DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

8. KOLO
ŠOKADIJA – BUDUĆNOST 4:0 (2:0)

Strizivojna – Igralište Strizivojna. Gledatelja: 100. Sudac: Tomislav Rupčić (Đakovo). Pomoćnici: Matej Dorić (Osijek). Strijelci: 1:0 Degmečić (2.), 2:0 Matić (23. – 11 m), 3:0 Matić (48. – 11 m), 4:0 Marko Asić (73.).

ŠOKADIJA: Šen, Marković (46. Marko Asić), Adrić, Pačarić, Matić, Vidović (74. Nikola Andrijević), Antonio Asić, Josip Damjanović (54. Nikola Rendulić), Josip Damjanović, Tukara, Degmečić. Trener: Robert Jelenić.

BUDUĆNOST: Bunoza, Jakov Paradžik (61. Stojaković), Babić, Željko Grgić, Ručević (51. Šimić), Perić, Mijo Grgić, Jukić, Anto Grgić, Smolka, Salamon (76. Bilušić).

Nogometaši Šokadije došli su do zaslužene pobjede koja ih vraća u gornji dio tablice. Već u drugoj minuti ubačenu loptu s lijeve strane, na drugoj je stativi dočekao je Ilija Degmečić koji je glavom zakucao loptu u mrežu. Nakon toga uslijedili su domaći napadi, a u 23. minuti sudac Rupčić dosuđuje jedanaesterac za domaćine. Siguran strijelac za 2:0 bio je Ivan Matić. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

Odmah na početku nastavka domaćinima je dosuđen i drugi kazneni udarac. Ponovo je siguran izvođač bio Ivan Matić. Točku na „i“ utakmice u 73. minuti četvrtim pogotkom stavio je Marko Asić. Prema prikazanoj igri, potpuno zaslužena pobjeda Šokadije.

DINAMO (TR) – OMLADINAC (ĐS) 1:0 (0:0)

Trnava – Igralište Kratina. Gledatelja: 100. Sudac: Željko Lipar (Đakovo). Pomoćnici: Marin Bibković (Osijek). Strijelci: Tiborc (51.).

DINAMO (TR): Zlatunić, Nikolić, Mikić, Franjić, Kokalović, Habada, Svilanović, Vuković, Tiborc, Katalenić (90. Stipić), Turković (39. Kovač).

OMLADINAC (ĐS): Ivić, Majstorović (71. Ikić), Škalec, Poplašen, Marin Vardić (90. Stjepan Vardić), Jelačić, Vrtarić, Ivan Aščić (46. Genda), Jakab (81. Bliznac), Sekić, Borna Vardić (66. Zvonimir Aščić).

U nedjeljnu utakmicu osmoga kola momčadi su krenule s različitim raspoloženjima. Trnavčani igraju odlično ove jeseni dok su Selčani u posljednjem kolu ostvarili prvu pobjedu i prve bodove. U fer i korektnoj utakmici nije bilo previše prilika za pogotke. Ključni trenutak dogodio se u 51. minuti kada je Davor Tiborc zatresao selačku mrežu. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, a situacija iz 51. minute pokazala se ključnom za osvajanje tri boda za domaću momčad.

DRAČICE – RADNIČKI 0:0

Đakovo – Stadion Croatia 1971. Gledatelja: 200. Sudac: Dražen Matasović (Đakovo). Pomoćnici: Željko Šekerija (Đakovo).

DRAČICE: Cikač, Petar Andričić, Iletić, Đurđević, Žulj (74. Šarčević), Stjepan Kušević, David Duvnjak, Udovčić, Marko Andričić (69. Sivrić), Čečura (78. Krizmanić), Grgić. Trener: Šimo Živković.

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Bašić (89. Tavić), Jelečević, Domagoj Mijakić, Marko Mijakić, Vlajčić, Lagator, Erceg (88. Toni Duvnjak), Horvat (57. Sesar), Gudelj, Piler.

Jošavski derbi protekao je u živoj i dinamičnoj igri u kojoj su Dračičani imali nešto veći posjed lopte i bolje prilike od Viškovčana. Ali, nogometaši Radničkoga pokazali su se kao čvrst i ozbiljan protivnik koji je u Đakovo došao otvorenih karata. U prvih 45 minuta Željko Čečura imao je dvije prilike za pogodak, ali njegovi udarci završili su pokraj gola. Gosti su igrali čvrsto u obrani čekajući svoju priliku iz kontre. Poluvrijeme je završilo bez golova.

