NK Rekord – NK Budućnost Gorjani 0:0
NK Hajduk Široko Polje – NK Šokadija Strizivojna 3:2
NK Jedinstvo Forkuševci – ŠNK Vinogradar Mandićevac 0:2
NK Slavonija Budrovci – NK Dinamo Trnava 2:2
NK Radnički Viškovci – NK Omladinac Selci Đakovački 6:1 NK HOŠK Gašinci – NK Sloga Koritna 3:1

Gašinci – Igralište Lipovice. Gledatelja: 100. Sudac: Željko Šekerija (Đakovo). Pomoćnici: Antun Taranić (Đakovo) i publika. Strijelci: 0:1 Kereši (18.), 1:1 Živković (43.), 2:1 Hrgić (74. – 11 m), 3:1 Danijel Rac (79.).

HOŠK: Grubešić, Danijel Rac, Vomš, Breški, Franjić, Karalić. Zeko (77. Perica Rac), Novaković, Živković, Hrgić, Svalina.

SLOGA: Drenić, Štibl (68. Babić), Marić, Ivan Josipović, Matošević, Tribuljak, Rupčić (68. Penava), Matej Ervačić (61. Dino Ervačić), Kereši (80. Čatić), Veber, Roguljić (38. Vidić).

Nogometaši HOŠK-a iz Gašinaca na kraju su zasluženo došli do svoje druge prvenstvene pobjede. U prvih petnaestak minuta domaćini su imali više od igre, ali bez izglednijih prilika. I kako to biva, gosti su iz prvoga izlaska u protivničku polovicu došli u vodstvo. U tome im je umnogome pomogla i domaća obrana koja je pokušala izbaciti loptu iz svoga kaznenoga prostora, ali lopta se od jednoga gostujućega igrača odbila i ponovo vratila u domaći šesnaesterac gdje se našao Dražen Kereši. Iskoristio je ponuđeni pokĺon i mirno pogodio donji lijevi kut Grubešićeve mreže. Nakon toga, ponovo je terenska inicijativa bila na strani domaćina, ali nikako nisu uspjeli povezati svoje redove.

Došli bi do zone od četrdesetak metara, ali onda nije bilo komunikacije. U 30. minuti domaćini su imali prvu stopostotnu priliku. Živković je pobjegao dvojici svojih čuvara, iskosa s lijeve strane pucao je u suprotni kut, ali golman Drenić bio je na mjestu. Četiri minute kasnije, Karlo Zeko uputio je udarac s 25 metara, ali opet se istaknuo gostujući golman. Samo minutu kasnije, ponovo slobodan udarac za HOŠK izvodi Robert Hrgić, ali golman Drenić izbacuje loptu u korner. Gol je visio u zraku, a u samoj završnici domaćini su došli do izjednačenja. Slobodan udarac s 25 metara izveo je Živković. Pogađa prvi kut, a gostujući golman samo je pogledom ispratio loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu trajala je dominacija domaće momčadi. U 57. minuti ponovo Živković izvodi slobodan udarac s 22 metra, ali golman ponovo izbacuje loptu u korner. Igrala se 74. minuta kada su domaćini došli do kaznenoga udarca. Ubačenu loptu u kazneni prostor golman Drenić krivo je procijenio, a do lopte je došao Živković koji pokušava prebaciti svoga čuvara, međutim, on je loptu zaustavio rukom. Sucu Željku Šekeriji nije preostalo ništa drugo nego pokazati na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Robert Hrgić. Do kraja utakmice domaćini su dominirali terenom, a rezultat takvoga pristupa je i treći pogodak. U 79. minuti ubačenu loptu s desne strane u kaznenom prostoru dočekao je Danijel Rac, okrenuo je svoga čuvara i s desetak metara prizemnim udarcem zatresao mrežu, za 3:1. Do kraja utakmice u prilici je bio i Stjepan Vomš koji s ruba kaznenoga prostora šutira, ali golman Sloge bio je na mjestu. Zaslužena pobjeda HOŠK-a koji je dominirao tijekom cijeloga susreta. i za kraj dva detalja za vrijeme odmora igrača.

