DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

9. KOLO

HOŠK – ŠOKADIJA 2:1 (1:1)

Gašinci – Igralište Lipovice. Gledatelja: 200. Sudac: Vedran Matić (Đakovo). Pomoćnici: Josip Kedveš (Ivaovci). Strijelci: 0:1 Josip Damjanović (5.), 1:1 Peša (43.), 2:1 Hrgić (90. – 11 m).

HOŠK: Grubešić, Martinović (63. Kvesić), Breški, Vomš, Hrgić, Ivica Novaković, Peša, Živković, Karlo Novaković (65. Grgurić), Svalina. Trener: Stjepan Milković.

ŠOKADIJA: Šen, Tukara, Marko Asić, Adrić, Pačarić, Vidović, Antonio Asić, Josip Damjanović (70. Gavrić), Matić, Josip Damjanović, Degmečić. Trener: Robert Jelenić.

Nogometaši HOŠK-a izrodili su se u jako opasnoga protivnika, posebice na domaćem terenu što su osjetili i nogometaši Šokadije iz Strizivojne koji su na Lipovice došli puni samopouzdanja nakon nekoliko odlično odigranih utakmica i povratka u vrh tablice. Domaćini su bili hendikepirani neigranjem njihovoga najboljeg igrača Danijela Raca koji je utakmicu promatrao iz publike zbog zarađena tri žuta kartona. U prvih 45 minuta nije se umiralo u ljepoti. Gosti su ranim pogotkom Josipa Damjanovića najavili da ih zanimaju sva tri boda dok su domaćini igrali svoju igru s čestim ubacivanjima dugih lopti na rub kaznenoga prostora ili u njega. U jednoj takvoj akciji najbolje se snašao Marko Peša koji je zatresao Šenovu mrežu. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku utakmice gosti su imali nešto više od igre, ali pomalo čudi, da nisu i žešće napali protivničku mrežu. U 67. minuti utakmica je krenula u nervoznom tonu. Tome je pridonio gostujući igrač Ivica Vidović koji je laktom namjerno udario jednoga domaćega nogometaša. Tu je pogriješio i sudac Matić koji je morao domaćem igraču pokazati žuti karton zbog prekršaja, a gostujućem igraču crveni zbog namjernoga udaranja. Međutim, sankcije nije bilo, a to je potaknulo i publiku da se uključi u događanja na terenu. Što se utakmica bližila kraju, domaćini su postajali sve agresivniji u smislu napada prema Šenu. U 78. minuti Mirko Svalina šutira s ruba kaznenoga prostora, ali odbijena lopta dolazi do Marka Peše koji se našao sam pred golmanom Šenom, gašinački napadač nije se najbolje snašao, a izgledna prilika otišla je u nepovrat.

Utakmica je poprimila nervoznu konotaciju, a ključni trenutak koji je domaćinu donio pobjedu je dosuđeni kazneni udarac za domaću momčad. Mirko Svalina na sredini je terena izbacio Marka Pešu na lijevu stranu. Domaći napadač krenuo je u kazneni prostor, tamo ga je s leđa srušio gostujući branič, a sudac Matić pokazao je na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Robert Hrgić. Dugo su nogometaši Šokadija pokušavali uvjeriti suca Matića da je pogriješio, nervoza se prenijela na publiku tako da je utakmica poprimila žustru završnicu u koju se uključila i inače mirna publika.

Puno žuči proliveno je od strane gostujućih igrača i navijača, ali ono što je na samom kraju uzviknuo trener domaćina Stjepan Milković: „Ajde da i nas pomazi sreća“! ostvarilo se. Kazneni udarac donio je Gašinčanima tri boda i mirniji nastavak natjecanja. A gosti su još jednom pokazali da igraju promjenjivo i da njihova igra ovisi o trenutnom raspoloženju. A ove nedjelje to je nedostajalo gostima kako bi došli do povoljnijega rezultata. Ovom pobjedom HOŠK ima 14 bodova i trenutno se nalazi na ugodnom šestom mjestu.

