SLAVONIJA (B) – SLOGA 7:0
REKORD – DRAČICE 0:3
OMLADINAC (ĐS) – BUDUĆNOST 3:1

HOŠK – HAJDUK (ŠP) 2:0 (0:0)

Gašinci – Igralište Lipovice. Gledatelja: 150. Sudac: Mario Vuković (Đakovo). Pomoćnici: Marin Bibković (Đakovo. Strijelci: 1:0 Živković (56.), 2:0 Karlo Novaković (76.).

HOŠK: Grubešić, Danijel Rac, Vomš, Nerovčić, Franjić, Karalić, Grgurić, Ivica Novaković, Živković, Karlo Novaković (88. Mikešić), Svalina (78. Cvitić). Trener: Stjepan Milković.

HAJDUK (ŠP): Mario Ivić, Blažević (80. Šušak), Perak (75. Šekerija), Ivan Bjelobrk, Ljubić, Marko Bjelobrk (61. Stjepan Đambić), Rudnički (65. Mandić), Ognjenović, Zetović, Penava (80. Kristijan Džambić), Gurdon.

Nogometaši HOŠK-a više nego zasluženo došli su do pobjede protiv favoriziranih Širokopoljaca. Gašinačni su odigrali svoju najbolju utakmicu ove jeseni: organizirano, borbeno i smišljenim akcijama u prvih 45 minuta potpuno su svoje protivnike stjerali u njihov kazneni prostor. Prilike su sijevale sa svih strana, ali jednostavno niti jedna lopta nije završila u golu. Već u drugoj minuti Svalina ubacuje oštru loptu u gostujući peterac, ali Karlo Novaković za sekundu kasni i lopta odlazi u gol aut. Samo dvije minute kasnije ponovo Svalina ubacuje loptu iz slobodnog udarca iskosa s lijeve strane, i opet nitko nije skrenuo u gol.

U 5. minuti Danijel Rac prošao je po desnoj strani, pucao s ruba kaznenoga prostora, ali preko gola. Minutu kasnije opet „vatra“ u gostujućem kaznenom prostoru. Mario Grgurić na desnoj je strani proigrao Danijela Raca, njegov udarac prohujao je pored vratnice. U 8. minuti ponovo je lopta putovala po Hajdukovom petercu, ali nije bilo nikoga da je ubaci u gol. Nakon toga, gosti su došli do daha, ali u 20. minuti ponovo domaća opasnost. Mario Grgurić upućuje oštar udarac s desne strane, lopta pogađa suprotnu stativu i odbija se te pogađa Ivicu Novakovića i odlazi u gol aut. Hajduk je svoju prvu priliku imao u 24. minuti kada Ognjenović udarcem s 20 metara pogađa prečku. U 30. minuti ponovo su domaćini u prilici. Odlični Karlo Novaković ušao je u kazneni prostor, ali njegov udarac iskosa brani golman Ivić. U 34. minuti na rubu kaznenoga prostora prsima je povratnu loptu odigrao Danijel Rac.

Na 20 metara do nje je došao Ivica Novaković čiji udarac završava preko gola. Odlično prvo poluvrijeme u kojemu je pravo čudo da je Ivićeva mreža ostala netaknuta. U nastavku utakmice, gosti su počeli igrati, hrabrije su krenuli prema domaćem golu, ali bez završnice. U 56. minuti domaćini su odigrali najljepšu akciju koja im je donijela vodstvo. Mat u dva poteza. Mario Grgurić sa svoje je polovice uputio točnu dubinsku loptu na koju je krenuo Dario Živković. U trku je prsima primio loptu i s ruba kaznenoga prostora točnim udarcem pogodio gostujuću mrežu. Prekrasan pogodak kojega se rijetko viša i na prvoligaškim terenima.

Nakon toga, gosti se otvaraju, kreću puno agresivnije prema domaćem golu, ali obrana HOŠK-a danas je odradila svoju zadaću bez pogrješke. U 64. minuti gosti su u kazneni prostor ubacili loptu koja je došla do Stjepana Đambića, ali njegov udarac završava u rukama sigurnoga golmana Grubešića. Domaćini utakmicu rješavaju u 76. minuti. Slobodan udarac iskosa s desne strane izveo je Svalina, a na desetak metara sam kao duh našao se Karlo Novaković. Preciznim udarcem pogodio je lijevi donji kut Ivićeve mreže. I utakmica je odlučena: HOŠK je potpuno zasluženo upisao pobjedu, a Hajduk odigrao jednu blijedu i neprepoznatljivu utakmicu za momčad iz vrha tablice.

