ŠNK Vinogradar – NK Šokadija Strizivojna 1:1

NK Hajduk Široko Polje – NK Sloga Koritna 6:0

NK Jedinstvo Forkuševci – NK Dračice 1:3

NK HOŠK Gašinci – NK Dinamo Trnava 0:0

NK Rekord Kondrić – NK Radnički Viškovci 0:0

NK Polet – NK Budućnost 3:1

NK Slavonija Budrovci – NK Omladinac 6:1

Mandićevac – Igralište Mandićevac. Gledatelja: 150. Sudac. Vedran Matić (Đakovo). Pomoćnici: Zoran Vlaisavljević (Đakovo) i Matej Dorić (Osijek). Strijelci: 1:0 Petrović (6.), 1:1 Asić (45.). VINOGRADAR: Kovačević, Horvat, Hamzić (83. Grgović), Josip Fehir, Ivan Fehir (66. Šakota), Penava, Dražen Fehir, Petrović, Kerovec, Brajković (64. Mesaroš), Getoš. ŠOKADIJA: Šen, Marković, Degmečić, Adrić, Pačarić, Matić, Josip Damjanović, Mato Damjanović, Vidović (80. Gavrić), Josip Damjanović, Asić. Trener: Robert Jelinić. Derbi kola završio je bez pobjednika. „Vinogradari“ su se nadali da mogu do treće pobjede, i prema prikazanoj igri, bili su blizu tome cilju, ali iskusna momčad Šokadija znala je kako kroz Mandićevac proći neporaženo. Na samom otvaranju utakmice domaćini su imali terensku inicijativu koja im je već u šestoj minuti donijela vodstvo. U gužvi u kaznenom prostoru Šokadija najbolje se snašao Stjepan Petrović koji pogađa Šenovu mrežu i tako postiže svoj treći pogodak u ovom prvenstvu.

I nakon vodstva domaćini su imali više od igre, ali su gosti imali priliku doći do izjednačenja, ali slobodan udarac završio je na vratnici. U posljednjoj minuti prvoga poluvremena domaćini su mogli povećati svoje vodstvo. Petrović pobjegao je gostujućoj obrani, izašao sam pred golmana Šena, međutim želeći uposliti suigrača, krivo je dodao loptu i prilika je otišla u nepovrat. Ali, gosti su nakon toga došli do izjednačujućega pogotka. Izveli su brzu kontru koju je preciznim udarcem završio Asić.

U nastavku utakmice važnost utakmice donijela je i dozu nervoze koja je dovela i do dva isključenja. Prvo su u 61. minuti gosti ostali bez Josipa Pačarića koji je prvi žuti dobio u 53 (prigovor sucu), a drugi u 61. (preoštar start). Međutim domaćini nisu uspjeli iskoristiti brojčanu prednost. Domaćini su bili jako ljuti u 75. minuti kada je Dražen Fehir oduzeo loptu gostujućoj obrani, krenuo prema golu, ali je srušen. Domaćini su očekivali da će sudac Matić pokazati crveni karton, ali to se nije dogodilo. U samoj završnici i „vinogradari“ su ostali bez igrača: zbog prigovora sucu drugi žuti karton dobio je Josip Fehir (prvi u 90., drugi u sudačkoj nadoknadi).

Široko Polje – Igralište NK Hajduk. Gledatelja: 150. Sudac: Nikola Dendis (Našice). Pomoćnici: Ivan Lulić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Gurdon (14.), 2:0 Blažević (21.), 3:0 Marko Bjelobrk (45.), 4:0 Gurdon (56.), 5:0 Ognjenović (62.), 6:0 Gurdon (84.).

HAJDUK (ŠP): Mario Ivić, Blažević, Perak (68. Šušak), Ivan Bjelobrk, Duspara, Mandić (63. Kristijan Džambić), Josip Džambić (56. Stjepan Đambić), Ognjenović (75. Šekerija), Gurdon, Zetović, Marko Bjelobrk.