Široko Polje – Igralište NK Hajduk. Gledatelja: 200. Sudac: Mario Vuković (Đakovo). Pomoćnici: Josip Kedveš (Ivanovci) i Zoran Vlaisavljević (Đakovo). Strijelci: 1:0 Gurdon (8.), 1:1 Degmečić (14.), 1:2 Ante Andrijević (56.), 2:2 Ognjenović (62.), 3:2 Ognjenović ( 69. – 11 m).

HAJDUK (ŠP): Mario Ivić, Blažević (73. Šušak), Perak, Bjelobrk, Ljubić (53. Penava), Mandić (57. Rudnički), Ognjenović, Josip Džambić (81. Kristijan Džambić), Zetović (78. Stipić), Gurdon, Marko Bjelobrk.

ŠOKADIJA: Šen, Marko Asić, Antonio Asić, Josip Damjanović, Vidović, Nikola Rendulić (71. Tomislav Rendulić), Josip Damjanović, Andrijević, Gavrić, Degmečić, Matić. Trener: Robert Jelinić.

Bio je to pravi nogometni derbi dvaju momčadi koje se nalaze u vrhu tablice. I jedni i drugi zaslužuju pohvale za prikazanu igru, a najviše je profitirala publika koje je vidjela pet golova, od čega dva euro gola. Domaćini su bolje otvorili utakmicu i već u osmoj minuti golom Stjepana Gurdona poveli 1:0. Asistent strijelcu prvoga gola bio je Nikola Blažević. Ilija Degmečić nebrojeno puta je pokazao da ima silovit i precizan udarac. U 14. minuti pogodio je same rašlje Ivićevoga gola, za 1:1. Ovaj gol dao je gostima krila tako da u nastavku utakmice, ponovo eurogolom dolaze u vodstvo. Ante Andrijević poslao je „bombu“ s 25 metara, a golman Ivić ponovo je bio nemoćan. Domaćini su krenuli na sve ili ništa i ta im je strategija donijela ploda. U 62. minuti Matej Rudnički odigrao je povrtnu loptu do Ognjenovića koji zabija za 2:2. Igrala se 69. minuta kada sudac Mario Vuković, zbog igranja rukom gostujućega braniča, dosuđuje kazneni udarac za Hajduk. Siguran realizator najstrože kazne bio je Ognjenović. Do kraja susreta, gosti su pokušavali doći do izjednačenja, ali mreže su mirovale.

Forkuševci – Igralište NK Jedinstvo. Gledatelja: 150. Sudac: Hrvoje Lovrić (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Lulić (Đakovo) i Matej Dorić (Osijek). Strijelci: 0:1 Mesaroš (49.), 0:2 Petrović (51.).

JEDINSTVO: Barić, Krešimir Juroš, Dalibor Vočanec, Marjanović, Antonio Paradžik, Drlić (63. Silvio Vočanec), Bježančević (63. Šimić), Dalibor Paradžik, Radočaj (81. Lukić), Ratkovčić, Ivan Juroš.

VINOGRADAR: Kovačević, Zdravko Fehir (21. Mesaroš), Šakota, Ivan Fehir, Antonio Fehir, Dražen Fehir, Labak (46. Petrović), Kerovec, Brajković (80. Horvat), Getoš, Josip Fehir.

Derbi susret u Forkuševcima zasluženo je pripao gostima iz Mandićevca. U prvom poluvremenu gledatelji su vidjeli rastrganu igru obje momčadi u kojoj nije bilo prilika niti s jedne niti s druge strane. Ipak, gosti su zaprijetili preko Antuna Labaka čiji je udarac golman Barić uspio obraniti nogom. I Josip Fehir bio je u prilici, ali njegov volej završava pored stative. Na odmor su obje momčadi otišle bez pogodaka.

Gosti su na odmoru pogodili s izmjenama jer su oba strijelca u igru ušla s klupe. Domagoj Mesaroš bio je jači u duelu od domaćega stopera, odnio je loptu i sam se zaputio prema golmanu Bariću. Mirno je plasirao loptu pored nemoćnoga domaćega golmana. Samo dvije minute kasnije, Stjepan Petrović koji je tek ušao u igru upisao se u listu strijelaca. Pobjegao je domaćoj obrani, pucao s ruba kaznenoga prostora, a lopta je otišla ispod golmana Barića u praznu mrežu. I nakon toga, gosti su bili bolja momčad, stvarali su prilike, ali rezultat se nije mijenjao. Antonio Kerovec uputio je udarac iz daljine, Stjepan Petrović također puca prema golu, ali domaći blok na vrijeme je zaustavio udarac.