U nastavku utakmice ista slika na terenu. U 62. minuti dogodio se sporni trenutak koji je uzburkao strasti na tribinama. Naime, domaći stoper Iletić prekršajem je zaustavio gostujućega napadača, a sudac Matasović procijenio je da se prekršaj dogodio na rubu kaznenoga prostora dok su gosti i njihovi navijači smatrali da je riječ u čistom jedanaestercu. Iletić je morao u svlačionicu, a Viškovčani su posljednjih tridesetak minuta imali igrača više. Međutim, nisu uspjeli iskoristiti prednost dok su Dračičani u tim trenucima počeli igrati kolektivno držeći loptu u svom posjedu. U posljednjim trenucima utakmice Ivan Krizmanić mogao je dovesti Dračičane u vodstvo, ali ubačenu loptu s desne strane dočekao je na drugoj stativi i loptu poslao pored gola.

Svi su jednoglasni u ocjeni: iako nije bilo golova, jošavski derbi opravdao je očekivanja. Prema prikazanoj igri podjela bodova najrealniji je ishod utakmice.

SLOGA – REKORD 2:1 (0:1)

Koritna – Igralište Koritna. Gledatelja: 100. Sudac: Vedran Matić (Đakovo). Pomoćnici: Antun Taranić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Balabanić (29.), 1:1 Tribuljak (48.), 2:1 Matošević (67. – 11 m).

SLOGA: Rakušić, Štibi (84. Vidović), Romac, Ivan Josipović Matošević, Roguljić (90. Čatić), Ervačić, Babić, Tribuljak (70. Darko Penava), Vidić, Veber.

REKORD: Medved, Božidar Kedveš, Francem, Adam Kryk, Balabanić, Danijel Kedveš, Josip Žeravica, Ambrušić, Marijan Žeravica, Stanić, Marić. Trener: Miro Aščić.

Ono što je najvažnije za nogometaše Sloge su tri osvojena boda i bijeg iz opasne zone. Međutim, teškom mukom su domaćini došli do bodova. Gosti iz Kondrića u prvom su poluvremenu postigli pogodak za vodstvo, a strijelac je bio Marijan Balabanić. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

Početkom drugoga poluvremena Kondrićani su uspjeli izjednačiti. U 48. minuti strijelac za 1:1 bio je Anđelko Tribuljak. U 67. minuti dogodio se ključni trenutak utakmice. Sudac Vedran Matić dosudio je kazneni udarac za Slogu, a gostujući igrači burno su reagirali. Najžešći je bio gostujući trener Miro Aračić kojega je sudac isključio. Siguran realizator najstrože kazne bio je Marijan Matošević.

VINOGRADAR – SLAVONIJA (B) 2:2 (1:1)

Mandićevac – Igralište Mandićevac. Gledatelja: 300. Sudac: Hrvoje Lovrić (Đakovo). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Zoran Vlaisavljević (Đakovo). Strijelci: 0:1 Klepo (4.). 1:1 Josip Fehir (13. – 11 m), 2:1 Josip Fehir (60.), 2:2 Ivan Kladarić (81.).

VINOGRADAR: Kovačević, Brajković, Šakota (40. Hamzić), Josip Fehir, Ivan Fehir, Penava (46. Zdravko Fehir), Dražen Fehir, Petrović, Kerovec, Labak (63. Mesaroš; 82. Grgović), Getoš.

SLAVONIJA (B): Jakov Sito, Klepo, Antunović (17. Markić), Mižurić, Tilli, Ivan Djaković (74. Jurić), Ivan Kladarić, Valentin Sito, Kolić, Željko Kladarić, Zeko (70. Kristijan Djaković).

Vrlo rano Budrovčani dolaze u vodstvo kada u 4. minuti ubačenu loptu iz kornera dočekuje Željko Kladarić i prebacuje je do Klepe koji nije imao težak zadatak ubaciti loptu u praznu mrežu. Domaćini su se brzo pribrali i krenuli prema gostujućem golu. U 12. minuti Dražen Fehir oduzeo je loptu i krenuo u kazneni prostor gdje je srušen. Sudac Hrvoje Lovrić opravdano je pokazao na bijelu točku, a siguran realizator bio je Josip Fehir. Rezultatom 1:1 odlazi se na odmor.

U nastavku utakmice domaćini su bolju igru okrunili vodstvom. Igrala se 60. minuta kada je ubačenu loptu iz kornera glavom u budrovačku mrežu proveo Josip Fehir. Nakon toga, nogometaši Slavonije otvaraju utakmicu, kreću puno otvorenije prema mandićevačkom golu. Takav pristup donio im je izjednačenje. Novo pojačanje Slavonije Kristijan Djaković pravovremeno je proigrao Ivana Kladarića koji bježi domaćoj obrani i postiže pogodak za 2:2. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao tako da je derbi kola završio bez pobjednika što su iskoristili Semeljčani i povećali svoju bodovnu prednost na vrhu tablice.

