DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

10. KOLO

HOŠK – POLET 0:4 (0:2)

Gašinci – Igralište Lipovice. Gledatelja 300. Sudac: Zvonimir Novoselić (Đakovo). Pomoćnici: Zoran Vlaisavljević (Đakovo). Strijelci: 0:1 Ivan Đuretković (30.), 0:2 Ćosić (34.), 0:3 Filip Paradžik (48.), 0:4 Rebić (60.).

HOŠK: Grubešić, Martinović (70. Likić), Karlo Novaković, Breški (59. Kvesić), Igor Franjić, Nerovčić, Grgurić, Hrgić, Živković (51. Vomš), Danijel Rac, Peša.

POLET: Miro Vuksanović, Knežević (68. Blažević), Erceg, Rebić (77. Penava), Ivan Đuretković (68. Radonić), Tomislav Blažević), Mario Vuksanović (62. Gradištanac), Filip Paradžik, Tanasić (80. Gavran), Ćosić, Pilić.

Nogometaši Poleta i u Gašincima su dokazali da su trenutno najbolja drugoligaška momčad. S nova tri boda još su se više približili naslovu jesenskoga prvaka. Gašinčani su se, nakon niza odličnih igara i pobjede u prošlom kolu protiv Šokadije, nadali da mogu i Semeljčanima pružiti jači otpor te eventualno osvojiti bod, međutim, to se ipak nije dogodilo. Doduše, HOŠK je utakmicu počeo bez dva jako važna igrača koja sudjeluju u kreaciji igre: Mirka Svalina i Ivice Novakovića, ali to nije umanjivalo njihovu želju za dobrim rezultatom. U prvih trideset minuta bila je to tvrda utakmica u kojoj su gosti imali više od igre, ali nisu uspjeli svladati golmana Grubešića. U 30. minuti Ivan Đuretković dovodi goste u vodstvo 1:0 da bi samo četiri minute kasnije Ćosić postigao drugi pogodak i tako usmjerio utakmicu na semeljački mlin. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

I u nastavku utakmice odnos snaga nije se mijenjao. Semeljčani su imali više od igre želeći što prije osigurati pobjedu. Već na početku, točnije u 48. minuti, Filip Paradžik postiže treći gostujući pogodak, a on je potpuno otupio domaću igru. Točku na „i“ u 60. minuti četvrtim golom stavio je Rebić.

DRAČICE – BUDUĆNOST 6:0 (3:0)

Đakovo – Stadion Croatia 1971. Gledatelja: 200. Sudac: Marin Bibković (Osijek). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo). Strijelci: 1:0 Kušević (6.), 2:0 Grgić (30.), 3:0 Marko Andričić (41.), 4:0 Marko Andričić (65.), 5:0 Kasa (69.), 6:0 Kasa (74.).

DRAČICE: Cikač, Lipar (46. Žulj), Šarčević (58. Lucijanić), Petar Andričić, Iletić (37. Kasa), Stjepan Kušević (58. Gavran), David Duvnjak, Ivan Krizmanić, Marko Andričić (46. Čečura), Grgić. Trener: Šimo Živković.

BUDUĆNOST: Rukavina, Šimić (70. Palcer), Bilušić (46. Majdenić), Perić, Jakov Paradžik, Stojaković, Salamon, Babić (46. Keglović), Vladimir Đuretković, Kelava, Smolka.

Nogometaši Dračica napokon su odigrali utakmicu u kojoj su pokazali raskoš i napadački potencijal. Gorjanci nisu imali previše prilike jer od samoga početka na terenu su postojali samo domaćini. U 6. minuti domaću momčad u vodstvo dovodi Stjepan Kušević da bi se u 30. minuti u listu strijelaca upisao Ivan Grgić. U 34. minuti, prilikom sudara s protivničkim igračem, susret je napustio Josip Iletić koji je morao u osječku bolnicu gdje je potvrđeno napuknuće rebra. Na odmor su domaćini otišli s vodstvom 3:0, a strijelac je bio Marko Andričić.

I nastavak utakmice ponudio je domaću dominaciju. Očito da je trener Šimo Živković pronašao dodatne rezerve u svojoj momčadi koja je djelovala trkački jako moćno, organizirano i napadački učinkovita. Doduše, Gorjanci su do 65. minute odolijevali domaćim napadačima, a tada je krenuo uragan. Za samo devet minuta Dračičani su postigli tri pogotka i tako osigurali visoku pobjedu. U 65. Marko Andičić postiže svoj drugi pogotka, a zatim na scenu stupa Mario Kasa koji s dva pogotka (69. i 74.) zaključuje utakmicu.

S nova tri boda Dračičani su i dalje na trećem mjestu.

