PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

15.KOLO

OMLADINAC (J) – BARANJA-BELJE 8:0 (4:0)

Josipovac – Igralište Drljak. Bez gledatelja: Sudac: Nikola Dendis (Našice). Pomoćnici: Marko Tomić (Gorjani) i Domagoj Pavlović (Velimirovac). Strijelci: 1:0 Goran Kristek (14.), 2:0 Brkić (18.), 3:0 Brkić (19.), 4:0 Dorijan Hulak (24.), 5:0 Brkić (48.), 6:0 Denis Kristek (55.), 7:0 Habada (70.), 8:0 Kerovec (80.).

OMLADINAC (J): Kuric, Goran Kristek, Šlegl, Denis Kristek (58. Smoljo), Štefančić (58. Lovro Kvasnovski), Kerovec, Brkić, Dorijan Hulak, Tomo Kanisek (46. Kocur), Josip Hulak (46. Habada), Josip Batorek (46. Haršanji). Trener: Domagoj Vragolović.

BARANJA-BELJE: Petričević, Balent, Šisl, Balukčić, Bartolov, Matijević, Čačić, Bosnić, Punčec, Jukopila.

Josipovčani su se oprostili od jesenske polusezone visokom pobjedom protiv „fenjeraša“ Baranja-Belja koja je u Josipovac došla sa samo deset igrača. Od samoga početka igralo se na jedan gol i to onaj baranjski. Omladinac je napadao sa svih strana. U 14. minuti Štefančić je asistent za Gorana Kristeka koji pogađa Petričevićevu mrežu. U 18. minuti Batorek probija lijevi bok i asistira Brkiću za 2:0. Minutu kasnije već je 3:0. Asistent je mladi Dorijan Hulak za Brkića koji postiže svoj drugi pogodak na utakmici. U 24. minuti već je 4:0, a točnim udarcem s 20 metara mrežu pogađa Dorijan Hulak. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

Nakon samo tri minute nastavka u gostujućem kaznenom prostoru najbolje se snašao Brkić koji postiže hat-trick. Euro gol udarcem s 25 metara u 5. minuti postigao je Denis Kristek za visoko vodstvo 6:0. Još jedan mladi josipovački igrač potvrdio se kao odličan asistent. U 70. minuti Lovro Kvasnovski pronašao je Antu Habadu koji pogađa mrežu s ruba kaznenoga prostora. Točku na „i“ u 80. minuti postavlja Mihael Kerovec koji izlazi sam pred protivničkoga golmana i mirno šalje loptu u baranjsku mrežu.

Ovom pobjedom Josipovčani zadovoljni odlaze na zimski odmor.

HAJDUK (P) – RATAR 1:1 (1:1)

Popovac – Igralište Popovac. Bez gledatelja. Sudac: Berislav Sudar (Bizovac). Pomoćnici: Danijel Samardžija (Šećerana) i Leonardo Šagolj (Batina). Strijelci: 1:0 Marković (4.), 1:1 Jurinić (10.).

HAJDUK (P): Šerega, Preroković, Kajnić, Sklepić, Slaviček, Marković, Kolarić, Kagatrić, Ceglec, Dario Sklepić, (39. Vuk), Arlavi (83. Balatinac).

RATAR: Barić, Brzaj, Mandić, David Vukadin, Mario Šekerija, Tomchuk (67. Sikora), Jurinić, Marinović (72. Liščević), Kasa (74. Mišević), Peradinović, Horvat. Trener: Hrvoje Piplica.

Sve što se događalo u utakmici između Hajduka i Ratara dogodilo se u prvih deset minuta kada su pala oba pogotka, sa svake strane po jedan.

Piškorevčani su postavili gustu obranu znajući da će domaćini napasti želeći doći što prije do pogotka. Nažalost, to se i dogodilo: već u četvrtoj minuti Danijel Marković iskoristio je pogrješku u gostujućoj obrani i kaznio nogometaše Ratara, za domaće vodstvo 1:0. Gosti su brzo odgovorili. U desetoj minuti Jurinić je ubacio loptu u kazneni prostor, a ona je završila iza Šereginih leđa. Do odlaska na odmor igra se preselila na sredinu terena tako da nije bilo previše izglednih prilika niti s jedne strane.