I nakon petoga kola nogometaši Vinogradara ostaju neporaženi dok su se Forkuševčani preselili u sredinu tablice.

Budrovci – Igralište Budrovci. Gledatelja: 200. Sudac: Ivan Kedveš (Osijek). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i publika. Strijelci: 0:1 Svilanović (33.), 1:1 Djaković (42. – 11 m), 2:1 Ivan Kladarić (65.), 2:2 Tiborc (73.).

SLAVONIJA (B): Jakov Sito, Klepo, Mižurić, Djaković, Ivan Kladarić, Valentin Sito, Markić (46. Antunović), Kolić, Đuđik (46. Tlli), Željko Kladarić, Zeko.

DINAMO (TR): Kovačić, Mikić, Bartoš (46. Peša), Habada, Kokalović, Franjić, Svilanović, Vuković, Tiborc, Katalenić, Holbik (71. Kovač).

Vodeća momčad lige – Slavonija iz Budrovaca – propisno se namučila protiv vrlo dobrih Trnavčana koji su se u Budrovce došli nadigravati, i na kraju su osvojili samo bod. Gosti su prvi došli u vodstvo: Svilanović je u 33. minuti zatresao mrežu Jakova Sita i time nagovijestio iznenađenje. Da stvar bude još gora za domaćine, u 35. minuti zbog udaranja igrače bez lopte sudac Kedveš iz igre je isključio Željka Kladarića tako da su domaćini do kraja utakmice igrali s igračem manje. Međutim, u 42. minuti, prema mišljenju delegata Joze Bešlića, Budrovčani su izjednačili iz neopravdano dosuđenoga kaznenoga udarca. Strijelac za 1:1 bio je Ivan Djaković. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice, iako brojčano oslabljeni, Budrovčani su imali više od igre, stvarali su prilike za gol. U 65. minuti domaćini golom Ivana Kladarić dolaze u vodstvo i tada se činilo da će bodovi ipak ostati u Budrovcima. Međutim tako nisu mislili gostujući igrači koji otvaraju svoju igru i u 73. minuti golom Davora Tiborca dolaze do poravnanja rezultata. U posljednjih petnaestak minuta, ritam igre je splasnuo tako da više nije bilo golova. Svakome po bod.

NK Radnički Viškovci – NK Omladinac Selci Đakovački 6:1

Viškovci – Igralište Viškovci. Gledatelja: 100. Sudac: Vedran Matić (Đakovo). Pomoćnici Marin Bibković (Osijek) i Ivan Gudelj (publika). Strijelci: 1:0 Horvat (4.), 2:0 Piler (13.), 3.0 Peradinović (16.), 4:0 Horvat (36.), 5:0 Sesar (63.), 5:1 Jakab (68.), 6:1 Marko Mijakić (70.).

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Piler (70. Bikić), Jelečević (65. Bašić), Domagoj Mijakić, Marko Mijakić, Peradinović (55. Majstorović), Erceg (65. Toni Duvnjak), Goran Lagator, Horvat, Gudelj (55. Luka Drenjančević), Sesar.

OMLADINAC (ĐS): Ivić, Zvonimir Aščić (75. Stjepan vardić), Jelačić, Poplašen, Marin Vardić 819. Jakab), Matekalo, Borna Vardić, Sekić, Škalec, Ivan Aščić, Ikić.

Viškovčani su došli na svoje: prijateljima iz Selaca „utrpali“ su šest golova i time popravili dojam iz prethodnih utakmica. Već u prvih 16. minuta Viškovčani su postigli tri pogotka što je već u ranoj fazi odlučilo i samoga pobjednika. U četvrtoj minuti Zlatko Horvat otvara viškovačku seriju da bi u 13. Ilija Piler povećao na 2:0, a u 16. se u listu strijelaca upisao i Josip Peradinović. Do odlaska na odmor, Radnički je postigao i četvrti pogodak (drugi pogodak Horvata u 36. minuti) čime su nagovijestili i možebitnu selačku katastrofu. U prvih petnaestak minuta nastavka, domaćini su i dalje imali više od igre tako da je Sesar povećao vodstvo na 5:0. Počasni pogodak za Omladinac u 68. minuti postigao je Jurja Jakab, da bi točku na „i šestim viškovačkim golom seriju završio Marko Mijakić. U posljednjih dvadeset minuta i jedni i drugi čekali su posljednju sučev zvižduk. Zaslužena pobjeda radničkoga, a produžena selačka agonija.