HAJDUK (ŠP) – REKORD 6:1 (2:1)

Široko Polje – Igralište Široko Polje. Gledatelja: 150. Sudac: Krešimir Marković (Đakovo). Strijelci: 0:1 Tremboš (28.), 1:1 Zetović (43.), 2:1 Stjepan Đambić (45.), 3:1 Blažević (47.), 4:1 Penava (50.), 5:1 Gurdon (66.), 6:1 Rudnički (90.).

HAJDUK (ŠP): Mario Ivić, Blažević, Perak, Ljubić, Ognjenović (69. Šušak), Stjepan Đambić (60. Marko Bjelobrk), Zetović, Kristijan Ivić (52. Ivan Bjelobrk), Gurdon, Kristijan Džambić (46. Penava), Mandić (46. Rudnički).

REKORD: Medved, Božidar Kedveš, Francem, Josip Žeravica, Tomislav Kryk (52. Adam Kryk), Marić (63. Duvnjak), Ambrušić, Tremboš (63. Gabrijel Kedveš), Aničić (69. Jackanić), Danijel Kedveš, Stanić. Trener: Miro Aračić.

Utakmica između Hajduka i Rekorda protekla je bez ijedne javne opomene što dovoljno govori o korektnosti i jednih i drugih. U prvom poluvremenu Kondrićani su se jako dobro držali i utakmica je bilo potpuno otvorena. U 28. minuti golom Zdravka Tremboša gosti dolaze u vodstvo čime utakmica dodatno dobiva na zanimljivosti. Nakon primljenoga pogotka domaćini su krenuli agresivnije prema protivničkom golu i do odlaska na odmor uspjeli su preokrenuti rezultat u svoju korist. U 43. minuti Zetović poravnava rezultat na 1:1 da bi samo dvije minute kasnije Stjepan Đambić doveo Hajduk u vodstvo 2:1.

U nastavku utakmice do izražaja je došla fizička sprema, odnosno trkačke mogućnosti domaćina koji je na kraju došao do visoke i zaslužene pobjede. Već u 47. minuti Blažević postiže treći pogodak za Hajduk da bi Penava samo tri minute kasnije postigao i četvrti gol za domaćine čime je utakmica definitivno bila riješena. Do kraja utakmice u listu strijelaca upisao se i Stjepan Gurdon i u posljednjoj minuti utakmice Matej Rudnički.

ŠOKADIJA – DINAMO (TR) 2:2 (1:1)

Strizivojna – Igralište Strizivojna. Gledatelja: 50. Sudac: Mario Vuković (Đakovo). Strijelci: 0:1 Kovač (4.), 1:1 Matić (8. – 11 m), 1:2 Holbik (53.), 2:2 Matić (81.).

ŠOKADIJA: Šen Antonio Asić (56. Ante Andrijević), Milinović (67. Nikola Rendulić), Adrić, Pačarić (81. Bilić), Matić, Degmečić, Josip Damjanović, Petrić, Tukara, Josip Damjanović.

DINAMO (TR): Kovačić, Nikolić, Mikić, Franjić, Habada, Turković, Svilanović, Katalenić, Benić (54. Živković), Kovač, Holbik (82. Stipić).

Nogometaši Šokadije tijekom prošloga tjedna, nakon poraza u Gašincima, doživjeli su promjenu na trenerskoj klupi. Umjesto Roberta Jelenića na klupu je sjeo bivši igrač Tibor Novotni. Ali, za sada, iako je teško očekivati da se rezultati promjene odmah vide, to nije donijelo poboljšanje barem u rezultatskom smislu. Doduše, Strizivojnci su protiv sebe imali vrlo dobru momčad iz Trnave koja ove jeseni igra odlično i ravnopravno se nosi sa svim protivnicima u ligi.

Gosti su već u četvrtoj minuti šokirali domaćini golom Danijela Kovača. Ali, taj pogodak brzo su anulirali domaćini jer već u osmoj minuti sudac Mario Vuković dosudio je kazneni udarac za domaćine. Siguran realizator najstrože kazne bio je Ivan Matić. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

I u nastavku utakmice gosti su se prvi radovali. U 53. minuti Josip Holbik dovodi Dinamo u vodstvo 2:1. Do kraja utakmice domaćini su pokušavali doći do izjednačenja, ali njihovi napadači nisu bili raspoloženi. Ipak, u 81. minuti Ivan Matić postiže svoj drugi pogodak za konačnih 2:2.

Prema prikazanoj igri, podjela bodova realan je ishod.

SLOGA – OMLADINAC (ĐS) 5:2 (3:0)

Koritna – Igralište Koritna. Gledatelja: 100. Sudac: Željko Šekerija (Đakovo). Pomoćnici: Matej Dorić (Osijek) i Antun Taranić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Matošević (17.), 2:0 Matošević (18.), 3:0 Tribuljak (36.), 3:1 Ikić (49.), 4:1 Ivan Josipović (62.), 5:1 Roguljić (70.), 5:2 Ikić (83.).

