DRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

6.KOLO

REKORD – VINOGRADAR 2:1 (1:0)

Kondrić – Igralište Breznica. Gledatelja: 100. Sudac: Slaven Florijančić (Osijek). Pomoćnici: Zdenko Kerovec (Vukojevci) i Davor Šterle (Našice). Strijelci: 1:0 Josip Aničić (31.), 1:1 Josip Fehir (52.), 2:1 Marijan Žeravica (61.).

REKORD: Medved, Francem, Ambrušić, Balabanić, Stanić, Vladimir Đuretković, Josip Aničić (89. Babić), Marijan Žeravica, Zlatko Aničić, Tremboš, Danijel Kedveš.

VINOGRADAR: Kovačević, Šakota (68. Bulut), Hamzić (53. Getoš), Josip Fehir, Ivan Fehir, Brajković Stablek (58. Grgačević), Vavra, Antonio Kerovec, Živković, Zorbas, Kukučka.

Očito da je nogometašima Rekorda godila pobjeda u Gašincima jer su i u šestom kolu upisali sva tri boda protiv neugodnoga protivnika – Vinogradara iz Mandićevca. Nakon početnoga ispitivanja snaga, Kondrićani su došli u vodstvo u 31. minuti. Strijelac je bio Josip Aničić, a to je bio i rezultat prvoga poluvremena.

Gosti su bolje otvorili drugo poluvrijeme i u 52. minuti golom Josipa Fehira izjednačili rezultat na 1:1. Izjednačujući pogodak nije poremetio igru domaće momčadi koja u 61. minuti ponovo dolazi u vodstvo. Strijelac je bio Marijan Žeravica. Tri minute kasnije gosti su ostali s igračem manje. Nervozni Josip Vavra vrijeđao je glavnoga suca Slavena Florijančića koji mu je pokazao drugi žuti karton (prvi zaradio u 63. zbog prigovora) čime su šanse za popravljanje rezultata bitno smanjenje.

Do kraja utakmica Kondrićani su sačuvali minimalno vodstvo i tako upisali nova tri boda koja ih odvode u sredinu tablice.

BUDUĆNOST – POLET 0:3 (0:0)

Gorjani – Igralište Gorjani. Gledatelja: 100. Sudac: Vedran Matić (Đakovo). Pomoćnici: Antun Taranić (Đakovo) i Zoran Vlaisavljević (Đakovo). Strijelci: 0:1 Mario Vukasnović (66.), 0:2 Ćosić (87.), 0:3 Mario Vuksanović (88. 11 m).

BUDUĆNOST: Hrvoje Perić, Jukić, Davor Perić, Babić, Željko Grgić, Mijo Gregić, Radić (78. Kelava), Anto Grgić, Keglović, Vedran Babić (46. Mikulandra), Matej Pavić (72. Bilušić).

POLET: Miro Vuksanović, Knežević (87. Gavran), Ivan Đuretković (87. Rašić), Blažević, Mario Vuksanović, Petar Paradžik, Čosić, Pilić, Radonić, Idžanović, Doko.

Nogometaši Poleta u Gorjane su došli kao apsolutni favoriti što sugerira i položaj na tablici. Semeljčani drugi, Gorjanci posljednji.

Međutim, očito da su gosti već unaprijed upisali bodove misleći da će pobjeda doći sama od sebe. Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka jer su se domaćini srčano branili i uspjeli su u tome. Ipak, u nastavku utakmice, točnije u 6. minuti Mario Vuksanović uspijeva prevariti golmana Perića i dovesti svoju momčad u vodstvo. Do samoga kraja Gorjanci su držali utakmicu otvorenom, a u 87. minuti Mario Ćosić postiže drugi pogodak što je bio znak da će bodovi ipak u Semeljce. Samo minutu kasnije, sudac Matić dosudio je kazneni udarac kojega Mario Vuksanović pretvara u 3:0.

Ovom pobjedom Semeljčani i dalje za vodećom Slavonijom zaostaju za samo jedan pogodak tako da će nastavak prvenstva biti vrlo zanimljiv. A Gorjanci će morati čekati još barem tjedan dana kako bi svoj bodovni konto obogatili barem s pokojim bodom.

OMLADINAC (ĐS) – DINAMO (TR) 7:1 (3:1)

Đakovački Selci – Igralište Đakovački Selci. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Kedveš (Osijek). Pomoćnici: Valentino Barišić (Osijek) i Tomo Dramac Đakovački Selci). Strijelci: 1:0 Genda (8.), 1:1 Holbik (16.), 2:1 Žarko Aščić (21.), 3:1 Borna Vardić (33.), 4:1 Žarko Aščić (53.), 5:1 Brataljenović (62.), 6:1 Jakab (72.), 7:1 Brataljenović (84.).