SLAVONIJA (B) – HAJDUK (ŠP) 1:1 (0:1)

Budrovci – Igralište Budrovci. Gledatelja: 150. Sudac: Željko Šekerija (Đakovo). Pomoćnici: Antun Taranić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Gurdon (38.), 1:1 Tilli (48.).

SLAVONIJA (B): Jakov Sito, Klepo, Antunović (73. Jurić), Mižurić, Tilli, Ivan Djaković, Kladarić, Valentin Sito, Kolić, Željko Kladarić, Kristijan Djaković (66. Zeko). Trener: Banko Nikolić.

HAJDUKL (ŠP): Mario Ivić, Blažević, Perak, Ljubić, Mandić (75. Josip Džambić), Rudnički (88. Stipić), Ognjenović, Zetović, Marko Bjelobrk, Gurdon, Kristijan Džambić (46. Stjepan Đambić).

Odličnu utakmicu odigrali su nogometaši Slavonije i Hajduka koji su potvrdili zašto se nalaze u gornjem dijelu tablice. Domaćini su od samoga početka imali terensku inicijativu i stvarali su odlične prilike za gol, međutim, na vratima Hajduka danas je bio gotovo nesavladivi Mario Ivić koji je obranio barem desetak čistih prilika domaće momčadi. I upravo je on najveći „krivac“ što domaćini nisu osvojili sva tri boda.

Već u šestoj minuti Tomislav Antunović osvojio je loptu u protivničkom polju, ubacio je u kazneni prostor gdje se našao Valentin Sito koji puca s osam metara, ali golman Ivić čudesno brani. Lopta se odbila, ali još dva pokušaja budrovačkih napadača završila su u bloku. U 10. minuti gotovo tridesetak metara pretrčao je s loptom Đuro Tilli, ali je na 35 metara od protivničkoga gola srušen. Slobodan udarac izveo je Sito, ali nije bilo prevelike opasnosti za golmana Ivića. Samo tri minute kasnije, nova prijetnja domaćina. Dubinsku loptu na dvadesetak metara primio je Ivan Kladarić, lažnjakom izbacuje svoga čuvara i šutira po zemlji. Golman Ivić na mjestu. Gosti su prvi puta zaprijetili u 14. minuti kada je slobodan udarac iskosa s lijeve strane izveo Ognjenović, a u petercu se našao Gurdon koji ubacuje loptu u mrežu. Na intervenciju pomoćnoga suca glavni sudac Željko Šekerija poništio je gol zbog zaleđa gostujućega napadača. U 20. minuti ponovo su opasni gosti.

Nakon Ognjenovićevoga ubačaja iz kornera Gurdon pogađa prečku. Minutu kasnije odgovaraju domaćini. Akciju po lijevoj strani započeo je Željko Kladarić, točnom loptom pronašao je Antunovića koji mlako šutira i daje priliku gostujućem golmanu da upiše još jednu obranu. U 25. minuti ponovo je gol „visio u zraku“. Ubačenu loptu s lijeve strane u kaznenom je prostoru dočekao Ivan Kladarić, Ivić odlično brani, uz pomoć vratnice, a Valentin Sito nije očekivao odbijanac i lopta ga je iznenadila. U 28. minuti ponovo lijepa akcija Slavonije. Valentin Sito izbacuje Željka Kladarića koji ulazi u kazneni prostor, ali njegov udarac nije bio dovoljno jak da bi iznenadio Maria Ivića. U 32. minuti ubačena je lopta iz kornera, na deset metara našao se Kladarić koji glavom puca, ali loptu Ivić odbija i uz pomoć vratnice izbacuje ju u polje. I kada su domaćini promašili barem pet stopostotnih prilika, odnosno čudesni golman Ivić, spriječio je vodstvo domaćina, uslijedila je kazna. Širokopoljci su izveli kontru. Slobodan udarac s lijeve strane izveo je Marko Zetović, a na desetak metara glavom je majstorski pogodio Stjepan Gurdon. Golman Jakov Sito bio je nemoćan.

