NK Sloga Koritna – NK Jedinstvo Forkuševci 1:1

NK Šokadija Strizivojna – NK Radnički Viškovci 1:1

NK Omladinac Selci Đakovački – NK Rekord Kondrić 2:3

NK Budućnost Gorjani – NK Slavonija Budrovci 1:1

NK Dinamo Trnava – NK Polet 4:1

ŠNK Vinogradar Mandićevac – NK Hajduk Široko Polje 2:2

Đakovo – Igralište Croatia 1971. Gledatelja: 200. Sudac: Krešimir Marković (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Rajko Ač (Đakovo). Strijelci: 0:1 Živković (8.), 1:1 Kušević (14.), 1:2 Danijel Rac (37.), 2:2 Grgić (72.), 3:2 David Duvnjak (90. – 11 m).

DRAČICE: Cikač, Šarčević (60. Lipar), Petar Andričić, Iletić, Đurđević, Kušević, Ivan Krizmanić (70. Udovčić), Čečura (70. Jukić), Škalić (60. David Duvnjak), Jezidžić, Grgić (90. Goran Tadić).

HOŠK: Grubešić, Breški (57. Kvesić), Vomš, Nerovčić, Igor Franjić, Hrgić, Ivica Novaković (67. Zeko), Karlo Novaković, Živković, Danijel Rac, Mirko Svalina (89. Sičaja).

Nogometaši iz Gašinaca mogu žaliti što se sa stadiona Croatia 1971. nisu vratili s bod(ovima). Naime, do samoga kraja imali su neriješen rezultat 2:2, a u sudačkoj nadoknadi Krešimir Marković, glavni sudac utakmice, dosudio je kazneni udarac za Dračice što je domaćinima donijelo pobjedu. Ova odluka glavnoga suca izazvala je burne reakcije gostiju tako da su igru zbog crvenih kartona morali napustiti Marko Sičaja i trener HOŠK-a Stjepan Milković. Gledatelji su vidjeli odličnu nogometnu utakmicu u kojoj su gosti dva puta vodili, domaćini dva puta stizali protivničko vodstvo da bi u završnici došli do pobjede. U osmoj minuti gosti su došli u vodstvo. Dario Živković uputio je udarac s dvadesetak metara, lopta se odbila od Grgića i promijenila smjer i tako prevarila golmana Cikača. Nije dugo trebalo da Dračičani odgovore pogotkom. Stjepan Kušević uputio je udarac s 25 metara, a lopta je pogodila malu mrežicu.

Taj pogodak nije poremetio igru gostiju. U 37. minuti Danijel Rac iskoristio je neopreznost domaćega stopera Iletića, uzeo mu loptu i sam izašao pred dračičkoga golmana. Mirno je plasirao loptu pored Cikača. Bio je to rezultat prvoga poluvremena. U nastavku utakmice Dračičani su imali više od igre, ali tek u 72. minuti uspjeli su postići drugi pogodak za izjednačenje 2:2. Jezidžić je probio desni bok, ubacio loptu u gašinački kazneni prostor gdje je najviši u skoku bio Ivan Grgić koji glavom pogađa Grubešićeviu mrežu. I dolazimo do sudačke nadoknade u kojem je sudac Marković dosudio kazneni udarac. Marijan Udovčić ubacio je loptu, Grgić je krenuo na skok, u kontaktu s gašinačkim braničem pada na pod, a sudac pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je David Duvnjak. Ovom pobjedom Dračičani imaju devet bodova dok nogometaši HOŠK-a ostaju na četiri.

Koritna . Igralište Koritna. Gledatelja: 100. Sudac: Vedran Matić (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Kedveš (Osijek) i Elko Crn (Đakovački Selci). Strijelci: 1:0 Marijan Matošević (11.), 1:1 Ivan Josipović (20. – ag).

SLOGA: Drenić, Štibl (60. Čatić), Marić, Ivan Josipović, Kereši, Vidović (46. Penava), Rupčić, ;atošević (86. Zegnal), Goran Josipović, Ervačić (56. Talavanić), Veber.

JEDINSTVO: Primorac (46. Krešimir Juroš), Marjanović, Antoni Paradžik, Drlić, Bježančević, Silvio Vočanec, Dalibor Paradžik, Barić, Radočaj, Ratkovčić, Ivan Juroš.

S obzirom na položaj na tablici Forkuševčani su bili favoriti u utakmici protiv Sloge, međutim, domaćini su osvojili prvi bod. U 11. minuti domaćini su golom Marijana Matoševića došli u vodstvo 1:0 da bi nogometaši Jedinstva izjednačili u 20. minuti. Autogolom Ivana Josipovića rezultat ne poravnat na 1:1. Do kraja utakmice i jedni i drugi imali su nekoliko prilika da dođu do pobjede, ali mreže su ostale netaknute.

Strizivojna – Igralište NK Šokadija. Gledatelja: 50. Sudac: Dražen Matasović (Đakovo). Pomoćnici: Željko Šekerija (Đakovo) i Antun Taranić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Jelečević (12.), 1:1 Tomislav Rendulić (90.).

