DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

12. KOLO

ŠOKADIJA – DRAČICE 1:2 (1:0)

Igralište Strizivojna. Gledatelja: 50. Sudac: Dino Škalić (Đakovo). Pomoćnici: Tomislav Rupčić (Đakovo) i Mato Jagodin (Đakovo). Strijelci: 1:0 Petrić (38.), 1:1 Gavran (69.), 1:2 Kasa (88.)

ŠOKADIJA: Šen, Adrić, Asić, Tukara, Pačarić, Josip Damjanović, Degmečić, Petrić, Josip Damjanović, Vidović.

DRAČICE: Cikač, Šarčević (46. Tadić), Petar Andričić, Đurđević, Žulj, Čečura (46. Šifner), Kasa, Udovčić (66. Gavran), Krizmanić, Marko Andričić, Grgić. Trener: Šimo Živković.

Dračičani su se preporodili dolaskom trenera Šime Živkovića. I na teškom gostovanju u Strizivojni kući su donijeli tri boda koja ih učvršćuju na drugom mjestu, odmah iza Poleta.

U prvom poluvremenu najveći dio igre odvijao se između kaznenih prostora gdje niti jedni niti drugi nisu imali stopostotnih prilika. Doduše, Dračičani su imali nekoliko situacija u kojima im je nedostajao zadnji pas. Tako je Kasa zakasnio s dodavanjem prema Marku Andričiću za priliku koja bila obećavajuća.

U završnici prvoga poluvremena domaćini su iskoristili uspavanost gostujuće obrane i došli do vodstva. Petrić je krenuo iskosa s lijeve strane prema sredini kaznenoga prostora, dračička obrana zakasnila je s blokom, a strizivojnski napadač pogađa Cikačevu mrežu. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice Dračičani su i fizički i tehnički bili dominantni želeći što prije doći do poravnanja. Tome su pridonijele i zamjene koje su krenule početkom nastavka. Umjesto Šarčevića ušao je Tadić, a Čečuru je zamijenio Šifner. Tu je dračička igra dobila na sadržajnosti i probojnosti. Trener Živković pogodio je sa zamjenom kada je u 66. minuti u igru uveo Gavrana koji će u 69. minuti postići pogodak za 1:1. Nakon što je Gavran šutirao s ruba kaznenoga prostora, lopta se odbila od domaće obrane, a gostujući napadač pratio je akciju i po drugi puta šutirao na gol i zabio za 1:1. I kada se činilo da će svakome pripasti po bod, gosti su došli do drugoga pogotka. Slobodan udarac s 20 metara izveo je Kasa, lopta se odbila od živoga zida i prevarila golmana Šena.

Ovom pobjedom nogometaši Dračica učvrstili su drugo mjesto.

SLOGA – DINAMO (TR) 0:2 (0:1)

Igralište: Koritna. Gledatelja: 100. Sudac: Slaven Florijančić (Jurjevac). Pomoćnici: Željko Šekerija (Đakovo) i Josip Kedveš (Ivanovci). Strijelci: 0:1 Holbik (15.), 0:2 Holbik (67.).

SLOGA: Rakušić, Marić (61. Darko Penava), Ivan Romac, Ivan Josipović, Vidić (75. Vidović), Veber, Tribuljak, Vedran Penava (72. Ervačić), Mihael Romac (62. Goran Josipović), Štibi, Matošević (86. Talavanić).

DINAMO (TR): Kovačić, Nikolić, Mikić, Habada, Kokalović, Franjić, Svilanović, Vuković (50. Kovač), Tiborc, Katalenić, Holbik (85. Turković).

Nogometaši Dinama motivirani su krenuli u Koritnu s ciljem da prekinu devet godina dugu tradiciju. Naime, od sezone 2009./10. Trnavčani nisu slavili u Koritni i bili su uvjereni da je sada prilika za prekid dugoga posta, ali ujedno opravdali su i ulogu favorita u susretu protiv Sloge. Doduše, domaćini su imali prvu priliku za gol, ali njihov napadač s tri metra pogađa prečku. Nakon toga uslijedila je kazna gostiju. Najbolji igrač susreta Holbik prevario je svoga čuvara i sam krenuo prema protivničkom golu. Mirno je poslao loptu pored nemoćnoga golmana Rakušića. Do odlaska na odmor gosti su imali više od igre, stvorili su nekoliko izglednih prilika, ali rezultat se nije mijenjao.

Domaćini su u nastavak susreta krenuli nešto agresivnije i opasnije po gol Kovačića, ali mreža se nije tresla. Nogometaši Dinama kontrolirali su utakmicu i u 67. minuti potvrdili svoju pobjedu. Ponovo je u akciji bio Holbik koji je krenuo prema golu Sloge. Iskosa s dvadesetak metara uputio je snažan udarac, a lopta je završila u maloj mrežici suprotnoga kuta domaće mreže. Do kraja susreta, gostujući igrači mirno su priveli utakmicu kraju i kući odnijeli sva tri boda. Prema prikazanoj igri, potpuno zasluženo.

