MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA OSIJEK – VINKOVCI

1. KOLO

VIŠNJEVAC – MLADOST (ĐS) 1:0 (1:0)

Višnjevac – Igralište Višnjevac. Bez gledatelja. Sudac: Antonio Sabljić (Otok). Pomoćnici: Igor Tonković (Našice) i Manuel Dendis (Jelisavac). Strijelci: 1:0 Nemet (11.).

VIŠNJEVAC: Perković, Kulešević, Mihaljević, Zrno (73. Tomić), Marić, Ivković, Gelo, Jakovčević, Nemet (60. Suvaljko), Šafar, Veber.

MLADOST (ĐS): Slišković, Bikić (71. Akrap), Bruno Barišić-Jaman, Svalina, Branimir Barišić-Jaman (46. Dino Stipanović), Žonka, Filip Denić, Tomić, Grbeša, Bojanović, Radnić (65. Čurila). Trener: Ivan Denić.

Jednostavno ova nedjelja nije bila satnička. Nogometaši Mladosti upisali su poraz u Višnjevcu čime su igrači trenera Ivana Denića ponovo vraćeni u sredinu tablice.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 11. minuti kada je Andrej Nemet postigao vodeći pogodak za domaću momčad. Do kraja utakmice gosti su pokušavali doći barem do izjednačenja, ali u njihovim redovima nije bilo raspoloženih napadača koji bi zatresli mrežu višnjevačkoga golmana Perkovića.

Ovim porazom Mladost je pala na deveto mjesto s 22 boda. U sljedećem 17. kolu Satničani na svom terenu očekuju momčad Šokadije.

TORPEDO – FRANKOPAN 2:1 (0:1)

Kuševac – Igralište Lipa. Bez gledatelja. Sudac: Stjepan Barišić (Osijek). Pomoćnici: Miro Karlović (Samatovci) i Nikola Šušak (Belišće). Strijelci: 0:1 Matej Hodak (37.), 1:1 Milardović (78.), 2:1 Rajčević (90.).

TORPEDO: Vinković, Beljan, Kopecki, Marin Cicvarić, Rotim (57. Tomislav Lulić), Rajčević, Babić (57. Pongračić), Antinac, Renato Lulić, Čuić, Milardović. Trener: Damir Išasegi.

FRANKOPAN: Đurić, Rumenović, Piperković (61. Delić), Bebek, Majer (85. Smolčić), Jančić, Raguž, Sakoman (82. Rajković), Luketić, Matej Hodak (75. Mario Hodak).

I napokon, trud, želja i volja Kuševčana isplatila se u 16. kolu u kojemu su domaćini napokon prekinuli crni niz domaćih poraza. Doduše, za ova tri boda trebalo je i dosta sreće jer su kuševački nogometaši tek u sudačkoj nadoknadi došli do prve pobjede. Ali, prema prikazanoj igri potpuno zasluženo.

U prvom poluvremenu domaćini su imali više od igre, ali opet se pokazala kronična bolest – neučinkovitost pred protivničkim golom. I opet su gosti kaznili domaće pogreške i u 37. minuti golom Mateja Hodaka došli u vodstvo. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

Zanimljivo je bilo što je trener Išasegi rekao svojim igračima u poluvremenu jer na teren je izašla potpuno druga momčad. Borbeni, rastrčani Kuševčani počeli su igrati kolektivno, a takav pristup donio je pregršt stopostotnih prilika koje su se redale iz minute u minutu. I napokon je i fortuna zakucala na domaća vrata.

U 78. minuti Josip Milardović iz jedne gužve ubacuje loptu u Đurićevu mrežu za poravnanje rezultata 1:1. Taj pogodak dao je dodatan impuls domaćoj momčadi koja je krenula na sve ili ništa. Do kraja utakmice igralo se na jedan gol – onaj gostujući. I kada se činilo da će gosti odnijeti bod iz Kuševca ukazao se Mario Rajčević koji postiže pogodak za vodstvo 2:1 i konačno slavlje nogometaša trenera Damira Išasegija.

Iako su nogometaši Torpeda i dalje na posljednjem mjestu, ova tri boda mogu biti veliki poticaj da u proljetnom dijelu Kuševčani krenu puno bolje i uhvate priključak u borbi za opstanak. Ali, pustimo sada Kuševčane neka dostojno proslave prvu prvenstvenu pobjedu. A nakon toga ćemo o kombinacijama.

Izvor: Miro Šola