SLOGA: Rakušić, Štibi, Ivan Josipović, Matošević (35. Vedran Penava), Mihael Romac (46. Suvala), Kereši (74. Čatić), Ivan Romac, Veber, Tribuljak, Vidić (68. Darko Penava), Roguljić (77. Talavanić).

Derbi začelja između Sloge i Omladinaca protekao je u dominaciji Korićana. U samo dvije minute nogometaši Sloge postigli su dva pogotka čime su usmjerili utakmicu na svoju stranu. U 17. minuti Marijan Matošević dovodi svoju momčad u vodstvo da bi samo minutu kasnije postigao i drugi pogodak za 2:0. Svoju dominaciju domaćini su potvrdili i trećim pogotkom u 36. minuti golom anđelka Tribuljaka za konačni rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice gosti su pokazali nešto više želje i volje tako da su u 49. golom Dominika Ikića smanjili rezultat na 3:1. Ali, to je bilo sve jer Ivan Josipović u 62. minuti postiže četvrti pogodak, a petim golom Vedran Roguljić zaključuje domaću golijadu. Dominik Ikić u završnici utakmice, točnije u 83. minuti postiže drugi selački pogodak.

Ovom pobjedom nogometaši Sloge uhvatili su priključak s Budućnosti, Rekordom i Radničkim.

VINOGRADAR – RADNIČKI 1:1 (1:0)

Mandićevac – Igralište Mandićevac. Gledatelja: 200. Sudac: Vedran Matić (Đakovo). Pomoćnici: Josip Kedveš (Ivanovci). Strijelci: 1:0 Josip Fehir (38.), 1:1 Horvat (76.).

VINOGRADAR: Kovačević, Zdravko Fehir, Grgačević, Grgović (33. Šakota), Josip Fehir, Ivan Fehir, Dražen Fehir, Petrović (46. Penava), Kerovec, Mesaroš (65. Brajković), Getoš.

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Piler, Bašić (74. Tavić), Domagoj Mijakić, Marko Mijakić, Vlajčić, Goran Lagator, Erceg, Horvat, Gudelj, Sesar (85. Luka Drenjančević).

Nogometaši Radničkoga odigrali su još jednu odličnu utakmicu i s teškoga gostovanja u Mandićevcu odnijeli su bod. U utakmici u kojoj se nije umiralo u ljepoti Josip Fehir u završnici prvoga dijela dovodi Vinogradar u vodstvo 1:0. Viškovčani su u drugom dijelu igrali puno bolje što im je donijelo izjednačenje. U 76. minuti Zlatko Horvat postiže pogodak za 1:1. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao tako da je svakome pripao po jedan bod.

JEDINSTVO – SLAVONIJA (B) 0:3 (0:1)

Forkuševci – Igralište Forkuševci. Gledatelja: 100. Sudac: Željko Šekerija (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Antun Taranić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Ivan Kladarić (2.), 0:2 Ivan Kladarić (52.), 0:3 Valentin Sito (66.).

JEDINSTVO: Barić, Krešimir Juroš, Marko Bježančević (46. Antonio Paradžik), Marjanović, Drlić, Šimić, Tihomir Bježančević, Silvio Vočanec, Dalibor Paradžik, Radočaj, Ivan Juroš.

Nogometaši Slavonije iz Budrovaca opravdali su ulogu favorita u utakmici protiv Forkuševčana koji su i u ovoj utakmici potvrdili da se nalaze u dubokoj rezultatskoj krizi.

Budrovčani su već u drugoj minuti došli u vodstvo. Uporni Ivan Kladarić ispratio je vraćenu loptu prema golmanu Bariću koji je pogriješio, a budrovačkom napadaču nije bilo teško loptu poslati u praznu mrežu. Nakon toga, igra se preselila na sredinu terena, ali bez izrazitijih prilika za gol. Budrovčani su dva puta opasno zaprijetili domaćem golu, ali prvi puta vratnica je zaustavila udarac Ivana Djakovića da bi u drugoj situaciji udarac Đure Tillija završio pored vratnice. Na kraju poluvremena, ostalo je minimalno vodstvo Slavonije.

U 52, minuti gosti su podebljali svoje vodstvo. Valentin Sito točnom je loptom pronašao Ivana Kladarića koji se sam našao pred golmanom Barićem. Iskusni strijelac rutinirano je poslao loptu u mrežu. U 66. minuti gosti su zaključili utakmicu. Solo akcijom u kojoj je prošao čak četvoricu domaćih igrača Valentin Sito našao se oči u oči s golmanom Barićem i mirno poentirao za konačnih 3:0. Do kraja utakmice, gosti su imali još nekoliko izglednih prilika, ali rezultat se nije mijenjao. Ovom pobjedom Slavonija i dalje ostaje na drugom mjestu i s nestrpljenjem očekuje gostovanje Poleta u Gašincima.

Izvor: Miro Šola