SLOGA: Drenić (39. Drenjančević), Štibl, Ivan Josipović, Matošević, Rupčić, Dino Ervačić (18. Babić), Goran Josipović, Matej Ervačić (56. Zegnal), Mandić (39. Vidović), Vidić, Romac (40. Marić).

Nogometaši Hajduka od samoga su početka diktirali ritam utakmice želeći se tako donekle ispričati navijačima za slabu predstavu protiv Dračica. Već u 14. minuti Stjepan Gurdon dovodi domaćine u vodstvo 1:0 da bi u 21. Blažević povisio na 2:0. Već tada je bilo vidljivo da gosti iz Koritne ne mogu pratiti ritam utakmice. Do odlaska na odmor u listu strijelaca upisuje se Marko Bjelobrk, a to je bio ujedno i rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice, ista slika na terenu: domaćini napadaju, a gosti se brane i samo čekaju posljednji sučev zvižduk. U 56. minuti na sceni je opet Stjepan Gurdon koji postiže svoj drugi pogodak da bi se u 82. minuti u listu strijelaca upisao i Ognjenović. Točku na „i“ svojim trećim pogotkom stavio je Stjepan Gurdon. Za visoku i zasluženu pobjedu koja vraća samopouzdanje u redove Hajduka koji se od sutra počinju pripremati za gostovanje u Mandićevcu.

Forkuševci – Igrališe Forkuševci. Gledatelja: 150. Sudac: Krešimir marković 8Đakovo). Pomoćnici: Marin Bibković (Osijek) i Antun Taranić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Tadić (18.), 1:1 Bježančević (23.), 1:2 Grgić (65.), 1:3 Gavran (80.).

JEDINSTVO: Barić, Krešimir Juroš, Dalibor Vočanec, Marjanović, Antonio Paradžik, Drlić, Bježančević (84. Bošnjaković), Silvio Vočanec, Dalibor Paradžik (84. Matković), Radočaj (54. Šimić), Ivan Juroš.

DRAČICE: Cikač, Šarčević, Petar Andričić, Iletić, Đurđević, Čečura, Udovčić, Grgić, Ivan Krizmanić, Tadić, Kušević.

Nogometaši Dračica odradili su odličan posao u Forkuševcima. Protiv Jedinstva upisali su pobjedu koja ih i dalje ostavlja u gornjem dijelu tablice. Dračičani su od samoga početka utakmice imali terensku inicijativu i izraženu želju za pobjedom. Takav pristup donio im je vodstvo. U 18. minuti Čečura je ubacio loptu u kazneni prostor, preletjela je Tadića i došla do Marijana Udovčića koji ju majstorski primiruje i vraća do Tadića kojemu nije bilo teško zatresti Barićevu mrežu. Zasluženo vodstvo gostiju. I nakon vodstva Dračice su imale više od igre, ali domaćini su iskoristili krivu procjenu dračičkoga vratara Danka Cikača i golom Bježančevića dolaze do poravnanja rezultata.

U nastavku utakmice, najbolji potez napravio je dračički trener Mirko Kajba koji je u igru uvodi Jezidžića i gavrana što se pokazalo dobitnom kombinacijom. Gosti u 65. minuti dolaze do vodstva. Odlični Šarčević uposlio je Ivicu Gavrana na lijevoj strani, ovaj loptu vraća do Grgića koji pogađa forkuševačku mrežu. Dračice se žele osigurati odnosno postići i treći pogodak, a to im uspijeva u samoj završnici utakmice. Čečura je izborio slobodan udarac na 25 metara. Ivica Gavran majstorski je naciljao i pogodio nebranjeni dio domaće obrane. Prekrasan pogodak za rješenje utakmice i pobjedu Dračica. Zasluženu.

Gašinci – Igralište Lipovice. Gledatelja: 150. Sudac: Mario Vuković (Đakovo). Pomoćnici: Josip Kedveš (Ivanovci).

HOŠK: Grubešić, Danijel Rac, Vomš, Nerovčić, Karalić, Leko, Ivica Novaković, Karlo Novaković, Živković, Hrgić, Mirko Svalina.