OMLADINAC (ĐS): Ivić, Mikloš, Majstorović, Škalec, Kričančić, Lipar (69. Tomislav Aščić), Genda, Bjelobrk (80. Nađ), Žarko Aščić (56. Brataljenović), Borna Vardić (62. Jakab), Vrtarić.

DINAMO (TR): Lovaković, Nikolić, Bartoš, Turković, Franjić, Drmić (65. Ivaković), Svilanović, Mikić, Benić, Holbik, Stipić.

Prema najavama iz jednoga i drugoga tabora trebala je ovo biti tvrda i neizvjesna utakmica u kojoj bi tek pokoji detalj mogao odlučivati o pobjedniku. Međutim, Selčani su do nogu potukli Trnavčane i tako pokazali da zaista imaju dobru momčad koja može igrati protiv bilo kojeg protivnika. Doduše, treba biti objektivan pa reći da su gosti u Selce stigli sa samo 13 igrača što je bio dodatni hendikep.

Selčani su već na otvaranju pokazali da će igrati otvoreno i napadački što im već u osmoj minuti donosi vodstvo. Strijelac prvoga pogotka bio je Matej Genda. Ništa se nije neobično dogodilo jer gosti su nastavili igrati i već u 16 minuti potvrdili da i oni imaju što za reći. Strijelac za 1:1 bio je Josip Holbik. I nakon toga na terenu postoji samo jedna momčad: ona domaća. U 21. minuti iskusni Žarko Aščić dovodi Omladinac u vodstvo da bi u 33. minuti Borna Vardić po treći puta natjerao golmana Lovakovića da vadi loptu iz svoje mreže. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

U nastavku su gledatelji vidjeli pravu rapsodiju u režiji domaćih igrača. U 53. minuti Žarko Aščić postiže svoj drugi pogodak za visokih 4:1. Selčani su pogodili s izmjenama jer su Brataljenović i Jakab ušli u igru umjesto Žarka Aščića i Borne Vardića i nastavili zabijati golove. U 62. minuti Daniel Brataljenović povećava rezultat na 5:1, Juraj Jakab u 72. pogađa za 6:1 da bi seriju svojim drugim pogotkom zaključio Brataljenović.

Ovom pobjedom Selčani potvrđuju da se mogu priključiti gornjem domu drugoligaške konkurencije, a Trnavčani će teško prespavati ovu noć. Ipak, narodna izreka kaže: „Sutra ne novi dan!“

SLOGA – SLAVONAC (P) 1:0 (1:0)

Koritna – Igralište Koritna. Gledatelja: 100. Sudac: Mario Vuković. Strijelci: 1:0 Marko Bjelobrk (18. – 11 m).

SLOGA: Rakušić, Marić, Ivan Josipović, Matošević (38. Suvala), Živko, Čatić (46. Varičak), Penava, Luka Drenjanečvić (17. Teodorović), Marko Bjelobrk, Vedran Penava (60. Sušić), Štibl (80. Goran Josipović).

SLAVONAC (P): Horvat, Mesaroš, Mikić, Haršanji, Posavac, Franjić, Hipp, Gansberger, Babić, Rončka, Mesaroš.

Nogometaši Sloge upisali su drugu prvenstvenu pobjedu i tako pobjegli prema sredini tablice, a gosti iz Preslatinaca vjerovali su da ipak mogu prekinuti crni niz od četiri poraza i kući se vratiti barem s bodom.

U utakmici koja nije obilovala prevelikim brojem prilika za gol, ključni trenutak dogodio se u 18. minuti kada je gostujući branič u svom kaznenom prostoru loptu zaustavio rukom. Sudac Mario Vuković pokazao je na bijelu točku, a siguran realizator najstrože kazne bio je Marko Bjelobrk. Do kraja prvoga poluvremena najveći dio igre odvijao se između dva kaznena prostora.
U prvih desetak minuta više od igre imali su Preslatinčani, ali bez nekih konkretnijih prilika za gol. U 48. minuti gosti izvode korner, u kaznenom prostoru najviši je Marinko Hipp, ali njegov udarac glavom završava u Rakušićevom naručju. Nakon toga domaćini ponovo preuzimaju terensku dominaciju i pravo je čudo da nisu postigli još koji pogodak. U 55. minuti Vedran Penava napravio je pravi slalom među gostujućim igračima, a njegov udarac s ruba kaznenoga prostora golman Horvat, s dosta problema, izbacuje i korner.

Tri minute kasnije domaćini izvode korner, a Marko Bjelobrk glavom puca preko gola. U istoj minuti svoju mrežu spašava golman Slavonca izbacujući loptu sa same gol crte. Do kraja utakmice, ritam igre je splasnuo, a gosti nisu uspjeli doći do izjednačujućega pogotka.