JEDINSTVO – HOŠK 2:2 (1:0)

Forkuševci- Igralište Forkuševci. Gledatelja: 100. Sudac: Mario Vuković (Đakovo). Pomoćnici: Josip Kedveš (Ivanovci). Strijelci: 1:0 Bježančević (14.), 1:1 Danijel Rac (74.), 1:2 Peša (82.), 2:2 Bježančević (90.).

JEDINSTVO: Barić, Krešimir Juroš, Dalibor Vočanec, Marjanović, Drlić, Šimić, Bježančević, Silvio Vočanec, Paradžik, Lukić, Radočaj.

HOŠK: Grubešić, Danijel Rac, Cvitić (46. Kvesić), Vomš, Franjić, Karalić, Ivica Novaković, Peša (88. Martinović), Živković, Karlo Novaković, Svalina. Trener: Stjepan Milković.

U Forkuševcima su se sastale dvije momčadi iz sredine tablice. Upravo takva je i bila igra: izjednačena u kojoj su i jedni i drugi stvarali prilike za pogotke. Domaćini su se prvi radovali: u 14. minuti Tihomir Bježančević uputio je udarac s dvadesetak metara, lopta je pomalo iznenadila golmana Grubešića i završila u mreži. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice Gašinačni su imali više od igre što im je donijelo i preokret. Najzaslužniji za to je dvojac Danijel Rac i Marko Peša koji su „krivci“ za oba HOŠK-ova gola. U 74. minuti na desnoj strani dupli pas odigrali su Rac i Peša nakon čega se Danijel Rac našao pred golmanom Barićem. Mirno je plasirao loptu u forkuševačku mrežu. Istovjetnu akciju izveli su Gašinčani u 82. minuti samo je ovaj puta u gostujućem kaznenom prostoru ostao Peša koji pogađa za vodstvo HOŠK-a. U sudačkoj nadoknadi, domaćini su uspjeli spasiti bod. Ubačenu loptu iz kornera glavom je dočekao Tihomir Bježančević i pogodio gostujuću mrežu.

Trener HOŠK-a Stjepan Milković kratko je komentirao osvojeni bod: „Bila je to tvrda utakmica u kojoj su obje momčadi mogle do sva tri boda. Nas nije „pomazila“ sreća jer smo već u džepu imali pobjedu, ali u sudačkoj nadoknadi primili smo pogodak za 2:2. Šteta što kod rezultata 1:1 nismo zabili nekoliko izglednih prilika jer smo već i ranije mogli riješiti pitanje pobjednika. Ali, ovaj bod puno vrijedi jer nam daje samopouzdanje pred predstojeće susrete. Moram biti realan i reći da je prema prikazanoj igri podjela bodova najrealnija“.

HAJDUK (ŠP) – POLET 0:1 (0:0)

Široko Polje – Igralište NK Hajduk. Gledatelja: 200. Sudac: Slaven Florijančić (Jurjevac). Pomoćnici: Vedran Matić (Đakovo) i Krešimir Marković (Đakovo). Strijelac: 0:1 Ivan Đuretković (83.).

HAJDUK (ŠP): Mario Ivić, Blažević, Perak, Ivan Bjelobrk, Duspara, Mandić, Rudnički, Ognjenović, Marko Bjelobrk (80. Šušak), Stjepan Đambić, Zetović (79. Stipić).

POLET: Miro Vuksanović, Knežević (72. Aščić), Erceg, Rebić, Gradištanac, Ivan Đuretković, Blažević, Mario Vuksanović, Tanasić, Ćosić, Radonić (86. Gavran).

Derbi susret osmoga kola između Hajduka i vodećega Poleta završio je pobjedom gostiju. U prvom poluvremenu domaćini su imali više od igre, stvorili su nekoliko izglednih prilika posebice iz prekida, ali su Semeljčani na golu imali čudesnoga Miru Vuksanovića koji je u nekoliko navrata spašavao svoja vrata.I u nastavku utakmice domaćini su dominirali, imali veći posjed lopte, stvarali prilike, ali Vuksanović je danas jednostavno bio nesavladiv. I kada su se Širokopoljci „ispuhali“, u samoj završnici Semeljčani su došli do „zlatnoga“ gola. Igrala se 83. minuta kada je Erceg dugačkom loptom pronašao Ivana Đuretkovića koji majstorski loptu prima na prsa i iz okreta neobranjivo pogađa Ivićevu mrežu. Super pogodak za važna tri boda. Do kraja susreta domaćini su pokušavali spasiti što se spasiti da, ali njihovi napadači ove subote nisu bili raspoloženi. Za razliku od semeljačkoga golmana Mire Vuksanovića koji je za svoju igru zaslužio čistu desetku. S nova tri boda Polet i dalje ostaje na prvom mjestu i sada ima 21 bod. Hajduk s novim porazom ostaje na 13 bodova.