DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

11. KOLO

SLAVONIJA (B) – HOŠK 2:2 (1:1)

Budrovci – Igralište Budrovci. Gledatelja: 100. Sudac: Marko Tomić (Gorjani). Pomoćnici: Marin Bibković (Osijek) i Elko Crn (Đakovački Sleci). Strijelci: 1:0 Kolić (2:), 1:1 Svalina (44.), 1:2 Franjić (54.), 2:2 Djaković (85. – 11 m).

SLAVONIJA (B): Jakov Sito, Klepo, Antunović (69. Đuđik), Mižurić, Tilli, Ivan Djaković, Ivan Kladarić, Kolić, Tomislav Sito (46. Markić), Željko Kladarić, Kristijan Djaković.

HOŠK: Grubešić, Rac, Ivica Novaković (90. Martinović), Karalić, Franjić, Nerovčić, Hrgić, Peša (11. Kvesić), Karlo Novaković (84. Leko), Kust (84. Grgurić), Svalina. Trener: Stjepan Milković.

Nogometaši Slavonije samouvjereno su prije početka utakmice najavljivali novu pobjedu protiv Gašinčana. Taj optimizam podgrijan je i ranim vodećim golom kojega su Budrovčani postigli u trećoj minuti utakmice. Loptu je s lijeve strane iz slobodnoga udaraca ubacio Ivan Djaković, a na pet metara glavom u gostujuću mrežu loptu zakucava Marin Kolić. Hendikep na momčad HOŠK-a dogodio se u 11. minuti kada je zbog ozljede igru morao napustiti Marko Peša. Naime, gašinački napadač krenuo je prema protivničkom golu, na rubu kaznenoga prostora došlo je do kontakta s domaćim braničem koji je završio prinudnom zamjenom gostujućega igrača.

Nakon toga, igra se prenijela na sredinu terena gdje su i jedni i drugi imali nekoliko izglednih prilika za pogotke. Prvi udarac na budrovačka vrata gosti su ostvarili u 25. minuti kada je Mirko Svalina uputio udarac s dvadesetak metara, ali golman Jakov Sito bio je na mjestu. U 30. minuti zaprijetili su domaćini; s lijeve strane na rub kaznenoga prostora došao je Kolić čiji udarac završava u naručju golmana Grubešića. Dvije minute kasnije, nakon ubačene lopte iz kornera, Kolić glavom pogađa prečku. U 42. minuti vidjeli smo najljepši potez prvoga dijela.

Na rubu gašinačkoga kaznenoga prostora našao se Ivan Kladarić koji škaricama šutira prema golu, lopta je završila tik pored vratnice. I kada se činilo da će domaćini na odmor s minimalnom prednošću, gosti su izjednačili. Lopta je bila u posjedu budrovačkoga golmana Sita koji ju je ispucao, ali na njegovu i žalost suigrača, samo do gašinačkoga napadača Svaline koji je povukao loptu pet metara i s ruba kaznenoga prostora pogodio lijevi donji kut budrovačke mreže. Bio je to rezultat prvoga poluvremena koji je prema prikazanoj igri zasluženo završio bez pobjednika.

U nastavku utakmice, Gašinčani su u 54. minuti došli do vodećega pogotka. Strijelac je bio Igor Franjić. Domaćini su do samoga kraja pokušavali spasiti barem jedan bod, a to im je uspjelo u 85. minuti kada je sudac Tomić dosudio kazneni udarac za domaćine. Siguran realizator najstrože kazne bio je Ivan Djaković. Za konačnih 2:2.

Budrovčani na kraju mogu biti zadovoljni osvojenim bodom, a Gašinčani se s drugoga gostovanja (prvo u Forkuševcima) vraćaju kući sa samo jednim bodom, dok su im preostala dva izmaknula u posljednjim minutama utakmice.

DINAMO (TR) – DRAČICE 1:2 (0:0)

Trnava – Igralište Kratina. Gledatelja: 150. Sudac: Željko Šekerija (Đakovo). Pomoćnici: Antun Taranić (Đakovo) i Matej Dorić (Osijek). Strijelci: 0:1 Čečura (53.), 0:2 Kasa (64.), 1:2 Nikolić (73.).

