DINAMO (TR) – REKORD 4:1
DRAČICE – SLAVONIJA (B) 2:2
SLOGA – POLET 1:7
HAJDUK (ŠP) – JEDINSTVO 6:0

Mandićevac – Igralište Mandićevac. Gledatelja: 150. Sudac: Marko Tomić (Gorjani). Pomoćnici: Željko Šekerija (Đakovo) i Mato Jagodin (Đakovo). Strijelci: 1:0 Josip Fehir (17.), 2:0 Dražen Fehir (23.), 3:0 Kerovec (56.), 4:0 Mesaroš (79.).

VINOGRADAR: Kovačević, Hamzić (46. Brajković), Ivan Fehir, Penava (69. Grgačević), Dreažen Fehir, Labak (46. Petrović), Kerovec, Mesaroš (75. Brajković), Getoš, Josip Fehir, Šakota (63. Grgović).

HOŠK: Grubešić, Vomš, Likić (46. Ivica Novaković) Breški, Franjić, Karalić, Zeko (63. Cvitić), Grgurić, Živković, Danijel Rac, Svalina.

Nogometaši Vinogradara ostvarili su najavljeno: pobjedom protiv Gašinčana barem će subotu na nedjelju prespavati kao vodeća momčad Druge županijske nogometne lige. Do toga su došli čistom pobjedom u kojoj su u svakom poluvremenu domaćini imali po dva strijelca. Nakon početnoga ispitivanja snaga u 17. minuti „vinogradari“ dolaze u vodstvo. Josip Fehir oduzeo je loptu u protivničkoj polovici, odigrao do Antuna Labaka koji majstorski odigrava povratnu loptu do Fehira koji neobranjivo pogađa Grubešićevu mrežu.

Samo šest minuta kasnije, ponovo se zatresla gašinačka mreža. Antonio Kerovec asistent je za Dražena Fehira čiji udarac od stative završava u mreži. Do odmora Gašinčani su uspostavili terensku ravnotežu, ali nisu uspjeli smanjiti vodstvo.

I u nastavku utakmice domaćini su bili bolja momčad što potvrđuje dva nova pogotka. Igrala se 56. minuta kada je sudac Tomić dosudio slobodan udarac za domaćine. Loptu je uzeo Antonio Kerovec i preciznim udarcem pogodio lijevi gornji kut.

Točku na „i“ Mandićevčani su postavili u 79. minuti. Samo četiri minute prije, Narcis Brajković zamijenio je u igri Mesaroša i to mu je bilo dovoljno da se upiše u listu strijelaca. Ponovo je asistent bio Antonio Kerovec koji je pronašao samoga Brajkovića, a ovome nije bilo teško pogoditi gašinačku mrežu.

Ovom pobjedom Vinogradar je trenutno na prvom mjestu s 14 bodova.

Strizivojna – Igralište NK Šokadija. Gledatelja: 50. Sudac: Željko Šekerija (Đakovo). Pomoćnici: Marin Bibković (Osijek). Strijelci: 1:0 Rendulić (2.), 2:0 Rendulić (11.), 3:0 Matić (13.), 4:0 Degmečić (19.), 5:0 Antonio Asić (56.), 6:0 Matić (65. – 11m), 7:0 Matić (74. – 11m), 7:1, Škalec (76.).

ŠOKADIJA: Šen, Marković (46. Petrić), Adrić (63. Andrijević), Pačarić, Matić, Antonio Asić, Vidović (60. Josip Damjanović), Josip Damjanović (46. Marko Asić) Rendulić (46. Gavrić), Tukara, Degmečić. Trener: Robert Jelinić.

OMLADINAC (ĐS): Nađ (46. Sekić), Ivić, Majstorović, Bognar, Matekalo, Škalec, Borna Vardić, Vrtarić, Marin Vardić (46. Stjepan Vardić), Jakab, Ikić.

Nogometaši Šokadije naplatili su sav dug koji se nakupio u dosadašnjih pet kola. Protiv Selčana od samoga su početka krenuli aktivno i napadački tako da u drugoj minuti Rendulić dovodi svoju momčad u vodstvo. Već u 13. bilo je 2:0, a strijelac je Ivan Matić. Strizivojnci su nastavili s napadima pa Ilija Degmečić u 19. minuti postiže i treći pogodak čime je utakmica praktički bila riješena. U nastavku utakmice, postojala je samo jedna momčad – ona domaća. Antonio Asić u 56. minuti povećava rezultat na 4:0 i nagovještava gostujuću katastrofu. Matić iz kaznenoga udarca postiže svoj drugi pogodak, a u 74. minuti iz drugoga kaznenoga udarca zabija i sedmi pogodak. U završnici utakmice Škalec postiže počasni pogodak za konačnih 7:1.

Gorjani – Igralište NK Budućnost. Gledatelja: 100. Sudac: Vedran Matić (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Josip Kedveš (Ivanovci). Strijelci: 0:1 Lagator (17.), 0:2 Piler (20.), 1:2 Anto Grgić (42. – 11m), 2:2 Smolka (50.), 3:2 Smolka (52.), 3:3 Piler (85.), 4:3 Anto Grgić (87.).