Na početku drugoga poluvremena domaćini su izjednačili, a strijelac je bio Đuro Tilli. I u nastavku utakmice domaćini su imali više od igre, stvarali su prilike za pogotke, ali Mario Ivić i dalje je branio sve. Za njegovu golmansku izvedbu gostujući golman zaslužio je čistu desetku i najveći je krivac što domaćini nisu došli do pobjede. I jedni i drugi zaslužuju čestitke jer su prikazali odličan nogomet. Budrovčani bliži pobjedi, ali Širkopoljci su imali fenomenalnoga Maria Ivića na golu.

REKORD – VINOGRADAR 2:0 (1:0)

Kondrić – Igralište Breznica. Gledatelja: 100. Sudac: Mario Vuković (Đakovo). Pomoćnici: Ivan Ivanović (Đakovo). Strijelci: 1:0 Marijan Žeravica (36. – 11 m), 2:0 Tremboš (61.).

REKORD: Medved, Božidar Kedveš, Francem, Josip Žeravica, Balabanić (61. Marić), Danijel Kedveš, Tremboš, Aničić (8. Jackanić), Marijan Žeravica, Stanić (78. Duvnjak), Ambrušić (27. Adam Kryk). Trener: Miro Aračić.

VINOGRADAR: Kovačević, Hamzić (46. Grgović), Zdravko Fehir, Ivan Fehir, Penava, Dražen Fehir, Petrović (17. Mesaroš), Kerovec, Brajković (82. Šakota), Getoš, Josip Fehir.

Napokon su proradili i Kondrićani. U vrlo zahtjevnoj utakmici protiv Vinogradara iz Mandićevca domaćini su s dva pogotka upisali tri boda. Utakmica je protekla u igri na sredini terena, a domaćini su u vodstvo došli nakon što je sudac Vuković dosudio kazneni udarac za domaćine. Siguran strijelac za 1:0 bio je Marijan Žeravica. Bio je to i rezultat prvoga poluvremena. U nastavku utakmice domaćini su strpljivom igrom dočekali i drugi pogodak. Tremboš se našao sam pred golmanom Kovačevićem i mirno poslao loptu u nezaštićenu mrežu. Gosti nisu bili na očekivanoj razini kao niti na razini dosadašnjih igara. Osim toga, dvojica njihovih igrača morali su napustiti igru zbog ozljeda. U 46. iz igre je izašao Hamzić, a u 82. Brajković. Obojica su potražila liječničku pomoć i kući se vratili s gipsom.

RADNIČKI – SLOGA 8:0 (4:0)

Viškovci – Igralište Viškovci. Gledatelja: 100. Sudac: Marin Bibković (Osijek). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo). Strijelci: 1:0 Sesar (8.), 2:0 Horvat (26.), 3:0 Gudelj (32.), 4:0 Gudelj (39.), 5:0 Horvat (53.), 6:0 Piler (67.), 7:0 Horvat (69.), 8:0 Talavanić – 78. – ag).

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Piler, Jelečević (68. Bašić), Domagoj Mijakić, Marko Mijakić, Vlajčić, Lagator, Erceg (57. Luka Drenjančević), Hovat, Gudelj (70. Sabadi), Sesar (57. Tavić).

SLOGA: Rakušić, Štibi, Talavanić (74. Kristijan Talavanić), Matej Ervačić (6. Zegnal), Ivan Josipović, Matošević, Dino Ervačić (68. Čatić), Penava (73. Mihael Romac), Veber, Tribuljak, Vidić.

Napadači Radničkoga još su jednom bili raspoloženi i do vrha napunili mrežu Sloge iz Koritne koja ove jeseni igra poprilično slabo. Seriju domaćih golova otvorio je Tibor Sesar koji je zatresao mrežu u osmoj minuti. U 26. minuti u listu strijelaca upisao se Zlatko Horvat. Nakon toga, slijede dva pogotka Gorana Lagatora za komotnih 4:0.