DINAMO (TR): Zlatunić, Nikolić (78. Turković), Mikić, Franjić, Kokalović, Habada, Svilanović, Vuković, Tiborc, Kovač (61. Živković), Holbik.

DRAČICE: Cikač, Šarčević, Petar Andričić, Grgić, Đurđević, Žulj (79. Sivrić), Kušević, Kasa, Udovčić (79. Lucijanić), Čečura (62. Lipar), Marko Andričić (90. Šifner). Trener: Šimo Živković.

Hrabro su nogometaši Dračice odigrali utakmicu u Trnavi i na vlastito veselje odnijeli sva tri boda. U prvom poluvremenu Dračičani su imali veći posjed lopte u nogama i stvorili su tri izgledne prilike, ali nedostajao im je posljednji pas. U izglednim prilikama bili su Marko Andričić, Kušević kojemu Kasa nije na vrijeme proslijedio loptu i Žulj koji brzopleto puca preko gola. Domaćini su u samoj završnici imali jednu priliku za gol, ali bez konkretne realizacije.

U nastavku utakmice Dračičani su prvi došli do vodstva. Igrala se 53. minuta kada je Žulj krenuo u kontru, odlično ubacio loptu s desne strane, a na pet metara našao se Željko Čečura koji glavom pogađa Zlatunićevu mrežu. U 64. minuti gosti su povećali vodstvo na 2:0. Slobodan udarac iskosa s 22 metra izveo je Mario Kasa koji pogađa suprotan kut. Nakon toga, Dračice ostaje bez isključenoga Kuševića (drugi žuti karton), a tada se domaćini otvaraju i kreću na sve ili ništa. U jednoj kontri Žulj je mogao dovesti Dračice i do trećega pogotka, ali njegov udarac završava preko gola. U dominaciji domaćina pao je i pogodak za 1:2 Po lijevoj strani domaćini su probili bok, ubačena lopta došla je na drugu vratnicu gdje se našao sam Nikolić i bez problema ubacio loptu u mrežu. Trnavčani su u 82. minuti postigli drugi pogodak, ali je sudac Šekerija gol poništio zbog prekršaja nad vratarom Cikačem. Do kraja utakmice, gosti su sačuvali stečenu prednost i zasluženo su kući odnijeli sva tri boda. Bodovi za drugo mjesto.

RADNIČKI – HAJDUK (ŠP) 1:3 (0:0)

Viškovci – Igralište Viškovci. Gledatelja: 150. Sudac: Hrvoje Lovrić (Đakovo). Pomoćnici: Vedran Matić (Đakovo) i Mato Jagodin (Đakovo). Strijelci: 0:1 Gurdon (70.), 0:2 Gurdon (75.), 0:3 Rudnički (80.), 1:3 Erceg (89.).

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Piker (83. Erceg), Jelečević, Vlajčić (83. Luka Drenjančević), Peradinović, Marko Mijakić, Goran Lagator (83. Tavić), Domagoj Mijakić (85. Sabadi), Horvat, Ante Gudelj, Sesar (63. Bašić).

HAJDUK (ŠP): Mario Ivić, Blažević, Perak, Ivan Bjelobrk, Ljubić, Rudnički (84. Kristijan Džambić), Ognjenović (89. Šušak), Stjepan Đambić (65. Josip Džambić), Zetovć, Marko Bjelobrk (24. Penava), Gurdon.

Susret između Viškovčana i Širokopoljaca protekao je u borbenoj i tvrdoj utakmici u kojoj se nije umiralo u ljepoti. Hajduk je u Viškovce doputovao s novim privremenim trenerom Perom Dusparom koji je na klupi zamijenio Igora Mandića. U prvih 45 minuta i jedni i drugi imali su nekoliko izglednih prilika, ali mreže su mirovale.

