćnici: Rajko Ač i Mato Ivkić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Gurdon (46.), 0:2 Gurdon (53.), 0:3 Rudnički (62.), 0:4 Đambić (66.).

REKORD: Medved (69. Hortig), Kedveš, Francem, Ambrušić, Adam Kryk, Tomislav Kryk, Sekereš (60. Stipčević), Josip Aničić (78. Babić), Žeravica, Tremboš, Jackanić.

HAJDUK (ŠP): Ivić, Blažeković, Šarić (88. Jelenčić), Ljubić, Rudnički (88. Vinko), Ognjenović (73. Džambić), Drmić (83. Mamić), Đambić, Labak, Gurdon, Bošković.

Nogometaši Hajduka iz Širkogo Polja u Kondriću su proslavili naslov jesenskoga viceprvaka. Doduše, u prvih 45 minuta bila je to utakmica u kojoj su gosti imali veći posjed lopte, ali bez izrazitijih prilika za gol. Domaćini su prijetili preko Josipa Aničića, ali također bez završnice. Domaćini su se uspješno branili i na odmor otišli bez primljenoga pogotka.

Odmah na početku drugoga dijela gosti su došli u vodstvo. U prvom napadu Stjepan Gurdon iskosa s lijeve strane ušao je u kazneni prostor i preciznim udarcem pogodio domaću mrežu. Nakon toga sve je bilo lakše za goste koji su na kraju došli do visoke pobjede. U 53. minuti ponovo se u listu strijelaca upisao Gurdon. Ubačenu loptu u kazneni prostor promašili su svi igrači, a na drugoj vratnici lukavo je čekao Gurdon koji po drugi puta šalje loptu u mrežu. Nakon toga, igra domaćina potpuno se raspala, a terenom su dominirali Širokopoljci. U 62. minuti ponovo pogodak. Ubačenu loptu iz slobodnoga udarca na prvoj je vratnici dočekao Rudnički koji ispred golmana Medveda pogađa mrežu. Točku na „i“ u 66. minuti stavlja Đambić koji prolazi i golmana Medveda te se praktički ušetao s loptom u gol.

Do kraja susreta, gosti zadovoljni visokim vodstvom, a domaćini bez snage, rezultat se nije mijenjao. Hajduk je s ova tri boda sačuvao drugo mjesto s 35 bodova koliko ima i prvoplasirana Slavonija iz Budrovaca (i utakmicu manje). Kondrićani će na proljeće morati malo bolje jer sada se nalaze u opasnoj zoni ispadanja, a to svakako ne žele.

DRAČICE – DINAMO (TR) 1:0 (1:0)

Đakovo – Igralište Croatia. Bez gledatelja. Sudac: Dražen Matasović (Đakovo). Pomoćnici: Marin Bibković (Đakovo) i Elko Crn (Đakovački Selci). Strijelci: Petar Andričić (22.).

DRAČICE: Zlatunić, Tadić, Šarčević, Andričić, Iletić, Lovrić, Degmečić (36. Jukić), Udovčić, David Duvnjak, Matić (74. Toni Duvnjak), Žulj. Trener: Šimo Živković.

DINAMO (TR): Kovačić, Nikolić, Bartoš, Mikić, Kokalović (15. Petrović), Franjić (39. Ivaković), Svilanović, Vuković, Tiborc, Holbik, Stipić.

Očito da je umor učinio svoje jer nogometaši Dračica protiv gostiju iz Trnave bili su teških nogu, ali i to je bilo dovoljno da domaćini dođu do minimalne, ali zaslužene pobjede.

Domaći trener Šimo Živković imao je ogromnih problema sa sastavom jer nije mogao računati na Lucijanića, braću Krizmanić, Marka Andričića i Katalenića, a da stvar bude gora u 36. minuti iz igre je zbog ozljede morao Ilija Degmečić. Unatoč tome, Dračičani su u 22. minuti došli u vodstvo.

Ubačena lopta u trnavački kazneni prostor nekoliko je puta odbijana, a na kraju je na sedam metara od gola došla do Petra Andričića koji glavom pogađa Kovačićevu mrežu. Gosti su u prvom poluvremenu imali stopostotnu priliku u 30. minuti kada je Tiborc iskoristio nesporazum Šarčevića i Iletića, presjekao loptu i sam izašao pred golmana Zlatunića. Međutim, dračički golman bio je uspješniji od gostujućega napadača čime je spasio svoju momčad.

U nastavku utakmice domaćini su imali veći posjed lopte, terensku inicijativu, ali golova više nije bilo. Najbolju priliku imao je Mislav Jukić koji je iz blizine pogodio stativu. Do kraja utakmice domaćini su mirnom igrom sačuvali minimalnu prednost koja im je donijela tri boda i treće mjesto na kraju jesenskoga dijela prvenstva. Dračičani za vodećim dvojcem (Slavonija i Hajduk ŠP) zaostaju samo jedan bod (doduše, Budrovčani imaju utakmicu manje).

ŠOKADIJA – HOŠK 0:0

Strizivojna – Igralište: Strizivojna. Bez gledatelja. Sudac: Marko Tomić (Gorjani). Pomoćnici: Goran Ivić i Valentino Barišić (Đakovo).

ŠOKADIJA: Šen, Bilić, Bilobrk, Marko Damjanović, Jakobović, Josip Damjanović, Nikola Andrijević, Milinović, Mašić, Josip Damjanović, Mario Andrijević.