U drugom poluvremenu nastavljena je ravnopravna igra u kojoj su gosti imali nekoliko izglednih prilika. Mario Šekerija izveo je slobodan udarac, lopta je već prevarila domaćega golmana, ali, na žalost piškorevačkih igrača, završila je pored gola. Najbolju priliku Piškorevčani su imali u 63. minuti kada je sam pred golmana Šeregu izašao Ivica Horvat, ali njegov udarac završio je pored gola. U samoj završnici utakmice Piškorevčani su imali još nekoliko izglednih prilika, ali kod Šekerije, Mandića i Sikore nedostajalo je mirnoće u završnici.

Unatoč svemu, Piškorevčani su iz Popovca potpuno zasluženo odnijeli bod tako da nogometaši trenera Hrvoje Piplice zadovoljni odlaze na zimski odmor.

BILJE – SLAVONIJA (P) 2:3 (1:3)

Bilje – Igralište HNK Bilje. Bez gledatelja. Sudac: Antun Bošnjak (Harkanovci). Pomoćnici: Nikola Šušak (Belišće) i Marijan Rebrina (Petrijevci). Strijelci: 0:1 Perak (19.), 0:2 Gazić (23.), 0:3 Gazić (24.), 1:3 Fremec (42.), 2:3 Fremec (77. – 11 m).

BILJE: Bošnjaković, Čepčik, Fremec, Ranogajec, Aćimović, Eršetić, Mrinić, Grlić (71. Vidović), Greganović (66. Kiš), Čalić (32. Makoter), Sekanić. Trener: Viktor Juričan.

SLAVONIJA (P): Begović, Perić, Burek (76. Šuvarić), Tadijan, Gazić, Vinko, Perak, Penava, Vranić, Crnojević, Škorvaga.

Nogometaši iz Punitovaca potvrdili su ono što su radili cijeli dio jesenskoga prvenstva: bolje igraju u gostima nego na domaćem terenu. To su potvrdili i u Bilju gdje su odnijeli sva tri boda. Punitovčani su odlično otvorili utakmicu i već u 24. minuti vodili su s 3:0. Nakon početnoga ispitivanja snaga, u 19. minuti Josip Perak zabija za gostujuće vodstvo. Domaćini se nisu niti oporavili od šoka, a uslijedio je novi: u 23. minuti Marko Gazić dovodi Punitovčane u vodstvo 2:0. Samo minutu kasnije novo slavlje gostiju. Marko Gazić svojim drugim pogotkom dovodi svoju momčad do visokoga vodstva 3:0. I kada se činilo da će nogometaši Slavonije mirno privesti prvo poluvrijeme, u 37. minuti iz igre je isključen Antun Škorvaga zbog sprječavanja protivničkoga igrača u izglednoj prilici. Domaćinima je to bio znak da otvorenije krenu prema Begovićevom golu. U 42. minuti Renato Fremec smanjuje rezultat na 1:3. To je ujedno bio i rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice, Punitovčani su inicijativu prepustili domaćinima čekajući svoju priliku iz kontranapada. Domaćini su imali više od igre, napadali su iz svih oružja, ali odlična obrana na čelu s golmanom Stjepanom Begovićem rješavala je sve neugodne situacije na najbolji mogući način. Ipak, u 77. minuti sudac Bošnjak dosudio je kazneni udarac za domaćine, a siguran strijelac bio je Fremec. Do kraja susreta gostujuća obrana izdržala je nalete Bilja tako da je rezultat ostao 3:2 za Slavoniju.

S ovim bodovima nogometaši Slavonije mirnije mogu otići na zimski odmor jer su se sa 17 bodova primaknuli sredini tablice.