REKORD – DRAČICE 0:3 (0:2)

Kondrić – Igralište Breznica. Gledatelja: 100. Sudac: Željko Šekerija (Đakovo). Pomoćnici: Antun Taranić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Šarčević (10.), 0:2 Ivan Krizmanić (26.), 0:3 Žulj (81.).

REKORD: Medved, Božidar Kedveš (38. Ambrušić), Francem, Josip Žeravica, Balabanić, Danijel Kedveš, Tremboš (69. Gabrijel Kedveš), Aničić, Marijan Žeravica, Stanić, Marić. Trener: Miro Aračić.

DRAČICE: Cikač, Šarčević, Iletić, Đurđević, Žulj, Stjepan Kušević, Udovčić (77. Jukić), Čečura (70. Sivrić), Ivan Krizmanić (60. Lipar), Marko Andričić (54. Jezidžić), Grgić.

Iako su u Kondrić otputovali bez trenera, sada već bivšega, Mirka Kajbe, nogometaši Dračica su pod vodstvom dvojca Marijan Udovčić – Ivica Gavran, ostvarili pobjedu u Kondriću. Dračičani su lakše od očekivanoga došli do tri boda jer Kondrićani su i dalje u krizi, a to potvrđuje i činjenica da nisu postigli niti jedan pogodak. Ono što su željeli – rani pogodak – to su i ostvarili. U 10. minuti gosti su presjekli loptu na polovici igrališta i krenuli u kontru. Ubačenu loptu u kaznenom prostoru dočekao je Tomislav Šarčević i kroz šumu nogu poslao je u mrežu. Dračičani su i dalje igrali bolje, a to im je donijelo drugi pogodak. U 26. minuti strijelac je bio Ivan Krizmanić. Do odlaska na odmor rezultat se nije mijenjao tako da su Dračičani s ogromnom prednošću mirno otišli na zasluženi odmor.

U nastavku utakmice, kada je Marijan Žeravica, iz obrane prešao u napad, domaćini su bili nešto opasniji. On je pokušavao doći do pogotka, međutim, nije imao raspoloženoga suigrača. Dračičani su uspješno zatvorili sve prilaze svome golu, a u samoj završnici postigli su i treći pogodak. Nakon ubačene lopte iz kornera, na pravom se mjestu našao Valentin Žulj koji s osam metara pogađa kondrićku mrežu. Za čistu i zasluženi pobjedu Dračica koja ih vraća u sam vrh.

Već smo rekli da je Mirko Kajba podno ostavku na mjesto trenera seniorske momčadi, a uprava kluba danas je donijela odluku da će od utorka momčad preuzeti iskusni đakovački trener Šimo Živković koji je prošle godine s Omladincem iz Josipovca ušao u Prvu županijsku ligu. Pa neka to ponovo i s nama, poruka je iz Dračica.

JEDINSTVO – ŠOKADIJA 0:4 (0:2)

Forkuševci – Igralište NK Jedinstvo. Gledatelja: 100. Sudac: Marko Tomić (Gorjani). Pomoćnici: Zoran Vlaisavljević (Đakovo). Strijelci: 0:1 Ante Andrijević (30.), 0:2 Degmečić (40.), 0:3 Josip Damjanović (56.), 0:4 Dalibor Paradžik (81. – ag).

JEDINSTVO: Barić, Krešimir Juroš, Marjanović, Antonio Paradžik, Drlić, Šimić, Bježančević, Dalibor Paradžik, Radočaj, Ratkovičić.

ŠOKADIJA: Šen, Marković (46. Marko Asić), Adrić, Pačarić (75. Mario Damjanović), Antonio Asić, Matić, Vidović, Josip Damjanović (59. Nikola Andrijević), Ante Andrijević, Tukara, Degmečić. Trener: Robert Jelenić.

Da se nešto događa u Forkuševcima, odnosno da je klub u krizi, potvrđuje u nedjeljna utakmica protiv Šokadija. Na domaćem terenu Forkuševčani su utakmicu počeli sa samo deset igrača, a kada je u 23. minuti zbog ozljede igru napustio Antonio Paradžik bilo je jasno da će gosti odnijeti bodove. Dva igrača viška Strizivojnci su iskoristili u 30. minuti kada prvi pogodak postiže Ante Andrijević. Do odlaska na odmor Ilija Degmečić u 40. postiže drugi pogodak za mirno vodstvo od 2:0.