VINOGRADAR – BUDUĆNOST 0:0

Igralište: Mandićevac. Gledatelja: 100. Sudac: Hrvoje Lovrić (Đakovo). Pomoćnici: Krešimir Marković (Đakovo) i Rajko Ač (Đakovo).

VINOGRADAR: Kovačević, Grgačević, Hamzić, Zdravko Fehir, Ivan Fehir, Dražen Fehir, Petrović, Kerovec, Mesaroš (59. Penava), Getoš, Josip Fehir.

BUDUĆNOST: Rukavina, Babić (84. Šimić), Paradžik, Željko Grgić, Sojaković, Ručević (62. Salamon), Smolka (90. Palcer), Anto Grgić), Kelava, Keglović (77. Gregić), Jukić.

Iako u Mandićevcu nije bilo golova, utakmica je bila sadržaja s dosta izglednih prilika. Gosti iz Gorjana ostavili su nešto bolji dojam jer su tijekom utakmice stvorili tri stopostotne prilike, ali njihovi napadači nisu pronašli put do Kovačićeve mreže. Domaćini su pomalo stihijski napadali pa nisu čak uspjeli iskoristiti niti igrača više. Od 74. minute Gorjanci su imali igrača manje jer je sudac Hrvoje Lovrić Teu Stojakoviću pokazao drugi žuti karton zbog povlačenje protivnika. Ove nedjelje napadači i jedne i druge momčadi bili su na godišnjem odmoru.

Ovim rezultatom nastavlja se bodovni post Vinogradara dok će mandićevački bod biti poticajan Gorjancima u borbi za opstanak.

HAJDUK – OMLADINAC (ĐS) 5:0 (1:0)

Igralište: Široko Polje. Gledatelja: 100. Sudac: Vedran Matić (Đakovo). Pomoćnici: Marin Bibković (Osijek). Strijelci: 1:0 Zetović (33.), 2:0 Gurdon (52.), 3:0 Marko Bjelobrk (58.), 4:0 Gurdon (60.), 5:0 Gurdon (69.)

HAJDUK: Ivić, Blažević, Perak, Ivan Bjelobrk (74. Šušak), Ljubić, Rudnički (64. Kristijan Džambić), Ognjenović (80. Blažeković), Josip Džambić (58. Đambić), Zetović, Marko Bjelobrk, Gurdon.

OMLADINAC (ĐS): Jelačić, Majstorović, Aščić, Bliznac, Matekalo, Ivić, Vrtarić (74. Ikić), Škalec, Marin Vardić, Jakab, Borna Vardić.

Nakon početnoga ispitivanja snaga, nogometaši Hajduka došli su do uvjerljive i zaslužene pobjede. U 33. minuti seriju golova otvorio je Zetović, a to je bio i rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice Selčani su fizički posustali što su iskoristili domaćini i do kraja utakmice postigli još četiri pogotka. Trostruki strijelac bio je Stjepan Gurdon koji je u 52. minuti postigao svoj prvi pogodak. Samo šest minuta kasnije Marko Bjelobrk dovodi Hajduk u vodstvo 3:0 da bi u 60. minuti Gurdon postigao i drugi pogodak. Točku na „i“ hat-trickom postavio je Stjepan Gurdon u 69. minuti.

JEDINSTVO – RADNIČKI 1:3 (1:1)

Forkuševci – Igralište Forkuševci. Gledatelja: 100. Sudac: Željko Lipar (Đakovo). Pomoćnici: Mario Vuković (Đakovo) i Antun taranić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Peradinović (21.), 1:1 Matković (44.), 1:2 Piler (46.), 1:3 Luka Drenjančević (53.).

JEDINSTVO: Barić, Krešimir Juroš, Dalibor Voćanec, Marjanović, Antonio Paradžik, Drlić, Matković, Bježančević, Dalibor Paradžik, Radočaj, Ivan Juroš.

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Bašić, Vlajčićm Peradinović, Marko Mijakić, Erceg, Sesar, Luka Drenjančević (74. Toni Duvnjak), Horvat (89. Ereš), Piker (84. Perić), Jelečević (86. Sabadi).

Forkuševčani su u susjedskom derbiju upisali još jedan poraz koji ih dovodi u jako neugodnu poziciju. Gosti su u prvom poluvremenu golom Peradinovića došli u vodstvo 1:0, ali u samoj završnici Goran Matković donosi domaćinima izjednačenje. U prvoj minuti nastavka Piler dovodi Radnički u vodstvo 2:1, a Luka Drenjančević u 53. minuti postiže i treći pogodak za rješenje susreta. Do kraja utakmice domaćini su pokušavali spasiti stvar, ali viškovačka obrana bila je na visini zadatka.

Tako su nogometaši Radničkoga nadoknadili prošlotjedni poraz na domaćem terenu od Hajduka iz Širokoga Polja.