DINAMO (TR): Zlatunić, Kristian Nikolić (80. Benić), Mikić (65. Peša), Habada, Kokalović, Josip Franjić, Svilanović, Katalninić, Tiborc (88. Ivaković), Vuković, Holbik.
Nakon nesretnoga poraza u Gorjanima nogometaši HOŠK-a vjerovali su da novu pobjedu mogu ostvariti protiv Dinama. Međutim, nakon borbene i fer i korektne igre obje momčadi osvojile su po bod, ali publika je ostala uskraćena za pogotke.

Nakon početnoga ispitivanja snaga, prvi su zaprijetili domaćini. U 10. minuti slobodan udarac s tridesetak metara izveo je Mirko Svalina, ali lopta je završila u živom zidu. Samo minutu kasnije prijete gosti. Luka Katalenić šutirao je iskosa s lijeve strane, ali golman Grubešić bio je na mjestu. Odmah nakon toga, vidjeli smo i prvu stopostotnu gašinačku priliku. Loptu je na četrdesetak metara primio Svalina, odmah proigrao na desnu stranu Danijela Raca koji ulazi u kazneni prostor, ali njegov udarac s desetak metara završio je pored gola. U 20. minuti gosti su zaprijetili preko Josipa Holbika, ali njegov udarac završava preko gola. Igrala se 27. minuta kada je Svalina proigrao Karla Novakovića čiji udarac odlično brani golman Zlatunić. Dvije minute kasnije dupli pas Svalina – Živković završio je udarcem pored gola. Do kraja prvoga poluvremena nije bilo izglednijih prilika, ali u 43. minuti Živković s ruba kaznenoga prostora upućuje prizemni udarac, ali ravno u Zlatunića. Najbolju priliku za vodstvo Gašinačni su imali u 45. minuti. Danijel Rac iskosa s desne strane uputio je udarac prema trnavačkom golu, Zlatunić je kratko odbio loptu do Mirka Svaline. Gašinački napadač uputio je udarac, ali gostujući golman bio je na mjestu.

U nastavku utakmice, ritam igre je pao tako da je bilo i puno manje prilika za golove. U 49. minuti prijete gosti. Katelenić je uposlio Holbika, ali udarac s ruba kaznenoga prostora završava loše. Do kraja utakmice nije bilo stopostotnih prilika tako da su Trnavčani osvojili prvi bod, a Gašinčani mogu žaliti što u prvom poluvremenu nisu iskoristili svoje prilike.

Kondrić – Igralište Breznica. Gledatelja: 100. Sudac: Željko Šekerija (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo).

REKORD: Rukavina, Božidar Kedveš (53. Aničić), Francem, Josip Žeravica, Balabanić (50. Pongračić), Marić, Tremboš (70. Gabrijel Kedveš), Nikolić, Marijan Žeravica, Stanić (75. Duvnjak), Danijel Kedveš.

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Piler (81. Toni Duvnjak), Jelečević (65. Bašić), Domagoj Mijakić, Marko Mijakić, Peradinović, Lagator, Erceg (60. Luka Drenjančević), Horvat, Gudelj, Sesar.

Nakon poticajnoga boda iz Strizivojne nogometaši Rekorda očekivali su bodove protiv Viškovčana, međutim, na kraju su se morali zadovoljiti samo jednim bodom. Tijekom utakmice vidjeli smo fer i korektnu utakmicu, ali, nažalost, bez golova. Gosti iz Viškovaca ostavili su nešto bolji dojam, imali su veći posjed lopte, pokazali su i više želje, ali niti njihovi napadači nisu bili raspoloženi.

Gosti su imali više od igre, više prilika koje nisu iskoristili veći posjed lopte

Semeljci – Igralište Semeljci. Gledatelja: 150. Sudac: Slaven Florijančić (Jurjevac). Pomoćnici: Elko crn (Đakovački Selci) Antun Taranić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Jukić (2.), 1:1Mario Vuksanović (13.), 2:1 Đuretković (34.), 3:1 Mario Vuksanović (76.).