U nastavku utakmice ništa se značajnije nije mijenjalo, najveći dio igre odvijao se na sredini terena. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 55. minuti kada je sudac Hrvoje Lovrić iz igre, zbog drugoga žutoga kartona isključio Antu Gudelja, a Viškovčani nastavili utakmicu s igračem manje. Nakon toga gosti preuzimaju konce igre u svoje ruke, dominiraju terenom i postižu tri prekrasna pogotka za zasluženu pobjedu. U 70. minuti Stjepan Gurdon postiže eurogol za gostujuće vodstvo. Udarcem sa 16 metara skinuo je paučinu viškovačkoga gola. Samo pet minuta kasnije, nakon kontre gostiju, Stjepan Gurdon izlazi sam pred golmana Drenjančevića i mirno plasira loptu u praznu mrežu. Konačnu potvrdu gostujuće pobjede donio je Rudnički koji udarcem sa 16 metara pogađa same rašlje. Domaćini su u 89. minuti postigli počasni pogodak. Strijelac za konačnih 1:3 bio je Marko Erceg koji je u igru ušao pet minuta prije.

OMLADINAC (ĐS) – VINOGRADAR 4:2 (2:1)

Đakovački Selci – Igralište Đakovački Sleci. Gledatelja: 100. Sudac: Krešimir Marković (Đakovo). Pomoćnici: Josip Kedveš (Ivanovci) i Zoran Vlaisavljević (Đakovo). Strijelci: 0:1 Josip Fehir (5.), 1:1 Sekić (43.), 2:1 Borna Vardić (44.), 3:1 Borna Vardić (48.), 3:2 Petrović (52.), 4:2 Sekić (58.).

OMLADINAC (ĐS): Kričančić, Jelačić (89. Jakab), Majstorović, Dražetić, Matekalo, Ivić, Kristijan Vrtarić, Škalec, Ivan Aščić (31. Zvonimir Aščić), Sekić, Borna Vardić (81. Ikić).

VINOGRADAR: Kovačević, Zdravko Fehir, Hamzić, Grgović (56. Šakota), Josip Fehir, Ivan Fehir, Brajković (80. Penc), Dražen Fehir, Kerovec, Mesaroš (46. Petović), Getoš.

Nogometaši Omladinca, s obzirom na položaj na tablici, napravili su iznenađenje pobjedom nad Vinogradarom. Mandićevčani su u Selce došli kao izraziti favoriti što su potvrdili i ranim vodstvom. U petoj minuti Josip Fehir trese Kričančičevu mrežu za gostujuće vodstvo. Do kraja prvoga poluvremena mreže su mirovale, a tada su domaćini za samo dvije minute preokrenuli rezultat u svoju korist. U 43. minuti Slaven Sekić izjednačuje rezultat na 1:1 da bi samo minutu kasnije Borna Vardić Selčanima donio vodstvo s kojim su domaćini i otišli na odmor. Odmah početkom nastavka pao je i treći pogodak. Ponovo je Borna Vardić u 48. minuti zatresao Kovačičevu mrežu. Nakon toga, gosti ponovo preuzimaju inicijativu i u 52. minuti Stjepan Petrović koji je ušao početkom drugoga poluvremena, smanjuje rezultat na 2:3. Ipak, bolju igru Selčani su potvrdili četvrtim pogotkom. Strijelac za konačnih 4:2, svojim drugim pogotkom, bio je Slaven Sekić.

Ovom pobjedom Selčani su upisali drugu prvenstvenu pobjedu koja im daje realne nade da pobjegnu s dna tablice.

REKORD – JEDINSTVO 5:0 (0:0)

Kondrić – Igralište Breznica. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Lulić (Đakovo). Pomoćnici: Rajko Ač (Đakovo). Strijelci: 1:0 Ambrušić (47.), 2:0 Balabanić (58.), 3:0 Marijan Žeravica (63.), 4:0 Danijel Kedveš (77.), 5:0 Adam Kryk (89.).

REKORD: Medved, Ambrušić, Francem, Josip Žeravica, Balabanić (82. Tomislav Kryk), Marić (82. Duvnjak), Tremboš, Danijel Kedeš, Aničić (46. Božidar Kedveš), Marijan Žeravica (78. Gabrijel Kedveš), Stanić (46. Adam Kryk). Trener: Miro Aračić.

JEDINSTVO: Barić, Krešimir Juroš, Marjanović, Antonio Paradžik, Drlić, Bježančević, Silvio Vočanec, Dalibor Paradžik, Ratkovčić, Matković (75. Lukić), Ivan Juroš).