ŠOKADIJA: Šen, Marković, Pačarić, Matić, Asić, Vidović (84. Sever), Petrić, Josip Damjanović, Rendulić, Tukara, Degmečić.

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Bašić, Domagoj Mijakić, Marko Mijakić, Peradinović, Erceg, Goran Lagator (80. Luka Drenjančević), Gudelj, Sesar, Piler, Jelečević (76. Tavić).

Nogometaši Šokadije očito da bolje igraju jer izvedba protiv Viškovčana brzo će biti zaboravljena. A gosti će prema prikazanoj igri još dugo žaliti za propuštenim bodovima. U 12. minuti Viškovčani su prekinuli akciju domaćina, na desnoj strani pronašli su Jelečevića koji iskosa pogađa suprotni kut Šenova gola. Do odlaska na odmor na terenu su postojali samo gosti koji su imali još četiri stopostotne prilike. Dva je puta strizivojnski gol spašavao vratar Šen, jednom prečka i jednom stativa. Nastavak utakmice također je ponudio bolju igru gostiju, ali jednostavno lopta nije htjela u gol. I kada su svi očekivali pobjedu Radničkoga golman Danijel Drenjančević nespretno je boksao loptu koja je došla do Rendulića, a ovaj poklon domaći napadač ubacio je u praznu mrežu čime je svoju momčad spasio od poraza. Viškovčani su potpuno nadigrali Šokadiju, ali to je nogomet, ne pobjeđuju uvijek bolji. Koliko su igrači Radničkoga bili bolji od Šokadije potvrđuje i činjenica da je najbolji pojedinac utakmice bio domaći vratar Tomislav Šen.

Đakovački Selci – Igralište NK Omladinac. Gledatelja: 100. Sudac: Slaven Florijančić (Jurjevac). Pomoćnici: Hrvoje Lovrić (Đakovo) i Marin Bibković (Osijek). Strijelci: 1:0 Borna Vardić (20.), 2:0 Sekić (22.), 2:1 Aničić (42.), 2:2 Marić (69.), 2:3 Aničić (79.).

OMLADINAC (ĐS): Kričančić, Zvonimir Aščić, Jelačić (76. Jakab), Marin Vardić, Poplašen, Ivić, Vrtarić, Sekić, Škalec, Genda, Borna Vardić (79. Ikić).

REKORD: Medved, Božidar Kedveš, Francem, Josip Žeravica, Balabanić (34. Stanić), Marić, Tremboš, Ambrušić (77. Kryk), Aničić, Marijan Žeravica, Danijel Kedveš. Trener: Miro Aračić.

Nakon početnoga ispitivanja u prvih dvadesetak minuta Selčani su u samo dvije minute došli do vodstva 2:0. Najprije je u 20. minuti Borna Vardić zatresao Medvedovu mrežu da bi samo dvije minute kasnije na 2:0 povisio Slaven Sekić. Tada se činilo da bi Kondrićani mogli doživjeti katastrofu, ali u završnici prvoga dijela iskusni Josip Aničić zabija pogodak za Rekord i time vraća utakmicu u neizvjesne vode.

U nastavku utakmice, presudilo je iskustvo koje je Rekordu donijelo radost. Nikola Marić u 69. minuti poravnava rezultat na 2:2 da bi junak utakmice Josip Aničić svojim drugim pogotkom donio svojoj momčadi radost i tri boda.

Gorjani – Igralište NK Budućnost. Gledatelja: 150. Sudac: Zvonimir Novoselić (Đakovo). Pomoćnici: Dino Škalić (Đakovo) i Vedran Matić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Anto Grgić (81.), 1:1 Valentin Sito (90. – 11 m).

BUDUĆNOST: Rukavina, Babić (79. Stojaković), Jakov Paradžik, Željko Grgić, Perić, Radić (55. Salamon), Jukić (73. Keglović), Smolka, Anto Grgić, Kelava, Đuretković.

SLAVONIJA (B): Jakov Sito (87. Nemet), Klepo, Tilli, Ivan Djaković, Ivan Kladarić (85. Dorić), Valentin Sito, Markić, Kolić, Slobođanac (46. Antunović), Željko Kladarić, Zeko (82. Gabud).

Vodeća momčad lige Slavonija iz Budrovaca naišla je na teškoga protivnika koji je borbenošću čuvao neriješen rezultat. Gosti su imali veći posjed lopte, ali bila je to utakmica u kojoj se nije umiralo u ljepoti. Do samoga kraja mreže su mirovale, a tada su domaćini iz jedne kontre došli u vodstvo. strijelac je bio, a tko drugi, nego iskusni Anto Grgić. I kada su domaćini već počeli slaviti minimalnu, ali vrijednu pobjedu, u sudačkoj nadoknadi mladi sudac Zvonimir Novoselić dosudio je kazneni udarac za goste zbog igranja jednoga domaćega igrača rukom. Ta odluka izazvala je burne reakcije domaće publike i igrača, međutim, to nije promijenilo odluku glavnoga suca. Siguran realizator najstrože kazne bio je Valentin Sito. Tako su se Budrovčani u „pet do dvanaest“ spasili poraza te s deset bodova i dalje ostaju vodeća momčad. A Gorjanci mogu žaliti za dva boda jer su ih izgubili u sudačkoj nadoknadi. Utakmica tvrda, borbena, ali na trenutke i nervozna što se potvrdilo na kraju utakmice.