POLET – SLAVONIJA (B) 2:1 (1:1)

Semeljci – Igralište Semeljci. Gledatelja. 200. Sudac: Slaven Florijančić (Jurjevac). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Marin Bibković (Osijek). Strijelci: 1:0 Rebić (13.), 1:1 Markić (20.), 2:1 Aščić (80.).

POLET: Miro Vuksanović, Erceg, Rebić, Gradištanac, Đuretković, Blažević, Mario Vuksanović, Tanasić, Pilić, Radonić (63. Knežević), Aščić (86. Penava).

SLAVONIJA (B): Jakov Sito, Klepo, Antunović (84. Gabud), Mižurić, Tilli, Ivan Djaković, Ivan Kladarić, Markić, Kolić, Željko Kladarić (90. Zetović), Kristijan Djaković.

Već je poznato da su Semeljčani osvojili naslov jesenskoga prvaka i počeli su se pripremati za proslavu i prije same utakmice, ali nije, do početka utakmice, bilo jasno mogu li Budrovčani i nakon Semeljaca ostati neporaženi. Sve do 80. minute činilo se da mogu, ali tada Žarko Aščić postiže pogodak koji je Budrovčanima nanio prvi prvenstveni poraz.

U sudaru dvaju ponajboljih momčadi lige gledatelji su vidjeli zanimljivu utakmicu u kojoj su gosti imali više od igre i veći posjed lopte. Ipak, Semeljčani su došli u vodstvo u ranoj fazi utakmice. Igrala se 13. minuta kada je Antonio Rebić precizno naciljao s dvadesetak metara i pogodio nebranjeni dio gostujuće mreže. Međutim, nakon sedam minuta gosti golom Markića izjednačuju na 1:1. Do kraja prvoga dijela gosti su imali nekoliko odličnih prilika, ali golman Miro Vuksanović u nekoliko je navrata spašavao svoju mrežu tako da su i jedni i drugi na odmor otišli s poravnatim rezultatom.

U nastavku utakmice, obje su momčadi igrale otvoreno želeći doći do pobjede. Bilo je dosta izglednih prilika, ali mreže su mirovale. Budrovčani su imali najbolju priliku kada je njihov napadač prešao i golmana Vuksanovića, uputio loptu prema golu, ali na pravom se mjestu našao Antonio Rebić koji je loptu s gol crte izbacio u polje i tako spasio svoju momčad. Nakon toga, u 80. minuti uslijedio je odlučujući trenutak. Ivan Đuretković povukao je semeljačku kontru, točnom loptom pronašao Žarka Aščića koji glavom pogađa budrovačku mrežu. Za domaće vodstvo 2:1 i konačnu pobjedu.

HOŠK – REKORD 1:2 (0:1)

Gašinci – Igralište Lipovice. Gledatelja: 150. Sudac: Željko Šekerija (Đakovo). Pomoćnici: Vedran Matić (Đakovo) i Elko Crn (Đakovački Selci). Strijelci: 0:1 Aničić (19.), 1:1 Ivica Novaković (51.), 1:2 Tremboš (77.).

HOŠK: Grubešić, Danijel Rac, Vomš, Karalić, Franjić, Hrgić, Ivica Novaković, Karlo Novaković, Živković, Kust (76. Breški), Grgurić.

REKORD: Medved, Božidar Kedveš, Adam Kryk, Josip Žeravica, Balabanić, Marić, Tremboš, Danijel Kedveš, Aničić (86. Stanić), Marijan Žeravica, Ambrušić. Trener: Miro Aračić.

Nakon poticajnoga boda iz Budrovaca nogometaši HOŠK-a očekivali su i novu domaću pobjedu koja im je mogla, u nekim kombinacijama donijeti i peto mjesto. Međutim, Gašinčani su ostali kratkih rukava. Nakon početnoga ispitivanja snaga, Kondrićani su prvi došli u vodstvo. Igrala se 19. minuta kada je gostujući napadač Aničić prevario svoga čuvara i uputio udarac prema protivničkome golu. Na putu je lopta okrznula domaćega igrača, promijenila smjer i prevarila golmana Grubešića. Nakon toga, domaćini su imali više od igre, ali su preskakali igru i time olakšavali gostujućoj obrani sačuvati mrežu.

Početkom drugoga poluvremena domaćini su došli do izjednačenja. U 51. minuti, u gužvi u kaznenom prostoru Rekorda, najbolje se snašao Ivica Novaković koji vrškom kopačke s dva metra ubacuje loptu u mrežu. Gašinčani su krenuli na sve ili ništa, olakšavajuća okolnost dogodila se u 75. minuti kada su gosti ostali s igračem manje jer je zbog drugoga žutoga kartona igru napustio Danijel Kedveš. I kada se činilo da će Gašinčani iskoristiti igrača više, u 77. minuti gosti su krenuli u polukontru. Odbijena lopta došla je na dvadesetak metara gdje se našao Zdravko Tremboš koji pogađa domaću mrežu a 1:2. Do kraja susreta igrači HOŠK-a nisu našli put do Medvedove mreže.