HOŠK: Grubešić, Kulić, Ivica Rac, Perica Rac, Franjić, Barišić – Jaman, Zeko, Kust, Živković, Danijel Rac, Jezidžić. Trener: Stjepan Milković.

I jedna i druga momčad prije utakmice bila je optimistična i uvjerena da će osvojiti sva tri boda. Domaćini su bili hendikepirani neigranjem njihovoga najboljega igrača Ivana Matića (tri žuta kartona), ali koga nema bez njega se mora, poruka je iz domaćih redova.

Gosti na krilima odličnih igara vjerovali su u nastavak niza. Prema prikazanoj igri i jedni i drugi mogli su do pobjede, ali na kraju podjela bodova ipak je najrealnija.

Gosti su već u četvrtoj minuti zaprijetili. Danijel Rac na desnoj je strani pronašao Stipana Jezidžića koji iskosa ulazi u kazneni prostor, ali njegov udarac završava pored gola. Domaćini prvi puta prijete u 12. minuti. Antonio Mašić proigrava Josipa Damjanovića koji s lijeve strane sam ulazi u kazneni prostor. Njegov udarac uspješno je zaustavio golman Grubešić. U 16. minuti gostujući napadač Stipan Jezidžić pokušava s velike udaljenosti (30 metara), ali njegov udarac odlazi preko gola. Četiri minute kasnije domaćini su u odličnoj prilici. Upućena je dubinska lopta prema Antoniju Mašiću koji puca s ruba kaznenoga prostora, ali Grubešić je ponovo na mjestu.

U 26. minuti ponovo su u prilici bijelo-plavi. Nikola Andrijević u kaznenom prostoru pronalazi Antonija Mašića, ali njegov udarac glavom završava u golmanovom naručju. Gosti su žalili jer su smatrali da je prekršaj domaćega braniča nad Stipanom Jezidžićem bio u kaznenom prostoru, ali sudac Tomić dosudio je slobodan udarac sa 16 metara. Jezidžić pogađa živi zid.

U nastavku utakmice Gašinčani su imali potpunu kontrolu utakmice, veći posjed lopte, bolje prilike, ali nisu uspjeli zatresti Šenovu mrežu. Jezidžić je zasigurno dugo pamtiti ovu utakmicu jer je čak tri puta izlazio sam pred golmana Šena koji je sva tri puta bio uspješniji. Domaćini su umalo došli do pogotka nakon pogrješke golmana Grubešića, ali domaći napadač nije stigao loptu koja odlazi u gol aut.

Sve u svemu, gosti mogu žaliti za dva izgubljena boda, ali ovaj puta nisu imali raspoloženoga napadača za više od jednoga boda.

SLOGA – RADNIČKI 2:1 (2:0)

Koritna – Igralište Koritna. Sudac: Slaven Florijančić (Osijek). Pomoćnici: Željko Šekerija (Đakovo) i Marin Bibković (Đakovo). Strijelci: 1:0 Mlinarević (25.), 2:0 Bjelobrk (39. – 11 m), 2:1 Marko Mijakić (68.).

SLOGA: Josip Drenjančević (46. Kovač), Marić (82. Vedran Penava), Matošević, Vidić (65. Teodorović), Varičak, Ivan Josipović, Živko (74. Čatić), Mlinarević, Marin Penava, Bjelobrk (53. Štibi), Herega.

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Bikić (46. Kovač), Goran Lagator, Domagoj Mijakić, Zorić, Marko Mijakić, Luka Drenjančević (40. Matković; 57. Antonio Lagator), Gudelj, Horvat, Sesar, Bašić.

Nogometaši Sloge upisali su tri boda, ali puno teže od očekivanoga. Naime, na otvaranju utakmice Viškovčani su imali više od igre, stvorili su dvije izgledne prilike, ali golman Josip Drenjančević spasio je svoju mrežu. I nakon toga uslijedila je kazna. Domaćini su došli u vodstvo u 25. minuti. Akcija je krenula po desnoj strani, ubačenu loptu u kazneni prostor nije dobro izbacio viškovački stoper, a lopta je došla do Ivan Mlinarević koji s 18 metara pogađa suprotni kut Drenjančevićeve mreže. U samoj završnici domaćini su povećali svoje vodstvo. U viškovačkom kaznenom prostoru do lopte je prije došao Slogin napadač Tomislav Herega kojega ruši gostujući branič. Sudac Florijančić odmah he pokazao na bijelu točku, Siguran izvođač bio je Marko Bjelobrk. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice, točnije u 53. minuti zbog ozljede igru je napustio Bjelobrk što se itekako osjetilo u domaćoj igri. Gosti su se otvorili, krenuli otvorenije prema domaćem golu i to im je donijelo rezultat u 68. minuti kada je Marko Mijakić smanjio rezultat na 1:2. Do kraja susreta Viškovčani su krenuli na sve ili ništa, ali do kraja susreta nisu uspjeli poravnati rezultat. Gosti su protestirali kod suca Florijančića koji je, prema njihovom mišljenju, ranije odsvirao kraj utakmice. U toj raspravi crveni karton dobio je viškovački fizioterapeut (ujedno i predsjednik kluba) Romeo Marijanović.

Tako su nogometaši Sloge došli do nove pobjede, a Viškovčani će prezimiti na pretposljednjem mjestu s osam osvojenih bodova. Doduše, njima ostaje još jedna zaostala utakmica koja bi koliko-toliko mogla popraviti raspoloženje u viškovačkim redovima.