POLET: Miro Vuksanović, Erceg, Rebić (57. Knežević), Ivan Đuretković, Blažević, Mario Vuksanović, Filip Paradžik, Ćosić (79. Bošnjak), Pilić, Radonić (80. Tanasić), Aščić (46. Gradištanac).

BUDUĆNOST: Rukavina, Babić (79. Šimić), Jakov Paradžik, Željko Grgić, Ručević, Jukić, Mijo Gregić, Smolka, Anto Grgić, Kelava, Filipović (16. Salamon).

Nogometaši Poleta nastavljaju svoj pobjednički niz. Doduše, već u samom početku Gorjanci su nagovijestili da će se žestoko boriti za svaku loptu tako da su već u drugoj minuti šokirali domaću momčad vodećim pogotkom. Strijelac za 0:1 bio je Marko Jukić. Ipak, domaćini su vjerovali u svoju snagu i kvalitetu tako da rani pogodak nije previše poremetio njihovu igru. Već u 13. minuti Mario Vuksanović zbog opravdano dosuđenoga kaznenoga udarca poravnava rezultat na 1:1. Bolju igru Semeljčani su materijalizirali drugim pogotkom. Igrala se 34. minuta kada je Ivan Đuretković po drugi puta zatresao Rukavininu mrežu. Bio je to rezultat prvoga poluvremena. U nastavku utakmice Gorjanci su pokušavali doći do poravnanja, ali domaćini su vješto iskoristili kontranapad i u 76. minuti Mario Vuksanović postiže svoj drugi, a Poletov treći gol za rješenje utakmice.

Ovom pobjedom Polet ima maksimalnih devet bodova i s nestrpljenjem čeka rezultate nedjeljnih utakmica.

Budrovci – Igralište Budrovci. Gledatelja: 200. Sudac: Željko Lipar (Đakovo). Pomoćnici: Rajko Ač (Đakovo) i Ivan Lulić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Tilli (16.), 2:0 Ivan Kladarić (20.), 3:0 Željko Kladarić (27.), 3:1 Turić (47.), 4:1 Valentin Sito (49.), 5:1 Mižurić (65.), 6:1 Ivan Kladarić (86.).

SLAVONIJA (B): Jakov Sito, Klepo, Mižurić (86. Zetović), TIlli (83. Zdunić), Ivan Djaković, Ivan Kladarić, Valentin Sito (79. Antunović), Markić (72. Đuđik), Kolić, Željko Kladarić, Zeko (78. Slobođanac).

OMLADINAC (ĐS): Kričančić, Majstorović (46. Vrtarić), Zvonimir Aščić (46. Ivan Aščić), Ivić, Brataljenović, Marin Vardić, Škalec, Sekić, Borna Vardić (46. Turić), Genda, Ikić (46. Jelačić).

Iako je tek treće kolo, ali Budrovčani su u potpunosti opravdali ulogu favorita protiv Selčana ostvarivši visoku i zasluženu pobjedu. Gosti su tek u prvih petnaestak minuta odolijevali domaćim napadima, a tada je krenula golijada. U 16. minuti Đuro Tilli otvara domaću seriju da bi samo četiri minute kasnije u listu strijelaca upisao se i Ivan Kladarić. U 27. minuti već je bilo 3:0, a strijelac je bio Željko Kladarić. I kada se činilo da će do odlaska na odmor pasti još koji gol, mreže su mirovale.

Prvim dodirom nakon što je ušao u igru Leonardo Turić upisao se u listu strijelaca i smanjio rezultat na 1:3. Bio je to dobar poticaj da se Selčani dodatno organiziraju i pokušaju uhvatiti rezultatski priključak. Ali, njihove nade samo dvije minute kasnije ugasio je Valentin Sito koji podiže rezultat na 4:1. Hrvoje Mižurić u 57 i drugim pogotkom Ivan Kladarić zaključuju utakmicu visokom pobjedom domaćina. Budrovčani se ne šale, nakon tri kola imaju svih devet bodova i nalaze se na prvom mjestu dok su Selčani i dalje ostali bez ijednoga boda.