MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA OSIJEK – VINKOVCI

1. KOLO

MLADOST (ĐS) – RADNIČKI (M) 2:2 (1:1)

Đakovačka Satnica – Igralište: Đakovačka Satnica. Sudac: Tomislav Milić (Belišće). Pomoćnici: Ivan Toman (Štitar) i Mato Bjelopavlović (Štitar). Strijelci: 0:1 Šipura (24.), 1:1 Totić (29.), 1:2 Džanko (55. – 11m), 2:2 Grbeša (90.).

MLADOST (ĐS): Slišković, Bikić, Bruno Barišić Jaman, Totić, Denić (85. Svalina), Žonka, Tomić (67. Branimir Barišić Jaman), Stipanović (77. Subašić), Barišić (67. Radnić), Bojanović, Čurila (46. Grbeša). Trener: Ivan Denić.

RADNIČKI: Žitnjak, Jeftimir, Ranogajec, Kasač, Džanko, Šipura (71. Špoljarić), Oroz, Ištvanić, Belčić, Vladić, Česir (46. Nađ). Trener: Mario Amidžić.

Satničani su, na svome terenu, dočekali odličnu momčad Radničkoga iz Meca i ostali neporaženi. Od samoga su početka krenuli agresivno te je već u 6. minuti Ivan Barišić pokušao s vrha 16 metara, ali golman Žitnjak brani njegov udarac. U 13. minuti pokušao je i Žonka, ali njegov udarac otišao je iznad gola. Gosti su ipak prvi došli u vodstvo. U 24. minuti, na asistenciju Belčića, krasno je zabio Šipura za vodstvo svoje momčadi od 1:0. Samo pet minuta kasnije, domaćini uzvraćaju. Žonka odlično izvodi korner s lijeve strane, a Totić je najviši te zakucava za 1:1. Prilike se nastavljaju nizati s obje strane. U 32. minuti, Ištvanić dugačkom loptom nalazi Belčića, no njegov udarac s vrha 16 metara odlazi iznad gola. Lijepa akcija Mladost odigrala se u 41. minuti: Barišić odigrava za Brunu Barišića Jamana koji ubacuje za Bikića, ali Žitnjak je opet na mjestu. I tako se na odmor otišli s poravnatim rezultatom.

Drugo je poluvrijeme ponovno ponudilo po pogodak sa svake strane. U 52. minuti Ištvanić je pokušao s 25 metara, ali lopta je završila u Sliškovićevom naručju. Tri minute kasnije, Žonka je igrao rukom unutar kaznenoga prostora, a sudac Toman opravdano je pokazao na najstrožu kaznu. Siguran izvođač za Radnički bio je Džanko. U 57. minuti, netko je od gostiju dotakao loptu rukom unutar 16 metara, ali sudac se nije oglasio. Samo minutu kasnije, Mladost ponovno prijeti. Barišić je odigrao za Žonku koji propucava, na pravom se mjestu našao Bikić koji puca, ali Džanko uspijeva s crte spasiti čisti gol. Nakon toga, gostiju odigravaju kontru, povlači ju Ištvanić, odigrava za Belčića, ali Slišković brani. Nova kontra sijevnula je u 73. minuti, vukao ju je Oroz, pucao prema golu, Slišković je obranio i odbio ju do Špoljarića koji prepucava cijeli gol. U 84. minuti, Žonka je dugom loptom pronašao Bojanovića, ali Žitnjak brani kapetanov udarac. I kada se činilo da će gosti otići s bodovima iz Mladosti, Neven Grbeša u 94. minuti, eurogolom sa 16 metra pogađa za podjelu bodova. Krasan pogodak za 2:2 i kraj utakmice.