MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA OSIJEK – VINKOVCI

17.KOLO

MLADOST (ĐS) – ŠOKADIJA (BG) 3:1 (1:1)

Đakovačka Satnica- Igralište NK Mladost. Bez gledatelja: Sudac: Renato Furlić (Beli Manastir). Strijelci: 1:0 Domagoj Stipanović (2.), 1:1 Matić (37.), 2:1 Barišić (79.), 3:1 Grbeša (82.).

MLADOST (ĐS): Zorbaz, Bikić, Bruno Barišić Jaman, Totić (69. Čurila), Filip Denić, Žonka, Tomić (46. Dino Stipanović), Bojanović (86. Akrap), Domagoj Stipanović (84. Svalina), Barišić, Radnić (46. Grbeša). Trener: Marko Barišićč.

ŠOKADIJA (BG): Luka Ličanin, Gregorović, Kokanović, Leonardo Ličanin, Arden Islami (75. Ardian Islami), Petričević, Matić (86. Mrkonjić), Grgić, Dragičević, Knežević (86. Babić), Pejić (83. Lukić). Trener: Irfan Islami.

Nogometaši Mladosti oprostili su se od jesenske polusezone pobjedom do koje su došli puno teže od očekivanoga jer su gosti iz Babine Grede sve do 79. minute imali bod u džepu.

Već u prvom napadu nogometaši Mladosti došli su u vodstvo. Igrala se druga minuta kada su domaćini izveli slobodan udarac iskosa s lijeve strane. U kaznenom prostoru najbolje se snašao Domagoj Stipanović koji s desetak metara puca pod prečku golmana Ličanina. Bolju igru nastavili su domaćini tijekom prvoga dijela. U osmoj minuti raspoloženi Domagoj Stipanović iskušava svoj udarac. Iskosa s ruba kaznenoga prostora domaći napadač gađa gornji kut, ali lopta zamalo odlazi preko gola. Četiri minute kasnije prijeti i kapetan Bojanović čiji udarac s ruba kaznenoga prostora završava tik iznad prečke. Gosti prvi puta prijete u 15. minuti kada Viktor Grgić ulazi u kazneni prostor , ali njegov udarac zaustavlja odlični golman Zorbaz.

U 22. minuti, nakon ubačaja iz kornera, Ivan Barišić puca, ali golman Luka Ličanin je na mjestu. Odličnu priliku Satničani su imali u 26. minuti. S 18 metara poluvolejem puca Barišić, ali lopta prolazi tik pored vratnice. Gosti su u 35. minuti imali odličnu priliku. Ubačenu loptu iz slobodnog udarca s desne strane u domaćem kaznenom prostoru dočekao je Antun Pejić, ali njegov udarac glavom završava preko gola. U sljedećem napadu gosti su došli do izjednačenja. Kroz sredinu terena prošao je Ilija Matić koji s petnaestak metara „špicom“ pogađa donji desni kut Zorbazove mreže. U završnici prvoga dijela gosti su bili opasniji. U 41. minuti Ilija Matić pobjegao je po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor, pucao s desetak metara, ali satnički golman ponovo je bio na mjestu. Minutu kasnije, na suprotnoj strani, Ivan Barišić puca s dvadesetak metara, ali ravno u gostujućega golmana U 45. minuti gostujući igrač Tomislav Gregorović pobjegao je svome čuvaru i ušao u kazneni prostor, ali opet je na mjestu bio Zorbaz. Sadržajno prvo poluvrijeme završilo je bez pobjednika – 1:1.

Ulaskom Dine Stipanovića i Nevena Grbeše igra domaćina dobila je na probojnosti te su domaćini počeli stvarati opasne situacije pred protivničkim golom. U 55. minuti Bruno Barišić Jaman ubacio je loptu na prvu vratnicu gdje se našao Neven Grbeša, međutim, njegov udarac blokirao je Karlo Kokanović.