Nogometaši Rekorda napokon su došli do pobjede. Iako u prvom poluvremenu koje je završilo bez pogodaka nitko nije mogao očekivati ovako visoku pobjedu ona se dogodila jer su napokon proradili i domaći napadači. Seriju golova otvorio je odmah početkom drugoga poluvremena (47.) Josip Ambrušić. Nakon toga Marijan Balabanić u 58. podebljava domaće vodstvo, a konačnu potvrdu pobjede donosi Marijan Žeravica, strijelac trećega gola. Do kraja utakmice, Kondrićani su postigli još dva pogotka, a u listu strijelaca upisao se Danijel Kedveš u 77 i Adam Kryk u 89. minuti.

POLET – ŠOKADIJA 1:0 (0:0)

Semeljci – Igralište Semeljci. Gledatelja: 170. Sudac: Zvonimir Novoselić (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Lulić (Đakovo) i Antun Taranić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Mario Vuksanović (64.).

POLET: Miro Vuksanović, Knežević (72. Damir Blažević), Erceg, Rebić, Đuretković, Tomislav Blažević, Mario Vuksanović (65. Gradištanac), Paradžik, Tanasić, Ćosić (20. Radonić), Pilić.

ŠOKADIJA: Šen, Asić, Milinović, Pačarić, Josip Damjanović, Vidović, Degmečić, Josip Damjanović (70. Andrijević), Matić, Rendulić, Gavrić.

Derbi susret 11. kola protekao je u izjednačenoj igri obje momčadi. Gosti iz Strizivojne u nekim segmentima igre bili su i bolja momčad, ali jedan pogodak i spretnost strijelac Marija Vuksanovića presudilo je derbi.

U prvom poluvremenu bila je to tvrda i borbena utakmica s jako malo prilika za pogodak, a većina igre bila je koncentrirana na sredini terena. U drugom dijelu, u 64. minuti pala je odluka. Mario Vuksanović pobjegao je svojim čuvarima i poslao loptu u Šenovu mrežu.

Nažalost, utakmica će biti zapamćena i po teškoj ozljedi Marija Ćosića koji je u jednom kontaktu slomio lakat.

Ovom pobjedom, nogometaši Poleta su, dva kola prije kraja, osvojili titulu jesenskoga prvaka Druge županijske nogometne lige. Nakon jedanaestoga kola imaju 30 bodova i pitanje je s kojom će bodovnom razlikom u odnosu na drugoplasiranu momčad završiti jesenski dio prvenstva. Nakon ove utakmice, Polet se može pohvaliti i svojevrsnim rekordom. Naime, njihova obrana već punih 500 minuta nije primila pogodak, a najzaslužniji za to je dvojac Miro Vuksanović i Antonio Rebić.

BUDUĆNOST – SLOGA 3:0 (1:0)

Gorjani – Igralište Gorjani. Gledatelja: 100. Sudac: Tomislav Rupčić (Đakovo). Pomoćnici: Dino Škalić (Đakovo) i Mato Jagodin (Đakovo). Strijelci: 1:0 (Anto Grgić – 42.), 2:0 (Babić – 64.), 3:0 (Keglović – 77).

BUDUĆNOST: Rukavina, Paradžik (79. Šimić), Željko Grgić, Ručević (73. Salamon), Gregić, Smolka (68. Keglović), Anto Grgić, Kelava, Đuretković (50. Babić), Perić, Jukić (85. Stojaković).

SLOGA: Rakušić, Vidić (83. Čatić), Ivan Romac, Josipović, Matošević (79. Zegnal), Tribuljak, Veber, Roguljić, Mihael Romac (56. Josipović), Štibi (86. Suvala), Ervačić (58. Penava).

U derbiju začelja nogometaši Budućnosti zasluženo su došli do pobjede i tako si olakšali situaciju na prvenstvenoj tablici. U prvom poluvremenu domaćini su golom Ante Grgića došli u vodstvo što je bio i rezultat prvoga dijela utakmice. U nastavku, Babić u 64. minuti dovodi Gorjance u vodstvo 2:0 da bi točku na „i“ stavio Keglović trećim golom u 77. minuti.

Ovom pobjedom Gorjanci imaju 12 bodova i sada mirnije mogu čekati završetak jesenskoga dijela prvenstva. To se ne može reći za nogometaše Sloge koji i dalje ostaju na pretposljednjem mjestu sa sedam osvojenih bodova.

Izvor: Miro Šola