U nastavku utakmice sve je bilo jasno, domaćini su jedva čekali da utakmica završi, a brojčanu prednost na terenu gosti su pretvorili u još dva pogotka. U 56. Josip Damjanović dovodi svoju momčad u vodstvo 3:0, a za konačnih 4:0 pobrinuo se u 81. minuti domaći igrač Dalibor Paradžik koji je zatresao vlastitu mrežu. Pobjeda gostiju čista kao suza.

SLAVONIJA (B) – SLOGA 7:0 (2:0)

Budrovci – Igralište Budrovci. Gledatelja: 200. Sudac: Ivan Lulić (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo). Strijelci: 1:0 Zeko (14.), 2:0 Antunović (39.), 3:0 Kolić (46.), 4:0 Ivan Kladarić (50.), 5:0 Jurić (54.), 6:0 Ivan Djaković (63.), 7:0 Gabud (83.).

SLAVONIJA (B): Jakov Sito, Klepo, Antunović, Mižurić, Tilli (70. Tomislav Sito), Ivan Djaković (81. Zetović), Ivan Kladarić (76. Dorić), Valentin Sito, Markić (53. Jurić), Kolić, Zeko (60. Gabud).

SLOGA: Rakušić, Štibl, Tribuljak, Marić (46. Ervačić), Veber, Ivan Josipović, Matošević (76. Talavanić), Vidović, Roguljić, Matej Ervačić (72. Čatić), Vidić (74. Zegnal).

Budrovčani su opravdali ulogu favorita protiv Sloge iz Koritne i napunili im mrežu do vrha. U 14. minuti Krešimir Zeko postigao je svoj prvijenac za Slavoniju, Bolju igru domaćini su okrunili drugim pogotkom u 39. minuti. Na odbijenu loptu u gostujućem kaznenom prostoru natrčao je Tomislav Antunović i pospremio ju u mrežu. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

Odmah na početku drugoga dijela, na ubačenu loptu iz kornera najviše skače Marin Kolić i glavom pogađa Rakušićevu mrežu. Ivan Kladarić u 50. je minuti postigao četvrti pogodak, a samo minutu nakon što je ušao u igru u listu strijelaca upisao se Antonio Jurić. Bio je to peti domaći pogodak, a Jurić je loptu zakucao pod prečku. Stjepan Gabud postigao je najljepši pogodak na utakmici udarcem iz daljine, a konačnih 7:0 postavlja u 83. minuti Ivan Djaković.

Budrovčani i dalje igraju odlično, a očito da je potpis trenera Branka Nikolića vidljiv jer činjenica da Slavonija igra kao preporođena. I ovom pobjedom najavila žestoku borbu za naslov jesenskoga prvaka.

OMLADINAC (ĐS) – BUDUĆNOST 3:1 (3:0)

Đakovački Selci – Igralište NK Omladinac. Gledatelja: 100. Sudac: Krešimir Markovi (Đakovo). Pomoćnici: Josip Kedveš (Ivanovci) i Tomo Dramac (Đakovački Selci). Strijelci: 1:0 Sekić (8. – 11 m), 2:0 Sekić (22.), 3:0 Borna Vardić (26.), 3:1 Grgić (68. – 11 m).

OMLADINAC (ĐS): Ivić, Jelačić (88. Dominik Ikić), Majstorović, Poplašen, Marin Vardić, Škalec, Vrtarić, Jakab (90. Stjepan Vardić), Aščić, Sekić, Borna Vardić (78. Aščić).

BUDUĆNOST: Rukavina, Stojaković (27. Salamon), Babić (46. Ručević), Željko Grgić, Perić (64. Keglović), Jukić, Gregić, Smolka, Anto Grgić, Kelava, Đuretković.

U derbiju začelja nogometaši Omladinca upisali su prve prvenstvene bodove poručujući da su ih mnogi prerano otpisali. Protiv Gorjanaca Selčani su već u ranoj fazi utakmice, točnije u 8. minuti, došli u vodstvo. Kazneni udarac za 1:0 uspješno je izveo Slaven Sekić. Domaćini su nastavili s aktivnom igrom koja im je u 22. minuti donijela i drugi pogodak. Ponovo je strijelac bio Slaven Sekić koji je potvrdio da nije zaboravio postizati golove. Samo četiri minute kasnije, Borna Vardić se upisuje u listu strijelaca za visokih 3:0. Bio je to rezultat prvoga poluvremena. U nastavku utakmice, gosti su krenuli agresivnije prema domaćem golu, a Selčani su se uspješno branili. Ipak, u 68. minuti, sudac Krešimir Marković pokazao je na bijelu točku, a siguran realizator za gorjanski pogodak bio je Anto Grgić. Do kraja susreta Gorjanci su pokušavali smanjiti rezultat, ali obrana Omladinca bila je na mjestu.