I u nastavku susreta Viškovčani su nastavili s napadima te su u drugom poluvremenu postigli četiri pogotka. Na 5:0 povisio je svojim drugim pogotkom Zlatko Horvat, a Ilija Piler upisao se u listu strijelaca u 67. minuti. U samoj završnici utakmice Zlatko Horvat postiže svoj treći pogodak da bi točku na „i“ stavio gostujući igrač Talavanić ubacivši loptu u vlastitu mrežu.

BUDUĆNOST – DINAMO (TR) 2:2 (0:1)

Gorjani – Igralište Gorjani. Gledatelja: 150. Sudac: Željko Lipar (Đakovo). Pomoćnici: Zoran Vlaisavljević (Đakovo). Strijelci: 0:1 Tiborc (4.), 1.1 Anto Grgić (53. – 11 m), 1:2 Kovač (54.), 2:2 Kelava (66.).

BUDUĆNOST: Rukavina, Babić (69. Stojaković), Jakov Paradžik, Željko Grgić, Ručević (66. Salamon), Perić, Smolka (81. Bilušić), Anto Grgić, Kelava, Keglović (46. Mijo Grgić), Jukić.

DINAMO (TR): Kovačić, Nikolić, Mikić, Franjić, Kokalović, Habada, Svilanović, Katalenić, Tiborc, Kovač, Holbik.

Nogometaši Budućnosti i Dinama podijelili su bodove. U nervoznoj utakmici gosti su dva puta vodili, a domaćini stizali gostujuće vodstvo da bi na kraju svakome pripao po bod. Utakmicu su bolje otvorili gosti koji su golom Tiborca došli do vodstva 1:0. Nakon ubačaja sa strane Tiborc je iskoristio pogrješku domaćega braniča, primio loptu i plasirao je u Rukavininu mrežu. Domaćini su do kraja prvoga poluvremena pokušavali doći do izjednačenja, često je to bilo na rubu prekršaja, ali je obrana Dinama bila na visini zadatka. Na odmor su momčadi otišle vodstvom Dinama 1:0. U nastavku utakmice, pritisak domaćina bio je sve snažniji, a to im donosi izjednačenje. U 53. minuti sudac Mario Vuković opravdano je dosudio kazneni udarac za domaćine. Siguran realizator najstrože kazne bio je Anto Grgić. Samo minutu kasnije Trnavčani ponovo dolaze u vodstvo. Nakon uigrane akcije Kovač je izašao sam pred domaćega golmana i mirno plasirao loptu u mrežu. Gorjanci kreću na sve ili ništa i u 66. minuti uspijevaju izjednačiti.

Nakon slobodnoga udarca Kelave lopta se odbila od jednoga gostujućega igrača i završila u mreži. Domaćini su krenuli na sve ili ništa želeći doći do pobjede. U 84. minuti Gorjanci ostaju bez isključenoga igrača jer je drugi žuti karton dobio Željko Grgić zbog preoštrog starta. Nakon toga, uslijedila je gužva na terenu jer su u igru ušle i neslužbene osobe želeći istjerati pravdu. Prekid je trajao nekoliko minuta, a nakon toga utakmica je nastavljena, a do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao. Gosti iz Trnave požalili su se na teške uvjete i grubu igru domaće momčadi što potvrđuju i činjenicom da su dva njihova igrača završila na hitnom prijemu Doma zdravlja.

POLET – JEDINSTVO 10:0 (7:0)

Igralište: Semeljci – Gledatelja: 100 Sudac: Željko Šekerija (Đakovo). Pomoćnici: Elko Crn (Đakovački Selci) i Antun Taranić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Ćosić (1), 2:0 Vuksanović (9.), 3:0 Rebić (11.), 4:0 Vuksanović (12.), 5:0 Đuretković (22.), 6:0 Tanasić (36.), 7:0 Đuretković (41.), 8:0 Rebić (66.), 9:0 Ćosić (73.), Marčičević (81.).

POLET: Miro Vuksanović, Knežević (46. Pilić), Erceg, Rebić, Gradištanac (46. Rašić), Đuretković (46. Blažević), Mario Vuksanović, Paradžik, Tanasić (46. Marčičević), Ćosić, Radonić (46. Gavran).