JEDINSTVO – ŠOKADIJA 3:1 (1:0)

Forkuševci – Igralište Forkuševci. Gledatelja: 100. Sudac: Krešimir Marković (Đakovo). Pomoćnici: Josip Kedveš (Ivanovci) . Strijelci: 1:0 Silvio Vočanec (41.), 2:0 Sivlio Vočanec (50.), 2.1 Nikola Andrijević (65.), 3:1 Antonio Paradžik (76. – 11 m).

JEDINSTVO: Barić, Duvnjak (80. Dalibor Vočanec), Perković (77. Šimić), Šušak, Marjanović, Antonio Paradžik, Goran Matković, Bježančević (65. Lukić), Silvio Vočanec (85. Lončarević), Dalibor Paradžik (81. Igor Matković), Tribuljak.

ŠOKADIJA: Šen, Bilić (61. Jukić), Milinović (69. Petrić), Josip Damjanović, Pačarić, Mandarić, Josip Damjanović, Matić, Andrijević, Jakobović, Mašić (78. Stefan Andrijević).

Nogometaši Jedinstva napravili su veliko iznenađenje pobjedom nad Šokadijom iz Strizivojne. Doduše, mora se priznati da „bijelo-plavi“ ove sezone igraju po principu „toplo-hladno“, ali igrački kadar i reputacija ipak ih je svrstala u kategoriju favorita. U prvom poluvremenu domaćini su vješto čekali svoju priliku i dočekali je u 41. minuti kada se u gužvi u kaznenom prostoru najbolje snašao Silvio Vočanec koji je ugurao loptu u mrežu. Bio je to rezultat prvoga poluvremena.

Početkom drugoga dijela domaćini su povećali vodstvo: po drugi puta Silvio Vočanec vara gostujuću obranu i postiže drugi pogodak. Tada su gosti krenuli puno agresivnije prema protivničkom golu i to im je donijelo smanjenje rezultata. Za 1:2 strijelac je bio Nikola Andrijević. I tada dolazi do rješenja utakmice. Sudac Krešimir Marković dosuđuje kazneni udarac za domaćine, ali golman Šen brani Zvonimiru Perkoviću. Ta odluka unijela je nervozu u gostujuće redove tako da je Šokadija ostala bez dvojice igrača: u 69. minuti zbog udaranja igrača bez lopte isključen je Nikola Andrijević, a samo tri minute kasnije igru je zbog vrijeđanja suca napustio Filip Petrić.

Nakon toga, u 76. minuti domaćini su dobili i drugi jedanaesterac. Ovaj puta siguran realizator najstrože kazne bio je Antonio Paradžik.

Ovom pobjedom Forkuševčani su se priključili sredini tablice te su nakon pobjede u Preslatincima ostvarili drugu uzastopnu pobjedu. A Strizvojnci će morati napraviti temeljitu analizu i vidjeti kako dalje jer ne pamtimo da su početkom prvenstva bili tako nisko na tablici.

RADNIČKI – SLAVONIJA (B) 0:3 (0:1)

Viškovci – Igralište Viškovci. Gledatelja: 150. Sudac: Marin Bibković (Osijek). Pomoćnici: Mato Jagodin (Đakovo) i Mato Ivkić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Markić (2.), 0:2 Markić (63.), 0:3 Tilli (75.).

RADNIČKI: Danijel Drenjančević, Bašić (46. Kovač), Zorić, Marko Mijakić, Domagoj Mijakić, Goran Lagator (83. Perić), Erceg (81. Kovač), Miletić (68. Vidović), Zlatko Horvat, Luka Drenjančević, Gusić.

SLAVONIJA (B): Matej Jurić, Klepo (83. Bala), Antunović (61. Antonio Jurić), Marko Zetović, Tilli (83. Tomislav Sito), Ivan Djaković, Ivan Kladarić, Nikolić (83. Karlo Sito), Markić, Kolić, Bunarkić (76. Šimo Zetović).

Bio je to pravi derbi šestoga kola. Viškovčani na svome terenu nikome ne priznaju ulogu favorita dok Budrovčani puni samopouzdanja ne žele prepustiti vodeću poziciju na tablici.

Publika se još nije niti smjestila, a gosti su već poveli. Prodor po lijevoj strani završio je povratnom loptom prema Markiću koji mirno šalje loptu u domaću mrežu. Domaćinima je trebalo desetak minuta kako bi došli do daha i organizirali igru. U 11. minuti Viškovčani su prvi puta zaprijetili. Goran Lagator ubacio je loptu s desne strane do Zlatka Horvata koji glavom puca preko gola. U 19. minuti mladi Stipe Gusić zaprijetio je gostima, ali njegov udarac s 15 metara bio je preslab da bi iznenadio golmana Jurića. U 21. minuti Luka Drenjanečvić puca s ruba kaznenoga prostora, ali pored gola. Budrovčani su u tim trenucima bili u podređenom položaju i nikako nisu mogli odgovoriti na domaću agresiju. U 24. minuti nakon kornera Gusić puca glavom preko gola. Osam minuta kasnije i Toni Bašić okušao je svoj udarac, ali također lopta odlazi pored gola. Budrovčani prijete u 34. minuti. Kladarić puca preko gola. Gosti su najbolju priliku imali u 41. minuti. Nikolić je na lijevoj strani pronašao Stipu Markića koji ubacuje loptu u kazneni prostor. Na desetak metara našao se Ivan Kladarić, ali njegov udarac završava iznad gola.