Nakon toga, gosti su imali stopostotnu priliku, ali udarac njihovoga napadača završio je pored gola. U 67. minuti Satničani su imali najbolju priliku na utakmici. Nakon udarca Nevena Grbeše prema gostujućem golu, stoper Leonardo Ličanin obranio je svoj gol rukom, a sudac Furlić opravdano je pokazao na bijelu točku. Osim toga, Ličanin je dobio crveni karton tako da su gosti ostali s igračem manje. Stipo Totić izveo je kazneni udarac, ali golman Luka Ličanin pročitao je njegovu namjeru i odličnom paradom spasio svoj gol.

U posljednjih desetak minuta domaćini su sve snage bacil u napada i to im je donijelo rezultat. U 79. minuti Ivan Barišić pucao je s ruba kaznenoga prostora, lopta se neposredno pred golmanom Ličaninom odskočila i tako prevarila gostujućega vratara te završila u mreži za domaće vodstvo 2:1.

I nakon toga, domaćini su napadali tako da su u 82. minuti postigli i treći pogodak. S desne strane loptu je ubacio Čurila, a u skoku je najviši bio Neven Grbeša koji glavom pogađa Šokadijinu mrežu. Do kraja susreta domaćini su mirno sačuvali stečeno vodstvo i na kraju zasluženo upisali tri nova boda.

OLIMPIJA – TORPEDO 5:1 (2:1)

Osijek – Igralište NK Olimpija. Bez gledatelja. Sudac: Marko Ašperger (Komletinci). Pomoćnici: Mateo Paulović (Bilje) i Robert Kožić (Beli Manastir). Strijelci: 1:0 Mijatović (3.), 2:0 Tomas (10.), 2:1 Rajčević (18.), 3:1 Mijatović (78.), 4.1 Tomas (82.), 5:1 Bilandžija (90.).

OLIMPIJA: Grginov, Čolić, Stojanac, Bilandžija, Tomas (85. Pavić), Marić (82. Relotić), Martan (85. Švarcer), Stojković (75. Koša), Vidović, Bošnjaković (71. Krpata), Mijatović. Trener: Miomir Meter.

TORPEDO: Vinković, Kopecki, Rotim (82. Filip Cicvarić), Bašić (86. Butor), Rajčević, Babić (58. Pongračić), Antinac, Mislav Ivanda, Renato Lulić, Domagoj Kušević (46. Radoš), Tomislav Lulić. Trener: Damir Išasegi.

Kada izgubite s 5:1 jednostavno vam se nameće zaključak kako to nije bio vaš dan odnosno da ste odigrali jako lošu utakmicu. Ali, Kuševčani su u Osijeku odigrali solidnu utakmicu u kojoj su teško stradali tek u posljednjih 12 minuta utakmice kada su primili čak tri pogotka.

Osječani su već u prvih deset minuta došli do vodstva 2:0. U trećoj minuti Mario Mijatović postiže vodeći pogodak za „ljubičaste“ da bi u desetoj minuti već bilo 2:0. Strijelac drugoga pogotka bio je Antonio Tomas. Međutim, gosti su brzo odgovorili i golom Marija Rajčevića smanjili rezultat na 1:2. To je bio ujedno i rezultat prvoga poluvremena.

Sve do 78. minute utakmica je bila otvorena i gosti su mogli doći do izjednačenja. Ali, kao i puno puta do sada za Torpedo je bila kobna završnica utakmice u kojoj obično dolazi do pada koncentracije i primanja laganih i naivnih golova. Tako su Osječani za samo dvanaest minuta postigli tri pogotka i tako došli do visoke pobjede. U 78. minuti drugim pogotkom Mijatović dovodi svoju momčad do vodstva 3:1 da bi u 82. minuti Tomas svojim drugim pogotkom povećao vodstvo na 4:1. U posljednjoj minuti utakmice, deprimirani Kuševčani, primili su i peti pogodak. Strijelac za konačnih 5:1 bio je Domagoj Bilandžija.

Ovim porazom Torpedo je završio jesenski dio prvenstva. Nažalost, sa samo pet bodova Kuševčani se nalaze na posljednjem mjestu tako da neće baš raspoloženi na zimski odmor. No, slijedi odmor pa priprema i pokušaj da se spasi što se spasiti može.