POLET – VINOGRADAR 3:0 (0:0)

Semeljci – Igralište Semeljci. Gledatelja: 150. Sudac: Mario Vuković (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Lulić (Đakovo) i Josip Kedveš (Ivanovci). Strijelci: 1:0 Ivan Đuretković (47.), 2:0 Mario Vuksanović (66.), 3:0 Ćosić (87.).

POLET: Miro Vuksanović, Erceg, Rebić (87. Džanija), Ivan Đuretković, Tomislav Blažević (87. Gavran), Mario Vuksanović (69. Gradištanac), Damir Blažević (38. Knežević), Tanasić, Ćosić, Pilić, Aščić (46. Radonić).

VINOGRADAR: Kovačević, Brajković (84. Grgačević), Šakota (69. Hamzić), Josip Fehir, Penava, Dražen Fehir, Kerovec, Labak (53. Petrović), Mesaroš, Getoš.

Derbi susret prvoga i drugoga na tablici završio je pobjedom lidera, odnosno Semeljčana. U prvom poluvremenu gledatelji su vidjeli zanimljivu i izjednačenu igru obje momčadi u kojoj su i jedni i drugi imali nekoliko izglednih prilika za pogotke, ali nedostajalo je koncentracije u završnici. Početkom drugoga poluvremena domaćini su došli u vodstvo. Strijelac prvoga pogotka bio je Ivan Đuretković. Nakon toga, Semeljčani su još više pritisnuli gostujući vezni i obrambeni red želeći tako što prije doći do drugoga pogotka koji bi riješio pitanje pobjednika. Odličnu igru domaćini su okrunili drugim golom. Igrala se 66. minuta kada je Ćosić pobjegao gostujućoj obrani, prelazi i golmana Kovačevića te vraća loptu do Marija Vuksanovića koji ju mirno šalje u praznu mrežu. I kod posljednjega gola glavnu ulogu imao je raspoloženi Ćosić. Pravovremenom loptom u prazan prostor izbacio ga je Tomislav Blažević, a semeljački napadač prelazi i gostujućega golmana te mirno šalje loptu u mrežu. Za potvrdu uvjerljive i zaslužene pobjede. Ali, i nova tri boda koja ih održavaju na prvom mjestu.

RADNIČKI – DINAMO (TR) 0:2 (0:2)

Viškovci – Igralište Viškovci. Gledatelja: 150. Sudac: Krešimir Marković (Đakovo). Pomoćnici: Rajko Ač (Đakovo) i Elko Crn (Đakovački SeLci). Strijelci: 0:1 Tiborc (18.), 0:23 Tiborc (45.).

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Bašić, Domagoj Mijakić, Marko Mijakić, Peradinović, Goran Lagator, Ante Gudelj (87. Sabadi), Sesar (75. Toni Duvnjak), Horvat, (75. Luka Drenjančević), Piler, Jelečević (65. Tavić).

Nogometaši iz Trnave nastavljaju s berbom bodova. Na gostovanju u Viškovcima osvojili su sva tri boda i tako nagovijestili uspješnu prvenstvenu sezonu. Domaći nogometaši imali su veći posjed lopte, ali to nije bilo dovoljno. Gosti su svoju priliku za ugrozu protivničkoga gola čekali iz kontranapada, a upravo su takva dva i donijela gostima prednost te kasnije i pobjedu. Najveći „krivac“ za to svakako je dvostruki strijelac Davor Tiborc. U 18. minuti iskoristio je odlično i pravovremeno dodavanje Tomislava Vukovića te se sam uputio prema golmanu Drenjančeviću. Mirno je poslao loptu pored viškovačkoga vratara. U posljednjoj minuti prvoga dijela ponovo su se radovali gosti. U pravom trenutku Kristijan Nikolić proigrao je Davora Tiborca koji je brži od domaćega golmana pa šalje loptu ispod njega. Do kraja susreta, gosti su čuvali stečenu prednost borbenom i srčanom igrom, a domaći napadači nisu nikako pronalazili načina kako doći do pogotka. Prema prikazanoj igri, pobjeda gostiju više ne nego zaslužena. S nova tri boda i ukupno 11 na kontu Trnavčani odlaze u gornji dom drugoligaške tablice dok su si Viškovčani novim porazom zakomplicirali stvari te i dalje ostaju na 12. mjestu sa samo pet bodova.

Izvor: Miro Šola