JEDINSTVO: Barić, Krešimir Juroš, Marko Bježančević, Antonio Paradžik, Šimić, Tihomir Bježančević (46. Lukić), Vočanec, Dalibor Paradžik, Radočaj, Ratkovčić, Ivan Juroš.

Susjedski derbi protekao je bez uzbuđenja jer su Semeljčani od samoga početka krenuli prema protivničkom golu i već u 22. minuti imali veliko vodstvo 5:0. Doduše, Forkuševčane treba donekle opravdati jer u Semeljce nisu doputovali kompletni, tj. došli su bez nekoliko ozlijeđenih i kartoniranih igrača. Već u prvoj minuti golom Ćosića Polet je poveo 1:0, a nakon toga redale su se prilike i pogotci. Strijelac za 2:0 Mario Vuksanović, treći gol zabio je Rebić, četvrti ponovo Vuksanović, a u 22. minuti za 5:0 pobrinuo se Đuretković. Do odlaska na odmor u listu strijelaca upisali su se Tanasić (36.) i po drugi puta Đuretković. Bio je to rezultat prvoga poluvremena. U nastavku utakmice, semeljački trener napravio je pet izmjena tako da su gosti došli do malo zraka. Ipak, domaćini su u drugom dijelu postigli još tri pogotka: Rebić i Ćosić upisali su se po drugi puta u listu strijelaca, a posljednji deseti pogodak djelo je Maričevića. Ovom pobjedom Polet je još jednom dokazao da je ove sezone najozbiljniji kandidat za osvajanje naslova prvaka, a nakon devet kola Semeljčani imaju 24 boda (osam pobjeda i jedan poraz).

OMLADINAC (ĐS) – DRAČICE 1:2 (0:0)

Igralište: Đakovački Selci. Gledatelja: 50. Sudac: Vedran Matić (Đakovo). Pomoćnici: Rajko Ač (Đakovo) i Josip Kedveš (Ivanovci). Strijelci: 1:0 (Sekić – 48.), 1:1 (Duvnjak – 59.), 1:2 (Šifner – 77.).

OMLADINAC (ĐS): Dražetić, Jelačić, Aščić, Ivić, Marin Vardić, Škalec, Vrtarić, Jakab (71. Nađ), Ikić, Sekić, Borna Vardić.

DRAČICE: Cikač, Lipar (68. Žulj), Šarčević (90. Jukić), Petar Andričić, Đurđević, Kušević, Duvnjak, Udovčić (65. Šifner), Čečura (81. Gavran), Krizmanić, Marko Andričić (85. Privara). Trener: Šimo Živković.

Nogometaši Dračica upisali su gostujuće bodove u Đakovačkim Selcima. U prvom poluvremenu nije bilo golova. Gosti su već u prvoj minut mogli do vodstva, ali Marijan Udovčić izašao je sam pred golmana Dražetića, ali mu je domaći golman obranio udarac. Nakon toga, Dračičani su imali više od igre, stvorili su još dvije poluprilike, ali bez konkretne završnice.

U nastavku utakmice, domaćini su došli u 48. minuti u vodstvo. Nakon pogrješnoga dodavanja dračičkih braniča, lopta je došla do Slavena Sekića koji je uputio loptu s ruba kaznenoga prostora. Njegov udarac završio je u suprotnom kutu Cikačeve mreže. Nakon toga, Dračičani kreću još otvorenije prema selačkome golu. U 59. minuti, ubačenu loptu sa strane u peterac Omladinca odbio je golman Dražetić, a na nju je natrčao Duvnjak i zakucao u mrežu. Nakon toga, Dračičani imaju još nekoliko poluprilika, ali rezultat se nije mijenjao: Slična situacija kao i kod prvoga gola dogodila se u 77. minuti kada je na odbijenu loptu natrčao Šifner i pospremio je u mrežu. U završnici Selčani su pokušali nakon slobodnoga udaraca, ali udarac njihova napadača završio je u Cikačevom naručju.

Izvor: Miro Šola