U nastavku utakmice Viškovčani su pokušavali doći do izjednačenja, ali u njihovim redovima nije bilo raspoloženoga pojedinca. Budovčani su dočekali svojih pet minuta kako bi potvrdili pobjedu. U 63. minuti najbolji igrač susreta Đuro Tilli prošao je trojicu protivničkih igrača, na petercu je pronašao Markia koji je imao lagan posao. Za 2:0. Posao gostima olakšao je domaći igrač Šimun Zorić koji u 69. minuti dobiva drugi žuti karton tako da domaćini ostaju s igračem manje. Definitivnu pobjedu gosti potvrđuju u 75. minuti kada je Nikolić asistirao za Đuru Tillija koji postiže treći pogodak i time zaključuje budrovačku pobjedu. I ostanak na prvom mjestu.

HAJDUK (ŠP) – HOŠK 1:0 (0:0)

Široko Polje – Igralište Široko Polje. Gledatelja: 100. Sudac. Zvonimir Novoselić (Đakovo). Pomoćnici: Krešimir Marković (Đakovo) i Ivan Lulić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Drmić (66.).

HADJUK (ŠP): Ivić, Blažević, Blažeković, Ljubić, Šarić, Gurdon (90. Mamić), Stjepan Đambić (90. Jelenčić), Milošević, Drmić, Kristijan Džambić (77. Šekerija), Labak.

HOŠK: Grubešić, Kulić, Vomš (86. Likić), Nerovčić, Perica Rac, Ante Barišić-Jaman, Jezidžić, Zeko (90. Ilijov), Živković, Danijel Rac, Ivica Rac. Trener: Stjepan Milković.

Nogometaši HOŠK- a na otvaranju utakmice iznenadili su domaćine otvorenom igrom u kojoj su u prvih deset minuta imali tri stopostotne prilike za gol. U četvrtoj minuti Stipan Jezidžić prošao je po desnoj strani, lažnjakom dva puta prevario svoga čuvara, šutirao na gol, a lopta se odbila i nitko je od gostiju nije uspio ubaciti iz blizine u mrežu. Samo minutu kasnije Stjepan Vomš se sam našao na tri metra od gola, ali niti on nije uspio zabiti pogodak.

U osmoj minuti Danijel Rac izveo je slobodan udarac s lijeve strane, lopta je došla do Jezidžića čiji udarac u posljednjem trenutku blokiraju domaći braniči. Domaćini su prvi puta zaprijetili u 11. minuti kada je Mateo Drmić direktno pucao na gol, ali nitko od bijelih nije bio dovoljno brz da ubaci loptu u mrežu. U 18. minuti slobodan udarac za HOŠK izveo je Danijel Rac, lopta se od živoga zida odbila u korner.

Tri minuta kasnije Ante Barišić-Jaman iskosa puca direktno na gol, a Ivić boksa loptu u polje. Širokopoljci prijete u 25. minuti. Ivić je ispucao loptu daleko u polje, Gurdon bježi gostujućoj obrani, izlazi sam pred golmana Grubešića koji brani njegov udarac. Najbolju priliku domaćini su imali u 33. minuti kada su probili lijevi bok, a ubačenu loptu na deset metara dočekao je Gurdon i poslao ju pored gola. U 44. minuti Stjepan Đambić našao se sam pred Grubešićem, ali njegov udarac uspio je blokirati Živković. U posljednjoj minuti domaći su nogometaši ubacili loptu u kazneni prostor, ali gašinački gol spasila je stativa.

U nastavku utakmice domaćini su u 66. minuti postigli vodeći pogodak koji će se kasnije pokazati i kao ključni trenutak utakmice. Drmić je uputio loptu prema protivničkom golu, golman Grubešić dva je puta hvatao loptu, ali mu je ona opet ispala i završila u mreži.

Do kraja susreta Gašinačni su krenuli na sve ili ništa, ali dvije prilike Vomša i jedna Danijela Raca nisu iskorištene tako da su bodovi ostali u Širokom Polju. Ali da su i gosti odnijeli bod(ove) ne bi bilo nezasluženo jer su odigrali odličnu utakmicu, ali sreća ih nije pomazila.