Semeljci – Igralište Semeljci. Gledatelja: 100. Sudac: Vedran Matić (Đakovo). Pomoćnici: Rajko Ač (Đakovo) i Antun Taranić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Ćosić (31.). 2:0 Mario Vuksanović (36 – 11 m), 3:0 Ćosić (45.), 4:0 Aščić (60.), 5:0 Ćosić (78.).

POLET. Miro Vuksanović, Erceg, Rebić (75. Penava), Ivan Đuretković, Mario Vuksanović (75. Rašić), Filip Paradžik, tanasić (69. Gavran), Ćosić, Pilić, Radonić (53. Gradištanac), Aščić (61. Blažević).

DRAČICE: Cikač, Jezidžić, Petar Andričić (74. Šarčević), Iletić, Đurđević, David Duvnjak (61. Lipar), Stjepan Kušević, tadić (46. Čečura), Marko Andričić (74. Sivrić), Ivan Krizmanić (46. Udovčić), Grgić. Trener: Mirko Kajba.

Derbi između drugoplasirane i trećeplasirane momčadi – Poleta i Dračica – protekao je u potpunoj dominaciji domaćina. Tek u prvih trideset minuta Dračičani su parirali Semeljčanima, ali kada je pao prvi pogodak igre momčad sa Sjevera jednostavno se raspala. Domaćini su u vodstvo došli u 31. minuti kada najbolji igrač susreta Mario Ćosić prvi puta trese Cikačevu mrežu. Samo četiri minute kasnije sudac Matić dosuđuje kazneni udarac za Polet. Siguran realizator najstrože kazne bio je Mario Vuksanović. Do odlaska na odmor domaćini su još jednom primorali Cikača da vadi loptu iz svoje mreže. Po drugi puta u listu strijelca upisao se Ćosić. Bio je to rezultat prvoga poluvremena. U nastavku se ništa važnije nije dogodilo. Dračičani deprimirani rezultatom, a domaćini željni još pogodaka jer njihov napad je najbolji u dosadašnja četiri kola. U 60. minuti Žarko Aščić postiže četvrti pogodak da bi točku na „i“ svojim trećim pogotkom utakmicu zaključio Mario Ćosić. Prema prikazanom, potpuno zaslužena pobjeda Poleta i definitivno njihova najozbiljnija kandidatura za osvajanje titule prvaka.

Kondrić – Igralište Breznica. Gledatelja: 100. Sudac: Mario Vuković (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Lulić (Đakovo) i Željko Šekerija (Đakovo).

REKORD: Medved, Božidar Kedveš, Francem, Josip Žeravica, Balabanić (71. Pongračić), Marić, Danijel Kedveš, Ambrušić (63. Stanić), Aničić, Marijan Žeravica, Kryk). Trener: Miro Aračić.

BUDUĆNOST: Bunoza, Babić, Jakov Paradžik, Grgić, Radić (31. Stojaković), Jukić (81. BilušMijo Gregić, Smolka, Anto Grgić, Kelava, Salamon (66. Majdenić (88. Šimić).

Gledatelji na igralištu Breznica vidjeli su doista jednu čudnu utakmicu koju su im prezentirali nogometaši Rekorda i Budućnosti iz Gorjana. Kondrićani imaju respektabilan napad kojega predvode dvojica vrsnih strijelaca Josip Aničić i Marijan Žeravica, ali domaća momčad nije stvorila niti jednu priliku za gol. Niti gosti iz Gorjana nisu bili ništa opasniji tako da je cijela utakmica odigrana između dva kaznena prostora. Jedina zanimljivija stvar koja je podigla barem malo atmosferu bilo je isključenje Mije Grgića kojemu je sudac Vuković dodijelio dva žuta kartona: prvi već u osmoj minuti zbog namjernoga igranja rukom, a drugi u 88. zbog oštrog starta. Tako su gosti ostvarili željeno: kući su ponijeli bod koji im puno znači u nastavku prvenstva.