PRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

5.KOLO
JEDINSTVO – OMLADINAC (J) 4:0 (3:0)

Donji Miholjac – Igralište Jedinstvo. Gledatelja: 100. Sudac: Nikola Šušak (Belišće). Pomoćnici: Miro Karlović (Samatovci) i Ivan Škaro (Osijek). Strijelci: 1:0 Perošević (23.), 2:0 Jeremijaš (30.), 3:0 Perošević (44.), 4:0 Mikičić (84.).

JEDINSTVO: Horvat, Šnel, Dukmečić, Matović (85. Curač), Grgić (60. Harkanovac), Šoštarić, Perošević (70. Mikičić), Zemunić, Perković, Ameti (71. Katavić), Jeremijaš (80. Horvat).

OMLADINAC (J): Brandis, Šlegl, Brkić, Josip Hulak (70. Kocur), Mihael Kerovec (70. Čaić), Alen Stuhli (46. Djak-Skeledžija), Zlatko Kvasnovski, Štefančić, Domagoj Hulak, Kanisek (46. Dorijan Hulak), Batorek (46. Haršanji). Trener: Domagoj Vragolović.

Dugo već Josipovčani nisu odigrali ovako lošu utakmicu kao u Donjem Miholjcu. Nakon prvih petnaestak minuta koji su protekli u ispitivanju snaga, Josipovčani su imali prvu priliku. Brkić je probio desni bok, ulazi u kazneni prostor i na drugoj vratnici pronalazi Zlatka Kvasnovskoga koji se ne snalazi najbolje pa mu domaća obrana oduzima loptu.

Na drugoj strani Perošević prima loptu na pet metara od protivničkoga gola, ali njegov udarac blokira Šlegl. Gosti su imali još jednu priliku: Štefančić puca s ruba kaznenoga prostora, ali golman Horvat je siguran. U 23. minuti Jedinstvo dolazi u vodstvo. Vezni red iznio je loptu iz svoje polovice, lopta je upućena prema Peroševiću koji sam izlazi pred golmana Brandisa i lagano šalje loptu u mrežu. Sedam minuta kasnije domaćini povećavaju svoje vodstvo. Fljorin Ameti na rubu kaznenoga prostora prevario je dvojicu josipovačkih igrača i puca prema golu. Na gol crti smjer lopti promijenio je Jeremijš. Josipovčani su se žalili na zaleđe, ali sudac Šušak priznao je pogodak. Golman Brandis loše je ispucao loptu, onda je došla do Ametija koji upošljava Peroševića. Domaći napadač postiže svoj drugi pogodak.

U nastavku utakmice Josipovčani su imali veći posjed lopte, ali bez pravih prilika za gol. U samoj završnici utakmice četvrtim pogotkom Jedinstvo potvrđuje zasluženu pobjedu. Strijelac je bio Mikičić.

CROATIA – RATAR 1:1 (0:1)

Velimirovac – Igralište „Wels“. Gledatelja: 100. Sudac: Renato Furlić (Beli Manastir). Pomoćnici: Filip Đerđ (Darda) i Nikola Bančić (Poganovci). Strijelci: 0:1 Baričević (37. – ag). 1:1 Mataija (53.).

CROATIA: Kurtanjek, Brkić (78. Hrženjak), Baričević, Pavlović, Uremović (28. Rendulić), Mataija, Galinec, Milanović, Kubica (83. Ciboci), Koprivčić, Flegar.

RATAR: Barić, Brzaj, Tomchuk, Vukadin, Mario Šekerija (55. Mandić), Nikola Šekerija, Jurinić, Kasa (75. Martinović), Horvat, Brlošić, Peša (55. Sikora). Trener: Hrvoje Piplica.

Dobar posao odradili su nogometaši Ratara u Velimirovcu osvojivši gostujući bod. Piškorevčani su se cijeli tjedan pripremali za tvrdu i tešku utakmicu. Tijekom prvoga poluvremena strpljivo su se gosti branili i čekanju prilike iz kontranapada. U 37. minuti nogometaši Ratara odradili su školsku kontru u kojoj je Mario Šekerija izveo slobodan udarac, glavom je u kaznenom prostoru pucao Horvat, a domaći branič Baričević skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Piškorevčani su u 45. minuti ostali s igračem manje jer je sudac Furlić zbog gruboga starta put u svlačionicu pokazao Nikoli Šekeriji.

U nastavku utakmice domaćini su pokušavali iskoristiti igrača više i uspjeli izjednačiti u 53. minuti. Strijelac za 1:1 bio je Luka Mataija. Do kraja utakmice domaći su igrači imali više od igre, stvorili su nekoliko izglednih prilika, ali golman Barić skinuo je nekoliko doista teških udaraca i zasigurno je najzaslužniji za piškorevački osvojeni bod. Ovo je četvrta utakmica u kojoj Ratar nije doživio poraz.