BUDUĆNOST: Rukavina, Babić (89. Šimić), Paradžik, Željko Grgić, Perić, Radić (21. Salamon; 78. Bilušić), Jukić (63. Keglović), Smolka, Anto Grgić, Kelava, Đuretković (55. Stojaković).

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Domagoj Mijakić, Majstorović, Marko Mijakić, Peradinović, Lagator, Erceg (75. Luka Drenjančević), Sesar, Horvat, Piler, Jelečević (65. Bašić).

Gorjanci i Viškovčani ponudili su najzanimljiviju utakmicu šestoga kola u kojoj su svakako uživali gledatelji jer su vidjeli čak sedam golova. Gosti su odlično otvorili utakmicu i s dva pogotka šokirali domaćine. U 17. minuti vodstvo Radničkome donio je Lagator da bi samo tri minute kasnije Piler postigao i drugi pogodak. Činilo se da se domaćini ne mogu oporaviti od ovako ranoga šoka. Međutim, u 42. minuti Anto Grgić iz kaznenoga udarca smanjuje rezultat na 1:2 što je i bio rezultat prvoga poluvremena.

Početkom nastavka, u domaćim redovima pojavio se Dani Smolka koji u samo dvije minute postiže dva pogotka i preokreće rezultat u domaću korist. Ipak, goste to nije deprimiralo nego su nastavili i dalje igrati pa su u 85. minuti drugim golom Pilera izjednačili na 3:3. Ali, dvije minute kasnije, Anto Grgić postiže pogodak za konačnih 4:3. I slavlje Gorjanaca moglo je početi.

Trnava – Igralište Kratina. Gledatelja: 100. Sudac: Tomislav Rupčić (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Ivanović (Đakovo). Strijelci: 1:0 Holbik (16.), 2:0 Tiborc(40.), 2:1 Marijan Žeravica (54.), 3:1 Stipić (87.), 4:1 (Nikolić 90.).

DINAMO (TR): Zlatunić (46. Kovačić), Nikolić (90. Benić), Mikić (82. Bartoš), Franjić, Kokalović, Habada, Holbik (52. Stipić), Vuković, Tiborc, Kovač, Peša (90. Ivaković).

REKORD: Medved, Kryk (15. Balabanić), Francem, Josip Žeravica, Ambrušić (66. Stipčević), Tremboš, Nikolić, Aničić, Marijan Žeravica, Kedveš, Marić.

Općinski derbi zasluženo je pripao Trnavčanima koji su dominirali u svim segmentima igre. Golom Holbika Dinamo je poveo u 16.minuti, a Tiborc u 40. minuti dovodi domaćina u vodstvo 2:0. Tada se činilo da će Trnavčani lagano do pobjede. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice, Kondrićani su se donekle probudili i golom Marijana Žeravice smanjili rezultat na 1:2 čime je utakmica vraćena u neizvjesne vode. Međutim, u samoj završnici domaćini su s dva gola riješili pitanje pobjednika. U 87. minuti Stipić postiže treći pogodak, a Nikolić u 90. zaključuje utakmicu s konačnih 4:1.

Đakovo – Igralište Croatia. Gledatelja: 500. Sudac: Goran Pataki (Đakovo). Pomoćnici: Matej Dorić (Osijek). Strijelci: 0:1 Tilli (25.), 1:1 Grgić (47.), 2:1 Krizmanić (79.), 2:2 Valentin Sito 87. – 11m).

DRAČICE: Cikač, Petar Andričić, Iletić, Đurđević, Žulj (87. Šarčević), Kušević, Udovičić (70. Marko Andričić), Sivrić (60. Čečura), Domagoj Krizmanić (58. Ivan Krizmanić), Gavran, Grgić.

SLAVONIJA (B): Jakov Sito, Jurić (82. Gabud), Klepo, Antunović, Mižurić, Tilli, Kladarić, Valentin Sito, Markić, Kolić, Zeko.

Na Sjeveru su gledatelji vidjeli pravi derbi dviju momčadi koje se nalaze u samom vrhu. Ali, još je ljepši bio ambijent kojega su Dračičani napravili jer su pokazali svoj već potvrđeni senzibilitet za lokalnu zajednicu. Naime, svi gledatelji mogli su dati prilog za preminuloga Mirka Slatkoga, zaštitnoga znaka NK Dračice. Budrovčani su bolje otvorili utakmicu te im je na početku poništen gol. Nakon slobodnoga udarca Kladarića na odbijenu loptu natrčao je Markić i šalje ju u mrežu, međutim, sudac Pataki poništava pogodak zbog zaleđa. Bolju igru gosti su pretvorili u vodstvo. U 16. minuti Tilli s ruba kaznenoga prostora pogađa Cikačevu mrežu. Dračičani su nakon toga pokušavali doći do izjednačenja, ali do odmora mreže se više nisu tresle. U 47. minuti, Dračičani su došli do izjednačenja. Nakon ubačene lopte iz prekida natrčava Grgić i pogađa mrežu.