Trnava – Igralište Kratina. Gledatelja: 100. Sudac: Vedran Matić (Đakovo). Pomoćnici: Rajko Ač (Đakovo) i Ivan Lulić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Katalenić (26.), 2:0 Katalenić (34.), 2:1 Erceg (44.), 3:1 Tiborc (70.), 4:1 Habada (80.).

DINAMO (TR): Zlatunić, Nikolić (60. Peša), Mikić (84. Bertoš), Habada, Kokalović, Josip Franjić, Svilanović (55. Kovač), Katalenić, Tiborc, Vuković, Holbik (79. Benić).

POLET: Miro Vuksanović, Knežević (46. Aščić), Erceg, Rebić (78. Gavran), Gradištanac, Đuretković (46. Tanasić), Mario Vuksanović, Filip Paradžik, Ćosić, Pilić, Radonić (84. Marčičević).

Već u Gašincima Trnavčani su pokazali da idu uzlaznom formom, a to su najbolje na svojoj koži osjetili favoriti iz Semeljaca. A najveći krivac za semeljački potop je Luka Katalenić, strijelac prva dva domaća pogotka. Prvu je trnavački napadač postigao u 26, a zatim u 34. minuti. Ipak, gosti su se donekle pribrali i do odlaska na odmor golom Stjepana Ercega smanjili rezultat na 1:2 i vratili nadu da mogu izbjeći poraz.

U nastavku susreta, Semeljčani su pokušavali doći do izjednačenja dok su se domaćini organizirano branili. U 70. minuti Dinamo golom Davora Tiborca postiže treći pogodak i time zaključuje utakmicu. Ipak, za još uvjerljiviju pobjedu pobrinuo se Vjekoslav Habada koji u 80. minuti postiže četvrti gol za zasluženu trnavačku pobjedu.

Mandićevac – Igralište Mandićevac. Gledatelja: 200. Sudac: Željko LIpar (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Josip Kedveš (Ivanovci). Strijelci: 1:0 Kerovec (1.), 2:0 Petrović (11.9, 2:1 Stjepan Đambić (76.), 2:2 Josip Džambić (83.).

VINOGRADAR: Kovačević, Brajković, Šakota (46. Hamzić), Zdravko Fehir, Ivan Fehir, Penava (46. Antun Labak), Dražen Fehir, Stjepan Petrović, Kerovec, Mesaroš (56. Grgačević), Getoš.

HAJDUK (ŠP): Mario Ivić, Blažević, Perak (49. Stjepan Đambić), Ivan Bjelobrk, Ljubić, Mandić (76. Šušak), Ognjenović, Zetović, Marko Bjelobrk, Penava (49. Josip Džambić), Gurdon.

Nogometaši Vinogradar ozbiljno su shvatili ovogodišnje prvenstvo u kojemu žele ostaviti što bolji dojam tako su registrirali iskusnoga Antuna Labaka koji je u igru ušao u drugom poluvremenu.

Domaćini nisu mogli niti zamisliti bolji scenarij otvaranja utakmice. Već u prvoj minuti slobodan udarac od 25 metara izveo je Antonio Kerovec i pogodio Ivićevu mrežu. Nakon samo deset minuta ponovo su se radovali domaćini. Strijelac drugoga pogotka bio je Stjepan Petrović. I kada se činilo da bi gosti mogli doživjeti katastrofu, njihova igra se stabilizirala i do kraja prvoga dijela igra je bila uglavnom između dva kaznena prostora. I jedni i drugi imali su nekoliko izglednih prilika, ali mreže su mirovale.

U nastavku utakmice gosti su pogodili s izmjenama jer su se Stjepan Đambić i Josip Džambić upisali u listu strijelaca i tako doveli svoju momčad do izjednačenja. Hajduk je od samoga početka krenuo puno agresivnije prema domaćem golu, ali sve do 76. minute bez uspjeha. Tada Stjepan Đambić s desetak metara, nakon gužve u kaznenom prostoru, ubacuje loptu u Kovačevićev gol. Nakon toga, Hajduk je krenuo na sve ili ništa, a domaćini su čekali svoju priliku iz kontranapada. U jednom takvom malo je nedostajalo da Stjepan Petrović postigne pogodak. Pobjegao je po lijevoj strani svojim čuvarima i iskosa uputio lopte pred gostujući gol. Na sreću gostiju, nikoga od „vinogradara“ nije bilo da ju ubaci u praznu mrežu. Hajduk je organiziranom igrom dolazio do tridesetak metara od domaćega gola, a u 86. minuti, nakon duploga pasa, u kaznenom prostoru iskosa s desne strane našao se Josip Džambić koji s desetak metara pogađa suprotni kut Vinogradarove mreže. Za 2:2. Do kraja susreta, rezultat se nije mijenjao. Domaćini su bili bolji u prvom, gosti u drugom poluvremenu. Podjela bodova najrealniji je ishod nedjeljne utakmice.