Budrovčani su uspostavili terensku ravnotežu, imali su nekoliko prilika, ali domaćini u 79. minuti dolaze u vodstvo. Željko Čečura pobjegao je svojoj pratnji i pronalazi Ivana Krizmanića koji pogađa za domaće vodstvo 2:1. U posljednjih desetak minuta Budrovčani su krenuli na sve ili ništa. U 87. minuti Iletić u kaznenom prostoru ruši Kladarića, a sudac Pataki pokazuje na bijelu točku. Siguran strijelac za 2:2 bio je Valentin Sito. Odlična utakmica i ambijent u kojoj je, prema prikazanoj igri i prilikama, podjela bodova realna.

Koritna – Igralište Koritna. Gledatelja: 100. Sudac: Željko Lipar (Đakovo). Pomoćnici: Antun Taranić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Đuretković (29.), 1:1 Rupčić (39.), 1:2 Mario Vuksanović(41.), 1:3 (Rebić 48.), 1:4 Ćosić(74.), 1:5 Penava (83.), 1:6 Đuretković (87.), 1:7 Ćosić (90.).

SLOGA: Drenić, Štibi (74. Babić), Marić, Josipović, Matošević, Rupčić, Roguljić (61. Dino Ervačić), Kereši (78. Matej Ervačić), Veber, Tribuljak (83. Zegnal), Vidić (56. Vidović).

POLET: Miro Vuksanović, Rebić (68. Knežević), Gradištanac, Đuretković, Tomislav Blažević, Mario Vuksanović (76. Gavran), Paradžik (61. Damir Blažević), Tanasić (78. Penava), Ćosić, Pilić, Aščić (74. Rašić).

Ništa od općinskoga derbija. Polet je u utakmicu ušao sa stopostotnom snagom i to je donijelo visoku pobjedu. Doduše, utakmica je u prvih pola sata bila neizvjesna jer su mreže mirovale. U 29. minuti Đuretković dovodi Polet u vodstvo 1:0, ali Korićani golom Rupčić u 39. minuti poravnavaju rezultat na 1:1. Ipak, Mario Vuksanović uspijeva u 41. minuti goste dovesti u vodstvo 2:1. U nastavku utakmice Sloga je potpuno potonula, a na terenu je dominirao Polet. Seriju pogodaka otvara u 48. Rebić, zatim u 74. Ćosić postiže četvrti, Penava peti, a Đuretković u 87. minuti i šesti gol. Točku na „i“ svojim drugim pogotkom u 90. minuti stavio je Ćosić. I Polet je ovom pobjedom najavio najozbiljniju kandidaturu za titulu jesenskoga prvaka.

Široko Polje – Igralište NK Hajduk. Gledatelja: 100. Sudac: Slaven Florijančić (Jurjevac). Pomoćnici: Zoran Vlaisavljević (Đakovo). Strijelci: 1:0 Blažević (31.), 2:0 Rudnički (35.), 3:0 Blažević (37.), 4:0 Blažević (62.), 5:0 Stipić (70.), 6:0 Ognjenović (73. – 11m).

HAJDUK (ŠP): Ivić, Blažević (64. Šušak), Perak, Ivan Bjelobrk, Ljubić, Marko Bjelobrk (54. Kristijan Džambić), Rudnički (64. Stipić), Ognjenović, Josip Džambić (46. Penava), Zetović (71. Šekerija), Gurdon.

JEDINSTVO: Barić, Krešimir Juroš, Dalibor Vočanec, Marjanović, Paradžik, Drlić, Bježančević, Silvio Vočanec, Paradžik, Lukić, Ivan Juroš.

Iako su neki najavljivali da će ovo biti derbi šestoga kola, to se ipak nije dogodilo. Gosti su u prvih pola sata imali dvije izgledne prilike za pogodak, međutim, nakon njihovih promašaja uslijedila je kazna. U 31. minuti domaćini su došli u vodstvo. Nakon ubačene lopte u kazneni prostor, najviši je bio Nikola Blažević i glavom pogodio Barićevu mrežu. Samo četiri minute kasnije Matej Rudnički najspretniji je u gužvi gostujućega kaznenoga prostora i posprema loptu u mrežu Jedinstva. Slavlje domaćina još se nije stišalo, a uslijedio je drugi pogodak raspoloženoga Nikole Blaževića. U nastavku utakmice Nikola Blažević po treći se puta upisao u listu strijelaca. Igrala se 62. minuta kada je volej udarcem pogodio suprotni kut Barićeve mreže. Nakon toga, Blažević je napustio igru zasluživši spontani pljesak domaćih navijača. Međutim, tu domaćini nisu stali. Do kraja utakmice u listu strijelaca upisali su se Stipić i Ognjenović.

Izvor: Miro Šola